Εσείς τη λέτε να κάνω....?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1

    Εσείς τη λέτε να κάνω....?

    Ήθελα και την δική σας γνώμη για ένα θεματάκι που προέκυψε αλλά με απασχολεί δυστυχώς ή εφτυχώς.. Βλέπω εδώ και 2μήνες μια κοπέλα σε ένα μαγαζί που συχνάζει (επειδή δουλεύει η φίλη της εκεί) και δεν μπορώ να πάω να της μιλήσω γιατί κομπλάρω, ποτέ δεν μπόρεσα να το κάνω αυτό να πάω να μιλήσω στην ψύχρα σε κάποια που μου αρέσει, και θαυμάζω κάποιους φίλους που μπορούν, οτι είχα μέχρι στιγμής η απο παρέα θα ήταν η τυχαία κάπως κάπου... Λοιπόν έψαξα και την βρήκα στο Facebook σαν η μόνη μου λύση να κάνω το πρώτο βήμα... Της έστειλα ενα μήνυμα οτι σε βλέπω στο μαγαζί αλλά κολλάω να σου μιλήσω κτλ. μου απάντησε μην κολλάς δεν δαγκώνω και τα σχετικά.. Μετα της έκανα ένα έτυμα φιλίας, το δέχτηκε και απο εκεί και πέρα το απόλυτο 0. Πήγα στο μαγαζί την παρασκευή δεν την βρήκα (τα μυνήματα παίξανε το περασμένο Σάββατο) της στέλνω το Σάββατο οτι θα πάω το βράδυ στο μαγαζί και θα χαιρόμουν αν σε έβλεπα τυχαία εκεί κτλ.. Πήρα ενα φίλο πήγαμε και δεν ήρθε, εντωμεταξή μόνοι μας στο μαγαζί δούλευε και η φίλη της, ήμασταν ΚΑΡΤΑ :)) ούτε απάντησε τίποτα στο F B.. Τώρα είδε τις φοτο μου και τρόμαξε? :)) δεν νομίζω. Ο Brand Pit σίγουρα δεν είμαι αλλά σίγουρα δεν τρομάζει στην θέα μου:) τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει στην καθημερινή μου συναναστροφή με τον κόσμο και απ τις όποιες εμπειρίες με τον αντίθετο φίλο... Αλλά σίγουρα δεν αρέσουμε σε όλες...
    To σωστό για μένα (και για τους περισσότερους φαντάζομαι) είναι να πω τέλος. Αλλά με 2 φίλος που το συζήτησα μου λένε να βρώ να κάνω κάποια ακόμη κίνηση ουτε μιλήσατε ακόμη μην τα παρατάς κτλ. Η αλήθεια είναι οτι είχα 2 χρόνια να νιώσω κάτι για μια συγκεκριμένη κοπέλα και μου αρέσει αυτό το συναίσθημα.. Αλλά μισώ να γίνομαι ενοχλητικός για τον άλλον και φοβάμαι οτι θα είμαι αν κάνω κάτι ακόμη..
    Ήμουν στην καλύτερη φάση εδώ και τέσσερα χρόνια απ το πρώτο κρούσμα της διαταραχής άγχους που είχα και αυτο τώρα με έχει ρήξη.... Είναι και τσαγκαροδευτέρα αύριο δουλειά και σκ.τα... Πήγε και 2 ????? αυτά ήθελα να πω ελπίζω να δώ και δική σας άποψη....
    Καλή νύχτα σε όλους!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Για μένα μην κάνεις άλλη κίνηση μέσω fb, όταν τη δεις στο μαγαζί θα κόψεις αντιδράσεις και αν τη δεις θετική πήγαινε μίλα της, έχει γίνει ήδη μία πρώτη επαφή. Αν την πλησιάσεις με αξιοπρέπεια δε γίνεσαι ενοχλητικός. Αυτά από μένα.. good luck!:)
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  3. #3
    ας κάτσω λίγο ακόμη... Μπα δεν παίζει να ξαναπάω εκεί γιατί είναι η έδρα της, όλοι γνωστοί της τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον ούτε απ το fb δεν σκέφτομαι να κάνω κάτι σίγουρα... Στο έτσι λες αν την τύχω κάπου να δω αν παίζει, και τότε να πάω.. Καλά έχει το πάνω χέρι σιγά μην παίξει θα είναι σαν να με καλεί..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Θα πας και εσύ με παρέα! Την έχεις κόψει ότι αν δεν της αρέσεις θα σε δουλεύει μετά? Και σαν κοπέλα σου λέω ότι εάν κάποιος είναι διακριτικός και αξιοπρεπής δεν έχει τίποτα να φοβάται. Αν παίζει σημαίνει ότι ενδιαφέρεται.
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  5. #5
    οχι σίγουρα φαίνεται ώριμη χαμηλή μύτη και έμαθα οτι είναι πολλή καλή κοπέλα... Ναι εσύ σαν γυναίκα δεν θα απαντούσες σε κάποιον για ποιόν λόγο? αν σε ενδιέφερε δεν θα έλεγες και κάτι παραπάνω? η φίλη της σίγουρα της είπε οτι πήγα. Α ξέρω οτι δεν έχει σχέση...

  6. #6
    βεγκ....μπορει να μην μπαίνει φεις, να εχει μπλεξει, να εχει δουλειες και πολλά μπορει.
    Εγω θα σου έλεγα να εξαφανιστεις κανα δεκαημερο, να μη της στειλεις τιποτα και μετα πάνε από και και δες αντιδρασεις.
    Μπορει να της κακοφανηκε που της ειπες κατευθειαν να βρεθειτε στο μαγαζι.........

  7. #7
    μπαίνει μωρέ βλέπω κινήσεις της, γραμμένο με έχει... Ναι, το να εξαφανιστώ λίγες μέρες είναι το μόνο σίγουρο που θα κάνω δεν πρόκειται να στείλω τίποτα άλλο. Δεν πιστεύω οτι ήμουν απότομος, της έστειλα ενα μήνυμα και μετα απο μία βδομάδα της είπα θα είμαι στο μαγαζί το βράδυ κτλ....
    Τι καλή ησυχία είχα ρε γαμ..το.. Αυτό μας έλειπε τώρα... Πάλη την σκεφτόμουν σήμερα, οτι νάνε έλεγα στην δουλειά... Εύχομαι να ξενερώσω γρήγορα η αν είναι να γίνει κάτι να γίνει πάλι γρήγορα...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Χαχα....μα γιατί βρε vegga αυτό μας έλειπε, είναι ωραίο συναίσθημα! :) Αλλά από το προηγούμενο Σάββατο μέχρι σήμερα είναι πολύ λίγος ο χρόνος και πολύ λίγες οι κινήσεις που έχουν γίνει για να τα παρατήσεις. Και να περιμένεις πότε θα βρεθεί από το μαγαζί που δουλεύει η φίλη της, είναι νομίζω λίγο αγχωτικό και πολύ αβέβαιο. Γιατί δεν της λες στο facebook τι συνέβη, ότι πέρασες και δεν ήταν και να πεις ξεκάθαρα ότι θα ήθελες να γνωριστείτε, ρωτώντας την αν θα ήθελε να βγείτε για έναν καφέ γνωριμίας ή αν προτιμά να ανανεώσετε το ραντεβού σας στο μαγαζί;

  9. #9
    ναι το συναίσθημα οτι νιώθεις κάτι για κάποια είναι πολύ ωραίο δεν λέω... Αλλά όταν νιώθεις και το \'\'φάσκελο\'\' να έρχεται δεν είναι καθόλου ωραίο... :)
    Είναι πολύ αγχωτικό να περιμένεις να την δεις τυχαία το νιώθω (βέβαια απο άγχος εμείς ξέρουμε έτσι έχουμε φάει σκ..τα που λένε) αλλά σαν να είναι άλλου είδους άγχος αυτό.. Νομίζω οτι θα φανώ πολύ λιγούρης και παιδάκι αν της στείλω πάλη μήνυμα (είμαι σχεδόν 27 και αυτή 23) άσε που δεν έπιασε το F B τελικά. Οσο για το ραντεβού απο μόνος μου το έκλεισα δεν συμφωνήσαμε τίποτα.. :)
    Μη πως είναι εμφανές οτι πρέπει να το πάρω απόφαση και είστε ευγενικοί?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ασε τα FB και τα μυνηματα και σηκωσε το τηλεφωνο και ξεκαθαρισε τα ολα απο εκει.

  11. #11
    καλά τα λες krino αλλά μας λείπει ο αριθμός...!
    τλπ θα φανεί στην πορεία τη θα γίνει η τη θα κάνω...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εμμμ και εσυ τωρα ψαχνεις να την βρεις μεσω FB....
    Τι να σου πω....
    εγω θα εστελνα ενα πριβε μυνημα σωστο και μετρημενο
    (αυτο ειναι σχετικο τι σημαινει)
    και απο κει και περα θα το αφηνα στη τυχη.

    Να ανοιξεις ενα κυνηγι δεν πολυωφελει ασε που μου φαινεται και γελοιο.
    Σε τετοιες ιστοριες, εκεινο που εχει σημασια ειναι να κανεις σαφης τις προθεσεις σου.
    Η συνεχεία δεν ειναι δικη σου ευθυνη.



    Φτιαξε κατι που να δωσεις το στιγμα που πρεπει, ριξτο στο γιαλο
    και ασε να δεις τι ψαρια θα πιασεις.
    ;)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    βρε vegga μπορεί να μην απαντάει για να σε ψήσει λίγο...αφού δεν είναι καβαλημένο καλάμι ίσως θέλει να δει που το πας και πως θα την προσεγγίσεις.. Μην πέφτεις με τα μούτρα και μη βιάζεσαι.. μπορεί να θέλει το χρόνο της. Αν δεν ψηνόταν πιστεύω πως θα το ξέκοβε από την αρχή. Δεν είμαστε ευγενικοί -εγώ τουλάχιστον- μιλάμε ειλικρινά.:)
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by vegga
    Βλέπω εδώ και 2μήνες μια κοπέλα σε ένα μαγαζί που συχνάζει (επειδή δουλεύει η φίλη της εκεί) και δεν μπορώ να πάω να της μιλήσω γιατί κομπλάρω, ποτέ δεν μπόρεσα να το κάνω αυτό να πάω να μιλήσω στην ψύχρα σε κάποια που μου αρέσει, και θαυμάζω κάποιους φίλους που μπορούν, οτι είχα μέχρι στιγμής η απο παρέα θα ήταν η τυχαία κάπως κάπου...
    χμμ απο οσο βλεπω εδω εχουμε να κανουμε με μια συμπεριφορα που δεν φαινεται να σε βοηθαει στην ζωη σου και τοσο. Ποσα διαφορετικα πραγματα μεχρι στιγμης εχεις δοκιμασει να κανεις να την αντικαταστησεις με μια πιο χρησιμη συμπεριφορα?

    Λοιπόν έψαξα και την βρήκα στο Facebook σαν η μόνη μου λύση να κάνω το πρώτο βήμα... Της έστειλα ενα μήνυμα οτι σε βλέπω στο μαγαζί αλλά κολλάω να σου μιλήσω κτλ. μου απάντησε μην κολλάς δεν δαγκώνω και τα σχετικά.. Μετα της έκανα ένα έτυμα φιλίας, το δέχτηκε και απο εκεί και πέρα το απόλυτο 0. Πήγα στο μαγαζί την παρασκευή δεν την βρήκα (τα μυνήματα παίξανε το περασμένο Σάββατο) της στέλνω το Σάββατο οτι θα πάω το βράδυ στο μαγαζί και θα χαιρόμουν αν σε έβλεπα τυχαία εκεί κτλ..
    Ποιος ο λογος να της μιλησεις απο το facebook απο την στιγμη που την εχεις εκει μπροστα σου Live..
    Συνηθως το αντιθετο συμβαινει, το ιντερνετ φερνει κοσμο, οχι ο κοσμος να φερνει το ιντερνετ.
    Ναι , οκ, μπορει να σου φαινεται εσενα πιο βολικο αυτο, αλλα ετσι μειωνεις την αξια σου και την αυτοπεποιθηση σου αφου φαινεται σαν να \"βολευεσαι\" με προχειρες λυσεις της στιγμης, οποτε τελικα κανεις μεγαλυτερο κακο στον εαυτο σου και στην αυτοπεποιθηση σου.

    ούτε απάντησε τίποτα στο F B.. Τώρα είδε τις φοτο μου και τρόμαξε? :)) δεν νομίζω. Ο Brand Pit σίγουρα δεν είμαι αλλά σίγουρα δεν τρομάζει στην θέα μου:)
    Την φωτο σου μπορει οχι, αλλα την συμπεριφορα σου πολυ πιθανον..
    Μεχρι στιγμης της εχεις δειξει οχι μονο οτι την τρεμεις(...) αλλα επισης οτι εισαι η αποθεωση της λεξης \"ΔΕΔΟΜΕΝΟΣ\". Το ενα πιο κακο απο το αλλο, και τα 2 μαζι ειναι μια σουπερ εκρηξη απο βομβα που διημιουργησες εσυ στην οποια εισαι στο επικεντρο, σορυ.


    Η αλήθεια είναι οτι είχα 2 χρόνια να νιώσω κάτι για μια συγκεκριμένη κοπέλα και μου αρέσει αυτό το συναίσθημα..
    μα ουτε καν την ξερεις...
    πως επενδυεις τα συναισθηματα σου πανω σε εναν αγνωστο ανθρωπο τοσο ευκολα και γρηγορα? Που ξερεις αμα αξιζει? Που ξερεις αμα ταιριαζετε?
    Το οτι σου αρεσει το συναισθημα δεν μου λεει κατι απο την στιγμη που δεν κοιτας και τα πιθανα ακολουθουμενα αυτουνου.
    Και επισης δεν παιζει τοσο ρολο για αυτην τι νοιωθεις εσυ, αλλα κυριως τι νοιωθει αυτη για εσενα.

    .
    .
    .


    Εγω προσωπικα σαν BoltSeed θα σου προτεινα να την ξεχασεις. Και επειδη δε μου αρεσουν τα λογια του αερα θα σου πω και μια λυση για να την ξεχασεις, να αρχισεις να κοιτας αλλες γυρω σου. Ισως σου ελεγα και ενα GFTOW αλλα μπορει να ειναι καπως βαρυ και με παρεξηγησεις ;)
    (αλλα παρολα αυτα το εννοω, τουλαχιστον σαν τροπο σκεψης)

    .

    Αν παρολα αυτα επιλεξεις να δοκιμασεις την τυχη σου τοτε θα σου προτεινα να ενεργησεις καπως ετσι..


    1)Οπως ειπαν και οι προλαλισαντες αγνοησε την για καμια 10αρια μερες. Ουτε μηνυματακια, ουτε περιεργα status και τραγουδια με καψουροτραγουδα, ουτε τιποτα. Για την ακριβεια οσο πιο περιεργη και ΑΠΟΤΟΜΗ συμπεριφορα εχεις τοσο πιο πολυ θα την κανεις να απορησει μαζι σου.
    Αυτο θα της αυξησει την περιεργεια.

    2)Δειξε της με οποιον τροπο εσυ θελεις οτι εχεις προσωπικη ζωη, οτι εχεις φιλους, οτι εχεις φιλες και γυναικες στην ζωη σου.Δεν ειναι αναγκη να κοιμασαι μαζι τους, απλα δειξε της οτι εχεις.Μπορει να ειναι συμφοιτητριες σου,μπορει γειτονισες,μπορει απο αυτες που λες ενα τυπικο \"γεια\" μια φορα τη βδομαδα.Αυτη δεν το ξερει ομως, κανε την να αναρωτηθει για αυτες..ποιες ειναι..τι σου ειναι..Αφου χρησιμοποιεις το -μπλιαχ- facebook ,τουλαχιστον χρησιμοποιησε το προς οφελος σου.Κανε πραγματακια ωστε να προσεγγεις στον τοιχο σου γυναικες απο την λιστα σου.Δεν ειναι αναγκη να σου λενε πραγματα, απλα να δειξεις οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ , την παρουσια τους θες.Αυτο θα της δειξει οτι εχεις ζωη και γυναικες γυρω σου αρα πιθανες ανταγωνιστριες της.

    3)Αν εχει λιγα friends στην λιστα της, πανω κατω απο 100 πχ , τοτε εκμεταλευσου το.Οτι ποστ θα κανεις στον τοιχο σου θα της βγαινει στην αρχικη σελιδα και 100 ατομα ειναι σχετικα λιγα για αυτην οποτε θα...σε βλεπει με το καλημερα. Κανε ποστς στον τοιχο ΣΟΥ που πιστευεις θα της ελκυουν το ενδιαφερον σαν ΑΝΘΡΩΠΟ. Ποσταρε λινκ με ενδιαφερον και μοναδικες ιστοσελιδες που ανακαλυψες και γραψε κατι σαν \"πωπω!! μπειτε και δειτε!!! απιστευτο!\" ..εμμ.. ναι..περιπου σαν ετσι..
    Αυτο αποσκοπει να της δειξεις οτι εισαι ενδιαφερον ατομο για την ζωη ΤΗΣ.
    Μια ωραια σελιδα ειναι και αυτη με το βιντεο \"the fun theory\".
    Ενδιαφερον, ωραιο,ηρεμο,διδακτικο,εξυπ� �ο,απλο,συντομο βιντεακι.

    http://www.youtube.com/watch?v=2lXh2n0aPyw

    .
    .
    .


    Βεβαια δεν ξερω παραπανω λεπτομερειες για την κατασταση πως ειναι, αλλα πιστευω αν κανεις τα παραπανω τοτε ΙΙΙΙΙΣΩΣ και να μπορει να γινει καααατι, τουλαχιστον αποσκοπουν στο να προσεγγισει αυτη εσενα , κατι που θα ειναι αρκετα καλο..

    Αλλιως στην τελικη, μην σκας, υπαρχει και αλλος ενδιαφερον κοσμος εκει εξω να γνωριζεις.

    Εμπειριες εμπειριες ειναι αυτα..!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    γιατί υποτιμάτε τόσο πολύ το f/b μωρέ? στις μικρότερες ηλικίες παίζει πολύ σαν τρόπος προσέγγισης.

    εμένα μου φαίνεται ότι μάλλον δεν γουστάρει, ή μπορεί να έχει γκόμενο ή κάτι τέτοιο. αν ήθελε θα έκανε και αυτή κάτι. πάντως δεν χάνεις και τίποτα να προσπαθήσεις λίγο ακόμα, ποτέ δεν ξέρεις!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •