Eμπειρια απο το effexor - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 190
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Θα πας...
    Εγώ πήγαινα κάθε 2 μέρες αλλα ζοριζόμουν αρκετά...
    Στα δύσκολα έπαιρνα οξείδια μαγνησίου κανένα γραμμάριο και πήγαινα σφαίρα...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πηρα κατι φακελισκους φυτικων ινων! θα τους πιω ολους!! να δεις τι εχει να γινει!! χχοχοχοχοχ

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αα ξεχασα ..η δυσκοιλιοτητα κραταει μεχρι να δρασει? η οσο παιρνουμε το φαρμακο ξεχναμε το WC?..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω πηρα οξειδιο πυριτιου..ετσι λεει οτι ειναι αυτο..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Εμένα μου έκανε μυδρίαση,δυσκοιλιότητα και απώλεια Libido.Βέβαια δεν μου την έκοβε εντελώς την Libido αλλά την μείωνε.
    Είναι το μοναδικό αντικαταθλιπτικό της κατηγορίας SSRI-SNRI που έχω δοκιμάσει,και πάρα της προαναφερόμενες παρενέργειες,ακόμα το έχω στην καρδιά μου...Το πήρα 4 χρόνια.(2009-2013)
    Μου έδινε απίστευτο κίνητρο να κάνω πράγματα,αυτοπεποίθηση και το σημαντικότερο:Είχα ξεχάσει τους γιατρούς και τις εξετάσεις!

    ΥΓ:Εffexor μου έχεις λείψει...!Αλλά κρατιέμαι ακόμα και δεν σε παίρνω!Αλλά οι δρόμοι μας ίσως ξανασυναντηθούν!
    Και τώρα μπορείτε ελεύθερα να...συγκινηθείτε!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αχχααχ θεος!!! με εκανες κ γελασα!!
    μακαρι να μπει κ στην δικη μου καρδια...μεχρι τωρα ειχα το λαντοζ στην καρδια μου..τωρα χωρισαμε κ πενθω..
    χααχαχ!
    + παιδια οσον αφορα την λιμπιντο ..εγω εχω μια χαρα ορεξη..δεν εχω θεμα..ισα ισα..
    απλα στην αρχη ολα τα αντικαταθλιπτικα κανουν τον οργασμο να αργει..κ το λαντοζ τα ιδια εκανε.
    αλλα μετα ολα οκ..οταν προσαρμοστει ο οργανισμος τοτε ολα λειτουργουν καλα.
    αυοτ που παρατηρησα ειναι οτι δεν τρωω τιποτα.εχω γινει παλι μια τριχα..μηδεν φαι ομως ετσι..με το ζορι εχτες εφαγα 2 αυγα.αυτο.
    + δυσκοιλιοτητα στο φουλ...αλλα κ παλι δεν τρωω..οποτε κ τι να βγαλω??
    επισης θελω να μου πειτε..μου χει κανει λιγο πρωινη αφυπνιση...ξυπναω νωρις κ μετα δυσκολευομαι να ξανακοιμηθω.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Φαρμακολογία ξέρεις αν διαβάζεις βιβλία φαρμακολογίας ... εσύ ξέρεις πως μεταβολίζεται κάθε χάπι και με τι ουσίες μπορεί να αλληλεπιδράσει? η τα παίρνεις και εντάξει αφού δεν τα τίναξες λες οκ είναι που ξέρω φαρμακολογία? :p.....εδω οι γιατροί δεν ξέρουν φαρμακολογία, καθόλου απλούστατη.... μπορεί να ξέρεις παραπάνω πράγματα από ένα ψυχίατρο δηλαδή, αλλά μην υποτιμάμε και την επιστήμη ότι είναι απλούστατη και την ξέρουμε και πάμε να δοκιμάσουμε ότι βρούμε.....

    ξέρω δεν γουστάρεις γνώμες.........δεν πειράζει :p
    Επ , τι κανεις Κιουμπ ? ναι ξερω ποση ημιζωη εχει καθε χαπι , οχι πως μεταβολιζεται , ολα μεταβολιζονται......ξερω το καθε χαπι με ποιες ουσιες αλληλεπιδρα , ποιες το ενισχυουν , και ποιες το αποδυναμωνουν , η φαρμακολογια , μετα απο 15 χρονια επισκεψεων σε γιατρους , ειναι εμπειρικη , ειναι σαν να λες , οτι γιανα γινω επιχειρηματιας , πρεπει ναπαω σε σχολη , ε, δεν ειναι ετσι , μεγα λαθος να ηγαινεις να μαθεις να γινεις επιχειρηματιας ( αν κι αυτο εχω σπουδασει , ουδολως με βοηθησε ) , το μαθαινεις στην πραξη μονο ...... μερικα πραματα , αμα διαβαζεις κι ολας, τα ξερεις εμπειρικα , μετα απο μερικα χρονια ..........δεν ξερω ακριβως οσα ξερει κι ενας γιατρος , διοτι ο γιατρος ξερει περι κι πολλων διαταραχων , που εγω δεν εχω ιδεα , γυρω απο την κτθλψη ομως , ειμαι πολυ ενημερωμενος , παντα πιστευα οτι ο καθεις , ειναι ο καλυτερος γιατρος του εαυτου του , δεν με βλεπω σαν 50ευρο , δεν ζω απο μενα , οποτε εχω μα αμεροληπτη εικονα του εαυτου μου , ο γιατρος μου , εχει πλεον ρολο καθαρα συμβουλευτικο , οι πιο πολλοι γιατροι , με το καλημερα σε πλακωνουν στα φαρμακα , πραμα το οποιοειναι δραματικο ΛΑΘΟΣ , αν αρχιζα τωρα την θεραπεια μου , δεν θακουμπαγα αντικαταθλιπικο , μονο ζημια κανουν , μεσομακροπροθεσμα..........αυτ ο αφορα εμενα , ενας αλλος ας κανει οτι θελει ......
    Καλη Πρωτοχρονια !!!

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι ενταξει και εγω αμα δω δεκα χειρουργεια , μπορω να ερθω να σου βγαλω ενα νεφρο....εμπειρικα θα ξερω.....να παω να παρακολουθησω? Θα κατσεις να σε χειρουργησω ? Θα σου κανω και γενικη αναισθησια, εμπειρικα παλι φυσικα, να φυγεις γαληνια απο το ματαιο τουτο κοσμο....ε συμφωνεις? :p

    Αλλο ξερω κατι εμπειρικα, αλλο εχω και την γνωση,το χω διαβασει σπουδασει κλπ, για καποια επαγγελματα τουλαχιστον....

    Καλη χρονια!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Δλδ ρε μακ..Τι θα παίρνεις;Θα άφηνες τον εαυτό σου να βυθίζεται;Περνάει έτσι εύκολα η κατάθλιψη χωρίς φάρμακα;; Το χω προσπαθήσει κ δεν το κατάφερα...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    μακαρι να μπει κ στην δικη μου καρδια...μεχρι τωρα ειχα το λαντοζ στην καρδια μου..τωρα χωρισαμε κ πενθω..
    χααχαχ!
    To Εffexor σύντομα θα μπει στην καρδιά σου!Αρκεί να το τιμήσεις με 150-225mg και όχι 75mg!
    Ο έρωτας με έρωτα περνάει και πλησιάζει ο καιρός που το Ladosάκι θα αποτελεί μια παλιά ανάμνηση,ένα ξαναζεσταμένο φαγητό και θα θυμίζει παιδικό έρωτα που δεν θα θες να ξαναζήσεις!!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ο.τι πει ο γιατρός...Εγώ..Μόνη μου πειράματα δε κάνω..Χεχε..Μακάρι λοιπόν κ ας παν στην ευχή τα παλιάααα..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    επισης σταυρο..ξερεις ποσο καιρο κανει να πιασει το εφεξορ?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Αρχισαν τα οργανα και μενα μου κανει δυσκοιλιοτητα το 150 μιλ.εφεξορ και ποναω στο εντερο αχχχ αλοιμονο μου πρεπει να αλλαξω μου φαινεται αν συνεχιστει.. Τωρα πινω καφε πρωι πρωι μολις ανοιγω τα ματια μου μηπως παω τουαλετα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οχι μην αλλαξεις το φαρμακο..εγω εφαγα δαμασκηνα κ all bran με γαλα κ πεθανα στην τουαλετα...αλλαξε διατροφη οχι φαρμακο..ενω παιρνω εφεξορ πηγαινω απο χτες τουαλετα κανονικα κ μαλιστα σημερα εχω λιγη διαρροια, απο τα πολλα δαμασκηνα.
    θα πας σουπερ μαρκετ κ θα παρεις δαμασκηνα αποξηραμενα κ kellogs all bran..μετα απο 3-4 μερες θα γινει χαμος!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    ξερεις κατι απο τα φαρμακα αυτα εχω πρηστει και στο προσωπο , δηλ. να δεις φωτο μου πριν τα αντικαταθληπτικα και μετα θα καταλαβεις , δεν νιωθω εγω οταν τα έκοψα, ενιωσα νεα, ξελάφρωσα, ξεπρηστηκα τωρα παλι τα ιδια

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •