ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    36

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ

    Μετά την αφθονη χρηση αντιψυχωτικων ενω εγινα καλα εχω μια απιστευτη βαρεμαρα για οτιδηποτε εχει κανεις κατι παρομιο να σχολιασει καθε αποψη καλοδεχουμενη.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    22
    Το ίδιο ακριβώς νοιώθω κι εγώ. Εν τω μεταξύ, σπουδάζω παράλληλα και τώρα που τελείωσα όλες μου τις εργασίες και σχεδόν και την πτυχιακή, βαριέμαι σχεδόν τα πάντα. Λέω ν\'αρχίσω πιλάτες ή κάτι τέτοιο.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    23
    Και εγώ έχω μια ατελείωτη βαρεμάρα κάθε μέρα. Αυτό έχει ως συνέπεια να περνάω την ώρα μου μπροστά από ένα υπολογιστή, χάσιμο χρόνου δηλαδή. Έχω ξεκινήσει ένα σωρό πράγματα αλλά μετά από λίγες μέρες τα παράτησα. Τι μπορεί να φταίει και να μην μου κεντρίζει τίποτα το ενδιαφέρον για να περνάω παραγωγικά την ώρα μου;

  4. #4
    πρεπει να εχουμε δραστηριοτητες!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Τι να πω και εγω που βαριεμαι την "ζωη" μου απο τοτε που με θυμαμαι, δεν εχω ορεξη για ο,τιδηποτε και απλα αναλωνομαι στα ιδια και τα ιδια ηδη βαρετα πραγματα και συνηθειες, νομιζω αυτο ειναι κατι συνηθισμενο στην σημερινη εποχη του ανθρωπου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κ εγω βαριεμαι ρε παιδια πολυ πολυ ομως.ειχα ξεκινησει και ορειβασια αλλα στον 1 μηνα την παρατησα ενω μου εκανε πολυ καλο γιατι ξεχνιομουνα απ ολα..και τωρα .σπιτι δε κανω τιποτα.ουτε για μπανιο θελω να παω ενω η θαλασσα ειναι διπλα.τιποτα τιποτα.βαριεμαι να κανω οτιδηποτε.φταινε τα φαρμακα γι αυτο?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Καλα, δηλαδη τα φαρμακα μπορουν να σε κανουν να βαριεσαι κιολας?? Καλη φαση και αυτη, ηξερα οτι καποιους τους κανουν σαν ζομπι με τον καιρο, λογικο ειναι να βαριουνται πολλοι χρηστες, φαντασου εγω δηλαδη τι εχω να παθω ετσι και χρειαστει να παρω ποτε μου κατι πχ αντικαταθλιπτικο

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by schizophrenic25 View Post
    Μετά την αφθονη χρηση αντιψυχωτικων ενω εγινα καλα εχω μια απιστευτη βαρεμαρα για οτιδηποτε εχει κανεις κατι παρομιο να σχολιασει καθε αποψη καλοδεχουμενη.
    συμφωνω και επαυξανω... νομιζω πως εχει να κανει με τις επιλογες που καναμε στο παρελθον! επιλεξαμε αυτο το περιβαλλον με βαση τις τοτε αναγκες μας και φοβους μας.
    τωρα που εγινες καλα, αλλαξες... και αφου αλλαξες ...αν θες να γινεις πραγματικα καλα...πρεπει να φτειαξεις ενα καινουριο περιβαλλον, σιγα σιγα, βημα βημα...γιατι η παγιδα βρισκεται στην συντηρηση της ψυχικης μας υγειας!... ειναι καλο που εντοπισες την πλήξη...τωρα πρεπει να την αντιμετωπίσεις, να βρεις κοσμους που σε ωθουν να γινεσαι καλυτερος, χωρους που σου προτρεπουν να εισαι αληθινος και ανθρωπους που σε συναρπάζουν, οσο συναρπάζεις εσυ τον εαυτο σου με την θεληση σου.. εφτασες την υπερβαση σου, ο πήχης ανεβηκε, τωρα παιζεις σε αλλη κατηγορια.
    ξεκινα την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και καλο ταξιδι ;)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    αναλογο θεμα ειχα ανοιξει κ γω, κ ειμαι ομοιοπαθης, βαριεμαι γενικα τις περισσοτερες δραστηριοτητες κ προτιμω να αραζω στο κομπιουτερ, ακομα κ τα χομπι μου αλλαξαν επαιζα παλιοτερα κιθαρα, ζωγραφιζα, διαβαζα βιβλια, μου αρεσανε οι βολτες, σταδιακα εχασα ολο το ενδιαφερον μου για τα παραπανω, εγινα παχυς και αδρανης, το χειροτερο ομως δεν ειναι απλα να βαριεσαι, ειναι να μην εχεις τη δυναμη να κανεις κατι γι αυτο κ απλα να μιζεριαζεις, σαν να πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο :(

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    αναλογο θεμα ειχα ανοιξει κ γω, κ ειμαι ομοιοπαθης, βαριεμαι γενικα τις περισσοτερες δραστηριοτητες κ προτιμω να αραζω στο κομπιουτερ, ακομα κ τα χομπι μου αλλαξαν επαιζα παλιοτερα κιθαρα, ζωγραφιζα, διαβαζα βιβλια, μου αρεσανε οι βολτες, σταδιακα εχασα ολο το ενδιαφερον μου για τα παραπανω, εγινα παχυς και αδρανης, το χειροτερο ομως δεν ειναι απλα να βαριεσαι, ειναι να μην εχεις τη δυναμη να κανεις κατι γι αυτο κ απλα να μιζεριαζεις, σαν να πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο :(
    αυτο εμενα με ξαναεριξε στη ν καταθλιψη ..και εκτοτε ακομα δεν μπορω να σηκωθω!

  11. #11
    ksemitiste ligo apo ta spitia sas r. efoson niwthete etoimoi enweite

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Και γω ημουν στη φαση της βαρεμαρας, και πλεον περασα στη φαση της καταθλιψης. Νοσταλγω αυτες τις μερες που δεν ειχα τιποτα να κανω και δεν με πειραζει. Εκανα μια αναβαση στο βουνο σημερα και δεν ενιωσα καλυτερα.
    Δοκιμαστε πεζοποριες στη φυση, εγω τουλαχιστο το λατρευω ή το λατρευα πριν με πιασει καταθλιψη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    πιες λιγο καφε να σου περασει....

    μη ξεχνατε δεν εχουμε κατι το ...εξωγηινο....

    κατι νευροδιαβιβαστες ειναι σε ανισορροπια απλως και φτιαχνεται με τα φαρμακα και αμα θελουμε παραπανω κορτιζολη και ντοπαμινη ας πιουμε κανενα καφεδακι....

    ολα στο μυαλο μας ειναι εξαλλου...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Quote Originally Posted by rea View Post
    αυτο εμενα με ξαναεριξε στη ν καταθλιψη ..και εκτοτε ακομα δεν μπορω να σηκωθω!
    ΠΩΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΑΦΟΥ ΠΑΧΥΝΕΣ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΠΩΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΑΦΟΥ ΠΑΧΥΝΕΣ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
    χαχαχα.... ωραιος τροπος !!!!...δασκαλε που διδασκες!!..το "να σηκωθω" αγαπημενο μου γολιλλοπαιδο ήταν μεταφορικο...
    ετσι κομψα τα πετας και στις σερβιτορουλες σου?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •