ειναι η καταθλιψη χρησιμη η εστω η θλιψη; - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 215 of 215
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by εσωτερική_σήψη
    απλα ο καθενας τα βιωνει αυτα με διαφορετικη ενταση (χωρις να υποτιμω κανεναν)
    και οι περιβαλλοντικες συνθηκες παιζουν ρολο και η στηριξη που δεχεται
    συμφωνω!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by researcher


    οποιος νομιζει οτι ξερει κατι παραπανω αντι να βγαζει θυμο να βγαζει αποψη
    η αποψη δεν μπορει να εχει θυμο? ειναι κακο να ειναι καποιος θυμωμενος ενω καταθετει την αποψη του?τί λες?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    παντως ειναι πολυ θετικο που λετε και οι δυο \"ειχα\"
    Thanks!
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by researcher


    οποιος νομιζει οτι ξερει κατι παραπανω αντι να βγαζει θυμο να βγαζει αποψη
    η αποψη δεν μπορει να εχει θυμο? ειναι κακο να ειναι καποιος θυμωμενος ενω καταθετει την αποψη του?τί λες?

    δεν ειναι κακο!

    σωστα Σοφια!

    χμ....ισως μη αποδεκτο απο μενα η μη ευκολα διαχειρισιμο απο τον οργανισμο μου

    αλλα αυτο ειναι δικο μου προβλημα και καλο ειναι που εντοπιζω για να το δω...
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #215
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    29
    Originally posted by researcher
    στο βιβλιο που διαβαζω


    μια κοπελα λεει:


    στο ζενιθ της καταθλιψης μου εαν καποιος μου ελεγε πως ολο αυτο που περναω εχει χρησιμοτητα θα τον χαστουκιζα. στην πορεια ομως ανακαλυψα πως ακριβως δημιουργηθηκε αυτο ποια ειμαι εγω μεσα σ αυτο και μπορω να μιληω και για καρπους της καταθλιψης. Ξερω πια που ειμαι ποια ειμαι που λειτουργω και που με χανω.


    μαλλον συμφωνει με τη δικη μου εμπειρεια


    και ξαναλεω δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνει με ολων των ανθρωπων του φορουμ την εμπειρεια

    απλα ισως μου ειναι δυσκολο να διαχειριστω καποιο θυμο που βγαινει σε καποια ποστ και το λεω εκ των προτερων

    φυσικα οι ανθρωποι που θυμωνουν μπορουν να συνεχισουν να γραφουν και το πως θα το διαχειριστω ειναι δικο μου θεμα οσο δυσκολο και αν μου ειναι με εμπιστευομαι

    ισως βεβαια να μην καλουμαι να διαχειριστω και τιποτα στην προκειμενη...


    απλα να ειμαι λιγο κουρασμενη


    πολύ καλή φράση...με λίγα λόγια λέει πολλά




    Απλά ήθελα να ζητήσω ένα συγνώμη από κάποιους/ες γιατί ίσως φάνηκα απότομη και κάθετη στις απόψεις μου...μπορώ όμως να καταλάβω και κάποιον που θεωρεί το αντιθετο γιατί έτσι σκεφτόμουν κι εγώ.
    Ξέρω πως είναι να τα βλέπεις όλα μαύρα και πολύ παραπάνω στεναχωριέμαι όταν καταλαβαίνω πως αισθάνονται...την ώρα που λέω τα δικά μου....

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •