Μοναξια και απογοήτευση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    3

    Μοναξια και απογοήτευση

    Για σας,

    Είμαι νέος στο forum εδώ και θα ήθελα να γράψω κι εγώ το προβλημά μου. Είμαι 28 χρ και δεν έχω δημιουργήσει κάποια σχέση σοβαρή με κοπέλα. Φυσιολογικός άνθρωπος είμαι, με κανονική εμφάνιση και με τα συν και τα μείον μου. Απλώς πάντα έψαχνα και ψάχνω μία σοβαρή κοπέλα για κάτι αληθινό και ωραίο, σχέσεις μόνο για το σεξ και για να περνάω απλώς καλά δεν μου αρέσουν. Κατά το παρελθόν είχα ευκαιρίες αλλά δυστυχώς δεν τις εκμεταλλεύτηκα και φταίει και το γεγονός για μία ερωτική απογοήτευση που είχα στην εφηβία. Δυστυχώς ο καιρός περνάει και εγώ μένω στάσιμος, όλοι οι φίλοι και γνωστοί φτιάχνουν την ζωή τους αλλά εγώ τίποτα...Πριν από μερικούς μήνες έκανα σχέση με μία κοπέλα και ήμουν πραγματικά ευτυχισμένος μετά από πολύ καιρό, αλλά μου είπε ξαφνικά να διακόψουμε. Πραγματικά αρχίζω και πιστεύω ότι θα μείνω σε όλη μου την ζωή μόνος, χωρίς φίλους και χωρίς οικογένεια και αυτό με τρομάζει. Αισθάνομαι τόσο αδικημένος που υπάρχουν ένα σωρό άτομα που κοροιδεύουν και πληγώνουν τον συνανθρωπό τους και νιώθουν ευτυχισμένοι, κι εγώ που ζητάω κάτι αληθινό να είμαι δυστυχισμένος...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Ρώτησες γιατί διέκοψε τόσο απότομα????

    Καμιά φορά το να ρωτάμε, μας βοηθάει να βελτιωνόμαστε κιόλας ή να διορθώσουμε κάτι που για μας δεν ειναι προβλημα αλλά είναι πρόβλημα στους άλλους.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    3
    Ρώτησα αλλά οι απαντήσεις που πήρα δεν μου άρεσαν και ένιωσα ότι η κοπέλα αυτή δεν άξιζε για μένα και ότι με κορόιδευε..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    σχέσεις μόνο για το σεξ και για να περνάω απλώς καλά δεν μου αρέσουν
    Απο κει συνηθως ξεκινας για το κτισιμο μιας σοβαρης σχεσης. Δεν μπορεις να εχεις σχεση πχ και να μιζεριαζεις μεσα σε αυτην , το ιδανικο ειναι να περνας καλα και αν μπορεις να πετας στα συνεφα και να μεινεις εκει:P

    Ισως σου λειπει το θαρος να παρεις πρωτοβουλιες , οπως και το οτι ψαχνεις το ιδανικο...χωρις να ψαχνεις ουσιαστικα γιατι δεν κανεις την αρχη που ειναι το να κοιταξω να περασω καλα , να ειμαι ευτυχισμενος και βλεπουμε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Originally posted by keep_walking
    σχέσεις μόνο για το σεξ και για να περνάω απλώς καλά δεν μου αρέσουν
    Απο κει συνηθως ξεκινας για το κτισιμο μιας σοβαρης σχεσης. Δεν μπορεις να εχεις σχεση πχ και να μιζεριαζεις μεσα σε αυτην , το ιδανικο ειναι να περνας καλα και αν μπορεις να πετας στα συνεφα και να μεινεις εκει:P

    Ισως σου λειπει το θαρος να παρεις πρωτοβουλιες , οπως και το οτι ψαχνεις το ιδανικο...χωρις να ψαχνεις ουσιαστικα γιατι δεν κανεις την αρχη που ειναι το να κοιταξω να περασω καλα , να ειμαι ευτυχισμενος και βλεπουμε.
    Καλή σκέψη, αν και αν ήμουν άντρας και μια γυναικα δεχοταν να κανουμε σεξ χωρις να εχουμε σχεση, δεν θα την εβλεπα ποτε σαν σοβαρη κοπελα για σχεση ή κατι παραπάνω. Και απο τους άντρες που συναναστρεφομαι και μιλάω, ισχύει αυτό.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    3
    Σίγουρα το σεξ παίζει καθοριστικό ρόλο μέσα σε μία σχέση και είναι σημαντικό..απλώς εγώ εννοώ ότι δεν μπορώ να είμαι σε μία σχέση μόνο και μόνο για το σεξ, χωρίς πρώτα να αισθάνθω κάτι για το άλλο άτομο.Δηλαδή δεν μπορώ να κανω μία σχέση χωρίς να έχω αισθήματα, δε θα είμαι ευτυχισμένος έτσι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by petranas
    Σίγουρα το σεξ παίζει καθοριστικό ρόλο μέσα σε μία σχέση και είναι σημαντικό..απλώς εγώ εννοώ ότι δεν μπορώ να είμαι σε μία σχέση μόνο και μόνο για το σεξ, χωρίς πρώτα να αισθάνθω κάτι για το άλλο άτομο.Δηλαδή δεν μπορώ να κανω μία σχέση χωρίς να έχω αισθήματα, δε θα είμαι ευτυχισμένος έτσι

    Εαν δεν σου κανει κλικ ο αλλος δεν γινεται τιποτα.

    Μαλλον ακους πολλους αντρες που λενε...πηδηξα την μια...πηδηξα την αλλη , για ενα π...καλη ειναι και ενα σωρο τετοιες μαγκιες λολ.

    Θα εντυπωσιαστεις ποσος κοσμος ειναι ετσι περαν του φαινεσθαι , δηλαδη ολοι σχεδον τον ερωτα ψαχνουν σε αυτη τη ζωη και ολοι εχουν \"καει\" .
    Εαν κρινουμε και απο την καψουροτραγουδιαση την ελληνικη δεν υπαρχει τιποτα αλλο λολ.

    Δυνατα αισθηματα μπορεις να νοιωσεις για καποιον απο την αρχη , αλλα σιγουρα δυναμωνουν με την προσωπικη επαφη , την κουβεντα και φυσικα το σεξ.

    Βλεπεις μια πανεμορφη ας πουμε κοπελλα και λες wow τι ειναι αυτη , αλλα οταν αρχισει το πιτσι-πιτσι και το μπλα-μπλα και σιγα-σιγα , παιζοντας και κανοντας και με την αλληλεπιδραση δημιουργουνται τα δυνατα συναισθηματα , περαν του αρχικου εντυπωσιασμου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •