τα νεα μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    31

    τα νεα μου!

    καλησπερα σε ολους
    πριν 1 χρονο και κατι ψιλα ειχα βρει αυτο το forum και διαβασα αρκετα αλλα εγραψα και λιγακι.anyway περσυ ηταν η πρωτη φορα που δοκιμασα χαπια (seroxat) για τις κρισεις πανικου και ομολογω οτι εκανα δουλεια σχερικα αμεσα, σε 20 μερες μπορουσα να κυκλοφορω μονη μου. σε 3 μηνες ημουν περδικι! βεβαια η γιατρος μου μου ειχε πει οτι δεν ηταν σοβαρο το προβλημα μου αλλα ολοι ξερουμε οτι και μονο που δεν μπορεις να ζεις φυσιολογικα, αυτο ειναι τεραστιο προβλημα. ημουν τοσο καλα που χωρισα, εκανα καινουργια σχεση, βγηκα εξω,ηπια πολυ, οδηγησα μονη μου κλπ κλπ
    το τελευταιο μηνα βεβαια εχω πολυ εντονο αγχος.το παραδοξο ειναι οτι δεν εχω κανει ακομα κριση πανικου-κατι ψιλα ελεγχομενα μονο. προσπαθω να μην το βαλω κατω και να το παλεψω οσο μπορω και οσο δεν μου χαλαει τη ζωη.αλλωστε εχω και νεα σχεση τωρα και δεν θελω να φανω προβληματικη.
    η ψυχολογος μου μου ειπε να παρω seropram μισο χαπι για κανενα μηνα , να ανεβασουμε την σερετονινη λιγο.
    να πω την αληθεια στεναχωριεμαι λιγο! παλι χαπακια....εστω και για λιγο εστω και μικρη δοση.
    τι λενε τα seropram? μου ειπε η γιατρος οτι εχουν καλυτερο αποτελεσμα απο τα seroxat. καμια γνωμη?

    ΥΓ ξερω οτι το μηνυμα μου μπορει να φανει τελειως χαζο μιας και υπαρχουν πιο σοβαρα περιστατικα αλλα νομιζω οτι ολοι ξερουμε πως "το δικο μας" ειναι το πιο σοβαρο απόλα.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    σαν αντρας σου προτειενω να πεις ολη την αληθεια στη σχεση σου να δειξεις τα προβληματα σου, αυτο νομιζω θα σε κανει να συνδεθεις μαζι του ακομα πιο υγιη και αληθινα. σου ευχομαι τα καλυτερα!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    31
    σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες.
    την αληθεια την εχω πει. δεν εκρυψα τιποτα. απλα αισθανομαι λιγο αβολα αφου εγω ειμαι η διαταραγμενη προσωπικοτητα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by martha73
    σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες.
    την αληθεια την εχω πει. δεν εκρυψα τιποτα. απλα αισθανομαι λιγο αβολα αφου εγω ειμαι η διαταραγμενη προσωπικοτητα!
    The Mad Hatter: Have I gone mad?
    (Alice checks his temperature)
    Alice Kingsley: I am afraid so.You are entirely bonkers. But I will tell you a secret.
    All the best people are.


  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    31
    λες;
    να αρχισω να γιορταζω τις 364 μερες που δεν εχω γενεθλια;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    καλή ιδεά!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    δεν εχεις καμια διαταραγμενη προσωπικοτητα!! κανενανας διαταραγμενος δεν ειναι τοσο ξεκαθαρος και ειλικρινης οσο με τον τροπο που εσυ γραφεις! νομιζω πως απλα εχεις πολυ αγχος το οποιο σε μπερδευει και σε κανει να πιστευεις πως εχεις καποιο σοβαρο προβλημα. αλλα ακομα και αν εχεις τα προβληματα σου οπως ολοι μας, σου προτεινω να τα πεις τα ολα στην ψυχολογο σου να φυγει απο πανω σου οτι σε βαραινει! και εγω ειχα κρισεις πανικου και παρατηρησα πως με αυτους του δυο τροπους φευγουν. με την αληθεια και το ξεμπερδεμα.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    31
    καλησπερα Μαρθα
    τι ακριβος ειναι κριση πανικου? πες μ λιγο λεπτομεριες.... γιατη εχω κ εγω πολλα περιεργα...αλλα δεν ξερω πος λεγοντε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Irina η διαδικασια ειναι να περιγραψεις εσυ τα περιεργα απο το να σου περιγραψει ο καθενας ολες τις αρωστιες του συμπαντος...αν βαριεσαι να γραψεις αλλο καπελλο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    31
    δικιο εχει ο φιλος/φιλη

    ο καθενας μας με την τρελα του!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •