Eμπειρια απο το effexor - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 190
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εγω παιδια ειμαι σε φαση ελαττωσης του εφεξορ. Καλό χρυσό αλλα με το λαντοζακι ημουν καλυτερα και το εκοβα και οποτε ήθελα. αυτο αν εκανα οτι δεν το επαιρνα μια μερα γινοταν πολεμος. ασε τα κιλα που πηρα. Για πειτε εμπειριες και τροπους που μπορουμε να το κοψουμε γιατι δεν ξερω αν το κανω και τελειως σωστα. απλα το ελαττωνω πολυ σταδιακα. καπου διαβασα οτι στο τελος για μεταβαση στο σημειο 0 μπορεις να παρεις και 20 ladose για πιο ομαλη "προσγειωση" το εχει κανει κανεις; (βασικα εγω εκανα το αναποδο οταν ξεκινησα οποτε υποθετω οτι πιανει, καθως λεει εχει να κανει με τον χρονο ημιζωης)

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    εγω παιδια ειμαι σε φαση ελαττωσης του εφεξορ. Καλό χρυσό αλλα με το λαντοζακι ημουν καλυτερα και το εκοβα και οποτε ήθελα. αυτο αν εκανα οτι δεν το επαιρνα μια μερα γινοταν πολεμος. ασε τα κιλα που πηρα. Για πειτε εμπειριες και τροπους που μπορουμε να το κοψουμε γιατι δεν ξερω αν το κανω και τελειως σωστα. απλα το ελαττωνω πολυ σταδιακα. καπου διαβασα οτι στο τελος για μεταβαση στο σημειο 0 μπορεις να παρεις και 20 ladose για πιο ομαλη "προσγειωση" το εχει κανει κανεις; (βασικα εγω εκανα το αναποδο οταν ξεκινησα οποτε υποθετω οτι πιανει, καθως λεει εχει να κανει με τον χρονο ημιζωης)
    εφεξορ 4 EVER ΕΜΕΝΑ ΜΕ βοηθησε σ μια δυσκολη στιγμη πολυ

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ωχ παχυνες κιολας??? την μαμησα...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    εγω μ το εφεξορ δεν ειχα παχυνει......θα σ προτεινα να μην το κοψεις ειναι πολυ καλο χαπι......και οταν σταθεροποιηθεις τελειως τοτε κοψτο

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    εγω παιδια ειμαι σε φαση ελαττωσης του εφεξορ. Καλό χρυσό αλλα με το λαντοζακι ημουν καλυτερα και το εκοβα και οποτε ήθελα. αυτο αν εκανα οτι δεν το επαιρνα μια μερα γινοταν πολεμος. ασε τα κιλα που πηρα. Για πειτε εμπειριες και τροπους που μπορουμε να το κοψουμε γιατι δεν ξερω αν το κανω και τελειως σωστα. απλα το ελαττωνω πολυ σταδιακα. καπου διαβασα οτι στο τελος για μεταβαση στο σημειο 0 μπορεις να παρεις και 20 ladose για πιο ομαλη "προσγειωση" το εχει κανει κανεις; (βασικα εγω εκανα το αναποδο οταν ξεκινησα οποτε υποθετω οτι πιανει, καθως λεει εχει να κανει με τον χρονο ημιζωης)
    βασικα επαθα μολυνση στο εντερο αφηστε με οχι απο το εφεξορ αλλα απο την δυσκοιλιοτητα που μου προκάλεσε, ναι εχω τεσσερα κιλα παραπανω αλλα επειδη ημουν πολυ αδυνατη δεν μου φαινεται, τα οποια και χανω πια, εχω χασει ηδη 2 απο ταλαιπωρια 3 βδομαδων με δυσκοιλιοτητα, διαροοιες και αντιβιωσεις

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Κοιταξτε εγω επαιρνα περιπου ενα χρονο 75mg - τωρα που το κοβω ειμαι ψιλοχαλια αλλα υελω να δω τι εχω...μου κανει καποια στομαχικα ενοχληματα

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Εγω μπαινω στο ζολοφτ ! Να δουμε πως θα το κοψω

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω το μονο που εχω παρατηρησει με το 75 που με εχει ειναι οτι δεν παω συχνα τουαλετα..ομως οταν θελησω να παω δεν ζοριζομαι, δλδ παω αλλα οχι καθε μερα..ενω πριν πηγαινα καθε μερα..αλλα δεν τρωω κ πολυ..σαν να μου εχει κοπει η ορεξη..οποτε κ τι να βγαλω?επιπλεον 35 μερες που το παιρνω εχω παρατηρησει οτι εχω αδυνατισει τελικα.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Εγω μπαινω στο ζολοφτ ! Να δουμε πως θα το κοψω
    καλο κ το ζολοφτ..θα γινεις καλα..μη φοβασαι..το ζολοφτ δεν κανει θεματα με το εντερο.καλη αρχη!

  10. #70
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Εγω μπαινω στο ζολοφτ ! Να δουμε πως θα το κοψω
    Το ζολόφτ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. Είμαι σταθερά στα 125μγ τη μέρα εδώ και περίπου ένα χρόνο. Δεν πείρα κιλά και γενικά αν εξαιρέσεις τις πρώτες μέρες μου έκατσε μια χαρά. Καλή ανάρρωση!

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εγω το μονο που εχω παρατηρησει με το 75 που με εχει ειναι οτι δεν παω συχνα τουαλετα..ομως οταν θελησω να παω δεν ζοριζομαι, δλδ παω αλλα οχι καθε μερα..ενω πριν πηγαινα καθε μερα..αλλα δεν τρωω κ πολυ..σαν να μου εχει κοπει η ορεξη..οποτε κ τι να βγαλω?επιπλεον 35 μερες που το παιρνω εχω παρατηρησει οτι εχω αδυνατισει τελικα.
    Τα 75mg ,ειναι μια δοση που συνηθιζεται , οσον αφορα την δυσκοιλιοτητα , που μουφερνε και μενα , ειναι αντιχολενεργικο , γι αυτο .........παντως αυτο και το ζολοφτ , κλεινουν την ορεξη , και κοβονται κι ευκολα , το μονο που εχει κατηγορηθει επισημως για εθισμο , ειναι το σεροξατ ......

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    τελικά το γυρισα σε ladose παλιο αγαπημενο. η ορεξη κοπηκε νομιζω ομως οτι αργα αλλα σταθερα οι πανικοι αρχιζουν να επιστρεφουν.
    Είναι να παω να κανω το ετησιο τσεκ απ γενικοτερα και τρεμει το φυλλοκαρδι μου

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Παιδια help πινω χρόνια το εφεξορ ειπα να το σταματησω να παρω το ζολοφτ και αποπροσανατολιστηκα πηγα να χασω αισθησεις τι να κάνω;

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Παιδια help πινω χρόνια το εφεξορ ειπα να το σταματησω να παρω το ζολοφτ και αποπροσανατολιστηκα πηγα να χασω αισθησεις τι να κάνω;
    Γτ εκοψες το εφεξορ?

    τπτ να μην κανεις χαλαρωσε και ενημερωσε τον γιατρο σου....
    εισαι αυπνη?κουρασμενη?εχεις φαει τπτ σημερα?εχεις υψηλο αιματοκριτη και σιδηρο?
    απαντα πρωτα σ αυτα
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Οχι δεν εχω υψηλες τιμες σιδηρου! Μιλησα μαζι του και μου λεει ξεκινα να παρεις αυριο το ζολοφτ των 50 μιλ. Και να κοψω το εφεξορ εγω ομως το παιρνω 4 χρονια και οταν το κοβω δεν μπορω ουτε να μιλησω! Το εφεξορ το εκοψα γιατι το 75 δεν μου φτανει το 150 μου εκανε φοβερη δυσκιλιοτητα και μολυνση στο εντερο γι αυτο οποτε ειπαμε για ζολοφτ

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •