Eμπειρια απο το effexor - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 190
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μηπως να εκανες διατροφη?καλυτερη κ γυμναστικη ή περπατημα?η αν τρως αρκετα να κοψεις τις ποσοτητες?
    γιατι ειδικα για το εφεξορ...δεν εχω ακουσει οτι παχαινει..
    το παιρνει ενας φιλος μου 3 χρονια κ το παιδι ειναι αδυνατος μια χαρα.....μηπως δεν κινεισαι αρκετα?
    εγω επαιρνα λαντοζ χρονια κ δεν πρηστικα ποτε..ενω αλλες κοπελες που πηραν εχουν παχυνει.
    ομως αυτες δεν κινουνται γενικα..δεν κανουν γυμναστικη.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Πριν το παρω ημουν 52 κιλα τωρα ειμαι 56-57! Μολις το κοβω πεφτω 3 κιλα στην βδομαδα

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε νταξει ρε συ..δεν ειναι πολλα 4 κιλα..οκ..ισως ειχες αδυνατισει λογω στρες, οπως κ γω αδυνατιζω οταν εχω στρες..κ παντα οταν ξεκιναω αντικαταθλιπτικο παιρνω 3-4 κιλακια..οκ...αν τρως πολλα λιπαρα το βραδι ομως..δεν φταιει το χαπι.
    εγω πχ δεν τρωω το βραδι ποτε κ κανω κ αεροβια πολλη..μηπως φταινε οσα τρως?προσεχεις γενικα?

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Μπα ειμαι πρησμενη δεν ενεργουμε και καλα την προηγουμενη βδομαδα ειχα πυρετο και πηγα στο γιατρο και μου εξετασε την κοιλια και ουρλιαξα απο τον πονο στο εντερο και μου το πε δεν ενεργησε καλα! Πριν τα αντικαταθληπτ. δεν ειχα θεμα ποτε

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ωραια..πεταξου στο φαρμακειο κ παρε φακελακια φυτικες ινες..που τα διαλυεεις σε νερο κ πιες απο αυτο 3 φακελακια την μερα για 3 μερες κ θα δεις πως θα ανακουφιστεις!! εγγυηση..
    παρε τα regulamine.ετσι λεγονται..δεν πονας ..πας κανονικα τουαλετα χωρις προβλημα..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ναι ενταξει και εγω αμα δω δεκα χειρουργεια , μπορω να ερθω να σου βγαλω ενα νεφρο....εμπειρικα θα ξερω.....να παω να παρακολουθησω? Θα κατσεις να σε χειρουργησω ? Θα σου κανω και γενικη αναισθησια, εμπειρικα παλι φυσικα, να φυγεις γαληνια απο το ματαιο τουτο κοσμο....ε συμφωνεις? :p

    Αλλο ξερω κατι εμπειρικα, αλλο εχω και την γνωση,το χω διαβασει σπουδασει κλπ, για καποια επαγγελματα τουλαχιστον....

    Καλη χρονια!
    Eξαιρειται η χειρουργικη , και οτιδηποτε εχει σχεση με την ανατομια , εκει πρεπει ναχεις κανει πρακτικη , εκτος απο θεωρια , νομιζω εξυπακουεται , εκτος αν κανεις πλακιτσα !!! κανεις και τετοια εσυ !!!
    ασε που αποσυρομαι στο malibu beach , California , χαιρετω ....................
    Last edited by Macgyver; 31-12-2016 at 03:34.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057

    Talking

    Πριν το παρω ημουν 52 κιλα τωρα ειμαι 56-57! Μολις το κοβω πεφτω 3 κιλα στην βδομαδα
    Πω πω Παναγία μου και Χριστέ μου!Παχύσαρκη έγινες!!56 ολόκληρα κιλά??Χα χα!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Δλδ ρε μακ..Τι θα παίρνεις;Θα άφηνες τον εαυτό σου να βυθίζεται;Περνάει έτσι εύκολα η κατάθλιψη χωρίς φάρμακα;; Το χω προσπαθήσει κ δεν το κατάφερα...
    Θα σου πω κατι , και ας μου απαντησει καποιος το γιατι ..............γιατι ο ΠΟΥ ( Παγκ. Οργ. Υγειας ) προβλεπει οτι το 2020 η κτθλψη θα ειναι η Νο 1 ασθενεια παγκοσμιως ? οκ. εγω ειμαι ασχετος , ο ΠΟΥ ειναι κι αυτοι ασχετοι ? ενας διεθνης , αδιφθορος οργανισμος , ουσιαστικα δηλωνει οτι ταντικαταθλιπτικα ειναι ανισχυρα ναντιμετωπισουν την κτθλψη ( παντα στη κτθλψη αναφερομαι , δεν γνωριζω περι αλλων ασθενειών ) ......απο την δικη μου εμπειρια , πηρα το 1ο αντκ/κο , το aurorix , εν ετει 1998 ( που διεγνωσθην με μειζονα ) , δεν εγινε τιποτα , το 99 πηρα το ladose , τιποτα , συνεχισα να παιρνω ενα ενα οτιδηποτε αντικαταθλ/κο υπηρχε , στο μεταξυ , εκλιμακωνετο η κτθλψη , με peak το 11-12 ........μεχρι που το 2014 , πηρα αποφαση οτι τα αντικαταθλ/κα , δεν θα με βοηθησουν , και προσπαθησα πλεον ιδιαις δυναμεις , γνωριζοντας ( δυστυχως ) πλεον αριστα το αντικειμενο , προσπαθησα με κουραγιο , υπομονη , σθενος, θετικοτητα , και ειδα τα πρωτα αποτελεσματα ,τα οποια βλεπω και τωρα , ουσιαστικα χωρις καποιο αντικαταθλ/κο , παιρνω που και που , πλεον κανα εφεξορ 75αρι ,( εκοψα το 15αρι σεροξατ , μουφερνε υπνο ) , αλλα δεν περιμενω κατι απο αυτο , ισως ενα 20% μονον .....το υπολοιπο οφειλεται καθαρα χαρη σε προσωπικη προσπαθεια , κυριως θετικοτητα , τη οποια εχω ιδιοσυγκρασιακα ........δεν ειμαι καλα , αλλα πολυ καλυτερα απο παλια ......τουλαχιστον λειτουργω .....

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Δεν ξερω ρε μακ..Δλδ όσες φορές εγώ έχω συνέλθει με φάρμακο,λες να ήταν πλασιμπο;;Ξέρω ω μπορεί..Η έχει να κάνει με το θέμα εγκέφαλος κ δομή εγκεφάλου του καθενός?Κ πόση κατάχρηση έχει κάνει ο καθένας στα αντικαταθλιπτικά?

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Πω πω Παναγία μου και Χριστέ μου!Παχύσαρκη έγινες!!56 ολόκληρα κιλά??Χα χα!
    ειναι που δεν ενεργουμε και αστα ...ανξιους χιλια ευχαριστω

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Δεν ξερω ρε μακ..Δλδ όσες φορές εγώ έχω συνέλθει με φάρμακο,λες να ήταν πλασιμπο;;Ξέρω ω μπορεί..Η έχει να κάνει με το θέμα εγκέφαλος κ δομή εγκεφάλου του καθενός?Κ πόση κατάχρηση έχει κάνει ο καθένας στα αντικαταθλιπτικά?
    Oχι , δεν ειναι πλασεμπο , αλλα απο ιδιαν πειραν και φιλιου μελους , εχουν καποια αρκουντως ισχυρη δραση τα αντικαταθλ/κα , ( οταν και αν σε πιασει καποιο ) αλλα για ενα χρονικο οριζοντα μηνων , μετα σε ριχνουν στην συντηρηση , δλδ , εμενα το 2010 μεπιασε πολυ καλα το σεροξατ , σε σημειο που πιστεψα οτι εγινα καλα , αμ δε , σε 4 μηνες , ξαναπεσα , και δεν ξανασηκωθηκα , παρα απο ιδαις δυναμεις , οχι απο αντικατθλκο , το ιδιο και το φιλιο μελος ............αμα τοπεις στο γιατρο , που τοπα , συμπτωση σου λεει ...................ειναι να τρελλαινεσαι ....με τους γιατρους ....

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    γιατι ο ΠΟΥ ( Παγκ. Οργ. Υγειας ) προβλεπει οτι το 2020 η κτθλψη θα ειναι η Νο 1 ασθενεια παγκοσμιως ? οκ. εγω ειμαι ασχετος , ο ΠΟΥ ειναι κι αυτοι ασχετοι ? ενας διεθνης , αδιφθορος οργανισμος , ουσιαστικα δηλωνει οτι ταντικαταθλιπτικα ειναι ανισχυρα ναντιμετωπισουν την κτθλψη
    Έτσι το ερμηνεύεις εσύ. Ας μας πουν οι ίδιοι τι ακριβώς εννοούν, γιατί εγώ απλά καταλαβαίνω πως την σημερινή εποχή μπορείς από ΤΑ ΠΑΝΤΑ να πάθεις κατάθλιψη, μια άσχετη ασθένεια και οι συνθήκες της ζωής σου μπορεί να σε οδηγήσουν σε κατάθλιψη και όσο προχωράνε τα χρόνια με όσα γίνονται εννοείται πως η κατάσταση δεν καλυτερεύει. Αν δεν αλλάζουν οι συνθήκες της ζωής σου, το περιβάλλον σου και αν είσαι και ευαίσθητος ταυτόχρονα μέσα σε όλα αυτά... ε βράστα. Αν δεν μάθει κάποιος να το αντιλαμβάνεται αυτό για να το προλαβαίνει με το να το παλέψει μέσα τις σκέψεις και τα συναισθήματά του ώστε να αλλάξει κάπως είτε οπτική είτε να τα διαχειρίζεται κατάλληλα, ε στην κατάθλιψη θα οδηγηθεί. Αν περιμένεις από ένα χάπι να σε σώσει εννοείται πως είσαι ήδη χαμένος, τι να λέμε τώρα. Ακόμα και οι γιατροί που η δουλειά του είναι να γράφουν φάρμακα, το παραδέχονται και το τονίζουν. Εξάλλου ο ίδιος λες πως κάποια φάρμακα σε έχουν ΟΝΤΩΣ βοηθήσει αλλά αλίμονο αν περίμενες μόνο από αυτά.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ουτε που καταλαβαινω τι εννοεις , ουτε και ενδιαφερει η αποψη κανενος , λεω ναποσυρθω , στο malibu beach ,California ....
    Last edited by Macgyver; 31-12-2016 at 03:33.

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eξαιρειται η χειρουργικη , και οτιδηποτε εχει σχεση με την ανατομια , εκει πρεπει ναχεις κανει πρακτικη , εκτος απο θεωρια , νομιζω εξυπακουεται , εκτος αν κανεις πλακιτσα !!! κανεις και τετοια εσυ !!!
    ασε που αποσυρομαι στο malibu beach , California , χαιρετω ....................
    Μα ολα θελουν πρακτικη κ εμπειρια , θεωρια ισως δεν θελουν ολα πχ επιχειρηματιας που ειπες ισως, αλλα καποια χρειαζονται θεωρια, σπουδες πχ ιατρικη...αυτο ηθελα να πω πριν, αυτο το οφ τοπικ........ζακετα να παρεις......

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Είμαι να σκάσω το 150 εφεξορ μου κανει σοβαρη δυσκοιλιοτητα πονος πολυ στο εντερο ! Με 2 κουταλιες ντουφαλακ, καφεδες, ακτινιδια, δαμασκηνα και τιποτα τωρα θα μου το αλλαξει. Μεγαλη στεναχωρια

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •