Σύστημα προειδοποιήσεων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 166
  1. #1
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033

    Σύστημα προειδοποιήσεων

    Με αφορμή όλες τις παρεκτροπές που παρατηρούνται στο φόρουμ, αποφασίσαμε να τοποθετήσουμε ένα σύστημα προειδοποιήσεων στα μηνύματα/χρήστες που παραβιάζουν τον κανονισμό του φόρουμ.
    Στις 5 προειδοποιήσεις το μέλος θα αποκλείεται από το φόρουμ για 5 ημέρες. Σε περίπτωση επανάληψης, θα αποκλείεται οριστικά.

    Το σύστημα αυτό θα τοποθετηθεί και θα δοκιμαστεί τις επόμενες ημέρες -καλώς εχόντων των πραγμάτων-.

    Ανοίγω το θέμα για τυχόν σχόλια και προτάσεις.

    Ευχαριστώ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    To θεμα ειναι να ξεκαθαριστει για ποιους λογους θα υπαρχουν αυτες οι προειδοποιησεις και πανω απο ολα να εφαρμοζονται προς ολους και παντα και οχι αναλογα με το ποτε μπορει να ειστε μεσα στο φορουμ εσυ ή celia ωστε να μην υπαρχουν γκρινιες κατι που προυποθετει την ενεργη συμμετοχη σας
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    για την προειδοποιηση εννοεισ απλα μυνημα που αντιτιθεται στουσ ορουσ χρησησ η για συνεχομενα μυνηματα με τα τελευταια γνωστα αποτελεσματα γιατι αν ειναι το πρωτο ενα μυνημα μπορεει να ξεφυγει στον καθενα αν ειναι στα συνεχομενα πιστευω ειναι σωστο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Με ποιο τρόπο θα μας προειδοποιείτε με u2u;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Νίκο,εγώ θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο όσον αφορά τον οριστικό αποκλεισμό ενός μέλους.
    Θα πρότεινα η οριστική διαγραφή να γίνεται όταν η επανάληψη συμβαίνει μέσα σε ένα χρονικό διάστημα.Δλδ να υπάρχουν 5+5 προειδοποιήσεις π.χ. μέσα σε 2 μήνες.
    Αν και η αλήθεια είναι πως είμαι αρνητική στην οριστική διαγραφή εκτός πολύ σπάνιων περιπτώσεων.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Arsi

    Αν και η αλήθεια είναι πως είμαι αρνητική στην οριστική διαγραφή εκτός πολύ σπάνιων περιπτώσεων.

    αυτο ακριβως....
    παμε απο το ενα ακρο στο αλλο.

    Αλλα πλεον νιωθω οτι με αφορα ολο και λιγοτερο....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    NikosD. , συμφωνώ.
    http://www.mazi.org.gr/

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    και μιας και ανοιξαμε κουβεντα,
    για να μην πιο παλια, μενω στη σημερα.


    Αυτο εδω,
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=6461
    τι χρησιμοτητα εχει στο φορουμ?

  9. #9
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Originally posted by krino
    και μιας και ανοιξαμε κουβεντα,
    για να μην πιο παλια, μενω στη σημερα.


    Αυτο εδω,
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=6461
    τι χρησιμοτητα εχει στο φορουμ?
    καμία, όπως έγραψα και κει, το αφήνω γιατί πήρε διαφορετική τροπή.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τι να σου πω.....
    ειμαι μια ετσι μια αλλιως.

    Καταλαβαινω την σκεψη σου και την αγωνια σου.
    Δεν καταλαβαινω ομως την τακτικη των παρεμβασεων σου η των μη παρεμβασεων εξισου.

    Καποια στιγμη,
    θα πρεπει να κανεις σαφες οτι φορουμ υποστηριξης δεν εμπειριεχει τετοια θρεντς,
    αν μη τι αλλο αυτα να τα συζηταει με την παρεα του και οχι να πεταει τα βοθρολυμματα του εδω μεσα.

    Θα στο ξαναπω οτι αυτο δεν εχει γινει απολυτα σαφης με αποτελεσμα να εχει ξεκινησει να ξεμπλεκεται ενα απιστευτο κουβαρι απειρων χαρακτηρισμων, εδω και πολλους μηνες που απο οτι ηδες δεν εχει σταματημο.
    Σημερα που βλεπω καποια πραγματα πιο αποστασιοποιημενα, η weird ειχε ενα δικαιο σε οτι ελεγε (δεν της δινω το 100%)
    και θα επρεπε να εχει τις ασφαλιστικες δικλειδες να αισθανεται οτι ο λογος δεν περιφερεται ασυστολα στο χωρο.


    Τωρα προσπαθεις να μαζεψεις τα πραγματα βαζοντας ενα χαλιναρι κλησεων τροχαιας.....
    Δεν ξερω που θα οδηγησει, μπορει και πουθενα.

    Αν θες να ειμαστε δικαιοι κατα παντων,
    δεν θα επρεπε να υπαρχει ουτε ΕΝΑ ποστ που να προσβαλει ειτε καποιον προσωπικα ειτε την φιλοσοφια του χωρου.
    Αυτη ειναι η θεση μου γενικοτερα.

    Απο κει και περα,
    εκτιμω οτι εχεις αφησει δεκαδες τετοια ποστ να σερνονται ελαφρα την καρδιαν....
    Και δεν με απασχολει οτι θα φυγει ο ταδε, οσο μερικες φορες αναρωτιεμαι που γραφω?
    Και γιατι πρεπει το πρωι που μπαινω εδω με τον καφε μου, και να βλεπω την πρωινη μπουρδα της καθε ρεμεντυ?
    (πολυ πιθανον και η ρεμεντυ την δικη μου, αν αυτη προκυπτει)
    2-3 φορες καποιες αναρτησεις με τα μπινελικια που ειχε ριξει τα εσβησες, γιατι αλλωστε για αυτο τα εγραψε και αυτη για να τα σβησεις λιγο μετα....

    Ψαξε τωρα και σκεψου πως μπορεσε να αποκτησει αυτη την ανεση η καθε ρεμεντυ για να γραφει τετοια ποστ.
    Η απαντηση ειναι αυτη που ψαχνεις.
    Και οχι δεν εχει να κανει με καταστολη αλλα με σαφη προσδιορισμενα κριτιρια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    krino

    δημιουργησε δικο σου φορουμ και κανε τις καλυτερες δυνατες παρεμβασεις. τοση πειρα εχεις πια.

    κανεις δεν ειναι Θεος

    και προπαντων κανεις δεν ειναι εκει για να σου λυνει τις διαφορες σου με την Remedy

    σανενα παιδακι που φωναζει ελα μπαμπα αυτη η κοπελα με χτυπησε...

    δεν νομιζω να εχει κανεις τον αλγοριθμο της ταξης τον πραγματων

    αυτο που ζητας το θεωρω ανεφικτο

    και θεωρω οτι απλα αντιπροσωπευει το δικο σου θυμο για συγκεκριμενο προσωπο
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    researcher ,
    εισαι εντελως λαθος αν θεωρεις οτι το λινκ που εβαλα πιο πανω ειναι δικη μου διαφορα με καποιο χρηστη.
    Τα αυτονοητα επρεπε να τα καταλαβαινεις.
    Επισης θα επρεπε να καταλαβαινεις οτι η κοπελα (η καθε κοπελα) δεν χτυπαει εμενα, αλλα το φορουμ το ιδιο.

    Δεν εχω κανενα θυμο για κανενα, εχω ξαναπει μονο απαγοητευση.
    Τωρα αν νομιζεις οτι ειναι οντως προσωπικο μου θεμα,
    γραψε λαθος και πες οτι εγραψα μια βλακεια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by krino
    Τωρα προσπαθεις να μαζεψεις τα πραγματα βαζοντας ενα χαλιναρι κλησεων τροχαιας.....
    Δεν ξερω που θα οδηγησει, μπορει και πουθενα.
    Eντάξει,δεν νομίζω ότι είναι κάτι σαν κλησεις τροχαίας ή και μπορεί και ναι αν θεωρήσουμε πως απλά είναι συνέπειες της μη τήρησης όρων χρήσης που γενικά πρέπει να υπάρχουν(αλλιών δεν έχουν νόημα και οι όροι χρήσης).
    Εγώ δε νομίζω ότι δε θα οδηγήσει πουθενά.
    Εδώ στους μεγάλους καυγάδες γίνονται κάποιες διαγραφές μηνυμάτων κ μια παρέμβαση του Νίκου και ηρεμεί κατευθείαν το κλίμα.Φαντάζεσαι να μη γινόταν αυτές οι παρεμβάσεις μέχρι που μπορεί να έφτανε η κατάσταση?

    Απ\'ότι καταλαβαίνω το σύστημα προειδοποίησης είναι μια πιο οργανωμένη παρέμβαση στον εκτροχιασμό των ορων χρήσης και γενικά της μη ομαλής λειτουργίας του φόρουμ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Προσωπικα βρισκω ασκοπη μια κριτικη του νεου συστηματος πριν ακομη το δουμε να εφαρμοζεται.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Ε δεν κρίνουμε απλά συζητάμε ...
    ή καλύτερα κρίνουμε το σύστημα σαν ιδέα,όχι σαν εφαρμογή.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •