Ελπιζω να γινομαι κατανοητος. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν με προειδοποιησε γιατι ετσι κι αλλιως για ολους βαρεμενος ειμαι οποτε μια σταγονα στον ωκεανο λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Φυσικα το παραπανω ειναι απλως πικρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και αυτο σημαινει αποκοπη απο το περιβαλλον...πληρης....δεν νομιζω να το εχουν βιωσει πολλοι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αντε παλι πικρα λολ...θα συνερθω που θα παει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Originally posted by keep_walking
    Αντε παλι πικρα λολ...θα συνερθω που θα παει.
    σταμάτα γκρινιάρη.
    Άμα τον ξαναδείς, πες του πως η μλκ, η κακία και η βλακεία δεν γίνονται καλά με κανένα χάπι στον κόσμο. Η επιστήμη δεν έχει καταφέρει ακόμη να κάνει τα ζώα ανθρώπους.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αν είχες δείγματα παρόμοιας συμπεριφοράς του και τα αγνόησες ή παραμέρισες βρίσκοντας κάποιες δικαιολογίες για να ικανοποιήσεις την ανάγκη σου,τότε-κατά την προσωπική μου άποψη-ο ίδιος είχες αναλάβει την ευθύνη κάποια στιγμή να λουστείς ανάλογη συμπεριφορά από τον \"φίλο\"σου.

    Που παρεμπιπτόντως επισημαίνεις πως ποτέ δεν τον εμπιστευόσουν,οπότε βγάζω το συμπέρασμα πως δεν ήταν φίλος σου,αλλά μία παρέα,της οποίας είχες \"σκεπάσει\"τα αρνητικά,γιατί το κέρδος που είχες το ζύγιζες με κάποια ζυγαριά κέρδους-πιθανής χασούρας.

    Έχουμε και λέμε:προυπόθεση για φιλία είναι η εμπιστοσύνη.
    Για παρέα όμως δεν είναι απαραίτητα,για καλαμπουράκι,για καφεδάκι,για σαχλαμπούχλες,να περνάει η ώρα μας και να καλύπτουμε άλλες μας ανάγκες,πιο πρόσκαιρες και επιφανειακές.

    Σε περίπτωση που πραγματικά είχες επενδύσει συναισθηματικά πάνω του,δε θα ήσουν απλά λιγουλάκι πληγωμένος,θα ήσουν θυμωμένος.Άρα δεν είχες επενδύσει και κατά την άποψή μου καλά έκανες.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    σοφα τα λογια σου και τιμημενα, γεροντα.
    εχεις δικιο ρειν κι εγω το σκεφτηκα και το διατυπωσες αριστα.

    βεβαια, δεν ειχε επενδυσει, αλλα βασιζοταν για την καθημερινοτητα του και την ζωη του στην πολη...
    μπορει να ειναι μια μεγαλη αληθεια το οτι δεν του εκανε αυτος ο ανθρωπος, απο την αρχη, αλλα η αληθεια δεν μπορει να κανει πολλα για την μοναξια.....
    δυστυχως...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Έτσι Ρεμ.Ωστόσο,λίγο σκόντο δεν κάνει κακό όταν θέλεις να καλύψεις κάποιες σου ανάγκες που είναι πιο\"επείγουσες\".Aν αυτό το βλέπεις καθαρά,δηλαδή αναγνωρίζεις τις διαφορές δεν μπορεί μία τέτοια πράξη να της δώσεις την ονομασία\"προδοσία\".Οπότε προστατεύεις το εγώ σου αποτελεσματικά όταν του έχεις αναγνωρίσει πως έχει δικαίωμα να κυνηγήσει την κάλυψη των αναγκών του και ας μην βρίσκει τα φοβερά και τρομερά άτομα σε ενσυναίσθηση,καλλιέργεια και εσωτερικό ψάξιμο.;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    συμφωνω απολυτα.
    ολοι κανουμε λιγο σκοντο σε μεγαλη αναγκη (μη πω και σε μικρη)...
    οταν αυτο το κανεις συνειδητα, \"χρησιμοποιεις\" τις καταστασεις, ακριβως οσο κι αυτες,εσενα..
    ετσι αν/οταν συμβει η στραβη, δεν πεφτεις και να πεθανεις, απλα πας παρακατω...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Καλημέρα Κηπ. Ξέρω πολύ καλά τί γίνεται σε κλειστές μικρές κοινωνίες, μιας κι έχω περάσει αρκετά απ\' τα Καλοκαίρια μου σε μια από δαύτες. Κάποια στιγμή θα χρειαστεί όμως να πάρεις απόφαση πως δε χρειάζεται να χαλιέσαι επειδή απλά τρέφεις τους άλλους. Αυτό γίνεται, τίποτα περισσότερο. Συνηθίζεται και είναι από τα πιο προσφιλή \'ενδιαφέροντα\' το να ζει κάποιος μέσα από το κουτσομπολιό ή τις πλεκτάνες. Ξέρεις πολύ καλά ότι ο περίγυρος πάντα θα βρει κάτι να πει, ακόμη κι αν δε του δώσεις τροφή. Μη σου πω ότι τότε βρίσκει να πει και τα περισσότερα, λολ!... :P ... μπορείς να γελάσεις, αλλά αν εσύ στιγματίζεσαι για την ασθένεια σου σε μια μικρή πόλη, έ τότε να σου πω ότι κι εγώ που ζω σε μια μεγαλύτερη κοινωνία, έχω δεχτεί στιγματισμό στη δουλειά που έκανα αρκετές φορές επειδή πάσχω από... υπεριδρωσία στις παλάμες!... :P :P :P... εμ τί νόμιζες, μόνο εσύ έχεις το προνόμιο;... είπαμε Κηπ, αν δε συμβεί στον κώλο μας, δε μας αγγίζει τίποτα κι αυτή είναι η μεγαλύτερη αρρώστια κάθε κοινωνίας μικρής ή μεγάλης. Εγώ γελάω πλέον με τέτοιες συμπεριφορές. Να σου θυμίσω και το άλλο. Μεγαλύτερο στιγματισμό δέχτηκα σαν καρκινοπαθής, παρά σαν... αλκοολική. Ο αλκοολισμός μου βλέπεις δε φαινότανε!... :P ... όσο για \'φίλους\' τότε, τί να σου λέω!... άνθρωποι που όχι μόνο δε πάτησαν να έρθουν να με δουν όταν κοπανιόμουν στο... καροτσάκι του τρόμου, αλλά που δε΄τους περίσσευε ούτε μια καλή κουβέντα όταν έγινα καλά. Τί να λέμε τώρα μωρέ Κηπ!... :P ... να πούμε απλώς ότι σήμερα το \'delete\' μου πάει σύννεφο, δε κάνει σκόντο και κυρίως, δε στεναχωριέμαι καθόλου μα καθόλου. Το να αυτοπροσδιορίζεσαι μέσα απ\' τα μάτια των άλλων, ίσως χρειάζεται τελικά να συμβεί. Και τα χαστούκια είναι καλά για να μπορείς κάποια στιγμή να λες \'τώρα θα ζήσω συμπορευόμενος με τους άλλους\' έστω κι αν αυτοί που θα μείνουν τριγύρω είναι μετρημένοι στα δάχτυλα ενός χεριού.
    Όσο για την απομόνωση που λες Κηπ, αρκεί να μη σε πάρει από κάτω όμως. Σκέψου πως όσα είδες είδες, πως οι άλλοι δε θα αλλάξουν απέναντί σου αν δε θέλουν να αλλάξουν, μάζεψε τις δυνάμεις σου και φεύγα με ελαφρά κάποια στιγμή. Πιθανόν να σε τρομάζει μια νέα αρχή και το καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά σκέψου πως αποκλείεται να είναι χειρότερα στην τελική, όπου αλλού κι αν επιλέξεις να πας. Και τώρα σε αφήνω γιατί πρέπει να... δεχτώ το μεγαλύτερο στιγματισμό που θα με ακολουθεί ωσότου πεθάνω!... :P ... σήμερα θα απεγκλωβίσουμε κάποιοι εθελοντές ένα σκυλάκι που κοντεύει να πεθάνει από ασιτία.
    Τί σχιζοφρένεια μωρέ και ψυχικές ασθένειες;... :P... με τη ζωοφιλία να δεις τί γίνεται!... ρώτα εμένα να σου πω πόσους ΜΗ ΔΙΑΓΝΩΣΜΕΝΟΥΣ ψυχικά αρρώστους έχει αυτή η μεγάλη μου πόλη, όποτε τολμά κανείς να πράττει την ευαισθησία του... και γι\' αυτούς Κηπάκο, θεραπεία δε θα βρεθεί...
    Άντε χαμογέλα ρε!... τί σου ζητάνε;...

    :P :P :P

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Επέτρεψέ μου να ποστάρω κι ένα πολύ όμορφο παλιό τραγούδι του Παπακωνσταντίνου, που θυμήθηκα τώρα. Αν μη τί άλλο, καθρεφτίζει τη δική μου \'τρέλλα\' σε πολλά σημεία και είμαι πολύ ευτυχής γι\' αυτό!... :P... κράτα και τούτο το... κινέζικο!...

    \'... μη φοβάσαι να προχωράς αργά. Να φοβάσαι μοναχά όταν ακόμη στέκεσαι...\'

    http://www.youtube.com/watch?v=FOI8JQXjWVo

    ;)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ευχαριστω:)

    Παω να κοιμηθω λιγο γιατι ειμαι απο χθεσινο hangover:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    γιατί δεν κάνεις απλά κινήσεις προς την κατεύθυνση που θες να πας? τι σε νοιάζει τι λέει ο καθένας εδώ μέσα? στην τελική είναι απλά ένα φόρουμ όπου σχολιάζονται τα γραφόμενα του κάθε μέλους, κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι πραγματικά βιώνεις.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •