Aπελπισμένη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1

    Aπελπισμένη

    Καλησπέρα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που γράφω για το προβλημά μου σε ένα τέτοιο site. ¨Ενα πράγμα θέλω να πω που ίσως το γνωρίζετε. Το άγχος κάποια στιγμή στην ζωή μας μπορεί να περάσει. Οι επιπτώσεις όμως που αφήνει στην υγεία μας είναι ανεπανόρθωτες και ίσως δεν παρέλθουν και ποτέ. Μια ζωή από παιδί, ήμουνα κάπως πιο ευαίσθητη. Μια ζωή ήμουνα πολύ καλή μαθήτρια, φοιτήτρια , σε όλα. Μια ζωή αγχωνόμουνα να είμαι τέλεια. Και κρίσεις πανικού έχω πάθει , και έλκος και ένα σωρό. Πριν λίγους μήνες ζορίστηκα πολύ με ένα μάθημα στο πανεπιστήμιο και τότε ξεκίνησαν όλα. Αντιμετωπίζω εδώ και καιρό ένα πολύ έντονο πρόβλημα τριχόπτωσης. Ο οργανισμός μου μοιάζει να μην αντιδρά σε τίποτα. Κάνω εξετάσεις και με βγάζουν υγιή. Τρέχω στους γιατρούς, ξοδεύω ένα σωρό λεφτά, χωρίς αποτέλεσμα. Και σε ομοιοπαθητικό πήγα, αλλά δεν φαίνεται να με βοήθησε. Ο δερματολόγος μου είπε να κάνω ψυχοθεραπεία γιατί έχω πολύ άγχοσ. Αυτό είναι που με έριξε σε πιο βαθειά θλίψη. Εδώ και καιρό, δεν θέλω να βγαίνω ούτε έξω απο το σπίτι. Αποφεύγω τους φίλους μου. 4 μαθήματα χρωστάω για πτυχίο, και δεν μπορώ να ΄τα δώσω εγώ που κάποτε τα πέρναγα αέρα τα μαθήματα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Πως θα επανέλθω ;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    17
    Σου προτεινω να απευθυνθεις σε εναν γιατρο και να του πεις να σου γραψει το \"Regaine for women\" η ενεργος ουσια που περιεχει λεγεται \"Μινοξιδιλη\" σταματαει την τριχοπτωση και παραλληλα βοηθαει στο να ξαναβγουν τα μαλλια που εχεις χασει. Δεν προκειται για \"απατη\" ειναι φαρμακευτικο προιον.

    Παραλληλα πρεπει να κανεις κατι με τον αγχος σου...παρε και ενα καλο συμπληρωμα βιταμινων και πιστευω ολλα θα πανε με την τριχοπτωση

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    μινοξιδιλη;;αυτο το δινουμε σε υψηλους υπερτασικους!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    el1 μου θυμηζεις τον εαυτο μου με το μονιμο και χρονιο πια αγχος..εγωεχω αρκςετα σωματικα...εσυ εκτος απο τη τριχοπτωση τι αλλα προβληματα εχεις λογου αγχους?ρε παιδια νομιζω κι εμενα τελευταια μου πεφτουν μαλλια.ποσες τριχες τη μερα αν πεφτουν μιλαμε για τριχοπτωση?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....με βραχεια ψυχοθεραπεια[τριμηνου] θα μπορουσαν να αντιμετωπιστουν τα κυριοτερα συμπτωματα!βεβαια για κατι συστηματικοτερο χρειαζεται ψυχοθεραπεια ψυχοδυναμικου τυπου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •