Eμπειρια απο το effexor - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 190
  1. #136
    ntinti
    Guest
    Καλημερα!!Καινουργια στο φορουμ και μια αναζητηση για το Efexor με εβγαλε στην πολυτιμη συζητηση σας!!!!!Μετα απο μια επεμβαση στην μεση που μου αλλαξε κυριολεκτικα τη ζωη εφτασα σημερα να πασχω απο αγχωδη καταθλιψη...ειπα να το παλεψω μονη μου μονο με ζαναχ αλλα η κατασταση χειροτερευε ....πολυ αγχος και κρισει πανικου απιστευτες....Αποφασισα να επισκεφτω νευρολογο γιατι μου εμφανιστηκε και ενα απιστευτο τρεμουλο και ξεκινησαμε αγωγη με λιρικα αρχικα οπου με βοηθησε αρχικα αλλα οσο αυξανοταν η δοση με εβγαλε και μια καταθλιψη που δεν την περιμενα ....Τωρα μου προσθεσε και το εφεξολ αρχικα με 35 και σε μια εβδομαδα ξεκιναω 75...Εχω απελπιστει και πιστευω να με βοηθησει γιατι απο το πουθενα εφτασα εδω...............η αλειθεια ειναι οτι δεν ξερω αν με βοηθησει και τωρα σκεφτομαι και την ψυχοθεραπεια....

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Καλωσηρθες ντιντι. Για αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη δεν ειναι καταλληλος ο νευρολογος. Οσων αφορα τη φαρμακευτικη αγωγη ειναι προτιμοτερο να σε παρακολουθει ψυχιατρος. Αλλα για να βρεις μακροπροθεσμους τροπους να αντιμετωπισεις το πραγματικο προβλημα θα σου ηταν χρησιμη και η ψυχοθεραπεια.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #138
    ntinti
    Guest
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !Hδη εχω δρομολόγηση και επαφή με ψυχολόγο και πιστεύω να με βοηθήσει στην διαχείριση όλου αυτού !

  4. #139
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    6
    Έχεις πιει αλκοόλ κατά τη διάρκεια της θεραπείας σου με εφεξορ;

  5. #140
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Age View Post
    Έχεις πιει αλκοόλ κατά τη διάρκεια της θεραπείας σου με εφεξορ;
    Ναι τοτε επινα καμια μπυριτσα οχι πολυ μην φανταστεις κανα ποτηρακι !

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Age View Post
    Έχεις πιει αλκοόλ κατά τη διάρκεια της θεραπείας σου με εφεξορ;


    Eπινα , και αρκετα μαλιστα , δεν εκανα καλα , γιατι εμποδιζεις την δραση του εφεξορ ......

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Μετα την αποτυχια του Zoloft δοκιμασα το Effexor. Στα 75mg ενιωθα high απο την πρωτη μερα (αυτη η παρενεργεια λενε οτι ειναι σημαδι διπολικης καταθλιψης), αλλα αρκετα αγχωμενος σε καθε περιπτωση που θα μου δημιουργουσε λιγο αγχος μονο, ακομα και τρεμουλο. Επισης πολλαπλασιαζει την δραση του αλκοολ. Εκει που ηθελα 4 ποτηρια κρασι για να καταλαβω κατι, απο το 2ο πλεον ειχα ηδη κανει καλο κεφαλι και στο 1ο το καταλαβαινα. Στα στερητικα υστερα απο μακροχρονια ληψη του εχει ασχημα brain zaps στους περισσοτερους χρηστες

  8. #143
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by stefamw View Post
    Μετα την αποτυχια του Zoloft δοκιμασα το Effexor. Στα 75mg ενιωθα high απο την πρωτη μερα (αυτη η παρενεργεια λενε οτι ειναι σημαδι διπολικης καταθλιψης), αλλα αρκετα αγχωμενος σε καθε περιπτωση που θα μου δημιουργουσε λιγο αγχος μονο, ακομα και τρεμουλο. Επισης πολλαπλασιαζει την δραση του αλκοολ. Εκει που ηθελα 4 ποτηρια κρασι για να καταλαβω κατι, απο το 2ο πλεον ειχα ηδη κανει καλο κεφαλι και στο 1ο το καταλαβαινα. Στα στερητικα υστερα απο μακροχρονια ληψη του εχει ασχημα brain zaps στους περισσοτερους χρηστες
    Πόσο καιρό έκανες θεραπεία ?
    Εγω μετά από 1 χρόνο θεραπείας με 75 το μόνο στερητικό που είχα Ήταν λιγο ζάλη και γι αυτό εγινε πολυ αργή....Για 15 έδρες επερνα μέρα παρά μέρα και στο τέλος για ενα δεκαήμερο ανα 3 μέρες ......
    Μετά δεν είχα απόλυτος τίποτα.......
    Όσο για το αλκοόλ από τα νορμάλ μου στο πρώτο ποτήρι ήμουν ήδη στο τσακιρ κέφι οπότε δεν είδα μεγάλη διαφορά και όταν ήμουν σε θεραπεία !

  9. #144
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    6

    Αποτομος έχω γίνει κι εγώ

    Αποτομος έχω γίνει κι εγώ με τη χρήση του εφεξορ. Βασικά έχω αρχίσει και λέω τη γνώμη μου και επιμένω ότι έτσι είναι τα πράγματα που κάποτε δε μίλαγα καθόλου.Δε μασάω με λίγα λόγια. Θα σου τη πω και χέστηκα πως θα το πάρεις.Και μου αρέσει αυτό.Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι δε μπορώ να πιω και μένα μαρεσει η μπύρα και το τσίπουρο.Δε βαριέσαι εγώ χτυπάω κάνα δυο και πέρα βρέχει Δεν δε σε πιάνει λένε το φάρμακο Οκ ας με πιάσει λιγότερο και τι έγινε

    Τι λέτε εσείς

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    H μακρα εμπειρια μου μου λεει οτι το πραματικο αντικαταθλιπτικο φαρμακο δεν εχει ακομη εφευρεθει, και δεν αλλαζω γνωμη , ετσι ........επειδη μουρθε , μονο παρενεργειες εχω βιωσει ......ας εχουν δει αποπτελεσματα μερικα μελη , δεν μενδιαφερει .......εχω δοκιμασει οοοοοολα ταντικαταθθλιπτικα ......μηδενος εξαιρουμενου .....

  11. #146
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    6
    Η αϋπνία ειναι και για μένα το πιο δυσάρεστο της ιστορίας. Κάποιες φορές περιμένω να νυσταξω πολύ πριν πάω για ύπνο και στριφογυρίζω τρεις ώρες μέχρι να κοιμηθώ

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Age View Post
    Η αϋπνία ειναι και για μένα το πιο δυσάρεστο της ιστορίας. Κάποιες φορές περιμένω να νυσταξω πολύ πριν πάω για ύπνο και στριφογυρίζω τρεις ώρες μέχρι να κοιμηθώ

    Οντως , φερνει αυπνια το εφεξορ ...........επειδη ειναι και νοραδρενιλικο.......

  13. #148
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Age View Post
    Η αϋπνία ειναι και για μένα το πιο δυσάρεστο της ιστορίας. Κάποιες φορές περιμένω να νυσταξω πολύ πριν πάω για ύπνο και στριφογυρίζω τρεις ώρες μέχρι να κοιμηθώ
    ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΩΙ ΦΙΛΕ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΑΔΡΕΝΕΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΦΕΡΝΕΙ ΑΥΠΝΙΑ

  14. #149
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    6
    Καλημέρα και χρόνια πολλά εδώ και τέσσερις μήνες παίρνω το εφεξορ και τους δύο τελευταίους από 300mg καθημερινά. Λογω αϋπνίας μου έγραψε και συμπληρώματα
    Depreram 15mg πριν τον ύπνο Τα παίρνω 20 μέρες τώρα Όχι ότι κοιμάμαι αμέσως αλλά καλύτερα από πριν Έχω πολλά παραστατικά όνειρα και πολλές φορές κοιμάμαι 9-10 ώρες Έχει κάποιος-α παρομοια εμπειρία;

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Age View Post
    Καλημέρα και χρόνια πολλά εδώ και τέσσερις μήνες παίρνω το εφεξορ και τους δύο τελευταίους από 300mg καθημερινά. Λογω αϋπνίας μου έγραψε και συμπληρώματα
    Depreram 15mg πριν τον ύπνο Τα παίρνω 20 μέρες τώρα Όχι ότι κοιμάμαι αμέσως αλλά καλύτερα από πριν Έχω πολλά παραστατικά όνειρα και πολλές φορές κοιμάμαι 9-10 ώρες Έχει κάποιος-α παρομοια εμπειρία;
    Εγώ παίρνω 300mg αλλά το βράδυ παιρνω και 150mg seroquel για να μην ξεφύγω και κοιμάμαι σε 10 λεπτά. Με το σεξ πως τα πας μπορείς να κανεις, εγώ δεν μπορώ μου βγάζει στυτική δυσλειτουργία

Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •