Θα τα καταφερω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 152
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Θα τα καταφερω.

    Εχω κοψει τα φαρμακα τελειως.

    Αισθανομαι ηδη καποιους τριγμους και μια απιστευτη υπερευαισθησια.

    Αλλα επανηρθα , ο πονος ειναι μες τη ζωη ιδιως αν ερχεται αποτομα λολ....εχω φτιαξει μια καλη φιλοσοφια και μπορω να το αντιμετωπισω.

    Με λιγα λογια ειμαι τελεια αισθανομαι πολυ πιο ζωντανος και εχουν επανερθει καποιες ανωτερες λειτουργιες του εγκεφαλου.


    Τι χρειαζεται απο μερους μου....λιγο χαλαροτης και υπομονη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by keep_walking
    Εχω κοψει τα φαρμακα τελειως.

    Αισθανομαι ηδη καποιους τριγμους και μια απιστευτη υπερευαισθησια.

    Αλλα επανηρθα , ο πονος ειναι μες τη ζωη ιδιως αν ερχεται αποτομα λολ....εχω φτιαξει μια καλη φιλοσοφια και μπορω να το αντιμετωπισω.

    Με λιγα λογια ειμαι τελεια αισθανομαι πολυ πιο ζωντανος και εχουν επανερθει καποιες ανωτερες λειτουργιες του εγκεφαλου.


    Τι χρειαζεται απο μερους μου....λιγο χαλαροτης και υπομονη.


    κηπ, καλημέρα!
    μην έχουμε τρεχάματα πάλι, ε?
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    καλημερα, κηπ


    ελπιζω να εισαι παντα καλα και από απο εδω και στο εξης να μην έχεις ξανά κανένα προβλημα με την υγεια σου το ίδιο εύχομαι και σε μένα υγεια σε όλους μας πάνω από όλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by keep_walking
    Εχω κοψει τα φαρμακα τελειως.
    Γιατι?
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλημέρα Κeep.:)
    Eλπίζω να τα έκοψες σε συνεννόηση με το γιατρό σου.Τολμηρή απόφαση,αυτό σαν διαπίστωση,τίποτε άλλο.Σε κάθε περίπτωση η ζωή είναι δική σου,εσύ λαμβάνεις τις αποφάσεις για τον εαυτό σου,αλλά να είσαι σε επιφυλακή,τα μάτια σου δεκατέσσερα.Ούτε πανικοί,ούτε χαλαρότης όμως,κράτα καλύτερα τη μέση λύση νά΄σαι μέσα.:P
    Να είσαι καλά,υγιής και ευτυχισμένος.Ξέρεις πόσο σε συμπαθώ,στο έχω ξαναπεί.Μακάρι να πάνε όλα κατ\'ευχήν για σένα αυτή τη φορά.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Originally posted by oboro
    Originally posted by keep_walking
    Εχω κοψει τα φαρμακα τελειως.
    Γιατι?

    Ωραία ερώτηση ομπ, δεν ξέρω όμως αν υπάρχει απάντηση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    keep


    στο ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερεις οπως το θες

    εισαι απο το ατομα που συμπαθω πολυ εδω μεσα επισης

    δεν ειναι κατι που δεν εμπεριεχει κινδυνους το να κοβει κανεις τα φαρμακα

    εχεις δικλειδες ασφαλειας?

    με την εννοια της στηριξης αφενος της ψυχικης

    και το αλλο

    εχεις π.χ. ενα προσωπο που να εμπιστευεσαι και σε ενδεχομενη αλλαγη σου αρχη κατρακυλας που εσυ δε θα εβλεπες θα σε ειδοποιουσε εγκαιρα αντικειμενικα και ειλικρινα και εσυ θα το εμπιστευοσουν ωστε να κανεις κατι για αυτο?

    πιστευω πως δεν κανεις επιπολαιοτητα καθως εισαι ανθρωπος που μελετας και το ψαχνεις


    ωστοσο θελει παντα προσοχη ενα τετοιο εγχειρημα

    επισης κατι αλλο που με ανησυχει ειναι πως γραφεις κοβω τα φαρμακα και καλη μου τυχη

    ενω δεν γραφεις

    εχω στρατηγικη ταδε και ταδε αντιμετωπισης

    για την αντικατασταση του φαρμακου

    η σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα

    το θεωρω πολυ σημαντικο

    οποτε εχω δει ενα αφελες κοψιμο φαρμακων εχω δει και μια σαβουροκατρακυλα ανευ προηγουμενου

    ελπιζω εσυ να διαφερεις ως προς την αφελεια η τη στρατηγικη

    στο ευχομαι ολοψυχα!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by Θεοφανία
    Ωραία ερώτηση ομπ, δεν ξέρω όμως αν υπάρχει απάντηση.
    Την τελευταια φορα θαρρω πως υπηρχε... Γιατι οχι τωρα?


    Κηπ, θεματοθετη, αν θελεις πες κι εσυ κατι :P
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    κηπ,
    δεν ειναι λιγο επικινδυνο?
    Να προσεχεις...

  10. #10
    κιπ και εγω σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια.

    ελπιζω να εχεις την ψυχολογικη υποστηριξη που χρειαζεται κατα τη διακοπη και να μην κανεις βιαστικες κινησεις.

    ολα να πανε οπως επιθυμεις:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Βασικα τα εκοψα γιατι


    α) Θελω τις νοητικες μου λειτουργιες να λειτουργουν αψογα και να μην πετσοκοβονται απο τα φαρμακα και τις θελω ολες για να τα καταφερω.

    β) Βλεπε α και θα τα καταφερω.

    Ο πονος πονος αλλα εγω θα ζησω την δικια μου ζωη και οχι την ζωη των αλλων.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by keep_walking
    Βασικα τα εκοψα γιατι


    α) Θελω τις νοητικες μου λειτουργιες να λειτουργουν αψογα και να μην πετσοκοβονται απο τα φαρμακα και τις θελω ολες για να τα καταφερω.

    β) Βλεπε α και θα τα καταφερω.

    Ο πονος πονος αλλα εγω θα ζησω την δικια μου ζωη και οχι την ζωη των αλλων.


    δεν νομιζω να αμφισβητει κανεις τη σοβαροτητα των λογων που εχεις για να τα κοψεις

    μιλαμε για τους μηχανισμους και τις στρατηγικες στηριξης που θα πρεπει κατ εμε να εχεις οπωσηποτε για να προχωρησεις απο εδω και μπρος

    κατι που με λυπη διαπιστωνω keep

    πως δεν το αναφερεις πουθενα
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν χρειαζομαι στηριξη....εχω οση στηριξη χρειαζομαι και εχω τον εαυτο μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    πώς την εννοεις την στηριξη keep?

    μια στήριξη ΚΑΙ μεσω φαρμακων την θεωρεις μια fake επιτυχια?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    πώς την εννοεις την στηριξη keep?

    μια στήριξη ΚΑΙ μεσω φαρμακων την θεωρεις μια fake επιτυχια?
    Χμ δεν καταλαβα καν το ερωτημα...η αποφαση ειναι να κοψω τα φαρμακα ετσι για τον α ή β λογο.

    Το να με στηριξω παλι με φαρμακα τι νοημα εχει?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •