ονειρα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: ονειρα

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by elena72
    με συγχωρητε παιδια,,,ημουν λιγο αμυντικη ,,,σας ευχαριστω πολυ που ασχοληστε.
    Μην γινεσαι απολογητικη
    Αυτο μπορεις να το δουλεψεις ??:)
    Πρωτη αρχη στη ζωη σου!!!
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by elena72
    τι να πρωτοδουλεψω?απο που να αρχισω?ολα σκ... τα χω κανει!!με την γιατρο τωρα ξεκινησα καλη ητανε,αλλα ουτε να σκεφτω δεν μπορω!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να συγκεντρωθω!!τουλαχιστον ηρεμησα απο τα νευρα μου!!!
    Απο την αρχη να το δουλεψεις
    Απο την αρχη ν αρχισεις


    Αλλα λες εδω \" καλη ητανε\"
    Δεν υπαρχει ??
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    elena72, παρακολουθώ ώρα το θέμα. Γενικά στη ζωή μου είμαι υπέρ των διαζυγίων. Επειδή έκανες μία λάθος επιλογή αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να μείνεις χαντακωμένη εκεί μία ζωή. Και αν σκέφτεσαι το παιδί σε πληροφορώ πως μπορεί βραχυπρόθεσμα να στενοχωρηθεί αλλά μακροπρόθεσμα θα είναι πολύ καλύτερο να μεγαλώνει με μία μητέρα ευτυχισμένη, τουλάχιστον ήρεμη παρά με μία μητέρα μέσα στα νεύρα.. Και αυτά τα \"παλαιών αρχών\" μη σε κάνουν να μασάς.. Ξεκίνα εσύ τις απαραίτητες διαδικασίες και θα γίνει εκ των συνθηκών και ... \"νέων αρχών\"!:P Κάτσε σκέψου καλά και ζύγισε τα πράγματα. Είσαι νέα ακόμα! Και αυτό το λέω στην αδερφή μου που τελικά βρήκε τη δύναμη και έχει ξεκινήσει τις διαδικασίες και στην ξαδέρφη μου που κολώνει: \"Καλύτερα 1,2,5 χρόνια με δυσκολίες και τρεξίματα λόγω διαζυγίου παρά μία ζωή δυστυχισμένη\".
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αν ειναι συναινετικό βγαινει νομιζω σε 6 μηνες, αλλιως παει παραπανω.
    Εδω που υπαρχει και παιδι, εχει και αλλες επιπλοκες.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by elena72
    Η γιατρος μου λεει οτι τρωγοντας ερχεται η ορεξη.
    πανω σε αυτο απαντησα .
    οτι εχεις μια \"γιατρο\" που μιλατε.
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ελενα,
    δεν γινεται να τα εχει ολα στη ζωη σου και παραλληλα να την εχεις παρατησει και απο πανω.
    Αν θες να ξαναπαρεις την ζωη στα χερια σου, πρεπει να δωσεις μαχες,
    αλλιως θα μεινεις σε αυτα που εχεις μεχρι στιγμης.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by elena72
    Σημερα μου ειπε οτι θα κανει διαιτα και θα προσπαθησει για να βελτιωθει.Εγω ειμαι μια χαρα αλλα οπως διαβαζω θα γινω τριπλη με τα ζολοφτ!!!αυτο ομως ειναι το λιγοτερο,,,μακαρι να βγω απο αυτη την μαυριλα και ας γινω δαμαλα!!
    οχι δεν ειναι οπως τα διαβαζεις αν κινηθεις και δεν μεινεις στο κρεβατιγραμμαριο δεν θα παρεις,αν αυτος ειναι ο φοβος σου

    θελω να σε ρωτησω κατι,και αν θελεις απαντας βεβαια
    Αν χασει και 100 κιλα ,και γινει και φετες ,τοτε θα τον δεις ερωτικα???
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by libpa
    Γιατί σοφτ δεν θα πάρει; Εγώ μίλησα από προσωπική εμπειρία, ήμουν 52 και έγινα 91! Μετά από 3 χρόνια φυσικά. Αλλά από τότε που τα ξεκίνησα άρχισα να παχαίνω. Το ότι δεν πιάνει όλους δεν σημαίνει ότι δεν θα πιάσει σίγουρα και την Έλενα.
    Και γω απο προσωπικη μιλαω
    οταν ειδα οτι απο την\"\"\"\"\"\" αδρανεια\"\"\"\"\" αρχισα να περνω βαρος απλος πιεσα τον εαυτο μου πολυ

    Αφου δεν μπορω να κανω κατι αλλο για μενα ,ε αι να κανω αυτο!!
    Για να μην αισθανομαι τελειως νεκρη,και δεν ηταν καθολου ευκολο αλλα ηταν η διοδος και η ενεργεια που επρεπε, και ειχα πεισει τον εαυτο μου μεσα στη μαυριλα πως επρεπε να το κανω
    Αν το καταλαβαινεις
    Ημουν μαχητης ,και θα ειμαι η φλογα μεσα δεν σβηνει ,παντα καιει :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Πηρα στην αρχη γιατι κοιτοντας ολη μερα το τοιχο ,επρεπε να ξεπιαστω
    Τι εκανα λοιπον για να νομιζω οτι κανω κατι??
    Κι να βγαζω εστω και αυτη την λιγη ενεργεια που ειχα ,οταν την ειχα?
    Τραβαγα κατι καρποναρες στις 5 το πρωι,και κατι ομελετες, στις 6 και δεν ειχα την αισθηση του κορεσμου,γιατι για μενα μιλαω μονο ηταν κατι να κανω,και αφου εξω δεν εβγαινα ,για καφε δεν πηγαινα ,με φιλους δεν μιλουσα ,ειχα βγαλει και τα τηλ απο την πριζα,καθε θορυβος με ενοχλουσε,οταν ερχονταν το βραδυ ,ναι!!!!!!! κατι κανω
    Και το ξερω οτι καπως ετσι ειναι σε γενικες γραμμες για ολους ,γιατι εχω μιλησει με ανθρωπους σε καταθλιψη,αλλα δεν μπορουν ακομα να με πεισουνοτι ειναι απο τα φαρμακα


    Και η απαντηση ειναι οτι εχασα ναι!
    και τωρα παιρνω 4 φαρμακα καθε μερα ,αλλα παω για τρεξιμο καθε μερα σχεδον και γυμναστηριο
    τροπος δικος μου!
    ο καθενας εχει τον δικο του :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by libpa
    Εγώ επιμένω ότι είναι από τα φάρμακα γιατί σου ανοίγουν την όρεξη όπως και σένα και επιπλέον επιβραδύνουν το μεταβολισμό όπως και σένα γιατί για να διατηρηθείς κάνεις γυμναστική και τρέξιμο, αλλιώς θα πάρεις. Αλλά δεν θέλω να το συζητήσω περαιτέρω, το γράφουν πάνω τα φάρμακα, το έχουν πάθει τόσοι πολλοί το έπαθα κι εγώ οπότε δεν μου αλλάζεις γνώμη. [/quote]
    Δεν θελω να σου αλλαξω καμια γνωμη,αφου το γραφουνε τα φαραμακα
    Εγω για μενα μιλησα ,που γραφω τα φαρμακα :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by elena72
    Σοφτ,εχεις καταθλιψη και εσυ?
    Ναι ειχα,και ισως εχω ,δεν ξερω και προσπαθω να μην το σκεφτομαι
    Και προσπαθω να πιεζω τον εαυτο μου ,να κανει πραγματα οσο δυσκολα και να τα αισθανομαι μερικες φορες
    Γιατι απλος δεν θελω να φτασω ξανα στο χειλος του γκρεμου
    Γιατι απλα με θελω!!
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by elena72
    Δεν νομιζω!!αλλα τουλαχιστον να μη μου φερνει και αηδια,αηδια μου φερνει,δεν θελω ουτε να με ακουμπαει.Μου τη σπαει που νομιζει οτι ειναι καποιος (καποτε αυτο μου φαινιτανε γοητευτικο) ,μου τη σπαει ακομα και ο τροπος που τρωει!!!Τωρα με τα χαπια ειμαι καπως καλυτερα.
    νομιζω οτι με την απαντηση που εδωσες ακομα , και φετες να γινονταν,και να μαθαινε και savoir vivre ,παλι το ιδιο θα αισθανοσουν.
    Τα φαρμακα Ελενα,δεν θα σε κανουν να αισθανθεις κατι διαφορετικο απο αυτο που αισθανεσαι τωρα{και για να απαντησω και σε ποσο καιρο δρουν θα σου πω απο 1 μηνα και μετα}
    Θα πρεπει να απευθυνθεις,σε εναν ειδικο,για να μιλησεις γ ολα αυτα.
    Αυτα πανε πακετο \"καποιες φορες \"αν θελεις λιγο φως στο δρομο σου

    Και κατι τελευταιο !! αλιμονο οποια γυναικα εiχε καταθλιψη να χανει την κηδεμονια του παιδιου,αν αναλογιστεις οτι εμεις οι γυναικες εχουμε το μεγαλυτερο ποσοστο καταθλιψης στατιστικα :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Μου τη σπαει που νομιζει οτι ειναι καποιος (καποτε αυτο μου φαινιτανε γοητευτικο) ,μου τη σπαει ακομα και ο τροπος που τρωει!!!Τωρα με τα χαπια ειμαι καπως καλυτερα.
    οταν σου τι σπαει ο τροποσ που τρωει και εισαι μεσα στα νευρα ηρθε η ωρα να χωρισεισ απλα αν τωρα δεν μπορεισ να το κανεισ γινε πρωτα καλα πιασε και μια δουλεια και μετα προσ το παρον πηγαινε διακοπεσ αν σε παιρνει πηγαινε σε ενα καμπινγκ να μη του βγει και ακριβα μαζι με το παιδι (στο καμπινγκ το παιδι το χεισ ελευθερο δε το χεισ μεσα στα ποδια σου)κατσε 2 βδομαδεσ αν το χεισ ξανακανει ξερεισ αν δε το χεισ ξανακανει ευκαιρια να αλλαξεισ παραστασεισ να κανεισ και παρεα με καινουρια ατομα γενικα αποφυγε τον απο οτι καταλαβα δε δουλευεισ οποτε ευκολο ειναι

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ολοι βλεπουν ερωτικα ονειρα....

    μαλλον στο ξυπνιο σου η ερωτικη επιθυμια υπαρχει αλλα κατι την καταστέλλει.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ε καλα εσυ ζοριζεσαι χοντρα νομιζω,
    οχι συχνα δεν εχω, ισως1 φορα το εξαμηνο? 2? δεν το εχω μετρησει με ακριβεια.

    Νομιζω οτι με τα οσα εχεις πει το σεξ δεν παιζει.
    Θα πρεπει πρωτα να δεις πως θα λυθουν τα προβληματα σου.

    Πιστευω οτι οταν βλεπεις ονειρα,
    αποδεσμευεται ο εαυτος σου απο αυτα που σε συγκρατουν οταν εισαι ξυπνια.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •