ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 123
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ

    καλησπερα,

    πριν καμια βδομαδα σε ενα ραντεβου με τον γιατρο συζητουσαμε για διαφορα πραγματα που ψαχνω, κ που διαβαζω, οπως η εμμονη μου με τον β παγκοσμιο πολεμο κ τους γερμανους κ κυριως τους ναζι το γ΄ραιχ κ το αουσβιτς-μπιρκεναου με τα βασανιστηρια, τους εβραιους, κ διαφορα αλλα βιβλια που εχω συγκεντρωσει κ διαβαζω μανιωδως σχετικα με το εγκληματικο νου, τους σαδιστες, κ δολοφονους κατα συρροη. μ ειπε οτι ειναι πολυ καλο που θελω να μαθαινω με τοσο ζηλο, αλλα καθε μορφης ενδιαφερον σε ενα αντικειμενο οταν ειναι σε υπερβολικο βαθμο δν ειναι για καλο. μου ειπε επισης να προσπαθισω να διαβασω κ να μελετησω και για διαφορους αλλους ανθρωπους που κανανε καλο στην ανθρωποτητα, κ που διεπρεψαν κανοντας καλες κ επιστημονικες πραξεις για την προοδο της ανθρωποτητας.

    εκει ερχομαι σε αντιπαραθεση με τον γιατρο μ κ ερωτω, γιατι να διαβαζω οσους κανανε καλο? ποιος ορισε το καλο ?ποιος ορισε τι ειναι κακο? γιατι μας διαπαιδαγωγισαν απο μικρα παιδια να πιστευουμε οτι το καλο ειναι ενα?γιατι οι γονεις μας μας λεγαν συνεχως αυτο καλο αυτο κακο? διαβασα οτι οι εγκληματιες εχουν πολυ υψηλο δεικτη iq, και πολλοι επιστημονες ειχαν διαταραχες. απο τον Αινσταιν ως τον Τεσλα. κ ο Μενγκελε που κατα την γνωμη μ ηταν απ τους πιο γαματους γιατρους στην ιστορια.

    απο κεινη την ωρα σκεφτομαι............ειναι ολα εναντιον μου. θελουν ολοι να με πεισουν πως κανω λαθος!!!!!λεω πως δν ειμαι καλα κ οι γονεις μ λενε πως ειμαι καλα!ελεγα πως ημουνα καλα κ οι γονεις μ ελεγαν πως δεν ειμαι καλα να παω στον γιατρο.......ημουνα ζορικο παιδι, εβριζα δαγκωνα,εσκιζα,εβριζα,εμπλ� �κα σε καυγαδες, επιχειρηματολογουσα,εβγαι� �ε παντα το δικο μου, ειχα ισχυρο χαρακτηρα,επιρροη, εξυπναδα!!!!κ τωρα τι? τα φαρμακα με εχουν κανει αρνακι κ μ επιτρεπουν να υποτροπιαζω μια στο τοσο!!!!!!!! εβλεπα δυνατο φως κ με επιανε πανικος κ νευρα! καποιος υψωνε τον ηχο της φωνης του κ μ ερχοταν να του χιμηξω. γριλιζα απο τσαντιλα κ δακγωνα τα χερια μου.ετσι ημουν παντα,ετσι με θυμαμαι. και τωρα τι?τωρα ειμαι ενα αβουλο αρνακι που με χαιδευουν μεχρι κ στο κεφαλι!!!μου τσιμπανε στο μαγουλο κ χαμογελαω! κ λεω εγω δν ειμαι ετσι!!!!!!!!!!!!!!!

    σκεφτομενη αυτα, πηγα σπιτι ενα απογευμα κ μπροστα στους δικους μ εσκισα το χερι μ με κουζινομαχαιρο.''ειδατε πως δν εχει αλλαξει τπτ?!μην ανησυχειτε πια λοιπον να μ το παιζετε χαρουμενη οικογενεια!!!!!!'' εκει κ εμεινε, μετα δν θυμαμαι τι εγινε μαλλον λυποθιμισα. τελοσπαντων σκεφτομαι..............γιατι αλλαξανε τον χαρακτηρα μου?ιοπως ολοι θελουν να πιστεψω πως το καλο ειναι ενα, θελουν να αλλαξουν κ εμενα? ετσι ημουνα παντα ? ετσι εγινα? τα φαρμακα φανερωσανε τον αληθινο μ εαυτο η αλλαξαν το ειναι μου? ημουνα κακια κ εγινα καλη? ημουνα καλη κ εγινα κακια? δεν υπαρχει μια αληθεια αλλα πολλες? ποιος λεει πως ειναι κακο να βριζεις? ποιος λεει οτι ειναι καλο να βοηθας φτωχους? ποιος λεει οτι ειναι καλο να κανεις γυμναστικη?ποιος λεει οτι ειναι κακο να καπνιζεις?

    γιατι γιινρται αυτο γιατι? δεν μπορω να καταλαβω πως ειμαι! ουτε τι ειμαι. με κοιταω στον καθρευτη κ δν με βλεπω, εχω χρωμα κ μορφη, ειναι καλο η κακο? αφου υπαρχει κακο κ καλο στις πραξεις θα υπαρχει καλο κ κακο στο χρωμα κ στην μορφη.γιατι ολοι βγαζουν κανονες οπως τους βολευει?

    ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    το να γραφεις εδω πως σου φαινεται?


    καλο η κακο?


    το να παρεις μια απαντηση με την οποια να αισθανεσαι συμπνοια κατανοηση επικοινωνια πως θα σου φανει?


    οταν αισθανεσαι πως εχεις αξια πως αυτο που εισαι και αυτα που λες εχουν αξια πως σου φαινεται? καλο η κακο?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εσενα πως σου φανηκε? εχει αξια οτι ειπα?

    πως σου φανηκε? εισαι καλος η κακος?

    πως σου φανηκε οταν σ ειπανε 1η φορα \'\'κακο παιδι\'\'?!

    το σκεφτικες? οχι!!!!το καταπιες.ετσι εκανα κ εγω. πως ξερεις τι ειναι σωστο τι λαθος?νιωθεις καλα οταν κανεις σεξ? η εκκλησια λεει πως ειναι αμαρτια εκτος γαμου. νιωθεις καλα οταν μιλας βρωμικα με την κοπελα σου? η κοινωνια το θεωρει ταμπου. νωθεις καλα οταν τσακωνεσαι με τους γονεις σου? εσυ εκεινη την ωρα εχεις δικιο, κ εκεινοι λενε πως εχουν αυτοι.

    πως σου φαινεται οταν κοιτιεσαι στον καθρευτη? τι βλεπεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ναι εχει αξια ο,τι ειπες

    στα ματια μου αυτο που ειπες μου βγαζει πολυ θυμο!


    οτι καποιοι σε χειριζονται και σε οριζουν

    και δεν το θελεις

    και θελεις εσυ να καταλαβεις ποια πραγματικα εισαι και τι πραγματικα εχει εξια για σενα


    και η αντιδραση τους στο κανει δυσκολο αυτο

    ειναι σαν να μην μπορεις να ξεχωρισεις τον εαυτο σου

    και ετσι το κανεις με βιαιο τροπο

    σαν να τιμωρεις τους αλλους μεσα απο σενα


    σαν να μην υπαρχει τροπος να επιλεγεις εσυ για σενα
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μολις διαβασα αυτο που ειπες ειληκρινα ανακουφιστικα!!!πραγματικα πιστευεις πως ζουμε σαν μαριονετες?ειναι αληθεια τελικα!!!!!!!! ομως δεν θα μαθω ποτε τι ειμαι πραγματικα? αλληλογραφω με εναν κρατουμενο σε φυλακες της αμερικης, το αγορι μ μολις το εμαθε μ φωναξε με ειπε τρελλη!κ ουτε καν αντεδρασα,υπο αλλες συνθηκες θα του δαγκωνα τον λαιμο. εγω θεωρω πως κανω το καλο, ανθρωποι ειναι κ αυτοι. μ ειπε να βρω να μιλαω με παιδακι τριτοκοσμικης χωρας. γιατι να μ πει με ποιον θα μιλησω>?? αυτος στην φυλακη ειναι κακος κ το παιδακι καλο??????

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αχ, me_vs_myself πόσο σε καταλαλαβαίνω!!! Την ίδια συζήτηση είχαμε εχτές στα γενικά κι εγώ έλεγα ότι και οι κρατούμενοι άνθρωποι είναι......Κανονικά είναι προς τιμήν μας που το βλέπουμε έτσι, αλλά ποιός θα το καταλάβει...Όλοι είναι εναντίον τους και τους αφήνουν στη μοίρα τους....Κανείς δεν νοιάζεται...Επειδή έπραξαν μία φορά ένα έγκλημα, πρέπει να το πληρώνουν σε όλη τους την ζωή.. Τον κρατούμενο από που τον γνώρισες, θέλω κι εγώ... :P αλλά από την άλλη άμα το δουν οι γονείς μου θα με σκοτώσουν... email δεν έχει; lol Anyway, το θέμα είναι \"Πιστεύετε στην θανατική ποινή και είναι στα γενικά, αν θέλεις δες το, καλύτερα να μην γράψεις, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    νιωθεις μαριονετα?


    εγω προσπαθω σιγασιγα να εμπιστευομαι με δειλα βηματα αυτο που νιωθω καθε φορα χωρις να αφηνω εξω και τη γνωμη των αλλων οταν ειναι βοηθητικη για μενα.
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Libpa www.writeaprisoner.com

    δεν εχει να κανει. δεν ακους κανεναν αμα θελεις να κανεις κατι..........κ τους γιατρους διχως συνορα τρελους τους λενε που δινουντ ην ζωη τους για αλλους.αλλα γιατι να την δωσεις, ποιος θα δωσει την δικη του για σενα. εκει ερχεται η απογοητευση. λες φταιει αυτος, η αυτα που τον διδαξανε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by me_vs_myself
    αλληλογραφω με εναν κρατουμενο σε φυλακες της αμερικης, το αγορι μ μολις το εμαθε μ φωναξε με ειπε τρελλη!κ ουτε καν αντεδρασα,υπο αλλες συνθηκες θα του δαγκωνα τον λαιμο.
    έχεις κάθε δικαίωμα να αντιδράσεις στο αγόρι σου και να του εκφράσεις τις απόψεις σου, αλλα ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ. δεν έχεις δικαίωμα να του δαγκώνεις το λαιμό. θα πρέπει να βρείς έναν άλλο τρόπο να αντιδράς, λιγότερο επιθετικό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειναι δυσκολο να τον δαγκωσω επειδη ειναι στην Αγγλια :ρ

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by me_vs_myself
    Libpa www.writeaprisoner.com

    δεν εχει να κανει. δεν ακους κανεναν αμα θελεις να κανεις κατι..........κ τους γιατρους διχως συνορα τρελους τους λενε που δινουντ ην ζωη τους για αλλους.αλλα γιατι να την δωσεις, ποιος θα δωσει την δικη του για σενα. εκει ερχεται η απογοητευση. λες φταιει αυτος, η αυτα που τον διδαξανε.
    Σ\'ευχαριστώ πολύ me_vs_myself.
    Όσο για τους γιατρούς χωρίς σύνορα εννοείς ότι κάνουνε λάθος;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    σωστα κανουνε.αλλα που ξερω εγω......εγω δν ξερω το κακο κ το καλο :)

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Γιατί δεν το ξέρεις ποιός στο είπε αυτό οι γονείς σου;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    το κακο ,ειναι αυτο που αισθανομαστε σαν κακο,εμεις και μονο εμεις,και το καλο παλι αυτο που αισθανομαστε εμεις και μονο εμεις σαν καλο :) κανενας δεν μπορει να σου καθορισει την εννοια του καλου και του κακου,εχει να κανει μονο με σενα ,και πως την αντιλαμβανεσαι εσυ. Τ ερωτηματα πρεπει να τα θεσεις στον εαυτο σου,αυτο που σε κανει να νιωθεις καλυτερα,με οποιες αντιδρασεις αν αυτο εχει :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ακομα κ αν αυτο εχει ως αποτελεσμα να βλαψω καποιον?μ λεει ο γιατρος πως η μονιμη κατασταση συγχησης μ υπαρχει απλα κ μονο επειδη βιωσα την αυστηρη κριτικη των γονιων μου. κ οτι ποτε δεν με αντιμετωπισαν σαν υπολογισιμο ατομο. παντα ημουνα το προβληματικο παιδι. παντα ηταν απο πανω μ να μ λενε τι ειναι σωστο κ τι οχι. σωστο ηταν ΜΟΝΟ οι κλωνοι τους.......μονο οσοι τους μοιαζουν.σχολιαζουν τους παντες κ τα παντα.ακομη κ τους περαστικους στον δρομο. μπροστα σε ολους το παιζουν υποδειγματικοι,ευχαριστοι. αλλα στα παιδικα κ εφηβικα μ χρονια ηταν μια μιζερια μες στο σπιτι. τωρα αντιμετωπιζει η αδερφη μ ενα προβλ με την δουλεια της κ εχει συνεχως νευρα κ ειναι κ την στηριζουν.με ξεχασανε εμενα, θεωρουν πως εγινα καλα!

    ξεσπαω οπου βρω......θελω παλι προσοχη δν την αντεχω την μοναξια. φοβαμαι μηπως ειμαι εγω αυτη που θελω να με οριζουν.μηπως μονη μ δεν ξερω!!!!!!!τρωω πολυ μερικες φορες, νιωθω καλα, κ μετα \'\'τα βγαζω\'\'. αν ειναι αλλοι σπιτι κανω πως κανω μπανιο κ \'\'τα βγαζω\'\' στο σιφονι ενω λουζομαι. τρωγοντας ειμαι μονο εγω κ το φαγητο, μολις τελειωσει, μενω παλι εγω κ το αδειο περιτιλιγμα της σοκολατας..........

    τι ειναι σωστο κ τι οχι? προσπαθουσα πολυ να το καταλαβω. θεωρουσα πως ειναι σωστο να αφησω εναν ξενο να με παει σπιτι μ απο ενα παρτι...αλλο το τι επαθα μετα.ισως να εφταιγα εγω, εγω να το προκαλεσα.

    ωρες ωρες φαντασιωνομαι οτι κανω κακο σε καποιον, ειναι μονο μια φαντασιωση που ο γιατρος μ λεει οταν την εχω, καλυτερα να τρωω η να ζωγραφιζω.γιατι τι φοβαται? οτι μπορει να χτυπισω η να σκοτωσω καποιον? αμα το πιστευε θα με ειχαν κλησει ηδη στην κλινικη.

    πως θα το βρω, πως θα βρω τι ειναι καλο κ τι κακο. εγω τι ειμαι? ημουν χοντρο μικρο κοριτσακι, εγινα ανορεξικη στα 23 μου, κανονικη κ βουλιμικη στα 24, νυμφομανης στα 18 μου.......γιατι ολα σε μενα?κ γιατι να νομιζουν οι γονεις μ πως λεω μ...κιες κ πως θελω να δημιουργω προβληματα εκει που δεν υπαρχουν?μπερδευομαι...τελι κα τι συμβαινει.εχω προβλημα η οχι?ειμαι καλη η κακια?

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •