Κι αν μείνω μόνη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375

    Κι αν μείνω μόνη?

    Έχω μιλήσει πολλές φορές γι'αυτό το θέμα.Είναι μέρες που δεν με απασχολεί και άλλες που νιώθω ότι μου τρώει τα σωθικά.Πονάω τόσο που θέλω να φωνάξω.
    Η ιδέα του ότι μπορεί να μείνω μόνη μου,χωρίς κάποιον σύντροφο,με διαλύει.Όλοι μου λένε να μην το σκέφτομαι,να προσπαθώ να περνάω καλά και θα έρθει από μόνο του.Αυτό κάνω.Έχω γεμίσει τον χρόνο μου από ενδιαφέροντα,γιατί είμαι άνθρωπος που δεν μπορεί να κάθεται άπραγος και γιατί ξέρω ότι αν κάθομαι και το σκέφτομαι συνέχεια θα τρελαθώ.
    Βγαίνω έξω και βλέπω ότι ο κόσμος δεν φλερτάρει πια.Και η κουβέντα "δεν είσαι μόνο εσύ μόνη σου" δεν με κάνει να νιώθω καθόλου καλύτερα.Αν κάποιος δεν θέλει να είναι μόνος του,τότε γιατί είναι?τι φταίει?πώς μπορώ να διώξω αυτή την σκέψη από το μυαλό μου?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αμα δεν θες να μεινεις μονη δεν θα μεινεις.
    Αλλα και το να εισαι με καποιον, παλι προβληματα εχει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    σου υπενθυμίζω ότι πολλοί είναι αυτοι που έχουν σχέση αλλά είναι μόνοι τους είτε γιατί ο φίλος τους η η φίλη τους τους κερατώνει είτε γιατί δεν τους σέβεται και τους κακομεταχειρίζεται ...το θέμα είναι η μοναξία ή το να έχεις μια υγιή και καλή σχέση ή μήπως το γεγονός ότι θα είσαι καλα με τον εαυτό σου ?Πως θα μπορείς να προσφέρεις σε μια σχέση όταν δεν θα είσαι καλά!!!υπάρχουν τόσοι άνθρωποι μόνοι τους και καλοί εκει έξω μην τρελλαίνεσαι .........................

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    36
    e kai egw monos eimai kai den epa8a tipota edw kai 3 xronia kai fantasou oute endiaferonta exw mono tis spoudes mou

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by La_ViTa

    Η ιδέα του ότι μπορεί να μείνω μόνη μου,χωρίς κάποιον σύντροφο,με διαλύει.Όλοι μου λένε να μην το σκέφτομαι,να προσπαθώ να περνάω καλά και θα έρθει από μόνο του.Αυτό κάνω.Έχω γεμίσει τον χρόνο μου από ενδιαφέροντα,γιατί είμαι άνθρωπος που δεν μπορεί να κάθεται άπραγος και γιατί ξέρω ότι αν κάθομαι και το σκέφτομαι συνέχεια θα τρελαθώ.
    Βγαίνω έξω και βλέπω ότι ο κόσμος δεν φλερτάρει πια.Και η κουβέντα \"δεν είσαι μόνο εσύ μόνη σου\" δεν με κάνει να νιώθω καθόλου καλύτερα.Αν κάποιος δεν θέλει να είναι μόνος του,τότε γιατί είναι?τι φταίει?πώς μπορώ να διώξω αυτή την σκέψη από το μυαλό μου?
    Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω μια γυναίκα όταν λέει ότι είναι μόνη.Δε νομίζω ότι υπάρχει πιο εύκολο πράγμα για σας από το να βρείτε σύντροφο τη σήμερον ημέρα.Αν είσαι μια στοιχειωδώς εμφανίσιμη κοπέλα,μπορείς να έχεις και αρκετούς ταυτόχρονα,μιας και από ληγούρια έχει γεμίσει ο τόπος.Τουλάχιστον σε σχέση με μας είστε σε πολύ πλεονεκτική θέση στον τομέα σεξ-σχέσεις.Και δε νομίζω ότι δε θα σε φλερτάρουν αν τους δώσεις εσύ το πράσινο φως.Μήπως κι εσύ η ίδια το παίζεις δύσκολη κι έχεις υπερβολικές απαιτήσεις;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Originally posted by Paolo_1
    Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω μια γυναίκα όταν λέει ότι είναι μόνη.Δε νομίζω ότι υπάρχει πιο εύκολο πράγμα για σας από το να βρείτε σύντροφο τη σήμερον ημέρα.Αν είσαι μια στοιχειωδώς εμφανίσιμη κοπέλα,μπορείς να έχεις και αρκετούς ταυτόχρονα,μιας και από ληγούρια έχει γεμίσει ο τόπος.Τουλάχιστον σε σχέση με μας είστε σε πολύ πλεονεκτική θέση στον τομέα σεξ-σχέσεις.Και δε νομίζω ότι δε θα σε φλερτάρουν αν τους δώσεις εσύ το πράσινο φως.Μήπως κι εσύ η ίδια το παίζεις δύσκολη κι έχεις υπερβολικές απαιτήσεις;
    Σκέφτεσαι πολύ απλοϊκά.
    Σαν άντρας!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    τα λιγούρια είναι το θεμα
    αν ειναι το σεξ παίρνουμε και ενα δονητη συγγνωμη κιολας!!!Ελεος!!Πόσο χρονών είσαι?la_vita

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να πεταξω το μαθηματικο μου?

    Για να δημιουργηθει μια σχεση συνηθως χρειαζεται μια γυναικα και ενας αντρας.

    Οι γυναικες ειναι λιγο παραπανω πληθυσμιακα απο τους αντρες οποτε?

    Ας πουμε οτι ειναι ισοποσες ποσοτητες , λοιπον οσες γυναικες χωρις σχεση τοσοι και αντρες χωρις σχεση.

    Ποιο απο τα δυο φυλλα φταει περισσοτερο για αυτο?

    Ε αυτο ειναι ευκολο ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Πού είσαι KEEP σε εχασα....
    Κοιταξτε βασικά δνε ήθελα να το πω αλλά σκέφτομαι να κάνω κανένα γκρουπ γνωριμιων ειλικρινά ...τόσο μοναξία ρε γαμώτο γιατί?
    Πραγματικά θα το σκεφτώ έχω πολύ κόσμο μόνο του χωρίς πλάκα...αντρες και γυναίκες!!!Οσοι πιστοί προσέλθουν .....εχω σε όλεσ τις ηλικίες ....Και συνήθως ρε γαμώτο είναι άτομα με επίπεδο ενδιαφέροντα γιατί????????Με απασχολέι ειλικρινά!!!LA_VITA πόσο χρονών είσαι ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Originally posted by konstantina_ena
    τα λιγούρια είναι το θεμα
    αν ειναι το σεξ παίρνουμε και ενα δονητη συγγνωμη κιολας!!!Ελεος!!Πόσο χρονών είσαι?la_vita
    Αυτό είναι μονίμως το παράπονό του.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Το θέμα είανι αν βρείς κάποιον να σε σκέφτεται και να έχεις επικοινωνία ......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Για μένα όσο χαζό και ρομαντικό να ακούγεται αυτό που θα πω, θεωρώ ότι κάπου υπάρχει ένα ταίρι για τον καθένα μας.. Ίσως δεν έχει έρθει η ώρα για σένα.. Άσε που όταν κυνηγάμε κάτι ποτέ δεν έρχεται και εάν έρθει θα είναι κατώτερο των προσδοκιών μας.. Για μένα είναι καλύτερη η μοναξιά από το να είσαι με κάποιον που δεν επικοινωνείς.. Γι\' αυτό πιστεύω πως και πολλά αξιόλογα άτομα είναι μόνα τους.. Είναι επιλεκτικοί, γι\' αυτό.. Απλά η μοναξιά σε άτομα σαν και εμάς, με ψυχολογικά προβλήματα καταθλίψεις κλπ, πονάει πολύ..
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Originally posted by marian_m
    Originally posted by Paolo_1
    Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω μια γυναίκα όταν λέει ότι είναι μόνη.Δε νομίζω ότι υπάρχει πιο εύκολο πράγμα για σας από το να βρείτε σύντροφο τη σήμερον ημέρα.Αν είσαι μια στοιχειωδώς εμφανίσιμη κοπέλα,μπορείς να έχεις και αρκετούς ταυτόχρονα,μιας και από ληγούρια έχει γεμίσει ο τόπος.Τουλάχιστον σε σχέση με μας είστε σε πολύ πλεονεκτική θέση στον τομέα σεξ-σχέσεις.Και δε νομίζω ότι δε θα σε φλερτάρουν αν τους δώσεις εσύ το πράσινο φως.Μήπως κι εσύ η ίδια το παίζεις δύσκολη κι έχεις υπερβολικές απαιτήσεις;
    Σκέφτεσαι πολύ απλοϊκά.
    Σαν άντρας!
    λολ
    αφενος,σωστο το σχολιο της μαριαν

    αφετερου
    παολο, ειναι οντως πανευκολο γι μια γυναικα να εχει οσες σεξουαλικες σχεσεις θελει με εναν η πολλους αντρες, αλλα η λαβιτα μιλαει για συντροφο, οχι για σεξ μονο...
    εκει τα πραγματα οντως ειναι πολυ πιο πολυπλοκα.

    δεν συμμεριζομαι το αγχος της και δεν μπορω να την βοηθησω καπως, εκτος αν της λεει κατι το οτι το αγχος και η απογνωση γινονται αντιληπτα και ειναι πολυ απωθητικα για υποψηφιους συντροφους ειτε αντρες ειτε γυναικες..
    ...το πως να τα αποβαλει ομως, ειλικρινα δεν το ξερω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Originally posted by keep_walking
    Να πεταξω το μαθηματικο μου?

    Για να δημιουργηθει μια σχεση συνηθως χρειαζεται μια γυναικα και ενας αντρας.

    Οι γυναικες ειναι λιγο παραπανω πληθυσμιακα απο τους αντρες οποτε?

    Ας πουμε οτι ειναι ισοποσες ποσοτητες , λοιπον οσες γυναικες χωρις σχεση τοσοι και αντρες χωρις σχεση.

    Ποιο απο τα δυο φυλλα φταει περισσοτερο για αυτο?
    Ε αυτο ειναι ευκολο ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.
    μαθηματικο ηταν αυτο η αλχημικο ? :Ρ
    ωραια αντικειμενικα συμπερασματα βγαζεις μαστορα :ΡΡΡΡΡΡΡΡ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Originally posted by La_ViTa
    Κι αν μείνω μόνη?
    Έχω μιλήσει πολλές φορές γι\'αυτό το θέμα.Είναι μέρες που δεν με απασχολεί και άλλες που νιώθω ότι μου τρώει τα σωθικά.Πονάω τόσο που θέλω να φωνάξω.
    Προσωπικά το καταλαβαίνω απόλυτα.

    Η ιδέα του ότι μπορεί να μείνω μόνη μου,χωρίς κάποιον σύντροφο,με διαλύει.Όλοι μου λένε να μην το σκέφτομαι,να προσπαθώ να περνάω καλά και θα έρθει από μόνο του.Αυτό κάνω.Έχω γεμίσει τον χρόνο μου από ενδιαφέροντα,γιατί είμαι άνθρωπος που δεν μπορεί να κάθεται άπραγος και γιατί ξέρω ότι αν κάθομαι και το σκέφτομαι συνέχεια θα τρελαθώ.
    Βγαίνω έξω και βλέπω ότι ο κόσμος δεν φλερτάρει πια.Και η κουβέντα \"δεν είσαι μόνο εσύ μόνη σου\" δεν με κάνει να νιώθω καθόλου καλύτερα.Αν κάποιος δεν θέλει να είναι μόνος του,τότε γιατί είναι?τι φταίει?πώς μπορώ να διώξω αυτή την σκέψη από το μυαλό μου?
    Kάτσε να βάλουμε τα πράγματα σε τάξη. Πρώτα απ\' όλα, θα πω ότι και μόνο η κουβέντα να \"μην το σκέφτεσαι\" με τρελαίνει... Όταν την ακούσω εκνευρίζομαι αφάνταστα. Ότι σκέφτομαι, ότι με απασχολεί, ότι είναι στην ψυχή μου ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. Δεν μπορώ να το πετάξω! Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανοησία από αυτή την κουβέντα, καθώς και από την \"αδελφή\" της: \"σκέψου θετικά\"... Έχω δει ανθρώπους να υποφέρουν και να προσπαθούν να σκεφτούν \"θετικά\". Και αυτή η ίδια \"θετική\" σκέψη είναι που τους κάνει να κάνουν τα μεγαλύτερα λάθη και τις μεγαλύτερες μαλ...ες. Αν η \"θετική\" σκέψη με κάνει να κάνω λάθη, προτιμώ την αρνητική!! Θέλω να είμαι χάλια όταν είμαι χάλια. Δεν θέλω να ξεφύγω με πλάγιους τρόπους.
    Πάμε τώρα στην ουσία. Οι άνθρωποι έχουμε προβλήματα. Νομίζω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημά μας, είναι οι σωστές σχέσεις. Σωστές σχέσεις όχι μόνο συντροφικές, αλλά παντού. Στην οικογένεια, τους φίλους, μέχρι τον περιπτερά που ψωνίζουμε. Αλλά νομίζω ότι οι σωστές σχέσεις είναι εξαιρετικά μικρό ποσοστό. Μέσα σ\' αυτό το \"πράγμα\" υπάρχουν άνθρωποι που προσπαθούν να συμβιβαστούν. Ένας τρόπος είναι η \"θετική\" σκέψη. Και έτσι ζώντας στη μιζέρια, συμβιβάζονται με αυτήν. Και αυτός ο συμβιβασμός, οδηγεί στην κατάθλιψη, και στους φόβους. Και εγκλωβισμένοι στο συμβιβασμό, υπάρχει φθόνος και μίσος. Τον βλέπεις το φθόνο και το μίσος;
    Σκέφτομαι έτσι: αν έχω ένα πρόβλημα και με κάνει να αισθάνομαι άσχημα, το να το βάλω στην \"άκρη\", το ίδιο το πρόβλημα πάλι θα \"δουλεύει\" πίσω και πάλι θα με κάνει να αισθάνομαι άσχημα. Τι λοιπόν, σημασία έχει να το βάλω στην \"άκρη\";
    Ακριβώς στην ερώτηση τι σημασία έχει να το βάλω στην άκρη, υπάρχει μόνο μια απάντηση. Αν το βάλω στην άκρη, τότε θα φαίνομαι καλά, αλλά δεν θα είμαι. Αυτό βοηθάει στο να κρατήσω την υπόληψή μου σε υψηλά standard για την κοινωνία, αλλά πάλι δεν ζω. Αν το κάνω αυτό, γίνομαι αλλαζονικός, σκληρός, αδιάφορος και κλειστός (όπως λέει κάποιος). Κάτι σαν ρομπότ δηλαδή. Και λοιπόν, καλύτερο είναι αυτό;
    Κάπου αλλού μίλησες για τη θεραπεύτριά σου (το διάβασα τώρα). Πρόσεξέ την, είναι στη φάση \"ρομπότ\". Αν θες και μπορείς να γίνεις το ίδιο συνέχισε να την ακούς. Αλλά νομίζω δεν μπορείς και δεν θες.
    Σκέφτηκα να γράψω μια παλιά δική μου εμπειρία. Αλλά τελικά αποφάσισα να αντιγράψω ένα κείμενο και να αφήσω άλλον να πει αυτά που θέλω να πω. Δώσε μου χρόνο να το αντιγράψω θα το στείλω σε επόμενο μήνυμα.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •