geodon.......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: geodon.......

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    geodon.......

    Εχω 15 με 20 μερες που παιρνω geodon και ζαλιζομαι πολυ,βλεπω θολα και γενικα νιωθω στο κοσμο μου.Εχει κανεις εμπειρια απο αυτο το χαπι?Ειναι η αρχη η ετσι θα ναι?Φοβαμαι μη μεγαλωσει και η κοινωνικη φοβια μετα απο κανα διμηνο οπως με το abilify,το οποιο εχω κοψει.:mad:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Δεν ειναι φαρμακο πρωτης επιλογης εχω ακουσει , γιατι μπορει να προκαλει περισσοτερα καρδιολογικα προβληματα.
    Ωστοσο δεν επηρεαζει σεξουαλικα κλπ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    το akineton ειναι για τις παρενεργειες.Αυτο το ιδιο κανει παρενεργειες???Με τα αντιψυχωσικα νιωθω σα φυτο.Δεν εχω δυναμεις καθολου..Εσεις πως ειστε?Εγω ουτε μπανιο δε μπορω να κανω απο την αδυναμια!Ετσι θα μαι δηλαδη ?Παει η ζωντανια?Νιωθω παραλυτη στα νευρα.:(

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ποιο χαπι παιρνεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    και νιωθεις καλα?Δηλαδη εισαι λειτουργικη ,δουλευεις,προσωπικη υγιεινη και κλπ.Εγω δε μπορω να σηκωσω ουτε ποτηρι ειλικρινα!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μπραβο libpa ωραια,χαιρομαι.Εγω δυστυχως νιωθω σαν αναπηρη!!!το geodon παιρνεις?ποσο καιρο παιρνεις τα χαπια, αν επιτρεπεται?χαλασε και το στομαχι μου εμενα, ειναι δυνατα αυτα!:(:(

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    afrula μαλλον ειναι η αρχη για αυτο νοιωθεις ετσι. περιμενε να ελαττωθει η δοση στη δοση συντηρησης και τοτε θα εισαι σχεδον φυσιολογικη. βεβαια δεν ξερω για το geodon αλλα υποθετω οτι θα ειναι το ιδιο με τα αλλα αντιψυχωτικα.

    οσον αφορα το akineton , ναι και αυτο εχει παρενεργειες ! Ιδιως μπορει να βλαψει τη γνωστικη ικανοτητα..

    Περιμενε ομως να ελαττωθει η δοση σου, κανε υπομονη και θα κοψεις τοτε και το akineton μαλλον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια απο το μεσημερι κανω εμετους.....Απο τα χαπια ειναι?Το χετε παθει εσεις?δεν εχω φαει τιποτα που να με πειραξε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    η διαγνωση ειναι ψυχοσικομορφη διαταραχη με συναισθηματικους σχηματισμους.....κατι δηλαδη αναμεσα σε καταθλιψη και ψυχωση η και τα δυο ?ποιος ξερει.Και τωρα που γραφω ποναει η κοιλια μου.Μηπως κανεις ειχε τετοια παρενεργεια?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε μπορω να τα αντεξω .εξαλου επαιρνα τη μιση δοση εδω και 20 μερες και ημουν τα ιδια χαλια.Αλλα μου κοψε τα αντικαταθλιπτικα.Δε ξερω συνεχως κανω εμετο!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μπορει να ειναι καμια παρενεργεια.. δεν ειμαι γιατρος αλλα επικοινωνησε με τον ψυχιατρο καλυτερα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τον πηρα το γιατρο και μου
    πε οτι δεν ειναι απο τα χαπια.Εγω δεν εφαγα τιποτα που να προκαλεσει εμετο.Τωρα παλι πονο εχω.Τι να πω δε ξερω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    λεει ναυτια και εμετος πεντακαθερα !!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Καποιος αλλος δε περνει geodon να μου πει?Αν του προκαλει η προκαλεσε εμετο και ναυτια??

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Aπο χθες το βραδυ στις 9 μεχρι τις 7 το πρωι ημουν στον Ευαγγελισμο επειδη πονουσε η κοιλια μου και εκανα εμετο συνεχεια.Και ολα αυτα απο το geodon.Να ναι καλα ο γιατρος μου.Μεγαλος βλακας!!Πρεπει να τον αλλαξω.Τα χαπια τα εκοψα μονη μου και παιρνω μονο effexor.Μη πω τι εγινε σε αυτο το μπουρδελο δε λεγεται........:(:(

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •