κοινωνικη φοβια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458

    κοινωνικη φοβια

    καλησπερα παιδια,ειμαι καινουργια στην παρεα,στο φορουμ γιατι στην κοινωνικη φοβια ειμαι πολυ παλια ..απο που να αρχισω,δεν θελω να σας κουρασω..το μονο που θα πω ειναι πως το προβλημα μου ηρθε εντελως ξαφνικα στην ζωη μου!ξεκινησα ως κατα φαντασιαν ασθενης παθαινα κρισεις πανικου..να μην τα πολυλογω το ξεπερασα αυτο κ μετα με χτυπησε η κοινωνικη φοβια!σε μια περιοδο που σπουδαζα νοσηλευτικη κ οπως καταλαβαινεται η συριγγα δεν πιανοταν απο την τρεμουλα!οταν δε, με εξεταζαν??λιποθυμη!με τα χρονια κ κανοντας πια το επαγγελμα το ειχα ξεπερασει σε πολυ μεγαλο βαθμο!ημουν σχεδον φυσιολογικη!εννοω ειχα νορμαλ αγχος!τωρα επανηλθε παλι....κ γιατι?διοτι την κυριακη βαπτιζω ενα παιδακι!κουμπαρα!πρωταγωνι στρια!ισως πιω 2 ουισκακια!για να τα καταφερω!ισως αν μου πειτε κ ενα καλη δυναμη να νιωσω καλυτερα..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    γεια σου Ντορα!!!
    \'Αξια \'Αξια !!!
    ειναι φυσιολογικό το αγχος σου..
    Μην ανησυχεις ,οι παπαδες το ξερουν το αγχος της νονάς και παντα την κατευθύνουν.
    συννενοησου λιγο πιο πριν με τον ιερεα και ολα θα πανε καλα.αν πας λιγο νωριτερα θα εχεις χρονο να εγκλιματιστείς.
    η δικη μου κουμπαρα εκανε οτι της ελεγε ο παπας..φοβοταν μη κανει κανα λαθος.
    την μερα αυτη πρωταγωνιστεί το μωρακι,ολοι αυτο κοιτάζουν,χαλαρωσε..και απολαυσε το,θα δεις τι πλακα που εχει..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    οσο σκεφτομαι οτι θα διαβασω το πιστευω 3 φορες..θα αλλαξω χρωμα,θα τρεμει η φωνη,τα χερια,ισως μου πεσει κ το ευαγγελιο:P!θα το κανω ομως!αλλωστε για αυτο δεχτηκα περα απο την τιμη που μου εκαναν οι γονεις!ετσι κοντρα στην φοβια!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    μια φορα θα το διαβασεις βρε χαζουλα..
    Ολοι ειναι χαλαροι εκεινη τη μερα γιατι το μικρο θα κανει φωνουλες και θα γελανε με τα τσαλιμακια του..μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by Αφωτεινή
    μια φορα θα το διαβασεις βρε χαζουλα..
    Ολοι ειναι χαλαροι εκεινη τη μερα γιατι το μικρο θα κανει φωνουλες και θα γελανε με τα τσαλιμακια του..μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα!!
    Σε ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077

    θα ριξεις τρελό γέλιο!!!
    θα διασκεδασεις εννοώ, ετσι?

  7. #7
    δωρα γεια σου,ολα θα πανε καλα μη ανυσηχεις για τιποτα
    εδω εχεις ξεπερασεις κρισεις πανικου και κοινωνικη φοβια συνεχιζοντας τη λεπτη δουλεια της νοσηλευτριας παλευοντας με το τρεμουλο σου,τωρα θα πνιγεις σε μια κουταλια νερο?θα τα καταφερεις μια χαρα!
    να περασεις ομορφα,χαλαρα και να θυμασαι αυτη τη μερα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by olgaki82
    δωρα γεια σου,ολα θα πανε καλα μη ανυσηχεις για τιποτα
    εδω εχεις ξεπερασεις κρισεις πανικου και κοινωνικη φοβια συνεχιζοντας τη λεπτη δουλεια της νοσηλευτριας παλευοντας με το τρεμουλο σου,τωρα θα πνιγεις σε μια κουταλια νερο?θα τα καταφερεις μια χαρα!
    να περασεις ομορφα,χαλαρα και να θυμασαι αυτη τη μερα
    Ειλικρινα απορω κ εγω!αλλα ξερεις πιστευω δεν εξαλειφθηκαν απο μεσα μου..η κοινωνικη φοβια εστω..απλα θα με βοηθουσε πολυ αν κραταγε ο παπας το ευαγγελιο!τεσπα ενα ουισκακι θα το καταπιω οπως μου εχει πει ενας φιλος γιατρος καλυτερα ενα ποτο παρα ενα ταβορ!

  9. #9
    :P
    ντυσου,στολισου με χαλαρη διαθεση και αυτοπεποιθηση θα γινεις η καλυτερη νονα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by dora-agxos
    οσο σκεφτομαι οτι θα διαβασω το πιστευω 3 φορες..θα αλλαξω χρωμα,θα τρεμει η φωνη,τα χερια,ισως μου πεσει κ το ευαγγελιο:P!θα το κανω ομως!αλλωστε για αυτο δεχτηκα περα απο την τιμη που μου εκαναν οι γονεις!ετσι κοντρα στην φοβια!
    dora, γιατί να το προδικάσεις από τώρα ότι θα πάει τόσο αρνητικά?
    εκείνη την ώρα κάνε ο,τι καλύτερο μπορείς και όπως πάει. κι αν διαβάσεις και κάτι στραβά, δεν χάλασε κι ο κόσμος. το διορθώνεις. εγώ που πηγαίνω θέατρο σχετικά συχνά (σαν θεατής), ειδικά αν η παράσταση είναι πολύ φρέσκια (πολύ αρχικές παραστάσεις) έχω παρατηρήσει ότι συχνά οι ηθοποιοί μπερδεύονται στα λόγια τους! εδώ μπερδεύονται επαγγελματίες ηθοποιοί εσένα θα κρεμάσουν?
    καλή επιτυχία εύχομαι.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    23
    Δώρα γεια σου και απο μένα,
    Μην ανησυχεις τοσο ολα καλα θα πανε. Κρατα τη σκεψη σου συγκεντρωμενη στο μικρουλι που βαπτιζεις και την θετικη ενεργεια που θα υπαρχει απο ολους οσους θα παρευρισκονται.
    Και να σου πω οτι ολες οι πρωταγωνιστριες (οπως ειπες) εχουν αγχος αλλα στην πρεμιερα τους τα πανε τελεια!!!!!!!!!!!!!
    Μην ανησυχεις ! Εκείνη τη στιγμη θυμισου αστειες ατακες τυπου wipe out ή σκιστε και ολα θα πανε καλα!!!
    Ασε που μπορεις να το δεις και σαν ασκηση θαρρους ή προβα για καποια αλλη εξισου σημαντικη κοινωνικη υποχρεωση (χε χε)!
    Και στην τελικη ποιο ειναι το χειροτερο σεναριο? Σαρδαμ ? so what πολλοι θα το ακουσουν λιγοι θα το προσέξουν (σε αυτες τις περιπτωσεις οι περισσοτεροι μιλανε μεταξυ τους ή χαζευουν το μωρο ή στην περιπτωση σου την νονά (που φανταζομαι εκεινη τη μερα θα εισαι κουκλα!!) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by lucifer
    Originally posted by dora-agxos
    οσο σκεφτομαι οτι θα διαβασω το πιστευω 3 φορες..θα αλλαξω χρωμα,θα τρεμει η φωνη,τα χερια,ισως μου πεσει κ το ευαγγελιο:P!θα το κανω ομως!αλλωστε για αυτο δεχτηκα περα απο την τιμη που μου εκαναν οι γονεις!ετσι κοντρα στην φοβια!
    dora, γιατί να το προδικάσεις από τώρα ότι θα πάει τόσο αρνητικά?
    εκείνη την ώρα κάνε ο,τι καλύτερο μπορείς και όπως πάει. κι αν διαβάσεις και κάτι στραβά, δεν χάλασε κι ο κόσμος. το διορθώνεις. εγώ που πηγαίνω θέατρο σχετικά συχνά (σαν θεατής), ειδικά αν η παράσταση είναι πολύ φρέσκια (πολύ αρχικές παραστάσεις) έχω παρατηρήσει ότι συχνά οι ηθοποιοί μπερδεύονται στα λόγια τους! εδώ μπερδεύονται επαγγελματίες ηθοποιοί εσένα θα κρεμάσουν?
    καλή επιτυχία εύχομαι.
    Επειδη ξερω τον εαυτο μου πως αντιδρω στην κριση γιαυτο προδικαζω κ δεν σκεφτομαι οτι θα με κρεμασουν απλα τα περιεργα βλεμματα εν ωρα κρισης..σε ευχαριστω για το κουραγιο πραγματικα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by aliceinhell
    Δώρα γεια σου και απο μένα,
    Μην ανησυχεις τοσο ολα καλα θα πανε. Κρατα τη σκεψη σου συγκεντρωμενη στο μικρουλι που βαπτιζεις και την θετικη ενεργεια που θα υπαρχει απο ολους οσους θα παρευρισκονται.
    Και να σου πω οτι ολες οι πρωταγωνιστριες (οπως ειπες) εχουν αγχος αλλα στην πρεμιερα τους τα πανε τελεια!!!!!!!!!!!!!
    Μην ανησυχεις ! Εκείνη τη στιγμη θυμισου αστειες ατακες τυπου wipe out ή σκιστε και ολα θα πανε καλα!!!
    Ασε που μπορεις να το δεις και σαν ασκηση θαρρους ή προβα για καποια αλλη εξισου σημαντικη κοινωνικη υποχρεωση (χε χε)!
    Και στην τελικη ποιο ειναι το χειροτερο σεναριο? Σαρδαμ ? so what πολλοι θα το ακουσουν λιγοι θα το προσέξουν (σε αυτες τις περιπτωσεις οι περισσοτεροι μιλανε μεταξυ τους ή χαζευουν το μωρο ή στην περιπτωση σου την νονά (που φανταζομαι εκεινη τη μερα θα εισαι κουκλα!!) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ναι παναθεμα με θα ειμαι :P!!!δεν θελω βασικα να τρεμω σαν χαζο!πραγματικα δεν εχω λογο να αγχωνομαι!μια χαρα ειμαι!απλα με το που θα σκεφτω μην τρεμεις!παθαινω παρκινσον!ευχαριστω βρε παιδια!ειλικρινα νιωθω πολυ καλυτερα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    μη ξεχασεις να φτιαξεις νυχια..φαινονται ωραια στις φωτο!!!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    23
    Καλη επιτυχια (που την εχεις σιγουρα!!!!!!!!!! Με τοση θετικη ενεργεια που σου στελνουμε!!!!!!!!!!!!!!)

    Ριξε και κανα μηνυμα να μας πεις πως πηγε!!!!!!!!!!!! : )

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •