Τι αντιμετωπιζω? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 342
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    τι θα σε συμβουλευες αν ησουν καποιος τριτος και ειχες εσενα μπροστα σου ?

    Θα με συμβουλευα να πεθανω ή να τσακιστω να φυγω.
    Να δουλευω ολη μερα , να συντηρω το σπιτι μου , να κανω τις δουλειες μου και να ζω την ζωη μου.
    Αντε μηπως βρω και κανα ατομο της προκοπης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θα φυγω αλλα πρεπει να αντεξω 6 μηνες ακομα...ναι τοσο καιρο δεν με ενοιαζε τωρα που με ειμαι κοντα στο στοχο με νοιαζει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ρε τους μιλαω και στα καλα καθουμενα εξαφανιζονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μονο να μην πειραξουν τη σφαιρα κανενας που εχω χτισει γυρω μου γιατι τον πηρε ο διαολος , αρκετα ανεχθηκα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ενας αλλος που λετε που ολοι κανουν οτι δεν υπαρχει...ναι τον θωρουν τρελλο...αντιδρα σαν νευροσπαστο και δεν μπορει καν να συζητησεις ευκολα μαζι του...απλως τον αποφευγεις.

    Εγω ημουν πιο καλοσυνατος ,ευγενικος κλπ , αλλα βλεπω το μελλον μου στα ματια του...δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο προσαρμογης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by keep_walking
    Ενας αλλος που λετε που ολοι κανουν οτι δεν υπαρχει...ναι τον θωρουν τρελλο...αντιδρα σαν νευροσπαστο και δεν μπορει καν να συζητησεις ευκολα μαζι του...απλως τον αποφευγεις.

    Εγω ημουν πιο καλοσυνατος ,ευγενικος κλπ , αλλα βλεπω το μελλον μου στα ματια του...δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο προσαρμογης.
    εσυ εισαι εσυ και οριζεις τον δικο σου εαυτο και τις δικες σου αντιδρασεις

    ο αλλος παντα ειναι ο αλλος


    δεν εισαι εσυ
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Με βλεπω....προς εκει παω...αν μεινω εδω , καθε μερα χανω και την ανθρωπια μου περισσοτερο , μεχρι που θα αρχισω να γρυλιζω λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ωραια μαυρισαμε και σημερα...παω να κοιμηθω λιγο γιατι ειμαι πολυ αυπνος...αυτο μου φτιαχνει παντα το κεφι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τα λεμε ευχαριστω:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    keep υπομονή 6 μήνες...μετά ούτε που θα τους ξέρεις...θα ρίξεις μαύρη πέτρα πίσω σου με τους μ..κες

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    καλον υπνο!

    εγω οταν ειμαι αυπνη η πολυ κουρασμενη μη σου πω κι οταν ειναι βραδυ

    δεν κανω ποτε βαρυγδουπες σκεψεις

    κι αν κανω δεν τις πιστευω....


    αντε καλη ξεκουραση....!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Keep κι εγώ νομίζω ότι όντως πρέπει να φύγεις από κει.Άλλωστε τόσο καιρό το λες και το θες.
    Όσο για τους ανθρώπους,ειδικά στις κλειστές κοινωνίες τι να πω!!!
    Δε βγήκε τυχαία καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα.Ίσως γίναν κάποια γεγονότα πριν 10 χρόνια και η τοπική κοινωνία κόλησε ...
    Δημιουργήθηκαν παράξενες ισορροπίες.Αυτοί σε πρώτη φάση τότε εννοείται πως δεν σε αποδέχτηκαν κ κόλησαν σε ταμπού κ.λ.π. που γνωρίζουμε πως γίνεται,εσύ απ\'την πλευρά σου φυσιολογικότατα κλείστηκες με την αχαρακτήριστη αυτή συμπεριφορά και δημιουργήθηκε ένα χάσμα επικοινωνίας.
    Αυτό που προσπαθείς, να επαναπροσδιορίσεις τον εαυτό σου στην τοπική κοινωνία όσον αφορά την επικοινωνία τρίζει τις ισορροπίες που ήδη δημιουργήθηκαν κι έτσι δυσκολεύει λίγο το θέμα(όχι ότι δε γίνεται!).
    Γι\'αυτό θεωρώ πως η αλλαγή πόλης θα σε έβγαζε από αυτή τη φάση πολύ πιο εύκολα.
    Άλλωστε γενικώς,δε σου αρέσει η πόλη σου.
    Άντε 6 μήνες δεν είναι πολλοί:)
    καλή συνέχεια στην οργάνωσή σου.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by researcher
    ωραιο ειναι να παραμενεις να στυλωνεσαι και να θωρακιζεσαι για να μην πεσεις
    Εγω απ΄ την αλλη ειμαι της αποψης οτι σε ενα πραγματικα τοξικο περιβαλλον δεν μπορει να υπαρξει ουσιαστικη, αποτελεσματικη οριοθετηση. Οτι ορια και να θεσει κανεις διαβρωνονται και αργα η γρηγορα καταληγει κανεις απο εκει που ξεκινησε. Μονη λυση κατα τη γνωμη μου ειναι η αλλαγη περιβαλλοντος με ενα μη-τοξικο, γιατι οχι και ευχαριστο.

    Ελπιζω οι εξι μηνες να περασουν γρηγορα κηπ :) και να βρισκεσαι πλεον καπου οπου θελεις να εισαι.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    keep_walking, μήπως έχεις μιλήσει για το πρόβλημά σου σε κάποια από αυτά τα άτομα το έχει διαδώσει και γι\' αυτό υπάρχει αυτό το \"εξαφανιζόλ?\" Δεν δικαιολογώ σε καμία περίπτωση αυτή τη συμπεριφορά εννοείται. Αλλά ξέρουμε όλοι καλά ότι προκαταλήψεις για τα ψυχολογικά προβλήματα υπάρχουν και ο κόσμος πολλές φορές είναι άδικος και κακός. Ειδικά σε μια μικρή κοινωνία τα taboo είναι πολλά. Στο λέω και εγώ γιατί μένω σε 1 μικρή πόλη και έχω αντιμετωπίσει τρομερές προκαταλήψεις. Αγωνίστηκα πολύ για να αποδείξω ότι δεν είμαι αυτή που έλεγαν. Εννοείται ότι δεν το έχουν αποδεχτεί όλοι αλλά πλέον κανένας δε με κοροΊδεύει μπροστά στη μούρη μου. Και ο λόγος της προκατάληψης ήταν γελοίος: επειδή οι γονείς μου έχουν κάνει από 2 αποτυχημένους γάμους ο καθένας εντός της πόλης.. Έτσι για εκείνους δε θα κατάφερνα τίποτα στη ζωή μου και θα ήμουν μία από τα ίδια.. Βέβαια στο πλάνο μου είναι να φύγω και εγώ όταν μπορέσω..Όχι γιατί με αντιμετωπίζουν κάπως αλλά γιατί εχω πολύ άσχημες αναμνήσεις.. Κουράγιο keep_walking, θα φύγεις και όλα θα είναι καλύτερα.;)
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    για ποιο λόγο σε αποφεύγουν? λόγω της ψυχολογικής σου κατάστασης?
    μένεις σε τόσο μικρό μέρος που το γνωρίζουν όλοι?

Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •