ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 123
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Αφωτεινή
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by marian_m

    Κλασική αντίδραση του κρίνου, όταν δεν έχει επιχειρήματα - ε, σχεδόν πάντα.

    Όχι βέβαια, δεν είναι διαφήμιση το να σε παραπέμπει κάποιος με link στο blog του, το οποίο παρεπιπτόντως γράφει μέχρι και τιμές. Διαφήμιση θα ήταν μάλλον να αναρτούσε αφισάκι εδώ μέσα.
    Το ποιος δεν κατανοεί εδώ μέσα είναι ολοφάνερο στους περισσότερους.
    Είναι πάντως θλιβερό το να προσπαθείς να τραβήξεις την προσοχή απλά και μόνο διαφωνώντας. Και δεν ξέρω αν είναι τραγικό ή γελοίο, όταν προκειμένου να αντιπαρατεθείς φτάνεις να έρχεσαι σε σύγκρουση ακόμα και με τα ίδια τα γραφόμενά σου.
    Αναπόφευκτο όμως όταν δεν έχεις κάτι ουσιαστικό να πεις.
    α γεια σου

    εντοπισες ακριβως την ουσια και τον τροπο λειτουργιας του μελους \"κρινο\" εδω μεσα.
    ευγε για την αντιληπτικη ικανοτητα!

    ακριβως γι αυτο δεν εχει ενδιαφερον καμια αντιπαραθεση μαζι του.δεν υπαρχει ουσια,ουτε επιχειρηματα, μονο λυσσα για αντιπαραθεση:\"με λενε ριζο κι οπως θελω τα γυριζω\"

    χρειαζεται και ηλιθιο ακροατηριο για το κανει κανεις αυτο ομως και σιγα σιγα ανακαλυπτει οτι ΟΥΤΕ εδω υπαρχει
    (ουτε αλλου, οπου καθεται στην γωνια του και μιλαει με το σεις και με το σας γιατι εκει ριχνουν φαπες)
    Εγω λοιπον ανηκω στο ηλιθιο ακροατηριο..
    κι εγώ μαζί σου..

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by krino
    στιμες νεανιδες.....
    πως με εχετε χαμπαρι βρε?


    Για σφυριξε και στην τριτη να σολαρει και αυτη να στανιαρει.....
    :D:D:D


    εντιτ: ωχ φωτεινη τι σφηνα ηταν αυτη?
    :o
    Το ξερεις οτι δεν θιγομαι για ψυλλου πηδημα,
    αλλα εχω ενοχληθει απο αυτο.
    Δηλαδη αν εγω εχω βγαλει κατι απο μια συζητηση μαζι σου ειμαι ηλιθια?
    Εγω βρισκω πολλα απο αυτα που λες και λογικα και χρησιμα.
    Και ειμαι γιατι ειμαι ή επειδη δεν χωνευει η Ρεμεντυ εσενα?

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    \'... χρειαζεται και ηλιθιο ακροατηριο για το κανει κανεις αυτο ομως και σιγα σιγα ανακαλυπτει οτι ΟΥΤΕ εδω υπαρχει
    (ουτε αλλου, οπου καθεται στην γωνια του και μιλαει με το σεις και με το σας γιατι εκει ριχνουν φαπες)...\'

    Να συμπληρώσω ότι αυτό είναι το σύνηθες. Όταν το άτομο αδυνατεί να βγάλει τον πραγματικό του εαυτό στην΄έξω\' ζωή. Εκεί που δε μπορεί να μειώνει ασύστολα τους άλλους, να προσβάλλει, να το παίξει μάγκας που έχει φάει τη ζωή με το κουτάλι, να αδυνατεί να δεχτεί την έννοια του διαλόγου και τους επί ίσοις όροις κανόνες της επικοινωνίας. Υποκρινόμενο λοιπόν το άτομο - με κακό χαρακτήρα - εκεί έξω, έχει τη λύση του εικονικού χώρου ακριβώς για να βγάλει όλο αυτό που έχει στην πραγματικότητα, διαφορετικά θα μεγαλώσει η εσωτερική του καταπίεση. Ένας χώρος \'πασχόντων\' λοιπόν είναι ο ιδανικός για να μη φάει τη \'σφαλιάρα\' καθώς το άτομο εμμένει στα χαρακτηριστικά που πιστεύει ότι διαθέτει και το κάνουν καλύτερο απ\' τους υπόλοιπους. Και μόνο αν το άτομο αυτό παραδεχτεί το πρόβλημά του και αποδεχτεί ότι μπορεί να βοηθηθεί θα έρθει βελτίωση στη σχέση με τον εαυτό του και κατά συνέπεια με τους \'άχρηστους\' άλλους...
    Προσωπικά ανήκω στον εαυτό μου και θεωρώ αρκετά αντικειμενικό το ότι ο χρήστης μπήκε με διαθέσεις διαχειριστού - για άλλη μια φορά - στο παρόν θρεντ περιορίζοντας τη δική μου αυτοέκφραση με τη γνωστή του συμπεριφορά και το εξέφρασα ευθέως. Φαντάζομαι ως άτομο που οι συνθήκες της ζωής μου δε μου επιτρέπουν προς το παρόν να έχω μια πιο \'φυσιολογική\' καθημερινότητα, ότι μάλλον δεν έχω ανάγκη εδώ μέσα να τρώω στη μάπα συμπεριφορές που έχω αντιμετωπίσει ουκ ολίγες φορές και εκεί έξω. Και έχω ανταπεξέλθει μια χαρά...

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Ποσο δυσκολο ειναι να ανοιξουμε,ενα καινουριο θεμα με τιτλο {ποσες φορες βγηκα εκτος θεματος στο φορουμ}το λεω λιγο ευγενικα,αλλα ενα μελος ανοιξε ενα θεμα και προσωπικα, δεν βλεπω πουθενα κανενα σεβασμο στο προβλημα του.

    Μια ακομα ευκαιρια να δειξω ,τι αραγε ???

  5. #95
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Επειδή τέθηκε θέμα για την κοπέλα που έκανε \"διαφήμιση\" έχω να πω ότι κακώς της επιτεθήκατε. Χρειάζεται ένας ψυχολόγος εδώ μέσα, τουλάχιστον για μένα και ήταν και από τα λίγα άτομα που απάντησαν στο πρόβλημα της me_vs_myself.
    Τώρα στο θέμα μας, επειδή ρώτησε η me_vs_myself για την κηδεία μας, την έχω φαντασιωθεί κι εγώ φαντασιώνομαι τέτοια πράγματα κακίες ας πούμε... Όσο για το σώμα σου, me_vs_myself, πρέπει να το δουλέψεις με την ψυχολόγο σου και να αρχίσει να σε ενθαρρύνει γι\'αυτό.

  6. #96
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Αφωτεινή

    Το ξερεις οτι δεν θιγομαι για ψυλλου πηδημα,
    αλλα εχω ενοχληθει απο αυτο.
    Δηλαδη αν εγω εχω βγαλει κατι απο μια συζητηση μαζι σου ειμαι ηλιθια?
    Εγω βρισκω πολλα απο αυτα που λες και λογικα και χρησιμα.
    Και ειμαι γιατι ειμαι ή επειδη δεν χωνευει η Ρεμεντυ εσενα?


    Φωτεινη,
    καταλαβαινω τι λες,
    οι ανθρωποι γκρουποποιουνται γιατι νιωθουν ασφαλεια ετσι,
    ισως μερικες φορες και πιο σημαντικοι.

    Δεν ξερω....
    παντα φροντιζα να εχω ανοικτο ματι και να μην τυφλωνομαι απο κατι τετοια.

    Η τελευταια σου προταση, νομιζω τα λεει ολα.

    Θα ηθελα να σε παρακαλεσω,
    αν με εκτιμας εστω και λιγο, αν δεις κατι σε οτι λεω και δεν σου αρεσει, να κανεις αυτο που πρεπει ασχετως αν με συμπαθεις η οχι.
    Το παν στον ανθρωπο ειναι να ειναι αυτο που ειναι, οπως ακριβως το ειπες.


    Αρσι οτι ειπα ισχυει και για σενα.


    Σοφτ,
    εχεις απειρο δικαιο,
    ξεκινησαμε ενα βιολι και σταματημο δεν εχει.
    Θα προτεινα αν οντως υπαρχει νοημα σε μια τετοια συζητηση,
    εν πασει περιπτωση να γινει αλλου και οχι εδω.
    (νομιζω οτι το θεμα που ανοιξε ο κηπ καλυπτει)
    Με δεδομενο οτι εχω συμβαλει στο να κανω χρεπι αυτο το θρεντ,
    σταματαω να γραφω εδω.
    Αν και το πιο σωστο θα ηταν να σβηστουν ολα τα μυνηματα \"αλληλεγγυης\" που εχουν γραφτει εδω.

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,644
    Originally posted by libpa
    Επειδή τέθηκε θέμα για την κοπέλα που έκανε \"διαφήμιση\" έχω να πω ότι κακώς της επιτεθήκατε. Χρειάζεται ένας ψυχολόγος εδώ μέσα, τουλάχιστον για μένα και ήταν και από τα λίγα άτομα που απάντησαν στο πρόβλημα της me_vs_myself.
    Τώρα στο θέμα μας, επειδή ρώτησε η me_vs_myself για την κηδεία μας, την έχω φαντασιωθεί κι εγώ φαντασιώνομαι τέτοια πράγματα κακίες ας πούμε... Όσο για το σώμα σου, me_vs_myself, πρέπει να το δουλέψεις με την ψυχολόγο σου και να αρχίσει να σε ενθαρρύνει γι\'αυτό.
    μια χαρα καλο θα ηταν λιμπα να μπαινουν εδω και επαγγελματιες και να λενε την επιστημονικη τους αποψη.και νομιζω οτι ηδη γινεται, εστω κι αν ειναι λιγοι.

    το ποσο καλη ενημερωση εχουν βεβαια καποιοι που δηλωνουν ειδικοι εδω μεσα, ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα που με εχει προβληματισει βλεποντας απαντησεις καποιων απο αυτους,ας μη το πιασουμε τωρα...

    δεν βλεπω τον λογο ομως να παραπεμπουν με το καλημερα σε προσωπικες τους σελιδες οπου αναφερεται ο τιμοκαταλογος τους...

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    κριμα αυτο εχω να πω μονο

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Originally posted by me_vs_myself
    OMG δεν καταλαβαινω τι λετε!!!!!!!!!!!ειναι ωραιο ομως!!!!χιχιχιχιιχιχι

    τα διαβασα ολα,καποιος με ρωτησε αν νιωθω ηδονη με αυτα που φανταζομαι κ βλεπω....μμμμ.......κατι νιωθω δν ξερω αν ειναι ηδονη. ηδονιζομαι οταν τρωω σοκολατα πχ, οταν ειμαι ασφηκτικα κοντα κ μυριζω καποιον/α που μ αρεσει..........αλλαξα το σωμα μ, αλλαξα κ χαρακτηρα. αυτο τι ειναι?καλο η κακο? για το σωμα καλο μ λενε αν κ γω ποτε δεν μενω ευχαριστιμενη. δεν μαρεσω.σαν γυναικα σαν χαρακτηρας σαν τπτ. ειναι τραγικη ειρωνια ετσι δεν ειναι? κακομαθημενο?μμ.....ισως.....

    ποιος απο δω εχει φαντασιωθει την κηδεια του?
    Δεν με βοηθάς...
    Ξαναδιάβασε τι σε ρώτησα και πριν απαντήσεις βάλε τις σκέψεις σου σε μία σειρά.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ρε συ me_vs_myself μπορεισ να δεισ τον εαυτο σου σαν τριτοσ και να του βαζεισ βαθμολογια δηλαδη ειμαι ομορφη;οχι αλλα με γουσταρουν καμια 5-6 αντρεσ ε τοτε μαλλον θα ειμαι δημιουργω προβληματα ναι αλλα για να με εχουν στην δουλεια τοσο καιρο κατι θα κανω γιατι κανενασ δεν θελει καποιον που του δημιουργει προβληματα δηλαδη προσπαθησε να δεισ τον εαυτο σου σαν παρατηρητησ και να τον κρινεισ με βαση την εικονα σου και οχι τισ σκεψεισ σου οι οποιεσ ειναι εντονεσ γι αυτο και μπερδευεσαι και δεν μπορεισ να δεισ τι βλεπουν οι αλλοι σε σενα και νομιζεισ οτι εισαι κακια η δεν ξερω εγω τι αλλο

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    πως μπορω να ειμαι 3ος παρατηρητης???????

    κ απ οτι ακουσα συμφωνω να εκφερει γνωμη κ καποιος ειδικος.αν κ εχω ειδικους.απλα μια ακομα γνωμη δν βλαπτει

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    πωσ να στο εξηγησω οταν προσπαθει καποιοσ να καταλαβει ποιοσ εχει δικιο λεει αυτοσ εκανε αυτο γιατι ηθελε να κερδισει αυτο ο αλλοσ εκανε το αλλο γιατι ηθελε να κερδισει το ιδιο αλλα ειδε και την κινηση του αλλου και εκανε κατι αλλο καπωσ ετσι να κανεισ και με σενα δηλαδη να βλεπεισ την εικονα σου οχι τι σκεφτεσαι τισ πραξεισ δηλαδη για να καταλαβεισ το οτι δουλευεσ εμενα μου λεει οτι μπορεισ να τιθασευσεισ τον εαυτο σου για οχτω δεκα ωρεσ το οτι εχεισ φιλουσ μου λεει οτι εχεισ και καλη συμπεριφορα στην παρεα σου το οτι βριζεισ δεν μου λεει τιποτα γιατι εχω γνωρισει κοπελεσ που βριζανε και ηταν και γλυκεσ απο πανω απο τα υπολοιπα που γραφεισ εμφανισιακα εισαι το λιγοτερο μετρια προσ καλη αυτα ολα τα κανεισ για να βγαλεισ ενα συμπερασμα οταν δεν βλεπεισ τον αλλο το ιδιο θα κανεισ κι οταν σκεφτεσαι εσενα δεν μπορω να στο εξηγησω καλυτερα σαν να μιλασ για τριτο προσωπο.

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μερικες φορες μ ρχεται να χωω πιο βαθια το μαχαιρι.ξερω πολλοι το εχουν πει,λιγοτεροι το κανουν.αλλα σκεφτομαι πως θα ναι....θα μαι καλητερα? θα σταματησει να σκεφτεται συνεχεια το μυαλο μ?ειναι σαν ενα ηλιθιο τραγουδι που κολλαει στο μυαλο κ με τπτ δεν λεει να σταματησει!!!με τπτ!!!!!ποιος ειναι η κοτα?αυτος που λεει πως θα αυτοκτονισει κ δν το κανει?η αυτος που μενει?

    αυτες τις μερες ειναι σαν να ζω σε ονειρο, σαν ολα να ναι εξωπραγματικα γυρω μ,να μν ειναι αληθεια.δν το πιστευω πως εχασα την δουλεια μ ημουν τοσο καλη σε αυτην την αγαπουσα την δουλεια μ.

    ενα ενα το χανω δεν γινεται...............

    κ με αφορμη αυτα, μ ρχεται συνεχεια στο μυαλο να ξεσπασω στο φαγητο..........

  14. #104
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    δηλαδη αμα χωσει καποιος ενα μαχαιρι,
    τοτε δεν ειναι κοτα?


    και τι ειναι?
    δεινοσαυρος? πουλι πετουμενο?

  15. #105
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ πιστεύω το να χώσεις μαχαίρι θέλει θάρρος να τερματίσεις την ζωή σου. Αυτό είναι το δύσκολο και όχι το να ζεις.

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •