Στα πρόθυρα κρίσης πανικού ή....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    53

    Στα πρόθυρα κρίσης πανικού ή....

    Αυτή την στιγμή που σας γράφω νιώθω έτοιμος να πάθω κρίση πανικού.

    Νιώθω την καρδιά μου να χτυπάει ακανόνιστα.....νιώθω έντονο άγχος πως κάτι κακό θα συμβεί.

    Έχω ξανανιώσει αυτά τα συμπτώματα και ξέρω πως είναι ψυχοσωματικό. Ή τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω. Το κακό είναι πως είχα καιρό να το νιώσω και νόμιζα πως σιγά σιγά είχα αρχίσει να το ελέγχω.

    Πάντως ρε γαμώτο, αυτά τα ψυχοσωματικά είναι τόσο μα τόσο τρομακτικά.


    Άντε να έρθει η άλλη Τρίτη να κάνω την επίσκεψη μου στον Ψυχίατρο. Σε γενικές γραμμές με βοηθάει ο άνθρωπος αλλά τώρα μπορείτε να μου πείτε γιατί ξέφυγα;;;;;;; Που να ξέρετε και εσείς ))))

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ξεφυγες γιατι κατευθύνθηκες σε αρνητικες σκεψεις και δεν ενισχυεις τις θετικες.
    Επισης το να υπαρχει θετικη σκεψη και πραξη πρεπει να τις δημιουργησεις.
    Αντιθετα την αρνητικη εικονα μπορεις να την φτιαξεις ακομα και αν δεν κανεις τιποτα.

    Θελει σχεδιασμο το ολο πακετο, αυτο μην το ξεχασεις ποτε.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    53
    Αυτό είναι αλήθεια, ξύπνησα σήμερα και ένιωθα ένα μούδιασμα στον αριστερό μου καρπό. Το πιθανότερο ήταν να το είχα πλακώσει με το χέρι μου αλλά δυστυχώς το μυαλό μου αυτές τις μέρες πάει στα χειρότερα (και κλασικά όλα έχουν να κάνουν με την καρδιά μου, ΜΑ ΟΛΑ)

    Ρε γαμώτο, 30 χρόνια δεν ήξερα τίποτα για αρρώστιες....πως μου προέκυψαν όλα μέσα σε λίγους μήνες. Απορώ

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    να μην απορεις.
    Οτι περασες και το αφησες χωρις να το νιωσεις δεν σημαινει οτι εφυγε, αλλα εκαστε μεσα και περιμενε να δρασει.
    Αρχινα απο θετικες σκεψεις, οτι σε καθε περιπτωση ουτε θα πεθανεις ουτε θα παθεις κακο.
    Με λιγη μεθοδικοτητα θα το ξεπερασεις και θα γινεις πουλακι,
    αλλα οχι απο μονο του.

    Προσεχε να μην πεσεις στη παγιδα και να πεις οτι θα περασει μονο του.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    53
    update:


    Ok, φτάσαμε στα όρια της κρίσης πανικού αλλά δεν τα πατήσαμε )

    τώρα είμαι ξανά σε καλή διάθεση.


    Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    να σαι καλα,
    δες λοιπον πως θα κοντρολαρεις το ολο θεμα ε?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athina
    Posts
    14
    μια απο τα ιδια και γω φιλε μου! ειμαι 19 χρονων και το τελευταιο 3μηνο εχω κρισεις!! και γω αν ποναει λιγο το χερι μου η η πλατη μου αμεσως νομιζω πως θα παθω εμφραγμα και αρχιζει η ολη φαση με την κριση! εχω αρχισει θεραπεια με φαρμακα εδω και καποιες μερες και ηδη εχει ψιλοπεριοριστει το προβλημα αλλα εχω ακομα δουλεια! σκεψου το να πας σε εναν ψυχιατρο και αφου αρχισεις θεραπεια θα ηταν καλο να επισκεπτεσαι και εναν ψυχολογο παραλληλα θα βοηθησει αφανταστα! κουραγιο φιλε παιχνιδια του μυαλου και τιποτα παραπανω ειναι ολα αυτα...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •