Αρχηγός της φυλής
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 190
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803

    Αρχηγός της φυλής

    Αν υποθέταμε πως είμαστε όλοι μας εδώ μέσα μια φυλή (όλες οι φυλές, ομάδες έχουν "αρχηγό", φαινομενικά ή συμφωνημένα) και ότι έχουμε έναν αρχηγό ποιος θα ήταν αυτός?

    Η εντύπωση μου είναι η εξής:
    Με βάση την αυτοεικόνα του ο krino αισθάνεται αρχηγός αν και οι περισσότεροι δεν θα ήθελαν να τον έχουν για αρχηγό.
    Με βάση την κοινή συμπάθεια ο keep_walking θα ήταν αρχηγός αν και πιστεύω δεν θα το ήθελε ο ίδιος η δεν θα ήξερε πως να το διαχειριστεί.
    Απο τις κοπέλες νομίζω πως η Θεοφανία θα ήθελε να ήταν αρχηγός αν και αδυνατώ να προβλέψω τι θα ήθελαν οι υπόλοιποι.

    άρα ποιος θα ήταν ο αρχηγός τελικά?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    O Αρχηγος ειναι ο NikosD. και μην λες διαφορετικα γιατι θα φας μπαν λολ.

    Δεν νομιζω να ειναι κανενας αρχηγος...αν και μου αρεσει να με συμπαθουν:) Ευχαριστω:)

    Εκτος απο οτι λεμε τους προβληματισμους μας και γραφουμε τις αμπελοφιλοσοφιες μας , περναμε την ωρα μας και επικοινωνουμε δεν νομιζω να ειναι αγωνας προς επικρατηση καποιου εναντι των αλλων , ουτε να αποδειξουμε οτι ειμαστε καλυτεροι απο τους αλλους.

    Φυσικα τοσα μυαλα διαφορετικα ο καθενας εχει την δικια του φιλοσοφικη θεωρηση και φυσικα υπαρχει και η διψα για εξουσια...αλλα το παρασοβαρεψαμε:)

    Καποιους που ζει στα ονειρα του θα μπορουσε να ειναι καλλιστα αρχηγος του κοσμου ας λενε αντιθετα οι αλλοι:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μπαρδον?
    τελειως λαθος αυτοεικονα υπαρχει dreamaker...


    η δικη μου θεση ειναι,
    Ούτε γαρ άρχειν Ούτε άρχεσθαι εθέλω
    Ηρακλειτος


    εντιτ: Και πολυ καλα κανουν οσοι δεν θα με ηθελαν για οτιδηποτε, θα τα εκανα ολα σκατα.... :D

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by keep_walking
    O Αρχηγος ειναι ο NikosD. και μην λες διαφορετικα γιατι θα φας μπαν λολ.

    Δεν νομιζω να ειναι κανενας αρχηγος...αν και μου αρεσει να με συμπαθουν:) Ευχαριστω:)

    Εκτος απο οτι λεμε τους προβληματισμους μας και γραφουμε τις αμπελοφιλοσοφιες μας , περναμε την ωρα μας και επικοινωνουμε δεν νομιζω να ειναι αγωνας προς επικρατηση καποιου εναντι των αλλων , ουτε να αποδειξουμε οτι ειμαστε καλυτεροι απο τους αλλους.

    Φυσικα τοσα μυαλα διαφορετικα ο καθενας εχει την δικια του φιλοσοφικη θεωρηση και φυσικα υπαρχει και η διψα για εξουσια...αλλα το παρασοβαρεψαμε:)

    Καποιους που ζει στα ονειρα του θα μπορουσε να ειναι καλλιστα αρχηγος του κοσμου ας λενε αντιθετα οι αλλοι:)
    Να φάω μπαν? Για ποιο λόγο, επειδή λέω τη γνώμη μου?
    Ο NikosD. είναι ο Administrator αλλά δεν συμμετέχει σε καυγάδες, ούτε βασικά μετέχει με τέτοιον τρόπο για να θεωρείται μέλος της \"φυλής\". Δεν πιστεύω άλλωστε να τον ενοχλεί αυτό το θέμα και βασικά αλλού είναι το ζουμί, όχι στο να εναντιωθώ στον admin, λάθος κατάλαβες..
    Λες πως δεν είναι αγώνας, καταρχάς δεν εννοώ πως τσακωνόμαστε μεταξύ μας για να βγει κάποιος νικητής, αλλά τι θα γινόταν σε περίπτωση που (υποθετικά έστω) θα μπορούσαμε να πούμε πως υπάρχει αρχηγός στην ομάδα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Oneiroplasmenos


    σε περίπτωση που (υποθετικά έστω) θα μπορούσαμε να πούμε πως υπάρχει αρχηγός στην ομάδα.

    σωστη η υποθεση σου,
    μονο που δεν θα ημουν εγω.
    Δεν μου αρεσει να υπαρχουν ατομα πιο πανω απο εμενα,
    αλλα και ατομα που να τους βλεπω πιο κατω.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by krino
    μπαρδον?
    τελειως λαθος αυτοεικονα υπαρχει dreamaker...


    η δικη μου θεση ειναι,
    Ούτε γαρ άρχειν Ούτε άρχεσθαι εθέλω
    Ηρακλειτος


    εντιτ: Και πολυ καλα κανουν οσοι δεν θα με ηθελαν για οτιδηποτε, θα τα εκανα ολα σκατα.... :D
    Εκφράζω την γνώμη που έχω σχηματίσει απο όσα διαβάζω εδώ μέσα, και μιλώντας υποθετικά έθεσα ένα ενδιαφέρον ερώτημα, η ουσία δεν είναι ποιος θέλει να ηγείται μιας ομάδας αλλά μέσα σε μια ομάδα, όπως εδώ μέσα, (και με αρκετά ενεργά μέλη και στην κοινωνία άλλωστε), ποιός θα μπορούσε να είναι ο αρχηγός με σκεπτικό πάντα το ψυχογράφημα του είδους της ομάδας..

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βρε συ, ΟΠ
    τι μετρηση να βαλεις για να κανεις κατι τετοιο?
    ο καθενας εχει το δικο του μεριδιο (ειτε συν ειτε πλην)
    το οποιο ομως δεν μπορεις να το συγκρινεις, γιατι ο καθενας μας ειναι μοναδικος.


    Διαφωνεις καπου?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να φάω μπαν? Για ποιο λόγο, επειδή λέω τη γνώμη μου?
    Ο NikosD. είναι ο Administrator αλλά δεν συμμετέχει σε καυγάδες, ούτε βασικά μετέχει με τέτοιον τρόπο για να θεωρείται μέλος της \"φυλής\". Δεν πιστεύω άλλωστε να τον ενοχλεί αυτό το θέμα και βασικά αλλού είναι το ζουμί, όχι στο να εναντιωθώ στον admin, λάθος κατάλαβες..
    Λες πως δεν είναι αγώνας, καταρχάς δεν εννοώ πως τσακωνόμαστε μεταξύ μας για να βγει κάποιος νικητής, αλλά τι θα γινόταν σε περίπτωση που (υποθετικά έστω) θα μπορούσαμε να πούμε πως υπάρχει αρχηγός στην ομάδα.

    Αυτο με τον admin ηταν αστειο , χιουμορ....
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Επισης δεν ξερω με ποιο σκεπτικο με εβαλες στο πακετο,
    με βαση τα ποστ?
    με βαση αυτα που λεω?
    με βαση τι αραγε?

  10. #10
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Υπάρχει μια πολύ ενδιαφέρουσα άσκηση επικοινωνίας που κάνουμε συχνά στις ομάδες υποστήριξης, η οποία βοηθά στο να ενδοσκοπήσουμε και να δούμε πως λειτουργούμε/επικοινωνούμε μέσα σε μια ομάδα.

    Θα προσπαθήσω να την αναρτήσω σε νέο θέμα, ίσως να έχει ενδιαφέρον, αν και εκτιμώ ότι μπορεί να οδηγήσει σε συγκρούσεις. (συχνά αυτό το αποτέλεσμα υπάρχει και μέσα στις ομάδες που την χρησιμοποιούμε).

    ΥΓ. Είναι αυτονόητο Oneiroplasmenos ότι αυτό το θέμα δεν ανήκει στα ενοχλητικά του φόρουμ. Μάλλον χιούμορ έκανε ο Κιπ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και εγω αισθανομαι καπως αβολα...εκτος αν το δουμε χαλαρα...για αυτο το ριχνω λιγο στο χιουμορ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Ονειροπλασμένε εγώ είμαι μαζί σου.
    Φυσικά και θα έπρεπε να είμαι αρχηγός της φυλής.
    Θα είχα δυο παλακίδες: τον κηπ και τον κρίνο.
    Τον κηπ για να αμπελοφιλοσοφούμε και να με υπηρετεί, και τον κρίνο δεμένο σταυρωτά πάνω από ένα τσουκάλι που βράζει. με τρυπημένη μύτη από ένα μεγάλο κόκκαλο και κάποια μέλη από κάτω να τον μαστιγώνουν, (αλομπαρ, μστρουμφ), ενώ η υπαρχηγός της φυλής, (ρέμεντι), θα τον έλουζε με μεγάλα κομμάτια αλάτι πάνω στις τεράστιες πληγές του.
    Τις δευτέρες θα μας απήγγειλε γύρω απ τη φωτια, ποιήματα η γουιρντ, τις τρίτες θα τρέχαμε στις πορείες στο δάσος με τη ρέιν, τις τετάρτες ομαδική ψυχοθεραπεία στη μεγάλη σκηνή με τη μαρίνα, τις πέμπτες θα δικάζαμε τα κακώς κείμενα της φυλής μας, όπου φυσικά κάθε εβδομάδα θα είναι κατηγορούμενος ο κρίνο και κάθε εβδομάδα να καταδικάζεται σε αιώνιο μαστίγωμα, βγάλσιμο νυχιών και ξερίζωμα μύτης.
    Παράλληλα, οι υποτακτικοί του, (νάτσουρ), θα προσπαθούν να ξεσηκώσουν επανάσταση κατά του αρχηγού, (εμένα), αλλά η υπαρχηγός, εισαγγελέας εφετών και αρχηγός της αστυνομίας του χωριού μας, (ρέμεντι), θα την σούρνει στις ρούγες δεμένη στο άλογο της από το κόκαλο στη μύτη και έτσι ειρηνικά θα καταστέλουμε κάθε είδους επανάσταση.
    Τις παρασκευές θα έχουμε ντέι οφ και τα σαββατοκύριακα θα πηγαίνουμε στο τσίρκο όπου φυσικά πρωταγωνίστρια θα είναι η πανικούλα και θίασος τα υπόλοιπα ψευδώνυμα της.

    Αυτά.

    Ελπίζω να με ψηφίσετε.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by NikosD.

    αν και εκτιμώ ότι μπορεί να οδηγήσει σε συγκρούσεις.


    παντα υπαρχει ενδιαφερον για να πετιουνται βελακια ενθεν και ενθεν....
    ποσο μαλλον, οταν εχεις και ενα επιστημονικο προβαδισμα για αυτο.

    :cool:

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία



    και τον κρίνο δεμένο σταυρωτά πάνω από ένα τσουκάλι που βράζει. με τρυπημένη μύτη από ένα μεγάλο κόκκαλο και κάποια μέλη από κάτω να τον μαστιγώνουν, (αλομπαρ, μστρουμφ), ενώ η υπαρχηγός της φυλής, (ρέμεντι), θα τον έλουζε με μεγάλα κομμάτια αλάτι πάνω στις τεράστιες πληγές του..


    τετοια διαβαζω και εχω ονειρωξεις.....
    αρργγκκκκ δεν κρατιεμαι....

    (σορρυ, εχει καθολου σεχ το πακετο? καμια παρτουζα ισως κυριακες βραδυ?)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ελπίζω να με ψηφίσετε.
    +1 ψηφο απο μενα για το θεϊκο και μονο ποστ και +1 ακομα γιατι εχω υψηλο αξιωμα λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •