Χάνω το κουράγιο μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907

    Χάνω το κουράγιο μου...

    ... δυσκολευομαι βλεπετε να πισω τον εαυτό μου ότι πρόκειται μόνο για ψυχοσωματικά συμπτώματα....και οτιδηποτε νιωθω μέσα στη μέρα με πανικοβάλλει..μια μονιμη κρίση πανικου δηλαδή...
    χθες ενα μουδιασμα στη γλωσσα, σήμερα ένα καψιμο στην πλάτη, προχθες το πόδι λίγο κουρασμένο, παραπροχθες τσιμπηματα σε ολο μου το σωμα......με κούρασα και η ιδια.
    Οι νευρολόγοι λενε καθαρα για ψυχοσωματικά, η μαγνητική που εκανα καθαρότατη, η ψυχολόγος μου (μια φορά πηγα ειναι η αλήθεια) με εκανε να αισθανθω καλύτερα αλλά τους πανικους δεν τους αποφεύγω...κανω ηδη αγωγη εδω και μια εβδομαδα με ladose (που μου είπαν ότι θα αργησει να με πιασει) και lexotanil (2 των 1,5 την ημέρα...) υπαρχουν ομως στιγμες που δεν με αντεχω αλλο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Αφου λες οτι απο την πρωτη φορα σε βοηθησε η ψυχολογος ,και σε εκανε να αισθανθεις καλυτερα ,γιατι δεν ξαναπας??και ισως να μην την χρειαστεις αυτην την φαρμακευτικη αγωγη για πολυ καιρο.
    Θα αργησει να σε πιασει περιπου μετα απο 1 μηνα θα δουλεψει,αλλα δουλεψε και τα 2 μαζι παραλληλα,αν εχεις την δυνατοτητα ,αν παλι οχι υπαρχουν κεντρα αξιολογα ψυχικης υγειας



    \"υπαρχουν ομως στιγμες που δεν με αντεχω αλλο...\"



    και γω μερικες φορες δεν αντεχω ,και ο καθενας ,ανθρωπινο σωμα και ψυχη εεεεε??? δεν νομιζεις
    δεν εισαι εξαιρεση, ουτε εσυ, ουτε κανενας μας
    ολοι δεν αντεχουμε, ολοι μπορει να τσακιστουμε,αν το καταλαβεις ειναι σοφια αρχιζει αντιστροφη μετρηση για εμας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Fleur,

    εισαι ακομα στην αρχη μιας νεας προσπαθειας...και γραφεις πώς απο την πρωτη κιολας συνεδρια,κάτι μιλησε μεσα σου

    Δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου κ αυτος θα στο ανταποδώσει! Θα δεις!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ??
    Posts
    8

    !

    ena pragma tha sou pw den xerw an se kanei na niwseis kalutera...!
    ola exoun mia arxh kai ena telos !
    oso elpizeis kai den se pernei apo katw ola tha phgenoun kala arkei na to prospatheis den tha alaxoun ola magika !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    fleur, πραγματικά υπομονή. έχεις ξεκινήσει τη θεραπεία σου, θα σε πιάσει και θα νιώσεις καλύτερα σωματικά, οπότε θα μπορέσεις να βάλεις και σε μια σειρά τις σκέψεις σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ευχαριστώ για την συμπαράσταση παιδιά! σήμερα το χέρι μου το αισθανομαι πολυ βαρύ...πονάει μυικά (μα ειναι δυνατόν να ειναι αγχος και αυτό;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ε, μπορεί να είναι άγχος. αλλά και να μην είναι, δεν είναι απαραίτητα ότι είναι κάτι σοβαρό. μπορεί πχ να στραβοκοιμήθηκες, ή να έκανες κάποια απότομη κίνηση κτλ κτλ.

    απλα εσύ τώρα είσαι αγχωμένος/η και προσέχεις το παραμικρό σύμπτωμα που άλλοι άνθρωποι δεν θα έδιναν καν σημασία.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    patience, vous avez beaucoup de force dans vous! ca vas passer ;-)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ευχαριστώ παιδιά για την συμπαράσταση απλά ειναι καποιες μέρες που ενω όλα ειναι καλά...ολο και κάτι συμβαινει. εκει που λεω,\"να ειδες τιποτα δεν εχεις δεν σε επιασε τιποτα σημερα\"...όλο και κατι συμβαίνει...για να δουμε τι θα γινει στο τελος...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΟΥΒΛΙΖΕΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΠΛΑΤΗ,ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΜΟΥ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟ ΘΩΡΑΚΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΑΛΛΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΞΑΝΑΡΧΕΤΕ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΟ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    μαρια ασε κατω το πιεσομετρο..οχι αλλο πιεσομετροοοο...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    31
    ρε παιδιά μου αρεσει πολυ που οταν οι αλλοι εχουν τα ιδια συμπτωματα και τις ιδιες σκεψεις με εμας
    τους συμβουλευουμε σωστα κι οταν το ζουμε εμεις, τα \"χανουμε\"

    τι παιχνιδια που παιζει το μυαλο ρε γαμωτο.

    fleur κανε λιγακι υπομονη. ξερω πως ειναι δυσκολο να το ακους.δεν σου λεει κατι.
    ολοι το περασαμε. προσπαθησε να αποσχολισεις το μυαλο σου εστω και για λιγο με κατι αλλο....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    fleur, σε λίγο καιρό που θα σε πιάσει το φάρμακο και θα αρχίσει να δουλεύει και η ψυχοθεραπεία, θα πειστείς ότι είναι ψυχοσωματικά. προσπαθησε να βλεπεις με αισιοδοξία το μέλλον, γιατί έχεις μπει σε φάση θεραπείας, δεν είναι και λίγο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ευχαριστώ πολύ παιδιά για το κουράγιο. Νομιζω όλοι θα τα καταφερουμε αλλα ευτυχως που είμαι εδω και παιρνω κουραγιο απο εσάς...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    [quote]Originally posted by martha73
    ρε παιδιά μου αρεσει πολυ που οταν οι αλλοι εχουν τα ιδια συμπτωματα και τις ιδιες σκεψεις με εμας
    τους συμβουλευουμε σωστα κι οταν το ζουμε εμεις, τα \"χανουμε\"

    τι παιχνιδια που παιζει το μυαλο ρε γαμωτο.



    ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΆΥΤΟ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΟΝΟ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ,ΟΣΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΚΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ... ΕΝΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥ ΓΙΝΕΣΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ <<ΓΙΑΤΡΟΣ>>.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •