...ολοι εσεις..κι εγω.. - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 32 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 476
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ΓΙΑ εμασ τουσ καταθλιπτικουσ κατι εξτρα...
    http://www.depnet.gr/
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    χεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχχεχε χεχεε...

    βρηκα τι εχω... δυσανεξια στο περιβαλλον....ριξτε βλεφαρο..πολυ γέλιο...


    Ιδιοπαθής περιβαλλοντική δυσανεξία: Ψυχιατρική θεώρηση



    ΜΑΛΑΜΑ Ε.1, ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Δ.2
    1Παιδοψυχίατρος, Αναπληρώτρια Διευθύντρια Κέντρου Ψυχικής Υγιεινής Παγκρατίου, Νοσοκομείο \"ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ\"
    2Αλλεργιολόγος

    Περίληψη
    Η Ιδιοπαθής Περιβαλλοντική Δυσανεξία (ΙΠΔ) ανήκει στα ιατρικώς δυσεξήγητα σύνδρομα ή καταστάσεις, όπως και το Σύνδρομο Χρόνιας Κόπωσης, με το οποίο συχνά συνυπάρχει. Περιγράφηκε τη δεκαετία του \'50 (Πολλαπλή Χημική Ευαισθητοποίηση) ως αδυναμία προσαρμογής του ανθρώπου στο επιβαρημένο με χημικές ουσίες περιβάλλον με αποτέλεσμα τη πρόκληση πολυσυστηματικών, ποικίλης μορφής, έντασης και βαρύτητας συμπτωμάτων. Στη διάρκεια των χρόνων χρησιμοποιήθηκαν πολλοί όροι για την περιγραφή του συνδρόμου (π.χ. Αλλεργική τοξιναιμία, Οικολογική νόσος, Παναλλεργικό Σύνδρομο κλπ). Απετέλεσε το αντικείμενο της εναλλακτικής ιατρικής ειδικότητας της Κλινικής Οικολογίας. Μέχρι σήμερα δεν υπάρχει ομοφωνία για τον ορισμό, τα διαγνωστικά κριτήρια, τους μηχανισμούς παθογένειας-παθοφυσιολογίας, συνυπάρχει δε ή αλληλεπικαλύπτεται με άλλα ιατρικώς δυσεξήγητα σύνδρομα ή καταστάσεις. Έχει παρατηρηθεί επιδημιολογικά και πειραματικά σε μεγάλο αριθμό ατόμων με αναφερόμενη ΙΠΔ αυξημένος επιπολασμός Σωματόμορφων, Αγχωδών και Καταθλιπτικών διαταραχών, καθώς και έχει ερμηνευθεί ως κλασικό εξαρτημένο αντανακλαστικό. Λόγω της πολυμορφίας και του αναφερομένου υψηλού επιπολασμού της ΙΠΔ στο γενικό πληθυσμό των χωρών της Ευρώπης και Β. Αμερικής, αποτελεί αντικείμενο μελέτης πολλών ιατρικών ειδικοτήτων και φαίνεται να υπάρχει απόλυτη ομοφωνία ότι τουλάχιστον ένας σημαντικός αριθμός ασθενών χρήζει Ψυχιατρικής εκτίμησης και ενδεχομένως ειδικής ψυχιατρικής θεραπευτικής παρέμβασης.

    Λέξεις κλειδιά: Αλλεργία, Πολλαπλή Χημική Ευαισθητοποίηση, Ιδιοπαθής Περιβαλλοντική Δυσανεξία, Σωματοποίηση, Κατάθλιψη.

    Πλήρες κείμενο

    http://www.encephalos.gr/41-4-02g.htm
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    καλημερα καλοι μου...

    ...σημερα στα σοβαρα...
    (χθεσινοσ διαλογοσ με τον συντροφο μου)

    - (εκεινοσ με ελαφρυ \"υφακι\")
    δεν σου την λεω...αλλα εχεισ τσακωθει με το χαρτι τουαλετασ??ποτε δεν το αλαζεισ.. (οταν τελειωνει)

    - (εγω)
    οχι..απλα ... το ξεχναω....
    ....(ωντασ λυπημενη λιγο απο πριν...θελησα να του δειξω πωσ σιγα τον λογο για τον οποιο μου κανει παρατηριση..αφου εγω κανω ολεσ τισ δουλειεσ του σπιτιου...)

    - ελα να μου δωσεισ ενα φιλι..
    - (γυριζωντασ για να τον αγκαλιασω..ειπα..)
    αν ειναι να μου την λεσ για το χαρτι...

    (ξαφνικα και πολυ αποτομα εκεινοσ σηκωνετε ξεφυσωντασ...και παει στην κουζινα...με αφηνει μονη... απο μεσα ακουγονται νευρικοι ηχοι...αποτομοι..νευριασμεν� �ι...

    -Ματια μου.... (λεω απαλα) ..μολισ γυρισα απο την δουλεια.. πεσ μου σε παρακαλω ειναι τωρα αυτοσ λογοσ για να μου θυμωνεισ?...αν ειναι δυνατον....

    - ναι ειναι.... δεν μπορω να σου πω πια μια κουβεντα.. αμεσωσ μουτο γυρνασ στην παρεξηγιση.... αφου σου ειπα \"δεν σου την λεω\"......δεν με ακουσ?..με γραφεισ?δεν με υπολογιζεισ?...

    -οχι βεβαια και ξερεισ πολυ καλα ποσο υπολογιζω καθε τι που λεσ.... πωσ σε προσεχω παντα και σε ακουω πολυ καλα.....
    αλλα ο αρνητισμοσ αυτοσ ..και η διαστρευλωση καποιεσ φωρεσ τησ εννοιασ τησ προτασησ που ακουω. ειναι πρωταρχικο συμπτωμα την καταθλιψησ δεν το καταλαβαινεισ?........δηλαδη οταν με στεναχωρισει κατι να μην σου το λεω?....
    ... να μην το ξερεισ?....

    -απλα πεσ μου καποια ορια... καποιεσ οδηγιεσ μεχρι που φτανει αυτο... τι δεν πρεπει να ακουσ....
    δεν μπορει καθε φωρα να μου λες πωσ ειναι συμπτωμα καταθλιψησ (το καθε φωρα φυσικα εδω υπερβολη..) ...δηλαδη φοβαμαι πια να σου μιλησω να σε πειραξω γιατι μπορει κατι να σε συνθλιψει και ουτε να το καταλαβω...

    ..- ορουσ..ορια..... ??τι μου ζητασ? μα δεν υπαρχουν....
    ......απλα στεναχωριεμαι.............ειναι λυπη........ υπαρχουν ορια?....

    -παντα εσυ φτεσ για το προβλημα...εσυ το κανεισ προβλημα και παρεξυγιση....


    -ναι..χχμμμμ...εγω φταιω παντα (ειπα χαμηλοφωνα)......ναι το εχω ξαναακουσει αυτο...
    ...ξερεισ ετσι χωρισα και με τον πρωην μου...ακριβωσ αυτα τα λογια μου ειπε..ακριβωσ...(μουδιασε η ψυχη μου...εγω φταιω παλι...παλι εγω.... τον χανω... κουραστηκε ειδη....η πιο καλη μασ σχεση.. η πιο ολοκληρωτικη.. η πιο ικανοποιητικη που ειχαμε ποτε και οι δυο μασ...το εχουμε παραδεχτει...........και σαρκικα αλλα πανω απ ολα νοητικα...... και τοση αγαπη.............θεε μου γιατι...)

    -ενταξει εχω κι εγω ενα μεριδιο ευθυνησ που σου ειπα για το χαρτι με ενα μικρο \"υφακι\"..αλλα....
    .....και αν ειναι να ειμαι ενασ σαν ολουσ τουσ αλλουσ... τοτε δεν κανουμε τιποτα... θελω να κανω την διαφορα.....θελω να κανουμε την διαφορα....

    ...υποτιθεται τα βρηκαμε... μου ζητησε συγνωμη..του ζητησα κι εγω....αγκαλιαστηκαμε...

    .....ημουν ρακοσ μετα απο αυτα.... οχι λογο τησ συζητησησ αυτησ καθ αυτησ...

    εκανα μπανιο..με το νερο να παρακαλαω να με ξεπλυνει...να φυγει ο πονοσ μου ...αυτη η συνηδιτοποιηση...

    ..
    μονη μου θα πεθανω... με την μοναξια μου.. οι ανθρωποι οσο και να σε αγαπουν,οσο κοντα σου κι αν ειναι..δεν αντεχουν να ακουνε τισ αληθεισ μου...
    ...θα σταμητησω να του μιλαω για το πωσ νιωθω γιατι δεν αντεχει να τα ακουει προφανοσ...
    ειναι δυσκολο για μενα ποσο μαλλον για τουσ αλλουσ που δεν τουσ αφορα και προσωπικα...
    ...θα παθανω φορωντασ την μοναξια μου σαν πουκαμισο...χμ..κολαρο....
    ..και με το στομα μου κλειστο... απο χθεσ.. δεν μιλαω πια πολυ..παλι...
    ..............................κανεισ δεν με αντεχει......
    και ναι για να το λενε ολοι απο παντα ..θα εχουν δικιο εγω φταιω για ολα.
    .εξαλου παντα το ακουγα αυτο...
    ...εγω...
    επεσε κουραση στουσ ωμουσ μου τωρα..και στα ματια....
    ...θα πεθανω με το στομα κλειστο .
    κολυμποντασ μονη μου στην μοναξια των σκεψεων μου... τι μοιρα και αυτη.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Λοιπον Αντωνια(, κατ\' εμε πραττεις οριζμενα βασικα λαθη. Πιθανοτατα να τα εχεις ηδη βρει με το φιλο σου. Ισως σε 8 μηνες χωρισετε, ισως μεινετε χρονια μαζι. Δεν εχει τοση σημασια. Η ουσια εγκειται στο να μην απεμπολεις τις βασικες αναγκες του εαυτου σου. Να κανεις υποχωρησεις, αλλα οι βασικες απαιτησεις που εχεις απο μια σχεση πρεπει να εκπληρωνονται. Αλλιως, σχεση ΔΕΝ ειναι. Αν θες να μιλας με το συντροφο σου ενω ο Α αδυνατει να σε ακουσει, τοτε δεν κανει για αυτο το ρολο.

    Φταιω-φταις-φταιει δεν υπαρχει. Ουτε το να κατηγορεις τον εαυτο σου επειδη ισως φοβασαι να αντικρυσεις την πραγματικοητα.

    Υπαρχει μονο το ταιριαζουμε και προχωραμε. Τιποτε αλλο.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Αντα ..σκετο...(ετσι απλα τι να κανω..)

    ...μα ταιριαζουμε και απιστευτα πολυ μαλιστα...

    ..απλα δεν νομιζω κανεισ να αντεξει αυτο που ειμαι.... και πολυ πιθανων να με αγαπησει και να θελει μελλον μαζι μου..σαν εκεινον....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    ...Υπαρχουν ανθρωποι που πολυ απλα δεν αντεχουν.Δεν αντεχουν το γελιο μας,το κλαμα μας,το πονο μας,την \"αρρωστια\" μας.Σ\'αυτο δεν μπορεισ να τους αδικησεις,ετσι ειναι φτιαγμενοι,απλα να μην αντεχουν.Αληθεια ποσο καιρο εχεις να κλαψεις εσυ η εγω η καποιος αλλος μπροστα σε καποιον και να μην δακρυσει και αυτος;Δεν αντεχεται πια ουτε το δακρυ....ουτε κι η δικια μας κρυφη μοναξια,στεναχωρια.
    Απο την δικια μας πλευρα αυτο θα πρεπε να μας τρελλενει,ομως δεν φταινε οι αλλοι γιαυτο.Οπως και εγω,υπαρχουν πραγματα που ισως να μην αντεχω οταν τα ακουω και τα βλεπω απο καποιον αλλον ανθρωπο.Πρεπει να συμβιβαζομαστε σε μια τετοια ιδεα,να μην αφηνουμε να βγαινουν λογια η πραξεις που ο αλλος απλα θα τις φιλτραρει με ενα δικο του τροπο, εντελως διαφορετικο απ\'τον δικο μας.Πιστεψε με κουραζει περισσοτερο να θετουμε σαν δικαιολογια το καθε προβλημα μας.
    Οπως \"δεν καταλαμβανεις,εχω προβλημα,καταθλιψη\" κλπ

    Αντα....δυναμη..
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    pitσιρίκι αζντικάκι!
    δεν έγινε εδώ που τα λέμε και τίποτε!
    σου την είπε για το χαρτί.
    ωραία.
    (δλδ άσχημα, αλλα αυτό είναι τίποτε άλλο).
    είχε κι αυτός τα νεύρα του.
    εσύ έχεις τις ευαισθησίες σου, αυτός τα νευράκια του!ε, τι να κάνουμε, συμβαίνεισεπολλούς!
    το να μην τα βρίσκετε κάποιες στιγμές δε σημαίνει ότι φταις για όλα! έλα, αυτό το \'φταίω για όλα\'να κάνεις αγώνα να το κόψεις! όπως προσπαθούμε να κόψουμε το τσιγάρο!
    άντε, φιλάκια και καλό βράδυ. τι έγινε η ιωάννα και ο ραψωδός;την κοπανήσανε για τις μπαχάμες; εγώ φοράω πυτζάμες (είδατε ομοιοκαταληξία και πάω για ύπνο!
    καλη σας νύχτα!

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    παρούσα Ελένη μου!:P:P
    καλημερα να χουμε!

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    προχθεσ..ειδα το\" ΤΖΟ ΜΠΛΑΚ\" με τον απιστευτο μπραντ πιτ...οποιοσ δεν το εχει δει.. να το δει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ .....
    ...
    καπου προσ το τελοσ ρωταει καποιον...
    \"που ξερεισ πωσ η γυναικα σου σε αγαπαει?\"
    και ο αλλοσ απανταει...
    \"ξερει ολεσ τισ χειροτερεσ μου στιγμεσ..τισ χειροτερεσ μου πραξεισ....και ομωσ ειναι μαζι μου... αυτο μασ κανει ελευθερουσ.... να αγαπηθουμε πραγματικα..και ανωτερα.... γυμνοι ο ενασ μπροστα στον αλλον....\"


    ναι.... πιστευω πωσ αυτο ειναι σκληρο..αλλα μονο ετσι υπαρχει αληθινη αποδοχη και αγαπη...

    γι αυτο θελω να σασ εξωμολογηθω κατι... γιατι εδω στο φορουμ..ολοι αγαπαμε ο ενασ τον αλον γνωριζωντασ τισ κακεσ στιγμεσ..αλλα και τισ κακεσ..χμ ασχημεσ πλευρεσ του καθενα μασ......
    .....και ναι αυτο ειναι ειλικρινεια... ειναι ..αποδοχη.. ειναι αγαπη....

    κι επειδη σασ αγαπαω τοσο πολυ...

    χθεσ καθομουν στο λεωφορειο και κοιταζα τουσ πιο νεουσ ανθρωπουσ απο μενα.. τουσ εφηβουσ.. και τουσ 20 αριδεσ...... ολοι τουσ κοριτσια αγορια..γυναικεσ ανδρεσ... ηταν τοοοσο ομορφοι...

    σκεφτικα..θεε μου ..ποοοσο ομορφοι ειναι οι νεοι ανθρωποι?......τοοοσο ομορφοι.....
    .
    ...παραλληλα μου διμιουργηθηκε και η απορεια \"μασ φτανουν αραγε σαν αισθηση τα χρονια τησ νεοτητασ μασ?....τα χωρταινουμε ωστε να πουμε.. ναι φτανει..μου αρεσει που μεγαλωνω..??????.\"

    ασχετα με αυτο.... σκεπτομενη την ομορφια ολων τον νεων ανθρωπων σκεφτικα κατι που το θεωρω κακο και λαθοσ...

    ..σκεφτικα πωσ ειναι τοσο ομορφοι που θα μπορουσα να τουσ ερωτευτω ολουσ... γυναικεσ και ανδρεσ...κοριτσια αγορια..πωσ... η νεοτητα τουσ σε κανει να θελεισ να αγγιξεισ τα προσωπα τουσ.....
    ..ισωσ και να τα φιλησεισ...
    ..να τουσ κανεισ ερωτα...
    μη παρεξυγιθω εννοω ηλικειεσ..απο 17 μεχρι 20 φεριπιν.... αλλα και παλι απο μονη τησ αυτη η σκεψη ειναι παρεξηγισιμη ...και κακη νομιζω. λιγο ανωμαλη....... ενιωσα πωσ μου αρεσουν παρα πολυ οι νεοι ανθρωποι... μου βγηκε κατι σε \"παιδια των λουλουδιων\".ελευθεροσ ερωτασ μεταξυ ολων.... χεχε τι να πω...

    ...ντρεπομαι γι αυτο..αλλα ετσι ενιωσα ...σημερα δεν το νιωθω πια στον βαθμο που το ενιωσα χθεσ... ισωσ ηταν απλα μια σκεψη..μια φαντασιωση... ισωσ φταιει και η δικη μου νεοτητα στην τελικη ειμαι 23....

    ...το εχετε σκεφτει ποτε??????

    ..υ.γ...μη με παρεξυγισετε... κι ελπιζω να μην αλαξετε την γνωμη που εχετε μεσα σασ για μενα... σασ αγαπω πολυ...

    Αντουλα.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    δεν το έχω σκεφτεί ή για να είμαι πιο ακριβής αποκρούω τη σκέψη πριν καν έρθει αλλά εσύ σίγουρα δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι που αφέθηκες στον παράνομο πειρασμό αυτής της σκέψης

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    καλε μου... \"που αφεθηκεσ στον παρανομο πειρασμο αυτησ τησ σκεψησ\"....τι ομορφα ειπωμενο....

    ....δεν χρειαζεται να ντρεπομαι λεσ..γιατι??..φανταζομαι επειδη ειναι απλα μια σκεψη..και ολοι κατα καιρουσ κανουμε λαθοσ η κακεσ σκεψεισ.... και δεν πειραζει κανεναν.. δεν κανει κακο σε κανεναν μια σκεψη...

    ....χμμ.. ναι μπορει να ειναι ετσι...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    άντα, τέτοιες σκέψεις δεν έχεις κάνει μόνο εσύ, αν κρίνω από τον εαυτό μου, που έχω κάνει παρόμοιες, όλοι μας, λίγο ως πολύ, φαντασιωνόμαστε διάφορα.
    επειδή εγώ σας περνάω πολύ στα χρόνια, είναι αστείο, αλλά προχτές είχα μια παρόμοια σκέψη: σκεφτόμουνα πόσο εύκολα κάνω νέους φίλους. κι έβλεπα τα μούτρα μου στν καθρέφτη, και σκεφτόμουνα και τους συνομιλήκους μου, άντρες γυναίκες. τότε μου ήρθαν στο νου όλοι οι νέοι φίλοι μου. τη διαφορά εμφάνισης, αυτήν σκέφτηκα. τις ρθτίδες που κάνουν συνήθως τους ανθρώπους πιο σοβαρούς.
    και σκέφτηκα: πόσα πράματα θα είχαν να μας μάθουν οι νέοι που έχουμε ξεχάσει, και περνώντας τα χρόνια γινομαστε πιο \'λίγοι\'...
    αν έχει κανείς απάντηση, και φαντάζομαι πως έχετε, ή έτσι νομίζω, αυτομάτως παίρνεις κι εσύ την απάντησή σου άντα. είμαστε όλοι άνθρωποι, αλληλέγγυοι στο σύμπαν της ύπαρξης.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    βασικά άντα δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι για τίποτα αν καταφέρεις να τα βρεις με την πάρτυ σου και να υποστηρίζεις ότι κάνεις

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ναι ...συμφωνω μεχρι εκει οπου δεν παραβιαζεισ τα ορια του προσωπικου χωρου των αλλων ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 13 of 32 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •