ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΕΠΕΟΓΟΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    29

    ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΕΠΕΟΓΟΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

    Καλησπέρα,.Μετα από έντονο φλερτ, με μια συνάδελφο η οποία εχει σχεση (που φοβαται να αφησει)προεκυψε το εξης πρόβλημα.Βγηκαμε μόνο μια φορα και συζητησαμε γενικός.Καθε μερα με φλεταρει εντονα, της εχω πει να βγουμε να μιλησουμε και αρνηθηκε.Ξαφνικα μετα από καιρό από άγνωστο νούμερο της εστελναν μυνηματα που να της λένε ότι μου αρεσει, την αγαπω και να κάνει κάτι μαζί μου.Εστειλαν και σε εμενα.Οταν της τα εδειξα αυτα που εστειλαν σε εμενα ενω αυτη αρχικα όχι.Μου τα εκρυβε,, με κατηγόρησε ότι είμαι εγω, και με απείλεσε σοβαρα.Μεχρι και μυνηση, χωρις να εχει αποδείξεις.Την αλλη μερα μου ζητησε να γινουμε φίλοι και αρνηθηκα, της ειπα να μην μου λεει ουτε καλημέρα.Από τοτε με κυνηγαει συνεχεια, νευριαζει που δεν της μιλαω, που αλλαζω δρόμο όποτε την βλεπω, μου κανει πόλεμο στην δουλεια.και προσπαθει να παραμείνουμε φίλοι.Της πρότεινα να βρεθουμε να λυθει η παρεξηγηση , αλλα να ειμαστε ποιο τυπικοι και αρνηθηκε.Συνεχιζει τα παιχνιδια, και την πίεση.Επειδη δεν της μιλάω νευριαζει.Γιατι όλα αυτά;;;;;Γιατί δεν βγηκε μαζι μου ώστε να συζητησουμε και να λυθουν όλα;;;Τι κάνω τώρα;Μου αρέσει πολύ αλλα δεν την θέλω πια ούτε για φίλη.Πως το χειριζομαι;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    γυρνα το και αρχισε να τησ την πεφτεισ θα φυγει τρεχοντασ η θα σε καραγουσταρει αυτο το κρυο ζεστη τισ τρελλαινει τισ γκομενεσ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Αρχικα ξεκαθαρισε της οτι δεν θελεις να γινεις φιλεναδα της. πες το ακριβως ετσι, με την λεξη \"φιλεναδα\" και πες της \"αμα θες.. αμα δε θες οκ ο καθενας τραβαει τον δρομο του,εσυ στην σχεση σου και εγω σε καμια αλλη\". Περα που θα ενδεχομενως την δεις να γινεται μωβ απο την ζηλια της μολις ακουσει για \"αλλη\" και επομενως να γινεις εσυ το \"τροπαιο\" να σε διεκδικησει,
    με αυτον τον τροπο συν τις αλλοις θα θεσεις εσυ τους κανονες.

    Συνηθως αυτο με τους κανονες αρεσει πολυ στις γυναικες ενω τις μαλλον ανασφαλεις σαν αυτη (ειπες οτι φοβαται να αφησει τον δικο της) θα την ξετρελανει κατι τετοιο.


    Κατα τ\'αλλα μπι κουλ και μην σκας. Αυτη εχει ηδη σχεση(σχεση,συναισθηματα,σ� �ξακι κτλ, wake up!!) περα του οτι δεν σε σεβεται και σου φερεται ασχημα. Εσυ για ποιον λογο ακριβως πρεπει να γινεις χαλί(ή χάλι) για ενα τετοιου ειδους ατομο?

    Γνωμη μου ειναι οτι εισαι σε ενα παιχνιδι τωρα και κοντευεις να νικησεις μαλιστα. Πρεπει μονο να βαλεις τους σωστους κανονες..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    να το χειριστεις, οπως θα ηθελες να σου φερθει εκεινη αν ησουν στη θεση της.
    Το πως ακριβως ειναι αυτο, εσυ ξερεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Originally posted by Boltseed

    Συνηθως αυτο με τους κανονες αρεσει πολυ στις γυναικες
    +1000

    Αν κ εχω μια αισθηση οτι προσπαθει να τσεκαρει τι περιπου αισθανεσαι κ κατα ποσο μπορει να βασιστει πανω σου, κατι που μοιαζει με ενα αλλο θεμα που εγραψε καποιος. Εννοω δηλαδη οτι δισταζει να προχωρησει μαζι σου γιατι δεν ειναι σιγουρη τι αισθανεσαι.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    29
    Rock, διαφωνω.Δεν μπορει να το τσεκαρει εδω και τοσο καιρο!Ελεος,Για να με γνωρισει καλυτερα θα μπορουσε να με μαθει εξω, που εκδηλωνετε καποιος ποιο ευκολα.Δεν καταλαβα με το τι μοιαζει;;;;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Ελεγα οτι μοιαζει με την περιπτωση που εχει αναφερει καποιος αλλος, οτι θελει μια κοπελα κ αυτη δισταζει να χωρισει, ενω του εχει πει οτι της αρεσει.
    Τεσπα περα απ\'αυτο εσενα σου ειπε η ιδια οτι δισταζει? Δεν εχω καταλαβει αν τελικα οντως θελεις να κανεις κατι μαζι της, γραφεις οτι σ\'αρεσει πολυ αλλα δεν τη θες ουτε για φιλη πλεον.
    Επισης μιλας για εντονο φλερτ απο τη μερια της, δεν εχεις πει κατι για εκδηλωση συναισθηματων απο μερους σου, κι ομως αναφερεσαι στο να αφησει τη σχεση της,,αλλο φλερτ κ αλλο συναισθηματα. Στην κοπελα αρεσει ολο αυτο το παιχνιδι και προφανως σε σενα οχι.
    Κ δε βλεπω να σε προβληματησε κ το θεμα με τα μηνυματα απο αγνωστο νουμερο, οταν εγινε αυτο αναφερθηκατε στα υποτιθεμενα μηνυματα οτι την αγαπας κτλ? Μπηκες δηλαδη στη διαδικασια μονο να διαψευσεις οτι ησουν εσυ ή με αφορμη αυτα ειπατε κ κατι παραπανω για το περιεχομενο τους? Οσοι διαβαζουν κ απαντουν δε γνωριζουν καποιες λεπτομερειες που ξερεις εσυ που εχεις την κατασταση απο κοντα,οποτε ειναι βοηθητικο να διευκρινιζονται καποια πραγματα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    29
    Αυτη μου είπε τι εγραφαν τα μυνηματα, και δεν ημουνα εγω που τα εστελνα.Παρομοια εστελναν και σε εμενα.Εφοσον δεν αποφασιζει να χωρισει η να βγουμε να μιλησουμε δεν υπαρχει λογος να γινετε το φλερτ-παιχνιδι, σωστα;Ουτε να λεει σε αλλες συναδελφους να μην μου δινουν δικιαωματα.Ειναι παραλογο αυτο!!!!!!!Οποτε καλυτερα να ειμαστε ενντελως τυπικοι.Δεν την θελω πλεον παρολο που μου αρεσει γιατι με απειλεισε ενω είμαι αθωος και συνεχιζει ενα βλακωδεις παιχνιδι....Καθως και ΞΕΜΕΡΩΣΑ(ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ).Επισης εμαθα οτι με θαβει στην δουλεια επειδη δεν της μιλαω.Τελικα τι θελει;;;;;Φανταστικη σχεση και το απογ να εχει αυτη την πραγματικη;;;;;;;;Οι λογοι που πλεον δεν την θελω

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    29
    Αφου εχει και αλλος το προβλημα παλι καλα, Δεν ειμαι ο μοναδικος.ΧΑ ΧΑ ΧΑ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    ναι ειναι συνηθες απ\'οτι φαινεται χαχα
    αφου εσυ ο ιδιος λες οτι ξενερωσες κ βλεπεις οτι η συμπεριφορα της δεν ειναι σωστη απεναντι σου φαινεται να εχεις καταληξει. Ε στο κατω κατω αυτη τη σχεση της την εχει, εσυ εισαι που μενεις στασιμος και προβληματιζεσαι.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    29
    Ειναι σπασιμο νευρων οσο δεν της μιλαω τοσο επιμενει.Δεν βαζει μυαλο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Εμένα σαν χαζή μου ακούγεται αυτή η γκόμενα.
    Προφανώς θα βαριέται στη σχέση της ή αισθάνεται παραμελημένη και θέλει επιβεβαίωση.
    Και προσπαθεί να το πετύχει αυτό μέσα από παιχνίδια.

    Θα σου έλεγα μη χάνεις τον καιρό σου.
    Αν έτσι φέρεται τώρα, δε νομίζω ότι θ\' αλλάξει μέσα στη σχέση.
    Μάλλον χειρότερη θα γίνει.
    Σε απείλησε και με μήνυση! Για δες μήπως τα μηνύματα τα στέλνει η ίδια!
    Πες της ότι έχεις άνθρωπο στην εταιρία τηλεφωνίας και ότι μπορεί να βρει ποιος στέλνει τα μηνύματα.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    29
    Ειναι χαζη.Το θεμα ειμαι πως θα την κανω να ξεκοψει.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    χαζη χαζη, αλλα το μελι σου αρεσει....

    :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Originally posted by ferrarif1
    Ειναι χαζη.Το θεμα ειμαι πως θα την κανω να ξεκοψει.
    Όταν πάψεις να ασχολείσαι μαζί της, θα αναγκαστεί να σταματήσει κι αυτή. Γιατί νομίζω ότι ακόμη ασχολείσαι.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •