Μια γυναικα εξομολογειται...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 102
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933

    Μια γυναικα εξομολογειται...

    Μια γυναίκα εξομολογείται: "Κορίτσι πράμα στην κοινωνία ανδρών να επιβιώνω από θαύμα"


    Αυτό είναι μια μεγάλη αλήθεια... Ποιος είπε πως στο δυτικό κόσμο η γυναίκα είναι ελεύθερη; Μπορεί εμείς να μη φοράμε μπούργκες και μαντίλες, αλλά πρέπει να μπογιατιζόμαστε από τα 15 γιατί διαφορετικά είμαστε "άσχημες", να ισορροπούμε επάνω σε παπούτσια που μας προκαλούν αφόρητο πόνο, και κάποιες από εμάς να καταλήγουν ανορεξικές επειδή όλοι εσείς οι κάφροι νομίζετε πως είστε "κάποιοι" και πως οι φιγούρες της τιβί και των περιοδικών είναι αληθινές και απαιτείτε να κυκλοφορούν αντίστοιχες φιγούρες ανάμεσα σας!


    Αν είσαι 15 και είσαι παρθένα πρέπει να το κρύβεις σαν να πάσχεις από κάποια ανίατη ασθένεια! Από την άλλη όταν μεγαλώσεις και αποκτήσεις πολλές εμπειρίες οι άντρες είναι τόσο ανασφαλείς που με ευκολία θα σε χαρακτηρίσουν "*******", και ας είσαι το καλύτερο κορίτσι- δεν έχει σημασία-σημασία για αυτούς έχει αυτό που κουμαντάρεις ανάμεσα στα πόδια σου!

    Είσαι έξυπνη; Έχεις ταλέντα; Είσαι δημιουργική; Είσαι άξια; Έχεις πολλές γνώσεις; Καμιά σημασία δεν έχει! Μη περιμένεις να σε σεβαστούν! Αν είσαι και λίγο ομορφούλα το μόνο που θα έχει στο μυαλό του ο προϊστάμενος σου θα είναι πως θα σε ρίξει στο κρεβάτι! Ακόμη και αν εσύ δεν το μάθεις ποτέ το μυαλό του θα οργιάζει!

    Οι σχέσεις σπάνια είναι σχέσεις! Απλά η πλειοψηφία έχει συνηθίσει να πουλάει φούμαρα στα κοριτσάκια απλά και μόνο για την ικανοποίηση του φαλλού... Το ότι είσαι άνθρωπος και έχεις αισθήματα ούτε που τους περνάει από το μυαλό, αφού χρησιμοποιούν μονάχα το κάτω "κεφάλι"... Μάθε λοιπόν να μην είσαι ευκολόπιστη! Μη ξεχνάμε πως στις αντροπαρέες κυκλοφορεί το παρακάτω κακόγουστο, σεξιστικό, δήθεν αστείο : "Τι είναι γυναίκα; Είναι το άχρηστο κρέας γύρω από το μο***νι".

    Το άλλο που το πάτε; Απαγορεύεται ο αυθορμητισμός!
    Πρέπει να είμαστε κοτούλες, και τάχα μου δήθεν τρυφερές, να μιλάμε "ήρεμα", να μην υιοθετούμε "αντρικές" συνήθειες όπως το να βάζουμε τις φωνές και να βρίζουμε υπερασπιζόμενες το δίκιο μας! Αν το τολμήσουμε θα μας πουν πως μοιάζουμε με "χασάπη"!

    Και έχουμε και όλους αυτούς τους μαλάκες που προσπαθούν να μας πείσουν πως είμαστε ό,τι αγοράζουμε και ό,τι φοράμε! Εμείς πρέπει να είμαστε μανιώδεις καταναλωτές, βέβαια... Γιατί όταν δεν αγοράζουμε είμαστε "τίποτα"! Και έχουμε και ένα σωρό δήθεν γυναικεία περιοδικά, τύπου cosmopolitan που το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν τροφή στις ανασφάλειες μας!

    Και μου τη σπάει που όλες μας "πρέπει" να νιώθουμε άσχημες και ποτέ να μην είμαστε ευχαριστημένες με ό,τι είμαστε και ευτυχισμένες... Και μου τη δίνει που καμιά μας δεν καταλαβαίνει την αξία της.

    ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΕΛΙΕΣΤΕ!


    αναδημοσιευση απο:
    http://trupokarudos.blogspot.com/2010/04/blog-post_8095.html





    Το δικο μου πρωτο σχολιο,
    συμφωνω αρκετα με το κειμενακι,
    και μακαρι οι γυναικες να αρχισουν να χειραφετουνται κατα αυτο το τροπο τα επομενα χρονια.


    ευγε κοπελα μου!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Δε με ακουμπάνε και πολύ τα παραπάνω....
    Αν κατεβάσουμε κατάλογο και για τη δυσκολία να είσαι άντρας μάλλον κάτι παρόμοιο θα βγει.
    Ίσως απ\'την αντίθετη πλευρά αλλά με την ίδια ουσία.

    Από κει και πέρα επιλέγει ο καθένας τι δρόμο θα ακολουθήσει στη ζωή του.
    Και πιστεύω πρωτίστως ρόλο παίζει η δική μας πίστη για το ρόλο μας.
    Το\'χω πει σε προσωπικό επίπεδο πολλές φορές,μπορεί να έχει κάποιος ένα επάγγελμα π.χ. που απαιτεί άψογο λουστράρισμα και υιοθέτηση προτύπων συμπεριφοράς αλλά αν υπάρχει πραγματική ουσία σ\'αυτό που κάνει το περιτύλιγμα αργά ή γρήγορα δεν παίζει ρόλο.
    Π.χ. για τις γυναίκες τώρα.Μπορεί κάποια να είναι κουκλάρα,μπορεί ο προιστάμενος το πρώτο που θα πάει το μυαλό του να είναι να..... αλλά με το χρόνο αν είναι έξυπνη και δημιουργική αυτό θα μείνει.Το πολύ να την καψουρευτεί:P
    Κ με τα ξεσπάσματα έτσι κ ούτο καθεξής.Αν εγώ δε θεωρήσω τον εαυτό μου χασάπη,δε θα με θεωρήσει κανείς.
    Όμοια και για το *******.
    Όμοια με τα ψηλά τακούνια κ τα βαψίματα.Μια χαρά όμορφη κ ομορφότερη μπορεί να είναι στα μάτια ενός άντρα μια γυναίκα κ χωρίς τίποτα απ\'όλα αυτά.κ.λ.π.

    Τα παραπάνω τα έχω ζήσει σε μεγάλο ποσοστό.Δεν τα λέω στα κουτουρού.
    Υπάρχουν βέβαια και άνθρωποι βαθιά και παλιά νυχτωμένοι για το ρόλο της γυναίκας(πιστεύοντας πως όντος είναι υποδυέστερα πλάσματα) αλλά είναι τόσο ανίσχυρη μια τέτοια παράλογη σκέψη που φαντάζει ανύπαρκτη η ύπαρξή της.π.χ. αν σου πει κάποιος πως όσοι φοράνε μπλε είναι υποδυέστεροι θα τους πάρεις στα σοβαρά?ε κάπως έτσι....

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εγω πιστευω οτι εχει το ποιντ....
    αρκετες γυναικες εχουν πεσει θυματα καποιων καταστασεων δηθεν και πρεπει.
    Κατα περιπτωσεις, υπαρχουν γυναικες που για να ενταχτουν σε κατι πρεπει να παλεψουν με νυχια και με δοντια,
    εαν και εφοσον δεν τις εκφραζει φυσικα.


    Τωρα στο προκειμενο,
    αν ολα αυτα που γραφεται στο κειμενο,
    δεν σε εκφραζουν, τοτε δεν εχεις θεμα η προβλημα.
    Η συζητηση υπαρχει για αυτες που νιωθουν ολα αυτα και δεν τις εκφραζει.
    Εκει η ζωη δυσκολευει.....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κρίνο συμφωνώ απόλυτα με το κείμενο αν κι εγώ προσπαθώ να μη βάφομαι, να μην να μην κτλ... Μπράβο σου πάντως! Που είσαι ευαίσθητος σε τέτοια θέματα λίγοι είναι ακόμα και γυναίκες... Το λέει και το τραγούδι στην κοινωνία αντρών να επιβιώνω από θαύμα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Συμφωνω και εγω με το κειμενακι σε αρκετα σημεια παρολο που δεν ειμαι τοσο συμφωνος στο οτι η κοινωνια σε τετοια θεματα ειναι υπερ των αντρων. Παραλληλα υποστηριζω οτι δεν ειναι ομως ουτε υπερ των γυναικων. Οποτε υπερ ποιων ειναι?

    Υπερ των ΜΜΕ και αυτων που μας κυβερνουν θα ελεγα..
    Αυτη η ΜΜΕιδικη κοινωνια που ζουμε κυριαρχει τοσο πανω απο τους αντρες τοσο πανω απο τις γυναικες.


    Τα ΜΜΕ ειναι αυτα που οριζουν προτυπα ομορφιας οχι μονο στις γυναικες αλλα και στους αντρες επισης, μη το ξεχναμε αυτο.

    Οπως υπαρχει προτυπο ομορφιας για τις γυναικες αυτο εδω -οι εικονες ειναι κυριολεκτικα τυχαιες για το παραδειγμα..-

    http://www.dailystab.com/blog/wp-con...rie-claire.jpg

    ετσι επισης υπαρχει και αντρικο προτυπο ομορφιας εδω

    http://www.profileprofit.com/wp-cont...zine-cover.jpg

    .
    Και οι 2 παραπανω \"τυποι\" ανθρωπων υπαρχουν μονο στην show biz και στο γυαλι και μαλλον ειναι λιγακι δυσκολο να τους συναντησεις με νορμαλ τροπο εξω σε μια παρεα, δηλαδη δεν ειναι αληθινοι, ή μαλλον ειναι αληθινοι αλλα ανηκουν σε εναν αλλο κοσμο, σε μια αλλη διασταση..

    Τι κοινο εχουν?

    Για να εχουν ολοι αυτοι στις tv,στα περιοδικα,στο modeling τοσο \"δυνατες\" εμφανισεις χρησιμοποιουν ενα τονο απο κρεμες, καλυντικα, ακριβα ρουχα, νυστερι , τοσο γυναικες αλλα επισης τοσο και οι αντρες.

    Ποιος κερδιζει?

    Οι εταιρειες που πουλανε ολα τα παραπανω αφου πρωτα σου πλασαρουν τα ΜΜΕ την ελπιδα οτι \"θα γινεις και εσυ σαν αυτους τους σουπερμεν-σουπεργουμεν!\"

    Ποιος χανει?

    Ολοι αυτοι που πανε να τους μιμηθουνε με την ελπιδα οτι ετσι θα τους..φτασουν καποτε , και στην προσπαθεια τους διαγραφουν καθε ιχνος της ατομικοτητας τους για να γινουν ακομα ενας-μια Μπαρμπι.Ειναι μια διαδικασια που χανεις και χρημα αλλα και προσωπικοτητα και ψυχικη ηρεμια.Αντιθετως κερδιζεις αγχος, κομπλεξ κατωτεροτητας καθως και φρουδες ελπιδες σε ψευτικα πλαστα προτυπα ομορφιας ΜΗ αληθινων ανθρωπων.

    .

    Ναι , οι γυναικες εχουν αγχος -οι περισσοτερες τουλαχιστον- για την εμφανιση τους και βαζουν μεικ απ και 1002 για να ανταγωνιστουν το προτυπο που ειδαν σε εκεινο το πρωιναδικο , επισης ομως και οι αντρες προσπαθουν απο την μερια τους να φτασουν το αντρικο προτυπο που ειδαν σε εκεινον τον ροκ σταρ,τον ποδοσφαιριστη,τον μοντελο και αρχιζουν γυμναστηρια, ακριβα ρουχα, ακριβα αρωματα κτλ κτλ
    Δε βλεπω κανεναν κερδισμενο στην υποθεση, αληθεια.

    Αυτα τα παραπανω πανε για το θεμα της εμφανισης.


    .

    Στο θεμα της συμπεριφορας ισχυουν πανω κατω παρομοιες επιροες απο τα ΜΜΕ αλλα ενισχυονται και απο αλλες πηγες οπως η οικογενεια.

    Ποσες φορες εχουμε ακουσει οτι \"οι αντρες δεν κλαινε\". Λολ! Τι ειν\'παλι τουτο? Μας δουλευουν? Γιατι να μην κλαινε οι αντρες? Ανθρωποι δεν ειναι και αυτοι?
    Γιατι να απαγορευεται να ειναι πιο χαλαροι, γιατι πρεπει ο αντρισμος τους να μειωνεται αν κανουν δουλειες σπιτιου, γιατι πρεπει να νοιωθουν ασχημα αν βγαζουν λιγοτερα χρηματα σπιτι απο οτι η γυναικα , γιατι ενας αντρας που δεν κερναει και δε πληρωνει στα πρωτα ραντεβου ειναι \"αστα να πανε\" , γιατι ...γιατι...γιατι....

    Ποιος τα οριζει ολα αυτα?
    Ποιος λεει οτι ο \"σωστος\" αντρας πρεπει να ειναι ετσι και οχι αλλιως?

    Σιγουρα για το πρωτο περι \"κλαματος\" που βομβαρδιζουν τα αγορακια απο μικρες ηλικιες υπαρχει ο φοβος πιθανης ομοφυλοφιλιας , λες και αμα καταπιεσεις τα συναισθηματα και τις ΦΥΣΙΚΕΣ αντιδρασεις ενος ανθρωπου θα πετυχεις οπωσδηποτε κατι θετικο στο τελος.Ετσι μια γυναικα με καταθλιψη ή που στεναχωριεται ευκολα ειναι \"οκ\" , αλλα ενας αντρας που στεναχωριεται και εχει ανασφαλειες τον λενε......αδερφη.

    Αλλα δεν σταματανε εκει οι παραλογες απαιτησεις του πως ειναι το \"προτυπο\" του αντρα. Ενας αντρας πρεπει να ειναι ταυτοχρωνα , λενε , αγριος και επιθετικος σαν αρκουδα γκριζλυ αλλα παραλληλα τρυφερος σαν εκεινο το λευκο αρκουδακι απο το \"Καζολιν\".Ενας αντρας θα πρεπει να ειναι παντα πανω απο την γυναικα και να \"σκιζει την γατα\" , αλλα παραλληλα αυτη να τον εχει δεμενο και να τον κανει οτι θελει(!).Η αντιθεση σε ολο της το μεγαλειο δηλαδη.

    Ειναι παρα πολλα παραλογα πραγματα τα οποια πιστευω θελημενα δεν βγαζουν κανενα νοημα , ωστε να συνεχιστει αυτη η κοντρα τελειοι αντρες vs τελειες γυναικες χωρις απαραιτητα να βγει νικητης. Ειναι κατι σαν τους πολεμους που γινονται στον κοσμο που δεν εχει σημασια ποιος θα νικησει ή θα χασει, αλλα το ποσο παραπανω θα κρατησει ο πολεμος και ποσο χοντρα θα τα κονομησουν οι τραπεζες και οι εταιρειες που πουλανε οπλα και στις 2 μεριες.

    .


    Να μιλησω τωρα για δικαιωματα και \"θεση\" στην κοινωνια?
    Να μιλησω για το πιο απο τα 2 φυλα ειναι υποχρεωμενο να φοραει χακι και να σφαγιαζεται σε πολεμους λογω της \"δυναμης\" του, ποιο απο τα 2 φυλα πρεπει να κανει βαριες εξαντλητικες χειρωνακτικες δουλειες παλι λογω της ιδιας \"μυικης ανωτεροτητας\" του.?


    Δε γινεται.Δεν πιστευω οτι υπαρχει νικητης και χαμενος στην υποθεση, αλλα μονο χαμενος και χαμενος. Οι νικητες ειναι αλλοι, 30 οροφους πιο πανω απο εμας.

    Μακαρι καποτε περισσοτερος κοσμος να διαπιστωσει οτι αυτη την στιγμη ειμαστε ο καθενας μια ξεχωριστη οντοτητα που θα αφησει το συγκεκριμενο ξεχωριστο της δειγμα με την παρουσια της σε τουτο τον πλανητη και πως οτι \"ατελεια\" λενε καποιοι οτι εχουμε , εμεις να την ονομαζουμε \"μοναδικοτητα\" και \"στοιχειο προσωπικοτητας που με διαχωριζει απο εσενα και τον αλλο\"

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θα σου πω ενα πραγμα,
    οταν εισαι με γυναικες που ειναι ανασφαλεις, δεν προκαλει προβληματα μονο σε αυτες αλλα και στους υπολοιπους που ειναι γυρω τους.
    Αρα θα επηρεαζει και εμενα σιγουρα.

    Ευελπιστω οτι ο κοσμος θαγινεται καλυτερος και γενικα πιο ελευθερος....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Boltseed
    ενδιαφερον αυτα που γραφεις.
    Συμφωνω και με την δικη σου οπτικη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Εγω παλι ποτε δεν ειχα προβλημα που ειμαι γυναικα,μπορω να πω μαλιστα πως δεν θα ηθελα να ημουν αντρας..(βεβαια δεν ξερω πως ειναι να εισαι αντρας)
    Δεν με αναγκασε κανεις να βαφτω ή να βαλω τακουνια..φοράω οτι μου πηγαινει και οχι οτι λεει η μοδα,μου αρκει να μου παει.
    Σιγα μη καταπιεστω για οτι σκεφτεται ο εργοδότης μου,σκασίλα μου,ας σκεφτεται οτι θέλει αρκει να το βουλωνει,και υπαρχουν τροποι να τους το βουλώσεις.
    Βαφομαι ελαχιστα,βαζω τακουνια στους γάμους..χαχαχαχα..
    Με τα συναισθηματα μου ειμαι ανθρωπος,οχι γατουλα η νταλικιερης.
    Καταλαβαίνω την κοπελα αλλα κατι στο \"αντρικο του\" θα μπορουσες να διαβασεις και απο εναν αντρα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by krino
    εγω πιστευω οτι εχει το ποιντ....
    αρκετες γυναικες εχουν πεσει θυματα καποιων καταστασεων δηθεν και πρεπει.
    Κατα περιπτωσεις, υπαρχουν γυναικες που για να ενταχτουν σε κατι πρεπει να παλεψουν με νυχια και με δοντια,
    Όπως και άντρες...που έχουν πουλήσει τη ζωή τους γιατί πέσαν θύματα των πρέπει και των σερβιρισμένων ιδεών.

    Όσο για το άλλο αυτό λέω,ότι η βαθύτερη υιοθέτηση τέτοιων απόψεων μιας γυναίκας για την ίδια είναι η αιτία για τη δυσκολία της.
    Αυτό που είμαστε και εκπέμπουμε έχει πολύ περισσότερη δύναμη απ\'τις προκαταλήψεις.

    Οπότε ναι το κείμενο μπορεί να είναι καλό καθώς διακρίνονται το ένα πρέπει μετά το άλλο.\'Πρέπει\' για μια ευτυχία που οδηγεί στον αυτοστιγματισμό του φύλου και την δυστυχία φυσικά.

    Αν όμως πετάξουμε όλα αυτά τα πρέπει και τις ιδέες περί του τι σκέφτονται οι άντρες θα δούμε πως ήταν άχρηστα κ μάλιστα υπαίτια για την όποια δυσκολία.
    Ότι είναι αυταπάτη κ μια πρόκληση της πραγματικότητας από μας τις ίδιες.

    Θεωρώ πως με το κείμενο αυτό εντείνονται ή παρατείνονται αν θες ιδέες του στυλ \'ναι οι γυναίκες είναι υπό σε μια αντροκρατούμενη στην ουσία κοινωνία\'.

    Ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας κι εμείς σα γυναίκες για το τι πιστεύουμε για μας και ποιες απόψεις ακολουθούμε κι ας μην το ρίχνουμε στη δήθεν υπάρχουσα μειονεκτική θέση ντε και.
    Γιατί αν δε νιώθουμε μειονεκτικά δεν υπάρχει μειονεξία.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Boltseed εδώ το θέμα είναι για τις γυναίκες. Το γ... το θέμα, αν θέλεις να γράψεις για τους άντρες άνοιξε ένα άλλο. Και επιπλέον, καλό είναι να μην υπάρχουν ανασφαλείς γυναίκες και για τους άλλους, αλλά καλό είναι και για τις ίδιες για να μη ζούμε σε μια χάλια κοινωνία.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Αφωτεινή
    Εγω παλι ποτε δεν ειχα προβλημα που ειμαι γυναικα,μπορω να πω μαλιστα πως δεν θα ηθελα να ημουν αντρας..(βεβαια δεν ξερω πως ειναι να εισαι αντρας)
    Δεν με αναγκασε κανεις να βαφτω ή να βαλω τακουνια..φοράω οτι μου πηγαινει και οχι οτι λεει η μοδα,μου αρκει να μου παει.
    Σιγα μη καταπιεστω για οτι σκεφτεται ο εργοδότης μου,σκασίλα μου,ας σκεφτεται οτι θέλει αρκει να το βουλωνει,και υπαρχουν τροποι να τους το βουλώσεις.
    Βαφομαι ελαχιστα,βαζω τακουνια στους γάμους..χαχαχαχα..
    Με τα συναισθηματα μου ειμαι ανθρωπος,οχι γατουλα η νταλικιερης.
    Καταλαβαίνω την κοπελα αλλα κατι στο \"αντρικο του\" θα μπορουσες να διαβασεις και απο εναν αντρα..
    μια από τα ίδια φωτεινή....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    χαχχα bolt,
    o beckam ειναι ο αγαπημενος μου..ειναι αντικειμενικά ΟΝΕΙΡΟ οχι οτι τον πασσάρουν τα ΜΜΕ..ειμαι τοσο ρηχη..:D

  13. #13
    Originally posted by Αφωτεινή
    Δεν με αναγκασε κανεις να βαφτω ή να βαλω τακουνια..φοράω οτι μου πηγαινει και οχι οτι λεει η μοδα,μου αρκει να μου παει.
    Σιγα μη καταπιεστω για οτι σκεφτεται ο εργοδότης μου,σκασίλα μου,ας σκεφτεται οτι θέλει αρκει να το βουλωνει,και υπαρχουν τροποι να τους το βουλώσεις.
    Βαφομαι ελαχιστα,βαζω τακουνια στους γάμους..χαχαχαχα..
    Με τα συναισθηματα μου ειμαι ανθρωπος,οχι γατουλα η νταλικιερης.
    Καταλαβαίνω την κοπελα αλλα κατι στο \"αντρικο του\" θα μπορουσες να διαβασεις και απο εναν αντρα..
    Έτσι είμαι και νιώθω και εγώ Αφωτιενή.
    Καθημερινά δεν βάφομαι καθόλου! Έτσι νιώθω καλά με τον εαυτό μου και τέλος ως εκεί! Καλό ντύσιμο και εγώ μόνο σε γάμο κτλ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Αν θέλετε τη γνώμη ενος άντρα όλα είναι σχετικά, πλεόν δεν έχει άντρας κ γυναίκα, όλοι έιμαστε σε ίση μοίρα, να μην πω πως οι γυναίκες μας έχουν καβαλήσει κιόλας σε όλους τους τομείς, γιατι μια γυναίκα δεν πληγώνει άντρες που την αγάπησαν πηγαίνωντας με άλλους? Μια γυναίκα δεν ξέρει πως το εκει κάτω της δεν ειναι απλα κρέας αλλα κατι πολύ παραπάνω..? Δεν το εκμεταλλεύεται μηπως πολλές φορές? Για μένα όλα είναι ενα εμπόριο, οτι δίνεις, αυτό παίρνεις.
    Καταπιεσμένες οι Ελληνίδες??? Αχαχαχαχαχ, πολύ καλό..
    Οι γυναίκες έχουν πιάσει το νόημα απο μωρά, αν πουλάει το \"κρέας\" τους όπως χαρακτήρισες θα κάνουν την ακριβότερη \"αγορα\"...κ χέστηκαν για συναισθήματα κ μπουγάτσες

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κωνσταντίνε μην τις βάζεις όλες στο ίδιο καζάνι.. Υπάρχουν πολλοί ρατσιστές που θα πουν κοίτα, αυτή δεν ξυρίστηκε δεν βάφτηκε, δεν έκανε αυτά που έπρεπε... Και δεν είναι όλες έτσι όπως λες να πληγώνουν τους άντρες.. Αυτοί θέλουν και τα παθαίνουν αφού τη βλέπεις αυτή είναι μοντέλο γιατί πας και πέφτεις πάνω της αφού θα την έχει ψωνίσει και θα σε παρατήσει ή θα απιστήσει..

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •