μιζερια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: μιζερια

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    8

    μιζερια

    πολλες φορες νιωθω πως δεν εχω τιποτα, απλα είμαι μιζερος. το νιωθετε και εσεις. αν ειμαι μιζερος πως να την παλεψω? μισω ειλικρινα τη μιζερια. ειναι καταστροφικοτατη δυναμη και την σιχαινομαι, αλλα συμπαθω τα παιδια με θλιψη χωρις μιζερια. εσεις τι πιστευετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Ε τότε δεν είσαι \"manic\" είσαι \"depressive\" :P



    Σοβαρά τώρα, μάλλον περιγράφεις κάποια δυσθυμία που νιώθεις. Ίσως να πρέπει να δραστηριοποιηθείς πιο πολύ σε πράγματα που θεωρείς ότι θα σε κάνουν να αισθανθείς καλύτερα, έστω με το ζόρι γι αρχή. Η δυσθυμία και η ελαφριά κατάθλιψη-αυτό το κενό που μπορεί να νιώθει κάποιος μέσα του και αυτό το ανεξήγητο βάρος- καταπολεμούνται με την δράση και την γενικότερη \"ενεργοποίηση\" του ατόμου. Όσο δεν θα παίρνεις κάποιες δραστικές αποφάσεις τόσο και αυτό θα αυξάνεται και όσο αυτό θα αυξάνεται τόσο θα σε \"ρίχνει\" και θα σε απομακρύνει από αυτά που σε κάναν πιο ευδιάθετο.


    Δεν ξέρω, εσύ πιστεύεις ότι νιώθεις έτσι χωρίς λόγο? Ίσως υπάρχουν-η έχουν υπάρξει-κάποια πράγματα η καταστάσεις που ίσως σε έχουν \"ρίξει\"?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Κάνεις ένα λάθος.Δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα που να είναι\"καταστροφικό\".Bαφτίζ οντάς το έτσι,συντηρείς το φόβο σου γι αυτό και ο φόβος αυτός σε οδηγεί σε άλλες παραλλήλους.Είσαι μίζερος αυτό τον καιρό και αισθάνεσαι άδειος.Γιατί είναι καταστροφή ακριβώς αυτό;Σκέφτεσαι πως θα είσαι για πάντα στην ίδια φάση;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •