πολυ αγχος και συνεχεις κρισεις πανικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7

    πολυ αγχος και συνεχεις κρισεις πανικου

    καλησπερα!καταρχην εδω και 17 χρονια εχω καταθλιψη και κρισεις πανικου.η αγωγη που περνω εδω και 10 χρονια ειναι seroxat 30mg 1 την ημερα και saturnil 0,50 mg 1 το πρωι μαζι με το seroxat και την υπολοιπη μερα 1 [saturnil] 2-3 φορες την εβδομαδα οχι καθε μερα.ολα αυτα μεχρι και πριν 6 μερες.στην ουσια ημουν πολυ καλα για πολλα χρονια χωρις μεταβολες. μετα απο 1 μηνα εντονου επαγγελματικου αγχους πριν 6 μερες ξαφνικα αρχισα να εχω αναγουλες ταση προς εμετο[δεν εκανα ποτε]δεν μπορουσα να φαω 4 μερες ανακατευομουν και το μονο που ετρωγα ηταν 2 ποτηρια γαλα 1 το πρωι και 1 το βραδυ και μια πολυβιταμινη centrum ετρεμα και κριση πανικου μια ολη μερα σχεδον που ειχα να την ζησω σε τετοια ενταση απο την πρωτη φορα που την επαθα!την παρασκευη πηγα σε νοσοκομειο εκανα γενικες εξετασεις και ολα ηταν φυσιολογικα.αμεσως μετα παω στον ψυχιατρο του νοσοκομειου μιας και εχω να παω σε τετοιο γιατρο περιπου 9 χρονια και θα επρεπε να κλεισω ραντεβου και να περιμενω και 3 μερες πραγμα αδυνατον!ο γιατρος αυτος μου αλλαξε τα φαρμακα και μου εδωσε zoloft 100mg μισο καθε βραδυ για 8 μερες και μετα ολοκληρο και tranxene 20mg 1/4 πρωι-μεσημερι βραδυ.το tranxene παρα πολυ καλο με ηρεμει παρα πολυ με βοηθησε.εκεινο το zoloft μολις ενεργησει ζαβλακωνομαι αρχιζω και βηχω με πιανει κριση πανικου πολυ ασχημη το χαος!κοιμαμε μετα απο 3 ωρες απο την υπερενταση δεν κοιμαμαι καθολου καλα και ολη νυχτα βλεπω εφιαλτες.που να το παρω και ολοκληρο!σημερα σκεφτωμαι να μην παρω το zoloft και να ξαναπαρω το seroxat μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του αν θα κανω καλα?

  2. #2
    νόντα.....μόνο γιατρός μπορεί να σου απαντήσει σε αυτές τις ερωτήσεις....ίσως να μη σου κάνει αυτό το φάρμακο, αλλα αν δεν πάρεις γνώμη απο ειδικό, η άποψη μου είναι να μην κάνεις τίποτα μόνος σου..........

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    σε ευχαριστω πολυ για την γνωμη σου θεοφανεια!παντος ειναι πολυ δυσκολο να αντεξω ακομη ενα βραδυ με τις παρενεργειες του zoloft!

  4. #4
    Originally posted by nontas
    σε ευχαριστω πολυ για την γνωμη σου θεοφανεια!παντος ειναι πολυ δυσκολο να αντεξω ακομη ενα βραδυ με τις παρενεργειες του zoloft!
    γιατι δεν πας στα επειγοντα ενος νοσοκομειου να μιλησεις με έναν ψυχίατρο?
    Μπορει να σου δώσει κάτι ανάλογο που να σου ταιριάζει καλύτερα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    αυτο θελω να γλυτωσω να μην τρεχω παλι στο νοσοκομειο.

  6. #6
    αφου ειναι για την υγεια σου, πρεπει να πας

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    τελικα το ξαναπηρα χθες λιγο πριν κοιμηθω και δεν καταλαβα τιποτα.και σημερα ειμαι πολυ καλα!

  8. #8
    Originally posted by nontas
    τελικα το ξαναπηρα χθες λιγο πριν κοιμηθω και δεν καταλαβα τιποτα.και σημερα ειμαι πολυ καλα!
    Μπραβο νοντα......είδες που τελικα ήθελαν χρόνο τα φάρμακα?
    Υπομονή και όλα θα πανε καλα........

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    7
    ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου και τις συμβουλες σου θεοφανια!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •