Μίσος ή αδιαφορία; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Originally posted by Scorpina90
    ....Τελοσπάντων, ίσως έκανα πράγματα που δεν έπρεπε να κάνω, αλλά είμαι έτσι σαν άνθρωπος, ότι αισθάνομαι το εκφράζω. Γενικά.
    ....
    ειναι κι αυτη μια σταση...
    κι αυτος εξεφρασε την αρνηση του να υπαρξει κατι μεταξυ σας και μπραβο του εφοσον ησουν μαθητρια του που δεν μπλεχτηκε σε κατι τετοιο.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    20
    Ναι δεν διαφωνώ Remedy, άλλωστε είναι και κάτι που θαυμάζω κατά μια έννοια πάνω του, όσο και αν με πειράζει αυτό. Δεν είναι καθηγητής μου εδώ και δύο χρόνια βεβαια, αλλά αυτό ειναι άλλο θεμα.
    Ναι βρε Oneiroplasmene, αλλά προσπαθώ να φανταστώ πως θα ενιωθε μεσα της αυτή η κοπελα για να φτάσει σε τετοιο σημειο, ο έρωτας μερικες φορες σε εξωθεί να κανεις πράγματα τρελα. Και επειδη εχω βρεθεί κατα καποιον τροπο στη θεση της, ειπες θεοτρελη και λεω θα μπορουσες καλλιστα να σκεφτεις και το ιδιο για μενα! Γιατι μπορει να μην εκανα παρακολουθησεις, αλλα του εστειλα και γραμμα, του ειχα βαλει και τραγουδι.:P Όταν βλεπουμε κατι απο εξω και δεν το ζουμε, είναι ευκολο να κρίνουμε και να λεμε και να λεμε. Αυτο θεωρω οτι δεν ειναι σωστό. Αυτό ειπα.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by Scorpina90
    Ναι βρε Oneiroplasmene, αλλά προσπαθώ να φανταστώ πως θα ενιωθε μεσα της αυτή η κοπελα για να φτάσει σε τετοιο σημειο, ο έρωτας μερικες φορες σε εξωθεί να κανεις πράγματα τρελα. Και επειδη εχω βρεθεί κατα καποιον τροπο στη θεση της, ειπες θεοτρελη και λεω θα μπορουσες καλλιστα να σκεφτεις και το ιδιο για μενα! Γιατι μπορει να μην εκανα παρακολουθησεις, αλλα του εστειλα και γραμμα, του ειχα βαλει και τραγουδι.:P Όταν βλεπουμε κατι απο εξω και δεν το ζουμε, είναι ευκολο να κρίνουμε και να λεμε και να λεμε. Αυτο θεωρω οτι δεν ειναι σωστό. Αυτό ειπα.
    Λες να μην έχω ερωτευτεί ούτε γω? πόσο μάλλον στην ηλικία σου που είναι πιο έντονο το συναίσθημα... να σκέφτεσαι τον άνθρωπο σου συνεχώς, να ενθουσιάζεσαι σε μια καλή κουβέντα που θα σου πει κτλ δεν μου είναι άγνωστος ο έρωτας. Για μένα μάλιστα μια ερωτική απογοήτευση ήταν η αφορμή να εκδηλώσω σημάδια ψύχωσης και ακόμα και τώρα αναρωτιέμαι πόσο σοβαρός λόγος ήταν αυτός για να με στείλουν στον ψυχίατρο και να με πλακώσουν στα ψυχοφάρμακα... Τεσπά μην σε τρομάζω, ολα ανθρώπινα είναι και μέσα απο τα λάθη, τις απογοητεύσεις μαθαίνουμε και εξελισσόμαστε. :)

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    20
    Έχεις δίκιο, όλα μεσα στη ζωη είναι... Πάντως αυτό που εχω καταλάβει γενικά είναι ότι όταν δείχνεις το συναίσθημα σου κινδυνεύεις να μην στο ανταποδώσουν ή ακομη χειρότερα να φανεις ευαλωτος και να σε περασουν για πολυ μελο ή ευαισθητο... Όταν απ\' την άλλη, δεν το δείχνεις θα χαρακτηριστείς ψυχρός και αδιαφορος και δεν θα καταλαβει ο άλλος τι θες. Άβυσσος η ψυχή του άντρααα!!! Αναθεμα κι αν θα καταλαβω ποτέ τι ακριβως πρέπει να κανω. Να κρύβομαι ή να είμαι ο εαυτός μου??!!:D

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Για μένα μάλιστα μια ερωτική απογοήτευση ήταν η αφορμή να εκδηλώσω σημάδια ψύχωσης και ακόμα και τώρα αναρωτιέμαι πόσο σοβαρός λόγος ήταν αυτός για να με στείλουν στον ψυχίατρο και να με πλακώσουν στα ψυχοφάρμακα... Τεσπά μην σε τρομάζω, ολα ανθρώπινα είναι και μέσα απο τα λάθη, τις απογοητεύσεις μαθαίνουμε και εξελισσόμαστε. :)
    Εγώ νομίζω ότι θα σου εκδηλωνόταν έτσι ή αλλιώς η ψύχωση αν όχι σε κείνη την φάση σε κάποια άλλη φάση αν το έχεις κάποια στιγμή θα σου βγει ας μας πει κάποιος ειδικός γιατί και εμένα με απασχολεί. Αν και από τα λιγα που έχω διαβάσει πολλοί άνθρωποι εκδηλώνουν ένα ψυχωτικό επεισόδιο σε κάποια δύσκολη στιγμή αλλά μετά αυτό φεύγει.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Scorpina90

    και αδιαφορία εκείνος αδιαφορία κι εγώ! :)

    κατσε μισο λεπτο,
    ο τυπος ειναι καθηγητης σωστα?

    Σου περασε ποτε απο το μυαλο, οτι με βαση την θεση,
    ειχε (και εχει γενικα) υποχρεωση να προστατεψει τον εαυτο του?

    Η μηπως για ενα πηδημα,
    μπορει να εχει προβληματα στη δουλεια του ο καθενας?

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Scorpina εγώ δεν μπορώ να καταλάβω εσύ τον απέρριψες ή αυτός σε απέρριψε; Μάλλον το δεύτερο ε; Γιατί αν ήταν το πρώτο, θα ήταν μίσος και όχι αδιαφορία.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by janet
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Για μένα μάλιστα μια ερωτική απογοήτευση ήταν η αφορμή να εκδηλώσω σημάδια ψύχωσης και ακόμα και τώρα αναρωτιέμαι πόσο σοβαρός λόγος ήταν αυτός για να με στείλουν στον ψυχίατρο και να με πλακώσουν στα ψυχοφάρμακα... Τεσπά μην σε τρομάζω, ολα ανθρώπινα είναι και μέσα απο τα λάθη, τις απογοητεύσεις μαθαίνουμε και εξελισσόμαστε. :)
    Εγώ νομίζω ότι θα σου εκδηλωνόταν έτσι ή αλλιώς η ψύχωση αν όχι σε κείνη την φάση σε κάποια άλλη φάση αν το έχεις κάποια στιγμή θα σου βγει ας μας πει κάποιος ειδικός γιατί και εμένα με απασχολεί. Αν και από τα λιγα που έχω διαβάσει πολλοί άνθρωποι εκδηλώνουν ένα ψυχωτικό επεισόδιο σε κάποια δύσκολη στιγμή αλλά μετά αυτό φεύγει.
    Κι όμως, σε προηγούμενη ερωτική απογοήτευση είχα σχεδόν παρόμοια συμπτώματα (βέβαια δεν ήταν ίδιο το περιβάλλον), έμενα μόνος τότε. Το ξεπέρασα βέβαια και για τα επόμενα χρόνια μια χαρά ήμουν. Για μένα janet το πρόβλημα ξεκινάει απο την στιγμή που σου βγάλουν διάγνωση (σε φακελώσουν δηλαδή) και σε αρχίσουν σε αγωγή (επικίνδυνο πράγμα η χημεία και προκαλεί αλλαγές), όπως λες θα μπορούσε να είχε περάσει απο μόνο του...

    Πάντως να σου πω, όσο μεγαλώνω αδυνατώ να πιστέψω αυτά που μας πλασάρουν γιατί έτσι βολεύει μερικούς. sorry.

    Σε κάθε περίπτωση its complicated...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    20
    Krino, δεν μιλάω για την περίοδο που ήμουν ακόμη μαθήτρια. Εννοείται πως δεν περίμενα ότι θα μπορούσε να γίνει κάτι εκείνη την περίοδο. Εγώ μιλάω για τώρα, που γνωρίζει ότι τον θέλω, που είμαι ενήλικη και φοιτήτρια. Δεν νομίζω πως τώρα θα έχανε τη θέση του ή θα κινδύνευε η δουλειά του!
    Libpa,ναι το δευτερο είναι το πετυχες.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    εγω το θεωρω

    οτι δεν ειναι ουτε μισος ουτε αδιαφορια

    η αποφυγη του εχει να κανει ξεκαθαρα με τις προθεσεις του να μην ενδωσει στο ερωτικο σου καλεσμα

    και τιποτα αλλο

    τουλαχιστον εγω ετσι κανω

    οταν καποιος δεν μου αρεσει και ξερω οτι εχει εκδηλωσει οτι του αρεσω

    δεν παω να του πω ξερεις δεν μου αρεσεις

    απλα τον αποφευγω

    οχι φοβερααααα εντονα αλλα διακριτικα ωστε να καταλαβει

    βεβαια ειμαι αρκετα ενοχικη και γι αυτο θελω να ειμαι ξεκαθαρη

    ισως εχει γινει να το πω και αμεσα

    και μετα να το δηλωσω και εμπρακτα

    ψαξε καποιον αλλο ερωτικο συντροφο

    εγω δεν ενδοαφερομαι. τελος

    ξεκαθαρη η σταση

    τωρα το οτι ο αλλος αναλογως θα πονεσει

    η οτι η χιλοπιτα ποναει

    αυτο ειναι αλλο ζητημα

    και ποιος δεν εχει φαει....

    παρεπιμπτοντως

    η χιλοπιτα ιστορικα συστηνοταν ως γιατρικο για τον πονο που προκαλουσε η ερωτικη απογοητευση. οι γιατροι στο μεσαιωνα νομιζω συστηναν στον αρρωστο να τρωει για τρεις εμρες ενα μειγμα σταριου βρασμενο σε μορφη πιτας για να γινει καλα. εξου και η χιλοπιτα...
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Originally posted by Scorpina90
    Krino, δεν μιλάω για την περίοδο που ήμουν ακόμη μαθήτρια. Εννοείται πως δεν περίμενα ότι θα μπορούσε να γίνει κάτι εκείνη την περίοδο. Εγώ μιλάω για τώρα, που γνωρίζει ότι τον θέλω, που είμαι ενήλικη και φοιτήτρια. Δεν νομίζω πως τώρα θα έχανε τη θέση του ή θα κινδύνευε η δουλειά του!
    Libpa,ναι το δευτερο είναι το πετυχες.
    σκορπινα, δεν αρκει να θελεις καποιον ανθρωπο για να γινει μια ερωτικη σχεση.
    θα πρεπει να σε θελει κι αυτος...
    αυτο, προφανως δεν συνεβη.

    σε προηγουμενο σχολιο σου ρωτας για ποιον λογο μπορει να μη θελει καποιος να..ενδωσει σε ενα ερωτικο ενδιαφερον.
    μα, απλα γιατι δεν αισθανεται κι αυτος το ιδιο....
    εσυ οποιον αντρα βλεπεις στον δρομο τον θελεις, η θα τον ηθελες οπωσδηποτε αρκει να σου εξεφραζε το ερωτικο του ενδιαφερον?
    υποθετω πως οχι!
    το ιδιο συμβαινει και με τους αλλους ανθρωπους.
    αλλοι ανθρωποι μας ελκυουν κι αλλοι οχι,χωρις να εχουν κατι κακο...απλα, δεν.....

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Scorpina90


    Δεν νομίζω πως τώρα θα έχανε τη θέση του ή θα κινδύνευε η δουλειά του!
    Το λες πολυ καθαρα....
    ΕΣΥ νομιζεις....
    Αυτο δεν σημαινει οτι το νομιζουν ολοι.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    20
    Από καποια άλλα σημαδια του είχα καταλαβει ότι δεν είναι αδιαφορος. Έμοιαζε σα να ευχαριστιεται όλο αυτο που γίνεται, ίσως ήταν και θέμα εγωισμού. Όταν καταλαβε ότι δεν παιζω μαζί του και οτι τα εννοω φρέναρε. Δεν ήταν ακριβώς έτσι απο την αρχή. Το καταννοώ ότι μπορεί να μην με θελει, αν και πιστευω περισσοτερο ότι είναι η διαφορα ηλικιας που δεν τον αφηνει.
    Και κατι τελευταιο. Γιατι επιμενεις οτι θα χασει τη δουλεια του. Θα κινδυνευε δηλαδη η δουλεια του αν εκανε σχεση με μια 20 αρα??? Αυτο πρωτη φορα το ακουω.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by Scorpina90
    Έχεις δίκιο, όλα μεσα στη ζωη είναι... Πάντως αυτό που εχω καταλάβει γενικά είναι ότι όταν δείχνεις το συναίσθημα σου κινδυνεύεις να μην στο ανταποδώσουν ή ακομη χειρότερα να φανεις ευαλωτος και να σε περασουν για πολυ μελο ή ευαισθητο... Όταν απ\' την άλλη, δεν το δείχνεις θα χαρακτηριστείς ψυχρός και αδιαφορος και δεν θα καταλαβει ο άλλος τι θες. Άβυσσος η ψυχή του άντρααα!!! Αναθεμα κι αν θα καταλαβω ποτέ τι ακριβως πρέπει να κανω. Να κρύβομαι ή να είμαι ο εαυτός μου??!!:D
    Μην απογοητεύεσαι. Έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου για να βρεις κάτι που θα δέσει με καλές συνθήκες. Δεν συμβαίνει πάντα αυτό που λες, συνήθως συμβαίνει σε ανώνυμους ανθρώπους αν και συμβαίνει και σε πιο μεγάλες ηλικίες. Τώρα για την ψυχή του άντρα που είναι άβυσσος... μπα δεν νομίζω. Πολλές φορές τα ίδια ισχύουν και για τα δύο φύλλα. Παίζει ρόλο η δυναμικότητα, η ανεξαρτησία και η αυτοπεποίθηση για να ελκύσεις κάποιον ή κάποια.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    20
    Σωστά όλα αυτά, αλλά σοβαρά τώρα. Δεν ισχύει αυτό που λένε όσο φτύνεις κάτι τόσο κολλάει? Και ότι συνήθως όταν σε έχει ο αλλος δεδομένο, τότε αστα βραστα?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •