ονειρα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 64

Thread: ονειρα

  1. #46
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by libpa

    αφού δεν έχεις ορμές.
    λαθος κανεις εχει ορμες.

  2. #47
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    το ειδα.
    εχω μυωπια, οχι πρεσβυωπια.

    Οτσν δεν εχεις ορμες,
    τα ονειρα σου κινιουνται απο προβατακια μεχρι δεινοσαυρους....
    παντως να βλεπεις οτι το κανεις, δεν παιζει.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Ελενα αν πίνεις περισσότερο απο ενα αντικαταθλιπτικό την ημέρα ξεχνάς τι θα πεί ερωτική επιθυμία.Αν έχεις λοιπόν δίπλα σου και εναν άνδρα που σε πιάνει η καρδιά σου ακόμη χειρότερα.
    Εγώ θα σου πω ότι και χωρίς αντικαταθλιπτική θεραπεία χάνεις τις ορμές σου όταν ο άλλος σε απωθεί.....τώρα τα όνειρα πιστεύω είναι οι καταπιεσμένες σου επιθυμίες, εκεί μιλάει το υποσυνείδητο πια, γι αυτό μόλις ξυπνήσεις αλλάζει η διάθεση.Νομίζω πως όλο αυτό που βιώνεις σε οδηγεί στην κατάθλιψη..τουλάχιστον σε μένα ήταν ενας βασικός παράγοντας μαζί με άλλα σοβαρότερα προβλήματα φυσικά.
    Αν τώρα αισθάνεσαι έτσι κάτι πρέπει κάνεις όσο είναι καιρός........αφού πρώτα πάρεις την θεραπεία σου και δείς πιο αντικειμενικά τα πράγματα.

  4. #49
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by libpa
    Originally posted by krino
    το ειδα.
    εχω μυωπια, οχι πρεσβυωπια.

    Οτσν δεν εχεις ορμες,
    τα ονειρα σου κινιουνται απο προβατακια μεχρι δεινοσαυρους....
    παντως να βλεπεις οτι το κανεις, δεν παιζει.
    Που το ξέρεις; Κι εγώ έβλεπα ότι το έκανα κανα δυο φορές. Εξάλλου αφού το λέει, τι λόγο έχει να πει ψέμματα;
    δεν λεει ψεμματα απλα συγχεει το ενα με το αλλο.
    κανα δυο φορες βλεπω και εγω....
    εδω λεει καθε μερα.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Μια γυναίκα έχει ανάγκη και απο μια αγκαλιά και απο τρυφερότητα δεν νομίζω ότι το σεξ είναι πάντα αυτό που εννοεί η Ελένη.Την ανάγκη αυτή δεν νομίζω να την επηρεάζουν τα αντικαταθλιπτικά....

  6. #51
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    την καθημερινοτητα με το τι συμβαινει οταν η συνειδηση της βγαινει εκτος.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    112
    κρινε τι εννοεις η συνειδηση βγαινει εκτος?

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    112
    εεεε...που πηγατε?

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    θα συμφωνησω με τον κρινο οτι τα ονειρα ειναι οι καταπιεσμενεσ επιθυμιεσ σου στο στρατο το παθαινα αυτο και πιστεψε με αυτο ειναι ορμεσ δε ξερω αν οι γυναικεσ μπορουν αλλα εμεισ μπορουμε να τελειωσουμε απο ονειρο

  10. #55
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by elena72
    κρινε τι εννοεις η συνειδηση βγαινει εκτος?

    οταν μπαινουμε στην διαδικασια ονειρου,
    δεν λειτουργουν ολα τα κομματια την συνειδησης,
    ετσι κατω απο αυτη την συνθηκη μπορεις και εχεις ερωτικες επιθυμιες.

    Οποτε δες που πρεπει να κατευνθεις,
    για να λειτουργεις και την ημερα, οχι μονο την νυχτα.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    112
    που μπορω να κατευθυνθω???δεν ξερω,,,,σημερα παλι τα ιδια,,σας κουρασα ε?

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    112
    εχω τσακωθει εδω και χρονια,,,η μανα μου ειναι 70 και ο πατερας μου 78,,,μυαλα του 40,,,θα φρικαρουν!!!
    πως θα ζησω limpa?ο χοντρος ειναι και τσιγγουνης,,,ουτε φραγγο δε θα μου δωσει,,εδω δεν δινει για αλλα,,αστα!!!!

  13. #58
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αν χωρισεις και παρεις την επιμελεια,
    θα παρεις και διατροφη.

    Αλλα νομιζω χωρις να δουλευεις,
    δεν μπορεις να κανεις τετοια βηματα.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Έχω την εντύπωση πως ενδέχεται να μην κατανοείς τα μονοπάτια των επιλογών σου.Και να βγάζεις εχθρότητα απέναντι στο σύζυγό σου,ενώ ήταν δική σου επιλογή το να κατακτήσεις μέσω ενός άντρα τη μοναδικότητά σου.Δηλαδή,εντόπισες το στόχο μέσω του οποίου θα ανέβαζες εσένα,θα εισέπραττες δηλαδή θετικά για την αυτοαξία σου και τώρα σου ξυνίζει.Γιατρός,άρα-για σένα-με την χαμηλή αυτοιδέα-άξιος για να σου καλύψει κενά,(ανέφερες εκείνο το \"είμαι ένα τίποτα\"-και είμαι βέβαιη πως τότε έβαλες τα δυνατά σου για την κατάκτησή του.

    Τώρα,που η πραγματικότητα είναι πως ο σημαντικός στόχος είναι απλά ένας άνθρωπος όπως εσύ,άρα ο χρόνος της εξιδανίκευσης πέρασε,τον απορρίπτεις και τον ρίχνεις από το αλλοτινό του βάθρο.Μα,τον χρησιμοποίησες.Εσύ τον χρησιμοποίησες και τώρα πληρώνεις το κόστος της επιλογής σου.Ασφάλεια versus ελευθερία από ετεροκαθορισμό.Διάλεξες το πρώτο.
    Μάλιστα οι χαρακτηρισμοί προς το σύζυγό σου δε μου δείχνουν άτομο που αναλαμβάνει τις ευθύνες του,αλλά που καλύπτει ακόμη και το θυμό του,βγάζοντας έμμεση επιθετικότητα(ο χοντρός,ο τσιγγούνης,ο χάχας,ο έτσι και ο αλλιώς).

    Βασικά ο εαυτός σου σου φταίει,όχι εκείνος.Αν η σεξουαλική χημεία δεν υπήρχε και εις γνώση σου προχώρησες με αυτό το δεδομένο να υπάρχει,δεν έχεις το δικαίωμα να απαιτήσεις να υπάρχει.Είχες κάνει ένα είδος συμβολαίου που μετά εορτής θέλεις έναν όρο που δεν υπήρχε όταν το υπέγραψες να σου παραχωρηθεί(καλό σεξ).

    Άκου Έλενα,αν κρατάς ακόμη παιδικά πιστεύω,αυτά επηρεάζουν τον τρόπο που συμπεριφέρεσαι στους γύρω σου και τις επιλογές που κάνεις.Έκανες μία λάθος επιλογή.Μη ρίχνεις το βάρος της επιλογής σου παρά σε σένα.Έτσι,αναλαμβάνοντας την συνολική ευθύνη των επιλογών σου,μαθαίνεις να περνάς στον εαυτό σου στην θέση ενός ενήλικα.Θα αρχίσεις να κατανοείς πως εσύ και μόνο εσύ ορίζεις το τώρα και το αύριό σου.

    Ξέρεις πως λειτουργεί η σκέψη\"είμαι ένα τίποτα;\"σε σχέση με τον άντρα σου;Με αγαπά και με θέλει και χαχανίζει όταν μου κάνει έρωτα,εμένα,που είμαι ένα τίποτε.Άρα και αυτός είναι ανάξιος και δίχως κρίση,αφού αγαπά εμένα,που δε με αγαπώ ούτε καν εγώ!

    Ωραία,ζεις με έναν άντρα που σιχαίνεσαι,σιχαίνεσαι τις ποιότητές του ως ανθρώπου,σιχαίνεσαι εσένα που σε βρίσκεις μηδενική ως οντότητα,αλλά ταυτόχρονα βλέπεις όνειρα που σου θυμίζουν τις συνέπειες της επιλογής σου.Γιατί αυτό συμβαίνει και δεν είναι θέμα κατάθλιψης για μένα,είναι ένα χαρακτηριστικό της ίδιας της ουσίας της σχέσης σας που στηρίχτηκε πάνω σε κοινωνικά συμβόλαια που ήρθαν να καλύψουν προσωπικά κενά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #60
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οποτε?

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •