φοβια και ιντερνετ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47

    φοβια και ιντερνετ

    με βαση τα αρθρα που διαβασα εδω καθως και δικες μου εμπειριες αποφασισα να ανοιξω αυτο το θεμα...περα του οτι ξαφνικα εγινε φοβερα φοβιτσιαρα με αρρωστιες και διαφορα τετοια,κρισεις πανικου και ζαλαδες και ολα τα αλλα.... ξεκινησα κι εγω τυχαια να ψαχνω στο ιντερνετ για συμπτωματα...τα συμτωματα μου ταιριαζαν με πολλα τρελα πραγματα,,,τρελενομουν....ακ� �μα και τωρα ψαχνω με το παραμικρο αλλα θελω να το αποβαλλω αυθτοο....
    εχετε κι εσεις την ιδια ταση????

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    μην ψαχνεις στο ιντερνετ!τα ιδια επαθε ο φιλος μου και τρεχουμε και δεν φτανουμε νομιζει εχει στεφανιαια εχει καλη ζωη δεν πινει δεν καπνιζει μονο ψυχωσωματικα και νομιζει εχει καρδια απο αυτα που διαβαζει αστα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    ασε το ιδιο κανω και εγω είναι ψυχοσωματικα όλα πίστεψε με....με το να σταματησεις να ψαχνεις είναι η αρχή της λύσης στο πρόβλημά σου.......................

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    προσπαθω αλλα κανοντας το αυτο αισθανομαι οτι βρισκω τι εχω....ποση φαντασια εχει ο ανθρωπος τελικα???
    ψυχοσωματικα απλα ο νους κανει παιχνιδια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΑΚΙ..ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΥΧΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΥΠΕΡΚΟΙΛΙΑΚΗ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΨΑΧΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ <<9 ΜΗΝΕΣ>> ΤΡΕΧΩ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΤΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΞΕΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΠΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ , ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΚΑΙ ΟΥΑΝ ΟΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ 6ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ , ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΣΟΣ ΚΑΙΡΟΣ,ΜΗΠΩΣ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ?ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΣΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ..!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Γεια σου Μαρία, μια από τα ίδια και εγώ. Οτι εβλεπα (και ακομη δεν σου κρύβω ξεφεύγω και κοιταζω), το παθαινα μετά από λίγο. Δεν μπορείς να φανταστείς. Ογκους στον εγκεφαλο, σκληρυνση κατα πλακας, καρκινο στο μαστό κατα καιρους είναι και ήταν τα κωλυματα μου και η αληθεια ειναι οτι καποια δεν τα εχω ξεπερασει εντελως ακομα το παλευω....προσπαθω ομως να μενω μακρυα απο το νετ για τετοια. Αλλωστε όπως που είπε και ενας γιατρός \"αν ειναι το google να σου κανει διαγνωση, τι ερχεσαι και με πληρώνεις;;\"

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    E NAI!ELEOS ME TON KATHE KOMPOGIANNITH PSEYTH GIATRO POY PSAXNEI NA MAZEPSEI ARWSTOYS MESW NET LEGONTAS OTI XAZOMARA TOY RTHEI ME KINDYNO O ALLOS NA FRIKAREI!OLOI AYTOI THELOYN MAZEMA KAI KSYLIKI!EE MA MILAW SKLHRA GIATI AYTO EINAI AISXRO POY KANOYNE.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    δυστυχώς sunset δεν ειναι μονο οι ονλαιν γιατροί. Υπαρχει μεγαλη και \"αχρηστη\" (πιστευω) σε θέματα υγειας στο ιντερνετ. Αλλωστε ενα συμπτωμα μπορει να σημαινει πολλα μπορεί και τιποτα, μπορεί να ειναι χιλιάδες πραγματα (τα λεω για να τα ακουω και εγω βλεπετε γιατι σήμερα παλι δεν την παλευω..)

  9. #9
    ψαχνοντας στο ιντερνετ συμπτωματα εχω πεισει τον εαυτο μου για αρρωστιες οπως ,καρδιοπαθεια και οτιδηποτε κακο σχετιζεται με καρδια,σκληρινση κατα πλακας,καρκινο πνευμονα,ασθμα,διαβητη,ανα� �μια,θυρεοειδη και παρα πολλα αλλα.
    μονο κακο κανουμε στον εαυτο μας με το τα διαβαζουμε ολα αυτα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    52
    Maria ακουσε με και δεν θα χασεις... Μη ξαναμπεις στο πειρασμο να διαβασεις αυτες τις ιστοσελιδες και θα δεις οτι θα τα ξεπερασεις οοοολαααα!!!
    Σου το λεω(γραφω) εκ πειρας!! Οταν σταματησα αυτο το \"παιχνιδι\", οχι μονο σταματησαν ολες οι τρελλες σκεψεις αλλά χαθηκαν και τα υποτιθεμενα συμπτωματα που ειχα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by olgaki82


    καρδια,σκληρινση κατα πλακας,καρκινο πνευμονα,ασθμα,διαβητη,ανα� �μια,θυρεοειδη και παρα πολλα αλλα.

    εκτος του οτι μαζεψες την μιση ιατρικη εγκυκλοπαιδια,
    πιστευω οτι κανενας ανθρωπος οσο και να προσπαθησει,
    δεν μπορει να εχει τετοιο πακετο και νομιζω οτι το ιδιο πιστευει ο καθε ενας μας.

    Αλλα το θεμα δεν ειναι τι πιστευουμε, αλλα το πως αφηνουμε το φοβο να μπει μεσα μας.....


    Ο Φασμπιντερ ελεγε,
    Angst Essen Seele Auf

    (ο φοβος τρωει τα σωθικα)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    έχετε δίκιο παιδια, εγω σήμερα το ξανακανα το λάθος και επαθα ενα πανικό παλι....απεριγραπτο...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ,ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΡΥΩΜΕΝΗ , ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΒΗΧΑ,ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ,ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΦΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΦΑΡΥΓΓΑ,ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΧΕΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΨΙΛΟΣΤΑΝΙΑΡΑ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •