Θα τα καταφερω. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 152
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    πώς εννοεις το επικοινωνιακος Keep?με ποιο τροπο που δεν ησουν πριν?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι arktos...συμφωνω μαζι σου αλλα δεν μπορεις να τα βαζεις ολα στο ιδιο τσουβαλι...ισως εσυ εισαι πιο ατυχη και χρειαζεσαι τα φαρμακα , ισως εγω λιγο πιο τυχερος θα δειξει.

    Μακαρι να ειμαι τυχερος , αν νοιωσω οτι παρεκτρεπομαι ξαναξεκιναω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    πώς εννοεις το επικοινωνιακος Keep?με ποιο τροπο που δεν ησουν πριν?

    Του στυλ ανοιγω το στομα μου και μιλαω λολ...και με χαροποιει περισσοτερο η επικοινωνια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by keep_walking
    Ναι arktos...συμφωνω μαζι σου αλλα δεν μπορεις να τα βαζεις ολα στο ιδιο τσουβαλι...ισως εσυ εισαι πιο ατυχη και χρειαζεσαι τα φαρμακα , ισως εγω λιγο πιο τυχερος θα δειξει.

    Μακαρι να ειμαι τυχερος , αν νοιωσω οτι παρεκτρεπομαι ξαναξεκιναω.
    Μισο λεπτο κηπ... Την τελευταια φορα, ειχες κοψει το φαρμακο στο μισο, κι επαθες ολοκληρη υποτροπη. Τωρα που εχεις μηδενισει τη δοση, τι περιπου φανταζεσαι οτι θα συμβει?
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Α oboro την προηγουμενη φορα....δεν σου ειπα ξενυχτι 20 ωρες την ημερα , ποτα απειρα καθε μερα κατευθειαν απο το χειρουργειο ειπα να γλεντησω οσο περισσοτερο μπορουσα ή καπως ετσι.
    Φλιπαρα.

    Και τελικα προχωρησα την σκεψη μου ενα βημα παραπανω σε γενικες γραμμες καλο μου εκανε η υποτροπη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by keep_walking

    Αισθανομαι ηδη καποιους τριγμους και μια απιστευτη υπερευαισθησια.

    Αλλα επανηρθα , ο πονος ειναι μες τη ζωη ιδιως αν ερχεται αποτομα λολ....εχω φτιαξει μια καλη φιλοσοφια και μπορω να το αντιμετωπισω.

    Με λιγα λογια ειμαι τελεια αισθανομαι πολυ πιο ζωντανος και εχουν επανερθει καποιες ανωτερες λειτουργιες του εγκεφαλου.
    Κηπ εύχομαι η απόφασή σου να είναι σε σωστό δρόμο αλλά γενικότερα θέλει προσοχή και πιστεύω πως το ξέρεις,άλλωστε υποθέτω καταβάθος γι\'αυτό άνοιξες το θέμα(επειδή σε προβληματίζει).
    Προσωπικά κόλησα στις 2 φράσεις σου.Την 1η στην παράθεση και την τελευταία.

    Δλδ υποθέτω πως όντος επανέρχονται κάποιες περισσότερες νοητικές-συναισθηματικές δυνατότητες αλλά συγχρόνως και κάποιες ανασταλτικες.
    Οι ανασταλτικές είναι αυτές που μπορεί να σε πισωγυρίσουν και τελικά να μειώσουν ως κ τις δυνατότητες που υπήρχαν κ θέλησες να αυξήσεις.
    Στο τελευταίο σου ποστ που διάβασα γράφεις πως έχεις ανάγκη να επικοινωνείς με άτομα που δε σε πληγώνουν έστω και άθελά τους,δλδ ήδη αρχίζεις κ χάνεις από έναν τομέα(τον κοινωνικό).

    Δεν ξέρω νομίζω πως οι ισορροπίες είναι λεπτές.
    Καθώς και το ζύγισμα του αποτελέσματος.

    Τι είναι αυτό που ένιωσες-έκρινες ότι στερείσαι για να καταλήξεις σ\'αυτήν την επιλογή?Συγκεκριμένα αν θες μου απαντάς,που αισθάνθηκες ότι μπαίνει στοπ εξαιτίας της φαρμακευτιής αγωγής σου?και ποιες ανώτερες λειτουργίες εννοείς?

    Τι να πω,η επιφύλαξη μου πάντως υπάρχει μόνο κ μόνο επειδή η διακοπή δεν έγινε σε συννενόηση με γιατρό.Οπότε κ θα πρέπει να είσαι εσύ ο γιατρός του εαυτού σου.Απ\'την άλλη όπως έχω ακούσει είναι σύμπτωμα της ασθένειας σου να αλλοιώνεται η κρίση σου όταν υποτροπιάζεις,άρα πως θα έχεις σιγουριά ότι όλα πάνε καλά?
    Όπως και να χει ευχομαι να σου πάνε όλα καλά,άλλωστε με τόση εμπειρία στο θέμα πιστεύω πως τελικά θα κάνεις το καλύτερο για σένα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by keep_walking
    Α oboro την προηγουμενη φορα....δεν σου ειπα ξενυχτι 20 ωρες την ημερα , ποτα απειρα καθε μερα κατευθειαν απο το χειρουργειο ειπα να γλεντησω οσο περισσοτερο μπορουσα ή καπως ετσι.
    Φλιπαρα.

    Και τελικα προχωρησα την σκεψη μου ενα βημα παραπανω σε γενικες γραμμες καλο μου εκανε η υποτροπη.
    Εγω σχηματισα διαφορετικη εντυπωση. Θυμαμαι πως κατα τη διαρκεια της υποτροπης υπεφερες πραγματικα... Και πως το θετικο, οι συνειδητοποιησεις δηλαδη ηρθαν με την εξοδο απο το επεισοδιο. Η υποτροπη αυτη καθ\' αυτη πως μπορει να βοηθησει βρε κηπ? Δηλαδη επιδιωκεις κατι τετοιο?
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω σχηματισα διαφορετικη εντυπωση. Θυμαμαι πως κατα τη διαρκεια της υποτροπης υπεφερες πραγματικα... Και πως το θετικο, οι συνειδητοποιησεις δηλαδη ηρθαν με την εξοδο απο το επεισοδιο. Η υποτροπη αυτη καθ\' αυτη πως μπορει να βοηθησει βρε κηπ? Δηλαδη επιδιωκεις κατι τετοιο?
    Οχι φυσικα στις υποτροπες υποφερεις πραγματικα , αλλα εγω δεν βρισκομαι σε υποτροπη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Φοβάμαι λιγάκι.Σκέφτομαι πως δεν απάντησες στο αν η διακοπή έγινε με συνεννόηση με το γιατρό σου(το έγραψες κάπου ή είμαι στραβή;)και ανησυχώ μήπως προήλθε από δική σου καθαρά αξιολόγηση των δεδομένων,βασισμένη πάνω σε μία υπεραισιόδοξη βάση,γιατί το έχεις ανάγκη να μετρήσεις ξανά τις δυνάμεις σου...Μακάρι να τα καταφέρεις,μακάρι να έχεις εξασφαλίσει και τις δικλείδες ασφαλείας που σου ανέφερε πολύ σωστά η researcher.Όμως όχι,δεν παρατηρώ τίποτε το έξω από αναμενόμενα στα λόγια σου,μια χαρά μέχρι τώρα,ο λόγος σου έχει ειρμό και συνάφεια και η έκφρασή σου τα ανάλογα.

    #Μήπως γινόμαστε υπερπροστατευτικοί απέναντί σου από ανασφάλεια λες;:o
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    Α oboro την προηγουμενη φορα....δεν σου ειπα ξενυχτι 20 ωρες την ημερα , ποτα απειρα καθε μερα κατευθειαν απο το χειρουργειο ειπα να γλεντησω οσο περισσοτερο μπορουσα ή καπως ετσι.
    Φλιπαρα.

    Και τελικα προχωρησα την σκεψη μου ενα βημα παραπανω σε γενικες γραμμες καλο μου εκανε η υποτροπη.
    Θεωρεις οτι εφταιγε μονο το αλκοολ, και το ξενυχτι για την υποτροπη?

    Ε, τοτε βρε Κeep, προκειμενου να παει η σκεψη σου πιο μπροστα και να πας πολλα βηματα παραπανω, βουρ στις υποτροπες....

    Κ μενα καλο μου καναν τα χαστουκια που εφαγα κατα διαστηματα, αλλα δεν θα τα επελεγα για να παω μπροστα. Θα το προτιμουσα να γινει πιο αναιμακτα.Κ κυριως με μικροτερο ρισκο της ακεραιοτητας μου.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by keep_walking
    Οχι φυσικα στις υποτροπες υποφερεις πραγματικα , αλλα εγω δεν βρισκομαι σε υποτροπη.
    Δεν ειπα οτι βρισκεσαι σε υποτροπη. Κοβοντας ομως τα φαρμακα, σε αυτο το δρομο δεν βαζεις τον εαυτο σου τελικα?
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θεωρεις οτι εφταιγε μονο το αλκοολ, και το ξενυχτι για την υποτροπη?

    Ε, τοτε βρε Κeep, προκειμενου να παει η σκεψη σου πιο μπροστα και να πας πολλα βηματα παραπανω, βουρ στις υποτροπες....

    Κ μενα καλο μου καναν τα χαστουκια που εφαγα κατα διαστηματα, αλλα δεν θα τα επελεγα για να παω μπροστα. Θα το προτιμουσα να γινει πιο αναιμακτα.Κ κυριως με μικροτερο ρισκο της ακεραιοτητας μου.
    Οχι δεν εφταιγε μονο αυτο...αλλοι φλιπαρουν με πολυ λιγοτερα λολ.

    Φοβάμαι λιγάκι.Σκέφτομαι πως δεν απάντησες στο αν η διακοπή έγινε με συνεννόηση με το γιατρό σου(το έγραψες κάπου ή είμαι στραβή;)και ανησυχώ μήπως προήλθε από δική σου καθαρά αξιολόγηση των δεδομένων,βασισμένη πάνω σε μία υπεραισιόδοξη βάση,γιατί το έχεις ανάγκη να μετρήσεις ξανά τις δυνάμεις σου...Μακάρι να τα καταφέρεις,μακάρι να έχεις εξασφαλίσει και τις δικλείδες ασφαλείας που σου ανέφερε πολύ σωστά η researcher.Όμως όχι,δεν παρατηρώ τίποτε το έξω από αναμενόμενα στα λόγια σου,μια χαρά μέχρι τώρα,ο λόγος σου έχει ειρμό και συνάφεια και η έκφρασή σου τα ανάλογα.

    #Μήπως γινόμαστε υπερπροστατευτικοί απέναντί σου από ανασφάλεια λες;:o
    Οχι δεν εχω γιατρο και ποτε δεν ειχα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πειναωωωωωωωωωω παιδια η συζητηση μαζι σας ειναι παντα ....μυοχαλαρωτικη:))))))))))))))))

    Ευχαριστω:)))))))))
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by keep_walking
    Ναι arktos...συμφωνω μαζι σου αλλα δεν μπορεις να τα βαζεις ολα στο ιδιο τσουβαλι...ισως εσυ εισαι πιο ατυχη και χρειαζεσαι τα φαρμακα , ισως εγω λιγο πιο τυχερος θα δειξει.

    Μακαρι να ειμαι τυχερος , αν νοιωσω οτι παρεκτρεπομαι ξαναξεκιναω.

    δλδ εγώ έχω δεχτεί πως πάσχω από μια διαταραχή που είναι απαραίτητη η φαρμακευτική αγωγή λόγω του ότι η ασθένεια είναι δυσίατη, εσύ θεωρείς πως η ασθένεια σου μία εμφανίζεται και μία εξαφανίζεται?
    και σε καμία περίπτωση δεν το λέω ειρωνικά.
    και θεωρώ πως σε κουράσαμε κιόλας.
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Keep,ποιος σου συνταγογραφούσε τα φάρμακα,αν όχι ο γιατρός που ήξερε το ιστορικό σου,τις ιδιαιτερότητες,εσένα ως σύνολο με τα ξεχωριστά χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς σου,τα γεγονότα και τις λεπτομέρειες για τα επεισόδια,την έναρξη και την πορεία του θέματος που αντιμετωπίζεις;Δεν είχες ποτέ τον ειδικό της εμπιστοσύνης σου να παρακολουθεί τη διαδρομή σου;
    Τι λες τώρα;:o
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •