...ολοι εσεις..κι εγω.. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 32 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 476
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ...χαχαχα... καλη μασ συνεχεια καλοι μου.... αστα Αντωνη μου... η λιμπιντο μου κανει του κεφαλιου της... λολ... φιλακια πολλα!!!!!!
    δεν μου ειπατε ομωσ..εσεισ?ειστε καλα?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    mia χαρουλα ειμαι...δουλεια σπιτι δουλεια

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..εγω την σχολη εχω παραμελησει για να πω την αληθεια μου... λογο κουρασης απο την δουλεια... ε εχω κουραστει και λιγο... το προσπαθω οσο μπορω αλλα εχω κανει ενα σωρο απουσιεσ... ξερετε.. ενω νιωθω πως εχω βρει μια σχετικη ισσοροπια γενικα.. και ενα ..χμ.. προγραμμα να το πω.... ??.... υπαρχουν πολλες στιγμεσ που νιωθω πως απεχει μια κλοστουλα ολο αυτο απο το να μην μπορεσω να το εχω... να μην μπορω να ελεγξω τιποτα... απο το να γινω μη αποδοτικη... μη παραγωγικη.... και μου φαινεται τοσο παραξενο αυτο.... εχω την αντιληψη πωσ ανα στιγμες κρατιεμαι με νυχια και με δοντια... χαζο ε?....

    χαιρομαι πολυ Αντωνη μου που εισαι μια χαρουλα..παρα πολυ!!!!!

    ..ωρες ωρεσ..θελω απλα να τα παρατησω ολα και να φυγω.. να παρω σε εναν σακο 10 ρουχα και να φυγω... και οπου νιωθω πως μου αρεσει..να σταματαω.. να δουλευω για λιγο.. και να συνεχιζω να φευγω... ξερω.. πως καποια στιγμη θα το κανω... ειμαι σιγουρη.... οπως ξερω πως ισωσ τοτε μου κοστισει μια καριερα.. και ισωσ μετανιωσω λιγο....καποτε... ..δεν ξερω... ειναι δυσκολο οταν πρεπει να βαζεισ λογικη..στρατηγηκη.. και ζωη.. ευτυχια... ολοκληρωση.. αρμονια.. να ανταγωνιζονται το ενα το αλλο μεταξυ τουσ.... ..ειναι δυσκολο... μου ειναι δυσκολο....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    μην τολμισεις και το κανεις αυτο...θα δεις που οταν κοψεις τα φαρμακα θα σκεφτεσαι διαφορετικα

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Αν όντως η μοναδική μας υποχρέωση είναι να σώσουμε τα όνειρά μας τότε ξέρεις τι πρέπει να κάνεις....
    Και δν είναι χαζό το γεγονός πως κρατιέσαι με νύχια και με δόντια...άλλωστε αν δεν υπήρχαν διακυμάνσεις στη διάθεσή σου δεν θα υπήρχε λόγος νομίζω να ανοίξεις ένα τόπικ στην κατηγορία που το άνοιξες....
    keep dreaming...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Αντα μου αυτη τη στιγμη κανεις μια μεγαλη προσπαθεια για να μπορεις να ανταπεξερχεσαι στη δουλεια σου,στη σχολη σου κλπ.Ειναι πραγματι πολυ δυσκολο και αρκετες φορες εχουμε την ταση να θελουμε να τα παρατησουμε ολα..ευθυνες,υποχρεωσεις και γενικα οτι μας πιεζει.Ομως η φυγη δεν ειναι λυση,συνεχισε την προσπαθεια σου και θα δεις οτι θα τα πας οκομα καλυτερα.
    Φιλακια πολλα

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    .......Αντωνη μου.. Ξερω πως καποια στιγμη θα το κανω... φυσικα ενοειτε πως θα τελειωσω την σχολη και μετα.... το υπολογιζω δηλ.για του χρονου... πραγματικα το σκεφτομαι εντονα... να παω σε μερη στην ελλαδα που εχουν σχεση με τον κλαδο μου( ιαματικος τουρισμος) (ειναι αρκετά).. και να δουλεψω απο μερη με σουπερουαου εγκαταστασεισ..μεχρι και σε κρατικα με μειδαμινες ..η και ανυπαρκτες ... εγω... το νερο..το ρυακι... το δασος και τα βραχακια.....

    ...θα κερδισω ενα σωρο εμπιρειες... ..σκορπια προιπηρεσια..αλλα θα μου κοστισει μια σταθερη χρονια προιπηρεσια καπου καλα... ..δεν ξερω ακομα.. θα δουμε καλοι μου...

    αυτο που ξερω ειναι πωσ α) ειμαι 22 και υποτιθεται εχω 1-2 χρονια την \"ανεση\" να μην εχω σταθερη δουλεια... να ψαχτω...

    και 2).. πιστευω πως οι ανθρωποι πρεπει να κανουν τετοια ταξιδια οταν ειναι νεοι... αργοτερα πολυ απλα.. δεν τα κανουν... μπαινουν αλλα στην μεση... οι βασεισ για μια οικογενιακη ζωη... καριερα.... ...η αληθεια ειναι πως παντα ηξερα και ηθελα μα μεινω καπου εκτοσ Αθηνων.. εκτοσ μεγαλης πολης.... ..οπως και το οτι η οικογενεια που θελω να δημιουργισω θα ειναι για μενα παντα το σιμαντικοτερο για μενα..... δεν ξερω.. δεν ξερω... θα δουμε....
    θελω να τα συζητησω ολα αυτα με 2-3 ατομα που θεωρω αξιολογη την εμπιρεια ζωησ ..και την αποψη τουσ... να το δω και απο αλλεσ οπτικες γωνιεσ...

    ..σαφως Νικη μου και η φυγη δεν ειναι η λυση...εξαλου για ποσο μπορει κανεισ να συνεχιζει...φευγει?....


    ...σασ φιλω γλυκα φιλοι μου...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    ο καθενας κανει τις επιλογες του αναλογα με το τι θελει...αμα το θες πολυ και ειναι κατασταλαγμενη η επιλογη σου τοτε...και εγω μαζι σου...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..καλε μου...

    σε φιλω γλυκα!!
    ..μακια σε οοολα τα παιδακια...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    μα ετσι ειναι...ο καθενας κανει τις επιλογες του...αρκει οταν θα την παρεις να εχει περασει ενα διαστημα ψυχικης ηρεμιας αλλιως θα το μετανιωσεις...φιλλακιααα

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..εμ βεβαια... εν βρασμο ψυχης σιγουρα οι κινησεις που γινονται συνηθιζουν να ειναι λανθασμενες... ...γι αυτο πρεπει καποιες φωρες να σκεφτομαστε 2..φωρες...
    ..μακια του..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Ακριβως Αντουλα μου,γι\'αυτο και οτι αποφαση και να παρεις να τη σκεφτεις καλα πρωτα για να μην απογοητευτεις μετα..Και αυτο ισχυει για ολους μας

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    .. καλοι μου...
    ..κλεινω 1 μηνα με τα αντικαταθλιπτικα αυτες τις μερες... πρεπει να πω πως νιωθω καλητερα.. αναμφισβητητα οι σκεψεις αυτοκτονιας δεν υπαρχουν.. και ειδη αυτο ειναι μια βελτιωση... επισεις...για 3 εβδομαδες δεν εκλαψα καθολου.... ...ουτε ενιωσα την αναγκη αυτη.. και αυτο ηταν απιστευτη ανακουφιση για μενα... ισως πρωτη φωρα στην ζωη μου δεν νιωθω πως ειναι θανατος μου ειναι η ιδια η ζωη μου.. πως αυτη ειναι ειναι που με σκοτωνει.. ποσο παραξενη αισθηση... μεσα σε πολυ λιγο καιρο αρχισα να αποστασιοποιουμαι απ ολα και ολους.... ..το παλευω βεβαια και απο μονη μου αλλα αναμφισβητητα το χαπακι με κανει και νιωθω πολυ πιο σιγουρη και δυνατη... παρατηρισα πως καποιες αναστολεσ μου..λυγισαν..μαλακωσαν ελαφρως... και πως οταν κατι με στεναχωρει και προσπαθω να εστιασω την προσοχη μου καπου αλλου..για να μην με ποναει τοσο κατι.. \"πιανει\"..πολυ περισσοτερο απο παλιοτερα...

    ...γενικα ολος αυτος ο αβασταχτος πονος..αυτο το σκισιμο ψυχης που ενιωθα συναιχως.. εχει μαλακωσει πολυ... ειναι σαν καποιος να με επεισε πως..οκ... θα το παλεψουμε... οτι κι αν ειναι ....
    ..ολα ειναι ανθρωπινα..και παν απ ολα τα λαθη.... η ευαισθησια... η διαφορετικοτητα....

    ..εχω παψει να αναστεναζω συναιχως....

    ομως τισ τελευταιεσ 2 μερουλες κατι.. ξαναγυρναει.. δεν ξερω... εκλαψα.... δεν εγεινε κατι συγκεκριμενο..απλα ...

    καποες μνημες γυρισανε για λιγο... εκλαψα εχθες..εκλαψα και αποψε...

    ..θελω να ζησω... προσπαθω...


    ...
    ... θελω αγκαλια...

    ...αρχησα παλι να νιωθω μονη....

    ..ισως αυριο να ειναι καλητερα....

    ...παω σπιτακι μου τωρα να παρω αγκαλια τον αρκουδο μου...ισως χαζεψω και λιγο τηλεοραση... ισως κοιμηθω...
    ...ειμαι λυπημενη αποψε.... ...σασ εχω αναγκη... με δακρυα στα ματια...

    ..αγκαλιτσα ..σε ολους εμας τους δυνατους και θαραλαιους που τα βγαζουμε περα μονοι μας...
    ..αγκαλιτσα σε ολουσ οσοι αποψε την εχουν αναγκη σαν κι εμενα...
    ..μακια...

    ονειρα μας γλυκα... καλοι μου...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Αντουλα μου ειμαστε διπλα σου οτι χρειαστεις,να το ξερεις!Δεν εισαι μονη σου!
    Φιλακια πολλα και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα!!

Page 4 of 32 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •