αγχος ...παλι εγω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47

    αγχος ...παλι εγω

    καλησπερα φιλοι μου...ξανα γραφω παλι...εκει που πηγα να γινω καλα παλι ολα χαλια...το θεμα ειναι οτι εχω αρχισει και αγχονομαι παλι χωρις λογο...βασικα το μονο θεμα ειναι οτι φοβαμαι να μην παθω κατι,ξαφνικα....φοβαμαι και αγχονομαι σε σημειο να τρεμω...πριν δυο εβδομαδες το επαθα πολυ εντονα κι ακουγα τα δοντια μου να τριζουν...
    απλα μου ερχονται κακες σκεψεις στο μυαλο που εχουν να κανουν με μενα και με το να μην παθω κατι και αγχονομαι.,,τωρα με επιασε πονοκεφαλος...μουδιασε το αριστερο μου χερι...καθε μερα ομως που το παθαινω το στομαζι μου ειναι χαλια...το παθαινω καθε μερα για κανενα 20 λεπτο και ηρεμω μετα...ισως και 2 φορε ς την ημερα...ολ νευρολογος μου λεει οτι ολα ειναι στο μυαλο και καναμε μια τοση πολυ ωρη συζητηση που μου ειπε οτι δεν χρειαζομαι φαρμακευτικη βοηθεια αλλα να βγαινω εξω και να γελαω να μιλαω και αλλα....το κανω αυτο αλλα οταν μεπιανει μια κριση και νομιζω οτι θα πεσω κατω..φευγω σπιτι...οχι παντα ομως...τις περισσοτερες το παλευω...
    απλα στεναχωριεμαι καθε μερα για διαφορα πραγματα...καθε μερα σκεφτομαι διαφορα...και οσο ο ανρθωπος που θελωμε αποφευγει ,αυτομε ριχνει παραμ πολυ...
    την βοηθεια σας και την γνωμη σας....σας ευχαρστω και παλι εκ των προτερων

  2. #2
    μαρια.....ειπες, ειπες, ειπες και μου φαίνεται πως στο τελος μπήκες στην ουσία...

    οταν λες πως ο ανθρωπος που θες σε αποφεύγει, τι εννοείς?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    εννοω πως καθε μερα που λεω στεναχωριεμαι εννοω πως ειναι ενα παλικαρι που μου αρεσει πολυ
    και εχουμε βγει δυο τρεις φορεσ αλλα την τελευταια εβδομαδα με αποφευγει....τον γνωρισα πριν κατι μηνες και μιλουσαμε καθημερινα ωσπου αρχισε να μην μου στελνει καθε μερα κι εγω αγχονομουνα και στεναχωριουμουν
    και αποτοτε αρρωστησα κανονικα..ζαλαδεσ αγχοσ στομαχι τα παντα...ακομα και σημερα..περιμενω καθε μερα να μου στειλει και τιποτα....λετε να ειναι και αυτο...εννος να παιζειρολο κι αυτο?? χωρια του οτι εχω και πολλα νευρα..πολλα...=τωρα που εγραφα μου μιλουσε η μητερα μου κια ηθελα να της πω σκασε,πριν επινε νερο η αδερφη μου και μου την εδινε ο ηχος που καταπινε και ακογουτανε το νερο,και επισης θελω να δειρω και την κοπελα που δουλευοθμε μαζι,...μιλαει πολυ και δεν ειναι μονο αυτο λεει και βλακειες.. τι εχω παθει???

  4. #4
    Originally posted by maria-
    εννοω πως καθε μερα που λεω στεναχωριεμαι εννοω πως ειναι ενα παλικαρι που μου αρεσει πολυ
    και εχουμε βγει δυο τρεις φορεσ αλλα την τελευταια εβδομαδα με αποφευγει....τον γνωρισα πριν κατι μηνες και μιλουσαμε καθημερινα ωσπου αρχισε να μην μου στελνει καθε μερα κι εγω αγχονομουνα και στεναχωριουμουν
    και αποτοτε αρρωστησα κανονικα..ζαλαδεσ αγχοσ στομαχι τα παντα...ακομα και σημερα..περιμενω καθε μερα να μου στειλει και τιποτα....λετε να ειναι και αυτο...εννος να παιζειρολο κι αυτο?? χωρια του οτι εχω και πολλα νευρα..πολλα...=τωρα που εγραφα μου μιλουσε η μητερα μου κια ηθελα να της πω σκασε,πριν επινε νερο η αδερφη μου και μου την εδινε ο ηχος που καταπινε και ακογουτανε το νερο,και επισης θελω να δειρω και την κοπελα που δουλευοθμε μαζι,...μιλαει πολυ και δεν ειναι μονο αυτο λεει και βλακειες.. τι εχω παθει???

    εγω πάλι πιστεύω πως είναι μόνο αυτο.
    Όλοι λίγο-πολυ έχουμε περασει απόρριψη, ή έντονη αναμονή σε μια φάση της ζωης μας και είχαμε νεύρα.
    Επειδή εσύ είσαι έτσι και αλλιως ευαισθητη, το όλο θέμα υπερπολλαπλασιάζεται.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    nai θεοφανια μου ετσι πιστευω κι εγω...κι ετσι αποφασισα ν ακανω κατι...σε δυο βδομαδες ειναι να τον δω παλι...εχουμε και χιλιομετρικη αποσταση,,,εκει θα του πω πως νιωθω και αν θελει εχει καλως αν οχι τουλαχιστον να μην βασανιζομαι...
    \\ειλικρινα αν ηξερα οτι ο ερωτας ειναι ετσι,,,τι να πω,,,,εχω γινει κομματια....ειλικρινα
    λες ολο αυτο το αγχος οι ζαλαδες οι σκεψεις να ειναι ολα δημιουργημα αυτου που νιωθω..?

  6. #6
    σιγουρα επιβαρυνουν κατα πολύ την κατασταση σου.

    Δεν υπάρχει χειρότερο από την αναμονή.
    Γιατί δεν κοιτας να το λύσεις πιο νωρις?
    Σε δυο εβδομαδες θα δαγνωνεις κοσμο απ τα νευρα σου, στο σπιτι....

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    δεν γινεται πιο νωρις δεν μπορω να τον βρω και αποο την αλλη δεν θελω απο το τηλεφωνο η απο το ιντερνετ

  8. #8
    Originally posted by maria-
    δεν γινεται πιο νωρις δεν μπορω να τον βρω και αποο την αλλη δεν θελω απο το τηλεφωνο η απο το ιντερνετ

    εσυ ξέρεις. Κάνε υπομονη τότε και προσπαθησε να ηρεμησεις......

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    θελω οσο τιποτα να ηρεμησω...το κακο ειναι πως με το παραμικρο αγχονομαι και σφιγγεται το στομαζι μου..αν δω για παραδειγμα μια αποτομη σκηνη σε ενα εργο,η μπαλα θα αγχοθω η αν ακουσω καποιον να μαλωνει...
    δεν ημουν τοσο ευαισθητη ι εγιβνε ξαφνικα?

  10. #10
    Originally posted by maria-
    θελω οσο τιποτα να ηρεμησω...το κακο ειναι πως με το παραμικρο αγχονομαι και σφιγγεται το στομαζι μου..αν δω για παραδειγμα μια αποτομη σκηνη σε ενα εργο,η μπαλα θα αγχοθω η αν ακουσω καποιον να μαλωνει...
    δεν ημουν τοσο ευαισθητη ι εγιβνε ξαφνικα?
    γιατι δεν πας σε ένα γιατρο? Ίσως σου δώσει κάτι.
    Αν δεν θες, πιες κανενα χαμομηλάκι, λίγο γάλα, να ηρεμησεις.......

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    δεν θελω αλλο γιατρους..πηγα σε τεσσερις πεντε παθολογους.2 καρδιολογοους οφθαλμιατρο γυναικολογο ωριλλα
    νευρολογο ορθοπεδικο φυσικοθεραπευτη και ολοι μου ειπαν ριξτο εξω δεν εχεις τιποτα χωρια τα χαπια και αλλα που μου εδινε ο καθενας..2 παθολογοι ηθελαν να μου δωσουν τα νευρικοτητα δεν θυμαμαι καν πως λεγεται....ηρεμιστηκο βασικα μου το εδωσαν και τους ειπα δεν θελω...μπορω να ηρεμισω αλλα οχι ετσι δεν θελω...
    την τελευταια φορα που πηγα στο νοσοκομειο ντραπηκα τοσο πολυ...ηταν ολοι εξω οι γιατροι και οι νοσοκομες.σω και στην επαρχια και ειμαστε ολοι γνωστοι και γυριζουν και μου λενε παλι εδω??? τι θα γινει με σενα??? δεν μπορεισ να φανταστεις εφυγα με σκυμμενο το κεφαλι

  12. #12
    οποτε μονο στον κατάλληλο γιατρο δεν πήγες.
    Γιατι δεν πας σε έναν ψυχολογο/ψυχοθεραπευτη?
    υπάρχουν και δημόσια τέτοια ιατρεια.........

  13. #13
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    γιατι ξερω τι μου γινετε και απο που προερχετε το αγχος...βασικα μονο αυτος ειναι.....
    ο ανθρωπος αυτος...και δεν θελω να μπλεξω με αλλουσ γιατρους...αν ομως δεν γινει τιποτα..θα παωω

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •