ΠΙΣΤΕΥΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: ΠΙΣΤΕΥΩ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375

    ΠΙΣΤΕΥΩ

    Είμαι σε μια περίεργη φάση.."ημικατάθλιψης" αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την λέξη.Κάνω την αγωγή μου και έχω δει μια σχετική βελτίωση από τα μέσα του προηγούμενου μήνα που ξεκίνησε το επεισόδιο.
    Παρόλα αυτά,η κατάσταση τριγύρω δεν βοηθάει καθόλου: ζούμε σε μια χώρα ρημάδι που δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο και τα μόνα που ακούω τον τελευταίο καιρό είναι για αρρώστειες,θανάτους νέων ανθρώπων,χρόνιες καταστάσεις στα νοσοκομεία..
    Χθες πέθανε και ο πατέρας της κολλητής μου και λέω στον εαυτό μου ότι πρέπει να φανώ δυνατή για να την στηρίξω γιατί έχασε και άλλο αγαπημένο της πρόσωπο τα τελευταία χρόνια και δεν ξέρω πώς θα το αντέξει..
    Νομίζω ότι κάπου πρέπει να πιστέψω.Αναζητάω μια ελπίδα,από κάπου να στηριχτώ και να πω:"να,δεν είναι όλα τόσο χάλια".Τουλάχιστον είμαι ευγνόμων που έχω την σωματική μου-και εν μέρει τη ψυχική μου υγεία-το ίδιο και η οικογένειά μου και τα αγαπημένα μου πρόσωπα.
    Και λέω στον εαυτό μου ότι η ζωή είναι κύκλος.Ό,τι ανεβαίνει,κατεβαίνει.Οτι δεν μπορεί,θα έρθουν και καλύτερες μέρες.Και να προσπαθώ να ζω το τώρα όσο γίνεται.Να μην ανησυχώ για το αύριο.Είναι δύσκολο γιατί δεν ξέρω πώς να το κάνω.Έχω πεισμώσει όμως και πιστεύω ότι θα τα καταφέρω.Όπως και το να δυναμώσω τον εαυτό μου,όσο γίνεται.Να "διώξω"αυτά που τόσο με έχουν κουράσει πια..Πιστεύω!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by La_ViTa

    Και λέω στον εαυτό μου ότι η ζωή είναι κύκλος.Ό,τι ανεβαίνει,κατεβαίνει.Οτι δεν μπορεί,θα έρθουν και καλύτερες μέρες.Και να προσπαθώ να ζω το τώρα όσο γίνεται.Να μην ανησυχώ για το αύριο.Είναι δύσκολο γιατί δεν ξέρω πώς να το κάνω.Έχω πεισμώσει όμως και πιστεύω ότι θα τα καταφέρω.Όπως και το να δυναμώσω τον εαυτό μου,όσο γίνεται.Να \"διώξω\"αυτά που τόσο με έχουν κουράσει πια..Πιστεύω!!
    Εγώ ένα πράγμα πιστεύω:ότι δεν πρέπει να πιστεύω σε τίποτα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    Paolo_1 ουτε στον εαυτο σου ?
    Πιστεψε σε σενα! εγω σημερα ειπα στην ψυχ μου θελω να πιστεψω σε μενα , το θελω! και αισθανομαι πολυ καλα και σκοπευω να το παλεψω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Originally posted by Lef
    Paolo_1 ουτε στον εαυτο σου ?
    Πιστεψε σε σενα! εγω σημερα ειπα στην ψυχ μου θελω να πιστεψω σε μενα , το θελω! και αισθανομαι πολυ καλα και σκοπευω να το παλεψω
    Μπράβο Lef! Κι εγώ αυτό λέω στον εαυτό μου και στην ψυχ μου.Αξίζω πολλά και μπορώ να πετύχω ακόμα περισσότερα.Θα το παλέψω όσο γίνεται

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    http://www.youtube.com/watch?v=LPMJ3HgtMMw&feature=youtube_gdata

    το ακουγα στο αμαξι κ μου θυμισε αυτο το ποστ :S :P

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •