Ιατρικό απόρρητο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Πολύ απλά δεν το λες αν δεν σε γνωρίσει καλά κάποιος και αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος (γάμος, οικογένεια).

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Ο φίλος σου γενικά έχει παρέες; Από κοινωνική ζωή πως είναι τα καταφέρνει η πάντα βρίσκεται στο περιθώριο;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χαχα συναντας καποιον και του λες ξερεις εχω ενα μικρο προβλημα...εχω ψυχωση,διαβητη,σακχαρο,το ενα μου ποδι ειναι πιο μακρυ απο το αλλο ή οτιδηποτε θες να τα φτιαξουμε? λολ

    Και σου λεει η αλλη μα φυσικα και εγω το ταδε και το ταδε και το ταδε και το σοϊ μου ειναι ετσι κλπ.


    Ωπα...καπου γινεται λαθος προσεγγιση:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Ο φίλος σου γενικά έχει παρέες; Από κοινωνική ζωή πως είναι τα καταφέρνει η πάντα βρίσκεται στο περιθώριο;
    έχει πολλές παρέες. δεν γνωρίζω αν όλοι ξέρουν για την ασθένεια του, αλλά σίγουρα υπάρχει ένας πυρήνας ανθρώπων που το γνωρίζουν-δεν το κουβεντιάζουμε βέβαια και πολύ συχνα. ο ίδιος προσπαθεί να είναι κοινωνικός και να κάνει πολλά πράγματα, εκδρομές, χόμπυ κτλ κτλ.

    στο θέμα κοπέλα είναι το πρόβλημα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by keep_walking
    Χαχα συναντας καποιον και του λες ξερεις εχω ενα μικρο προβλημα...εχω ψυχωση,διαβητη,σακχαρο,το ενα μου ποδι ειναι πιο μακρυ απο το αλλο ή οτιδηποτε θες να τα φτιαξουμε? λολ

    Και σου λεει η αλλη μα φυσικα και εγω το ταδε και το ταδε και το ταδε και το σοϊ μου ειναι ετσι κλπ.


    Ωπα...καπου γινεται λαθος προσεγγιση:P
    ε, στο πρώτο ραντεβού θα ήταν κάπως άκυρο! :P
    αλλά αν βγαίνεις πχ κανά δίμηνο με την κοπέλα... τι κάνεις?

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by claire
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Ο φίλος σου γενικά έχει παρέες; Από κοινωνική ζωή πως είναι τα καταφέρνει η πάντα βρίσκεται στο περιθώριο;
    έχει πολλές παρέες. δεν γνωρίζω αν όλοι ξέρουν για την ασθένεια του, αλλά σίγουρα υπάρχει ένας πυρήνας ανθρώπων που το γνωρίζουν-δεν το κουβεντιάζουμε βέβαια και πολύ συχνα. ο ίδιος προσπαθεί να είναι κοινωνικός και να κάνει πολλά πράγματα, εκδρομές, χόμπυ κτλ κτλ.

    στο θέμα κοπέλα είναι το πρόβλημα.
    Ναι, καταλαβαίνω. Προτού κάνω και εγώ σχέση είχα περάσει για μια μακράν περίοδος μόνος μου. Για κάποιο διάστημα βέβαια έβγαινα συνεχώς με παρέες φίλους, έπινα, ξενυχτούσα κτλ ε μετά που βρήκα κοπέλα ηρέμησα αν και χάθηκα με πολλούς από τους τότε φίλους. Η περίοδο αυτή με έκανε να εκτιμήσω την ζεστασιά μιας σχέσης, την παρουσία μιας γυναίκας συντρόφου στη ζωή μου, και είναι κάτι που δεν το ξεχνάω αλλά βέβαια δεν θα με χαλούσε να κρατούσα και κάνα φίλο να έχω να μιλάω. Αυτό που συμβαίνει αντί αυτού είναι να μιλάω εδώ στο φορουμ :)
    Ρώτησα ακόμα μιας και τα προβλήματα αυτού τους είδους δημιουργούν μια μοναξιά...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αν σε καιει και το θεωρεις κατι σημαντικο για την σχεση σας το λες. Εγω δεν το βλεπω καν σαν προβλημα πλεον, απλως το βλεπω σαν ιδιορυθμια του χαρακτηρα...

    Χμ μεχρι τωρα το ξερουν ναι , αλλα δεν με εχει απασχολησει και ιδιαιτερα να σου πω.


    Το θεμα ειναι αν θα βγουν υγιη παιδια σε περιπτωση που προχωρησουμε πολυ ή οτι μπορει να μου την δωσει και να τα δω αλλιως?

    Υγιη θα βγουν γιατι μαλλον δεν οφειλεται σε βιολογικες αιτιες ...παραειμαι καλα πιστευω και παντα ημουν ιδιορυθμος.
    Οσο για το αν μου την δωσει χαχα η τρελλα η δικια μου δεν φτανει ουτε στο απειροελαχιστο με την τρελλα που κυκλοφορει εκει εξω.

    Αλλα δεν θα κατσω και να της το αναλυσω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by keep_walking
    Αν σε καιει και το θεωρεις κατι σημαντικο για την σχεση σας το λες. Εγω δεν το βλεπω καν σαν προβλημα πλεον, απλως το βλεπω σαν ιδιορυθμια του χαρακτηρα...

    Χμ μεχρι τωρα το ξερουν ναι , αλλα δεν με εχει απασχολησει και ιδιαιτερα να σου πω.


    Το θεμα ειναι αν θα βγουν υγιη παιδια σε περιπτωση που προχωρησουμε πολυ ή οτι μπορει να μου την δωσει και να τα δω αλλιως?

    Υγιη θα βγουν γιατι μαλλον δεν οφειλεται σε βιολογικες αιτιες ...παραειμαι καλα πιστευω και παντα ημουν ιδιορυθμος.
    Οσο για το αν μου την δωσει χαχα η τρελλα η δικια μου δεν φτανει ουτε στο απειροελαχιστο με την τρελλα που κυκλοφορει εκει εξω.

    Αλλα δεν θα κατσω και να της το αναλυσω.
    εννοείς σε κληρονομικές αιτίες?
    γιατί βιολογικές είναι σίγουρα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μην εισαι τοσο σιγουρη...εχω ηδη προχωρησει σε μεγαλη μειωση της φαρμακευτικης αγωγης και δεν βλεπω κανενα προβλημα.
    Εαν ηταν βιολογικες που\'ντες?

    Εν πασει αυτο ειναι ερωτημα που δεν δυναται να απαντηθει ακομα και απο ειδικους.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by keep_walking
    Μην εισαι τοσο σιγουρη...εχω ηδη προχωρησει σε μεγαλη μειωση της φαρμακευτικης αγωγης και δεν βλεπω κανενα προβλημα.
    Εαν ηταν βιολογικες που\'ντες?

    Εν πασει αυτο ειναι ερωτημα που δεν δυναται να απαντηθει ακομα και απο ειδικους.
    καλά, αυτό είναι άλλο θέμα. είμαι από αυτούς που πιστέυουν στη βιολογία. δηλαδή όλες οι λειτουργίες του εγκεφάλου=βιολογία. :)

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by claire
    εννοείς σε κληρονομικές αιτίες?
    γιατί βιολογικές είναι σίγουρα.
    Προς τι τόση σιγουριά;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Originally posted by claire
    εννοείς σε κληρονομικές αιτίες?
    γιατί βιολογικές είναι σίγουρα.
    Προς τι τόση σιγουριά;
    εξήγησα παραπάνω. :)

    ακόμα και η σκέψη είναι προιόν βιολογικών διεργασιών.

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Μπορεί όμως να έχεις προδιάθεση και να την γλιτώσεις, δεν σημαίνει ότι όποιος έχει προδιάθεση για ψύχωση θα το πάθει οπωσδήποτε. Πρέπει να σου συμβεί και κάτι extra.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    καλά, αυτό είναι άλλο θέμα. είμαι από αυτούς που πιστέυουν στη βιολογία. δηλαδή όλες οι λειτουργίες του εγκεφάλου=βιολογία. :)
    Σαφως θα υπαρχουν και βιολογικοι λογοι αλλα και αλλοι , μια ταμπελα μπορει να κρυβει 200 μικρες ταμπελιτσες.
    Δεν τα εχουν ανακαλυψει ακομα ολα.

    Αλλα απο κει και περα εαν ηταν βιολογικες θα ηταν ζορικα τα πραγματα , αλλα προς το παρον δεν ζοριζομαι.

    Δεν μπορει να αλλαξει η βιολογια μπορει?

    Κανονικα επρεπε να εχω τα μαυρα χαλια μου τωρα.

    Τεσπα θα δειξει, απλως μειωση εχω κανει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καταλαβαινω αυτο που λες claire , οτι η σκεψη ειναι βιολογικη αλλα εγω εννοω υπερεκκριση ντοπαμινης ή δεν ξερω τι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •