Δεν ξερω τι γινετε :/
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Greece
    Posts
    9

    Δεν ξερω τι γινετε :/

    Καταρχην γεια σε ολους!ειμαι καινουργια εδω!
    Βασικα εχω το εξης "προβλημα" ειμαι 18 στα 19 και πριν περιπου 3 χρονια η ψυχολογος μου μου ειχε πει οτι πασχω απο καταθλιψη και ημουν ακριβως ενα βημα πριν την χορηγηση φαρμακων.τεσπα το ψιλο ξεπερασα και δεν πηρα φαρμακα.ημουν καλα τα τελευταια 2 χρονια ομως εδω και ενα εξαμηνο νιωθω οτι κατι δεν παει καλα παλι.Δηλαδη γινετε ακριβως αυτο: εκει που καθομαι και κουβεντιαζω με δικους μου ανθρωπους χανομαι στην συζητηση και βλεπω κατι σαν οραματα για αυτους και ειναι παντα ασχημα.περνανε πολυ ασχημες εικονες μπροστα απο τα ματια μου και δεν ξερω τι ειναι αυτο που συμβαινει.επισης νιωθω καποιες φορες σαν να ακουω δυνατους θορυβους που δεν υπαρχουν.ειναι μια πολυ ασχημη κατασταση και δεν ξερω πως να την αντιμετωπισω.Σας εχει συμβει ποτε κατι αντιστιχο? και αν ναι γιατι? να τονισω οτι τους τελευταιους 3 μηνες δεν εχω ορεξη να βγω γενικοτερα να κανω τιποτα εχω κλειστει σπιτι νιωθω οτι πνιγομε εχω τρομερο αγχος και δεν μπορω να ξεσπασω....Αυτα ηθελα να πω αν μπορειτε εστω και καποιος πειτε μου κατι!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Να πας σε ειδικό να αντιμετωπίσεις την κατάσταση και αν χρειαστεί κάποια αγωγή να την κάνεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Greece
    Posts
    9
    Αυτο θελω και εγω αλλα δυστηχως ο ψυχολογος μου ειχε ενα ατυχημα πριν 1 μηνα και ειναι σοβαρα στο νοσοκομειο, ξερει την κατασταση και ετσι περιμενω να περασει ο καιρος για να βγει και να δουμε τι θα γινει.Οταν του το ειχα πει μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα και οτι ειμαι φυσιολογικη.Αλλα γινετε ολο και πιο συχνα και εξακολουθω να νιωθω μια αγωνια οτι κατι δεν παει καλα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Εχεις απευθυνθεί σε ψυχίατρο;μήπως να πήγαινες και στους δυο;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Greece
    Posts
    9
    Οχι δεν εχω παει σε ψυχιατρο διοτι ολοι οι ψυχολογοι που πηγαινα και παω μου ελεγαν και μου λενε οτι δεν χρειαζετε να
    παω σε ψυχιατρο γιατι δεν το βρισκουν αναγκαιο.Τωρα τι να πω και εγω δεν ξερω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Συγνώμη λες ότι είσαι 18 χρόνων και αντιμετωπίζεις μεγάλο πρόβλημα άγχους...οι γονείς που βρίσκονται; τι κάνουν για να σε βοηθήσουν;καλοί και οι ψυχολόγοι αλλά μερικές φορές χρειάζονται πιο δραστικές λύσεις.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Greece
    Posts
    9
    Η μητερα μου εχει σημαντικο προβλημα μετα απο ενα χειρουργειο που εκανε και ειναι με ψυχοφαρμακα εδω και 2 χρονια και ο πατερας μου δεν ασχολειτε με τιποτα αλλο εκτος απο τον ευατο του πως να περνα εκεινος καλα δεν τον ενδιαφερει τιποτα μα τιποτα εκτος απο το ΕΓΩ του...Εγω βρισκομαι καπου στην μεση μετα διαφορες καταστασεις και προσπαθω να τα καταφερω στην ζωη μου και να κανω την μητερα μου οσο πιο ευτιχισμενη μπορω γιατι εχει περασει πολλα...Οποτε οπως καταλαβαινεις ειμαι μονη σε αυτο το θεμα η μητερα μου παρολα τα προβληματα της με βοηθα οσο μπορει αλλα
    δεν θελω να την ανυσηχω με τα δικα μου διοτι εχει ηδη αρκετα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    3
    KALHSPERA SE OLOUS. EGW EIMAI 19 STA 20 K NIW8W TO IDIO PROVLIMS. ENW EPAGGELMTIKA EIMAI EKSASFALISMENH OPOTE DEN EXW AUTO TO AGXOS, EXW DIPLA MOU TOUS GONEIS MOU NIW8W MIA 8LIPSI MESA MOU. DEN EXW OREXH GIA TPT. VARIEMAI POLU NA VGW. EXW KLEISTEI STON EAUTO MOU K SE LIGO DEN 8A EXW KA8OLOU FILES. AIS8ANOMAI OTI TPT DEN ME GEMIZEI K PROTIMW NA KATSW MESA. DEN 3ERQW ALLA SKEFTOMAI NA PAW SE PSUXOLOGO GIATI AIS8ANOMAI PWS AN DEN KANW KATI 8A PERASW DUSTUXISMENH THN ZWH MOU ENW EXW OLA TA KALA GIA NA EIMAI KALA. PANW AP OLA EXW THN YGEIA MOU K EINAI KRIMA NA NIW8W ETSI..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Να πας σε ψυχολόγο για να δείς για ποιό λόγο αισθάνεσαι έτσι.Πολλά παιδιά στην ηλικία σου θα ήθελαν να είναι εξασφαλισμένα πάντως.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    3
    TO KSERW. VLEPW K THN ADERDH MOU POU VRISKETAI SE KATASTASH AGXOUS LOGW EPPAGELMATIKWN. TO 8EMA EINAI OTI MESA MOU DEN NIW8W XAROUMENH. 8ELW NA KSUPNAW TO PRWI K NA XAMOGELW. NA NIW8W AISIODOXIA..MHPWS XREIAZOMAI K FARMAKEUTIKA AGWGH GIA NA NIWSW KALA? 8ELW NA NIW8W ZWNTANIA K KEFI K NA VGAINW OPWS JANOUN OLOI-ES STHN HLIKIA MOU..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    αν διαβάσεις προβλήματα που αντιμετωπίζουν παιδιά της ηλικίας σου, πρέπει να νιώσεις πόσο τυχερή είσαι. Ξέρεις πολλές φορές εκτιμούμε κάτι όταν το χάσουμε...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    3
    Eχεις πολυ δικιο και το αναγνωριζω αλλα στην πραξη αδυνατω να το νιωσω. ειναι κ αυτο ενα ειδος ψυχικης ασθενειας,, τι να πω.
    χωρις καμμια σοβαρη αιτια νιωθω θλιμμενη.. τι να πω κ εγω δεν ξερω.. καπου θα οφειλεται..

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Greece
    Posts
    9
    Πεννυ μου και εγω ειμαι σε παρομοια κατασταση απο οτι διαβασες...Τι να πω δεν ξερω...Εγω λεω να πας σε εναν ψυχολογο να σου πει καποια πραγματα σιγουρα θα εισαι καλυτερα...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •