Eπιστροφη παιδιου λογω ψυχολογικων προβληματων - Page 31
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 31 of 32 FirstFirst ... 2129303132 LastLast
Results 451 to 465 of 466
  1. #451
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    \'... Είναι μια άλλη οπτική όπως το είπες κι εσύ. Εγώ δεν επιτίθομαι χωρίς λόγο όπως κάνεις εσύ, τουλάχιστον έχω καλύτερη συμπεριφορά. Άμα δεν μπορείς να δεχτείς και το διαφορετικό, δεν σου φταίω εγώ. Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να χάσει κάποιος την δουλειά του ή τη ζωή του επειδή τον βιάσανε. Όσο για τ\'άλλα, ναι δεν έχω υπομονή και δεν νιώθω ότι πρέπει να απολογούμαι γι\'αυτό. Αυτό το κάνουν αυτοί που κάνουν και πράξεις στα δικαστήρια. Οκ?...\'

    Δικαίωμά σου να έχεις ό,τι συμπεριφορά θέλεις. Εγώ δε θα παραβιάσω τα δικά σου δικαιώματα. Αλλά κι εγώ ξέρεις δεν απολογούμαι όπως εσύ. Για παράδειγμα, δε συγχέω το \'διαφορετικό\' με την αναισθησία. Και είναι η δική μου οπτική. Κι ένα πράγμα έχω σαν μοναδική απορία. Εκφέρεις άποψη για πολλά δεινά που μπορούν να συμβούν στον άνθρωπο, αλλά δε καταλαβαίνεις λες κανένα απ\' αυτά. Αναρωτήσου μόνη σου γιατί το κάνεις. Εγώ λέω να σταματήσω κάπου εδώ να σου \'επιτίθεμαι\' ειλικρινά...

  2. #452
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Alobar

    Δικαίωμά σου να έχεις ό,τι συμπεριφορά θέλεις. Εγώ δε θα παραβιάσω τα δικά σου δικαιώματα. Αλλά κι εγώ ξέρεις δεν απολογούμαι όπως εσύ. Για παράδειγμα, δε συγχέω το \'διαφορετικό\' με την αναισθησία. Και είναι η δική μου οπτική. Κι ένα πράγμα έχω σαν μοναδική απορία. Εκφέρεις άποψη για πολλά δεινά που μπορούν να συμβούν στον άνθρωπο, αλλά δε καταλαβαίνεις λες κανένα απ\' αυτά. Αναρωτήσου μόνη σου γιατί το κάνεις. Εγώ λέω να σταματήσω κάπου εδώ να σου \'επιτίθεμαι\' ειλικρινά...
    Πάλι καλά που δεν θα παραβιάσεις τα δικαιώματά μου. Καταλαβαίνω το θάνατο ως δεινό, αλλά είναι λίγο παράδοξο επειδή δικαιολογώ το θάνατο του παιδιού...Αλλά εξήγησα, ότι αυτό ήταν συναισθήματα που ένιωθα...Δεν καταλαβαίνω τι βίτσια ικανοποιείται με το να κρίνετε και να επιτίθεστε στον άλλον χωρίς λόγο.

  3. #453
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by pelariry
    Originally posted by RainAndWind
    Nature και Κρίνο,αντιμετωπίζοντας την libpa ως ένα άτομο που χρειάζεται να την προστατέψετε από τους υπόλοιπους \"κακούς\",οι ίδιοι την περιθωριοποιείτε,υποθέτον� �ας ότι βρίσκεται σε μία αδύναμη θέση και δεν είναι ικανή η ίδια να υποστηρίξει τις απόψεις της και να δεχτεί τις συνέπειες της κριτικής.Η σωτηρολαγνεία σας είναι ρατσιστική στη βάση της καθώς τον ψυχικά ασθενή τον βάζετε σε μία θέση θύματος.Ο καθένας δέχεται αυτό που εκπέμπει και αυτός που εκπέμπει αρνητισμό θα εισπράξει αρνητισμό.Εκτός αν πιστεύετε πως υποστηρίζοντας κάποιον που λέει τους άλλους πατσαβούρια όταν δεν έχει επιχειρήματα να στηρίξει το λόγο του,τον ωφελείτε στην ουσία.Τον βλάπτετε και μάλιστα με την επίφαση του υπερασπιστή του.Κάτι ανάλογο κάνατε και με τον Πάνο παλιότερα,φανταζόμουνα πως κάτι θα είχατε μάθει για τον νόμο του καθρέφτη μέχρι τώρα.Καθένας εισπράττει ό,τι εκπέμπει και όπως επικοινωνεί και είναι δικό του θέμα να ψάξει αν οι τρόποι του προάγουν την επικοινωνία του,όχι δικό σας να τον οχυρώσετε με πλασματικές συνθήκες \"υποστήριξης\",που προσομοιάζουν εικονική ζωή και όχι αληθινή.
    προφανώς, RainAndWind, ως παιδί δεν έχεις ζήσει ένα παιχνίδι. να μαζεύονται δέκα πιτσιρίκια γύρω σου, να μετράνε μέχρι το τρία και να σε μουτζώνουν και να ξεκαρδίζονται. προφανώς, έχεις ζήσει άλλα παιχνίδια που δεν έχω ζήσει εγώ αλλά το συγκεκριμένο δεν το έζησες αλλιώς δεν εξηγείται και δεν το έζησε και κανείς σας από ότι φαίνεται. καλά μυαλά.

    Με κάλυψε η απάντηση που σου έδωσε ο κρίνο και αυτή του pelariry.
    Αλλά ο έντονος και καυστικός σου λόγος με ωθεί να σου δώσω και τη δική μου έντονη καυστική απάντηση.
    Αφήνοντας τον εαυτό μου ελεύθερο και χαλαρό, μιας και πέρασαν ήδη 13 σελίδες από αυτό σου το ποστ –σήμερα το διάβασα- μου ήρθε αυτόματα η εξής εικόνα στο μυαλό:

    Ένας ποδοσφαιριστής με δυνατά πόδια, που λέγεται RainAndWind, τρέχει στο γήπεδο, και παρόλη τη γνωστή δύναμη και ευστοχία του, στέλνει, για άλλη μια φορά τη μπάλα στη …κερκίδα, αφού έχει βγει και πάλι οφφσάϊτ!!!
    Και επειδή τελευταία το κάνει συχνά, οι φίλαθλοι και ο προπονητής προβληματίζονται.
    Τι συμβαίνει????


    ΥΓ: δεν επιθυμώ να μιλήσω άλλο για την ουσία του θρεντ, γιατί τα ποστς έπεσαν χτες σαν πολυβόλα και αν τα παρακολουθήσω στη λεπτομέρεια θα χάσω τη μέρα μου.

  4. #454
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by soft
    Originally posted by krino
    λοιπον διαφωνω (οσο μπορω να διαβασω) με τις αποψεις τις Lipba,
    αλλα βρισκω χειριστο την ψιλη πλακουλα οπως παιχτηκε χθες για μια περιπου ωρα.

    Λυπαμαι που δεν το ειχα δει χθες γιατι θα ειχα γραψει νωριτερα.


    Βρηκατε μερικοι χωρο και χρονο για να σπασετε την πλακιτσα σας μεχρι να σας πιασει το πρωτο χασμουρητο και να πατε για υπνο.... ενδιαφερον ε?


    Ατζικ περα απο τους γνωστους εξυπνακιδηδες,
    προστεθηκες και εσυ στο κλαμπ....
    Παλιοτερα, οταν ησουν βουτηγμενη στα σκατα σου, ουτε που σου περισευε χρονος για αστεισμους.....
    Τωρα να υποθεσω οτι εισαι καλυτερα?
    Η να υποθεσω οτι ειναι χιουμορ να γινεται καποιος αλλος σκατα?
    καλως το παιδι ,κοιτα ποιος μιλαει ?????

    γεια σου παιδαρε και σε εσενα....
    για πες, ποιος μιλαει λοιπον?

  5. #455
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by soft
    Originally posted by krino
    επειδη στο θεμα πεσιματος, εχω μακραν πειρα,
    εγραψα τα παραπανω.
    Συγχιζομαι αρκετα οταν βλεπω κορακια, να βρισκουν θυμα για κανουν την πλακιτσα τους....
    Δυστυχως πλεον οι θεοφανιες και λοιπες κυρατσες δεν μου κανουν την ... τιμη να την πεσουν,
    γιατι βαρεθηκαν να τρωνε τα μουτρα τους και βρισκουν νεα θυματα, σιγουρα ευαλωτα....
    Υποτιθεται οτι εδω μεσα ειναι φορουμ ψυχολογιας και υποστηριξης (υποτιθεται παντα ομως ε?)
    οποτε το να θες σπασεις την ανια σου κανοντας δουλεματακι, δεν εχει νοημα για τον εδω χωρο.
    μαλιστα οτι πεις



    εισαι πολυ καλη,


  6. #456
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by nature
    Originally posted by pelariry
    Originally posted by RainAndWind
    Nature και Κρίνο,αντιμετωπίζοντας την libpa ως ένα άτομο που χρειάζεται να την προστατέψετε από τους υπόλοιπους \"κακούς\",οι ίδιοι την περιθωριοποιείτε,υποθέτον� �ας ότι βρίσκεται σε μία αδύναμη θέση και δεν είναι ικανή η ίδια να υποστηρίξει τις απόψεις της και να δεχτεί τις συνέπειες της κριτικής.Η σωτηρολαγνεία σας είναι ρατσιστική στη βάση της καθώς τον ψυχικά ασθενή τον βάζετε σε μία θέση θύματος.Ο καθένας δέχεται αυτό που εκπέμπει και αυτός που εκπέμπει αρνητισμό θα εισπράξει αρνητισμό.Εκτός αν πιστεύετε πως υποστηρίζοντας κάποιον που λέει τους άλλους πατσαβούρια όταν δεν έχει επιχειρήματα να στηρίξει το λόγο του,τον ωφελείτε στην ουσία.Τον βλάπτετε και μάλιστα με την επίφαση του υπερασπιστή του.Κάτι ανάλογο κάνατε και με τον Πάνο παλιότερα,φανταζόμουνα πως κάτι θα είχατε μάθει για τον νόμο του καθρέφτη μέχρι τώρα.Καθένας εισπράττει ό,τι εκπέμπει και όπως επικοινωνεί και είναι δικό του θέμα να ψάξει αν οι τρόποι του προάγουν την επικοινωνία του,όχι δικό σας να τον οχυρώσετε με πλασματικές συνθήκες \"υποστήριξης\",που προσομοιάζουν εικονική ζωή και όχι αληθινή.
    προφανώς, RainAndWind, ως παιδί δεν έχεις ζήσει ένα παιχνίδι. να μαζεύονται δέκα πιτσιρίκια γύρω σου, να μετράνε μέχρι το τρία και να σε μουτζώνουν και να ξεκαρδίζονται. προφανώς, έχεις ζήσει άλλα παιχνίδια που δεν έχω ζήσει εγώ αλλά το συγκεκριμένο δεν το έζησες αλλιώς δεν εξηγείται και δεν το έζησε και κανείς σας από ότι φαίνεται. καλά μυαλά.

    Με κάλυψε η απάντηση που σου έδωσε ο κρίνο και αυτή του pelariry.
    Αλλά ο έντονος και καυστικός σου λόγος με ωθεί να σου δώσω και τη δική μου έντονη καυστική απάντηση.
    Αφήνοντας τον εαυτό μου ελεύθερο και χαλαρό, μιας και πέρασαν ήδη 13 σελίδες από αυτό σου το ποστ –σήμερα το διάβασα- μου ήρθε αυτόματα η εξής εικόνα στο μυαλό:

    Ένας ποδοσφαιριστής με δυνατά πόδια, που λέγεται RainAndWind, τρέχει στο γήπεδο, και παρόλη τη γνωστή δύναμη και ευστοχία του, στέλνει, για άλλη μια φορά τη μπάλα στη …κερκίδα, αφού έχει βγει και πάλι οφφσάϊτ!!!
    Και επειδή τελευταία το κάνει συχνά, οι φίλαθλοι και ο προπονητής προβληματίζονται.
    Τι συμβαίνει????


    ΥΓ: δεν επιθυμώ να μιλήσω άλλο για την ουσία του θρεντ, γιατί τα ποστς έπεσαν χτες σαν πολυβόλα και αν τα παρακολουθήσω στη λεπτομέρεια θα χάσω τη μέρα μου.
    ΕΙΜΑΙ ΚΕΦΑΤΗ,ΨΩΝΙΖΩ ΑΠ\'ΤΟΥ ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ.λολ
    Λογικό είναι να είμαι offside,σπάνια με απασχολεί το τέρμα,έχω το νου μου στους γκόμενους στην κερκίδα που μου σφυράνε και ποτέ στη γυναίκα διαιτητή με τις αξύριστες γάμπες,λολοολ.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #457
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πολύ καυστικό το χιούμορ σου, RainAndWind. Πιστεύεις ότι καταφέρνεις κάτι;

  8. #458
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by nature

    Ένας ποδοσφαιριστής με δυνατά πόδια, που λέγεται RainAndWind, τρέχει στο γήπεδο, και παρόλη τη γνωστή δύναμη και ευστοχία του, στέλνει, για άλλη μια φορά τη μπάλα στη …κερκίδα, αφού έχει βγει και πάλι οφφσάϊτ!!!
    Και επειδή τελευταία το κάνει συχνά, οι φίλαθλοι και ο προπονητής προβληματίζονται.
    Τι συμβαίνει????
    Rain, ντροπη !
    Δεν το περιμενα αυτο απο εσενα!!
    Ακου εκει να πληρωνεσαι για να κανεις την ομαδα σου να χασει για να παρεις ποσοστα απο τα στοιχηματα!

    Μποουυυυ!

  9. #459
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πολύ ωραία ιδέα να αντιτίθεστε κασι να χλευάζετε αυτό που δεν σας αρέσει. Αναρωτιέμαι όμως αν σας το έκαναν εσάς αυτό πως θα το πέρνατε.

  10. #460
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    limpa,βλεπω χρησιμοποιεις πληθυντικο. Αναφερεσαι και σε εμενα μηπως?

  11. #461
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Boltseed
    limpa,βλεπω χρησιμοποιεις πληθυντικο. Αναφερεσαι και σε εμενα μηπως?
    Ε ναι. Ειδικά για σένα το είπα. Σε σένα απευθυνόμουν.

  12. #462
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    οκ.

  13. #463
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    να μαζεύονται δέκα πιτσιρίκια γύρω σου, να μετράνε μέχρι το τρία και να σε μουτζώνουν και να ξεκαρδίζονται.





    άλλα δέκα παιδάκια Πελάριρυ να έχουν βάλει στη μέση ένα άλλο παιδάκι, να του ξεσκίζουν τα ρούχα να το φτύνουν να το χτυπάνε και αυτό να προσπαθεί τρομοκρατημένο να ξεφύγει....και πάλι να το κυνηγούν μέχρι να φτάσει σπίτι του και να το φοβερίζουν.Τέτοια περιστατικά γίνονται καθημερινά γιατί υπάρχουν γονείς που είναι αδιάφοροι...είναι ο μικρόκοσμος της κοινωνίας μας το σχολείο.
    Όταν έγινε σύσταση στην μάνα ενός απο τα παιδιά που χτύπησαν το 8χρονο, να συμβουλεύσει το παιδί της γιατί μπορεί η φύση να το έκανε δυνατό αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να σκοτώσει τον αδύναμο, είπε στην μάνα του 8χρονου.Ας αντιδράσει και το δικό σου και ας τον χτυπήσει....
    μα αν χτυπήσω λέει το 8χρονο τότε θα με σκοτώσουν εξ άλλου είναι πολλοί και δυνατότεροι απο μένα...
    άλλη μάνα που έμαθε ότι το παιδί της συμμετείχε στην παρέα, πήρε τηλέφωνο την μάνα του 8χρονου ζήτησε συγνώμη για την συμπεριφορά του παιδιού της και υποσχέθηκε ότι θα κάνει ότι περνά απο το χέρι της για να μην ξανασυβεί κάτι τέτοιο....έμαθα πως έδωσε ενα χαστούκι στον γιό της, του είπε να ντρέπεται που τα έβαλε με ενα σωματικά κατώτερο παιδάκι...
    την ψυχή του 8χρονου όμως ποιός την υπολογίζει;αυτό το παιδί πόσο θυμωμένο μπορεί να είναι;γιατί φυσικά δεν ήταν ενα το περιστατικό, βίωνε καθημερινά καταστάσεις, κοροϊδίες κ.λ.π

  14. #464
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by RainAndWind
    Originally posted by nature
    Originally posted by pelariry
    Originally posted by RainAndWind
    Nature και Κρίνο,αντιμετωπίζοντας την libpa ως ένα άτομο που χρειάζεται να την προστατέψετε από τους υπόλοιπους \"κακούς\",οι ίδιοι την περιθωριοποιείτε,υποθέτον� �ας ότι βρίσκεται σε μία αδύναμη θέση και δεν είναι ικανή η ίδια να υποστηρίξει τις απόψεις της και να δεχτεί τις συνέπειες της κριτικής.Η σωτηρολαγνεία σας είναι ρατσιστική στη βάση της καθώς τον ψυχικά ασθενή τον βάζετε σε μία θέση θύματος.Ο καθένας δέχεται αυτό που εκπέμπει και αυτός που εκπέμπει αρνητισμό θα εισπράξει αρνητισμό.Εκτός αν πιστεύετε πως υποστηρίζοντας κάποιον που λέει τους άλλους πατσαβούρια όταν δεν έχει επιχειρήματα να στηρίξει το λόγο του,τον ωφελείτε στην ουσία.Τον βλάπτετε και μάλιστα με την επίφαση του υπερασπιστή του.Κάτι ανάλογο κάνατε και με τον Πάνο παλιότερα,φανταζόμουνα πως κάτι θα είχατε μάθει για τον νόμο του καθρέφτη μέχρι τώρα.Καθένας εισπράττει ό,τι εκπέμπει και όπως επικοινωνεί και είναι δικό του θέμα να ψάξει αν οι τρόποι του προάγουν την επικοινωνία του,όχι δικό σας να τον οχυρώσετε με πλασματικές συνθήκες \"υποστήριξης\",που προσομοιάζουν εικονική ζωή και όχι αληθινή.
    προφανώς, RainAndWind, ως παιδί δεν έχεις ζήσει ένα παιχνίδι. να μαζεύονται δέκα πιτσιρίκια γύρω σου, να μετράνε μέχρι το τρία και να σε μουτζώνουν και να ξεκαρδίζονται. προφανώς, έχεις ζήσει άλλα παιχνίδια που δεν έχω ζήσει εγώ αλλά το συγκεκριμένο δεν το έζησες αλλιώς δεν εξηγείται και δεν το έζησε και κανείς σας από ότι φαίνεται. καλά μυαλά.

    Με κάλυψε η απάντηση που σου έδωσε ο κρίνο και αυτή του pelariry.
    Αλλά ο έντονος και καυστικός σου λόγος με ωθεί να σου δώσω και τη δική μου έντονη καυστική απάντηση.
    Αφήνοντας τον εαυτό μου ελεύθερο και χαλαρό, μιας και πέρασαν ήδη 13 σελίδες από αυτό σου το ποστ –σήμερα το διάβασα- μου ήρθε αυτόματα η εξής εικόνα στο μυαλό:

    Ένας ποδοσφαιριστής με δυνατά πόδια, που λέγεται RainAndWind, τρέχει στο γήπεδο, και παρόλη τη γνωστή δύναμη και ευστοχία του, στέλνει, για άλλη μια φορά τη μπάλα στη …κερκίδα, αφού έχει βγει και πάλι οφφσάϊτ!!!
    Και επειδή τελευταία το κάνει συχνά, οι φίλαθλοι και ο προπονητής προβληματίζονται.
    Τι συμβαίνει????


    ΥΓ: δεν επιθυμώ να μιλήσω άλλο για την ουσία του θρεντ, γιατί τα ποστς έπεσαν χτες σαν πολυβόλα και αν τα παρακολουθήσω στη λεπτομέρεια θα χάσω τη μέρα μου.
    ΕΙΜΑΙ ΚΕΦΑΤΗ,ΨΩΝΙΖΩ ΑΠ\'ΤΟΥ ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ.λολ
    Λογικό είναι να είμαι offside,σπάνια με απασχολεί το τέρμα,έχω το νου μου στους γκόμενους στην κερκίδα που μου σφυράνε και ποτέ στη γυναίκα διαιτητή με τις αξύριστες γάμπες,λολοολ.

    Rain, τί συμβαίνει?
    Τι έχεις πάθει?
    Οσο για τη γυναίκα διαιτητή με τις αξύριστες γάμπες, αν είναι αυτός ο τρόπος που με φαντασιώνεσαι, φιλικά σου λέω, ψάξε και σκέψου το γιατί.
    Με έχεις δει ποτέ σου?
    Οχι ότι με νοιάζει δηλαδή, ούτε ψάχνω γκόμενο από το νετ, αλλά btw είμαι πολύ όμορφη.

    Πάντως νομίζω ότι το παρακάνεις και ξεπερνάς τα όρια.

    Εγώ με το παράδειγμά μου οπτικοποίησα τη σκέψη ότι είσαι εκτός θέματος (ενώ παράλληλα σε αποκάλεσα δυνατό και εύστοχο παίκτη!!!), ενώ εσύ, εκτός των άλλων που λες από χτες (και στα 2 θέματα) περί χωροφυλάκων, ρατσιστών σωτηρολάγνων, με υπερεγώ αχόρταγο κλπ, και για τα οποία σου είπα στο άλλο θέμα ότι δεν παρεξηγούμε, συνεχίζεις τώρα με μια πιο κακόγουστη αυθαίρετη κρίση που αφορά τη θηλυκότητά μου.

    Ειλικρινά με εξέπληξες....

    Κατά τα άλλα είμαι και εγώ κεφάτη.

  15. #465
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κι εγώ αυτό νομίζω ότι ξεπερνάει τα όρια το ίδιο και στο άλλο θέμα του κρίνο...

Page 31 of 32 FirstFirst ... 2129303132 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •