Καταλαβα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11

    Καταλαβα

    Καλησπερα σας.
    Ειχα ξαναγραψει εδω πριν λιγο καιρο πως ειχα καταθλιψη. Με βοηθησαν πραγματικα οι απαντησεις σας.

    Ομως τωρα παραδεχτηκα κατι και αρχιζω να καταλαβαινω πως ξεκινησαν ολα. Τελως παντων δε θα επεκταθω πολυ..απλα θελω να σας πω για την κυρια αιτια. Ειναι καποιος που αγαπω 5 χρονια. Δεν μπορω να το ξεπερασω.Μενει πληγη. Καιγεται ολη η περιοχη στο στηθος μου, τσουζει ο λαιμος μου και με το ζορυ ανασαινω οταν τον σκεφτομαι. Ολον αυτον τον καιρο προσπαθουσα να με πεισω πως ολα ειναι καλα. Αλλα δεν ειναι. Επεσα πανω σε μια φωτογραφια του σημερα που μακαρι να μην ειχα. Και το χειροτερο ειναι πως μου φερθηκε ασχημα και δεν εμαθε ποτε τι ενιωθα εγω για αυτον. Προσπαθησα να του το πω αλλα τα καλυψα με ψεματα στο τελος. Ολα εγιναν σκατα, η ολη φαση.

    Δεν εχει τιποτα το σπουδαιο. Ουτε σε χαρακτηρα ουτε σε εμφανηση. Αλλα γιατι δεν μπορω να τον ξεπερασω?? 5 χρονια και νιωθω εξαιτιας του πως βουλιαζω καθε μερα...η μαλλον εξαιτιας μου. Εγω ευθυνομαι για το πως αισθανομαι.

    Ομως εχω αποφασισει πως θελω να γινω καλα. Το μονο που σκεφτομαι τωρα ειναι να αναρωσω απο ολα οσα εχουν γινει και να τα αφησω για παντα πισω μου. Πως ομως να το κανω αυτο χωρις να λεω ψεματα στον εαυτο μου και υστερα βγουν ξανα στην επιφανεια???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Καλη ερωτηση αυτη...οταν την βρεις πες την και σε μενα...συγγνωμη μα δεν εχω την απαντηση...ισως αν κανεις πραγματα για σενα...!!!

    Ξερω και εγω......!!!

  3. #3
    Originally posted by Variemai


    Δεν εχει τιποτα το σπουδαιο. Ουτε σε χαρακτηρα ουτε σε εμφανηση. Αλλα γιατι δεν μπορω να τον ξεπερασω?? 5 χρονια και νιωθω εξαιτιας του πως βουλιαζω καθε μερα...η μαλλον εξαιτιας μου. Εγω ευθυνομαι για το πως αισθανομαι.


    Δεν μπορείς γιατί σε απέρριψε.
    Θα μπορούσε ο ίδιος άνθρωπος να σε θέλει και να τον φτύνεις.
    Όμως, αυτό που πρέπει να ψάξεις είναι γιατί εσύ κολλάς σε αυτή τη σκέψη και πίστεψε με θα ανακαλύψεις πως καμία σχέση δεν έχει με το συγκεκριμένο.
    Πας σε κάποιον ειδικο?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Τι έγινε? Πως χωρίσατε?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Γιατί, τα \'χανε;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Θεοφανια μου εδωσες τη λυση πιστευω. Η σκεψη ειναι. Κολαω σε αυτα που εγιναν και μου ειπε.. πολυ περισσοτερο σε αυτα που ειπα και πως φερθηκα εγω.

    Οχι δεν τα ειχαμε αλλα ενδιαφεροταν και αυτος. Εγιναν πολλες βλακειες εκ μερους μου και ισως αυτο με κανει να κολλαω, το οτι ντρεπομαι και θελω κατα καποιον τροπο στο μυαλο μου να επανορθωσω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Η καλύτερη επανόρθωση δεν είναι να θυμάσαι τα λάθη του παρελθόντος,είναι να μην τα επαναλάβεις σε νέες σου σχέσεις.\'Αρα,αντί να σε ταλαιπωρείς με εμμονές και επαναλήψεις σκηνών και λόγων που παίζουν στο μυαλό σου,πέτα όσα σε βαραίνουν και προχώρα σε αναζήτηση νέου έρωτα.Όσο μένεις κολλημένη,αφαιρείς η ίδια το δικαίωμα από τον εαυτό σου να δοκιμάζει,να συνεχίζει,να εξελίσσεται μέσα από τα λάθη ή τις παραλείψεις σου.Δε γεννιόμαστε σοφοί,μαθαίνουμε μέσα από τις εμπειρίες μας τι λειτουργεί και τι όχι,τι μας επιφέρει θετικά ή αρνητικά.Ε,στο παιχνίδι είναι κι αυτά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    5 χρονια δε βρεθηκε κανεισ να σε φλερταρει; σχεση αλλη δεν εκανεσ;
    εγω λεω να πασ στην ιο διακοπεσ εκει εχει πολλουσ ιταλουσ που ειναι τρελλοι πεφτουλεσ και δε μασανε τη μια τουσ να πιεισ και λιγο να την δεισ πιο ανετη και να σταματησεισ να τυρανιεσαι ακολουθησε τη συμβουλη μου χωρισ πλακα και αν δεν γυρισεισ ανανεωμενη το λιγοτερο ελα να τα πουμε και αμα θεσ το βαζουμε και στοιχημα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    33
    Originally posted by anoiksi
    Καλη ερωτηση αυτη...οταν την βρεις πες την και σε μενα...συγγνωμη μα δεν εχω την απαντηση...ισως αν κανεις πραγματα για σενα...!!!

    Ξερω και εγω......!!!
    1. γυμναστηριο
    2. βιβλια
    3.καλη διατροφη
    4. ομορφο/ες / παντου/ μίλα .................
    5.υπνος καλός έστω με εφιάλτες

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Originally posted by Knitter
    Originally posted by anoiksi
    Καλη ερωτηση αυτη...οταν την βρεις πες την και σε μενα...συγγνωμη μα δεν εχω την απαντηση...ισως αν κανεις πραγματα για σενα...!!!

    Ξερω και εγω......!!!
    1. γυμναστηριο
    2. βιβλια
    3.καλη διατροφη
    4. ομορφο/ες / παντου/ μίλα .................
    5.υπνος καλός έστω με εφιάλτες
    1. κανω ποδηλατο και παω κολυμβητηριο
    2. κανω σωστη διατροφη
    3. διαβαζω
    4. κανω βολτες
    5. βλεπω ταινιες
    6. μιλαω στο τηλεφωνο για οτιδηποτε εκτος αυτου που με απασχολει

    εεε, να σου πω την αληθεια καποτε με ειχε βοηθησει, τωρα ομως δεν βοηθαει πια...οτι ερχεται ερχεται απο μεσα και οτι κανεις το κανεις απλα για να νιωσεις καλα για λιγο...αν δεν αλλαξεις ομως πραγματα ριζικα και κυριως να αποβαλλεις αυτο που σε στρεσαρει, σε καταπιεζει και σε ποναει το μονο που θα καταφερεις ειναι να γυριζεις τον κυκλο ξανα και ξανα...αλλα αυτες οι ριζικες αλλαγες ειναι δυσκολες...σιγουρα βαθια μεσα μας ξερουμε τις απαντησεις αρκει να ειμαστε ειλικρινης με τον εαυτο μας...
    [B]...μαζι με τον πονο ας χορεψει η χαρα...[/B]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εγω θεωρω πωσ ο καλητεροσ τροποσ για να φυγει απο μεσα σου ειναι να του πεισ ολα οσα εχεισ να του πεισ..οσα νιωθεισ..οσα κρατασ μεσα σου..

    εχουν περασει 5 χρονια εχει ωριμασει και αυτοσ λιγο..επικοινωνισε μαζι του και πεσ πωσ θεσ να του μιλησεισ .. μια ωρα απο την ζωη του θα σου την χαρισει...

    καλητερα βεβαια θα ηταν να του τα πεισ μεσο νετ η μεσο τηλεφωνου..μαιλ..η γραμματοσ.. γιατι δεν θα τον βλεπεισ και δεν θα επιρεαζεσαι ερωτικα... απλωσ θα τα βγαλεισ απο μεσα σου..και θα παψουν να ειναι εκει.. δευτερον.. θα ξερεισ πωσ ξερει...

    εγω ειχα αυτο το προβλημα που λεσ.. μου ειχαν μεινει αποθημενα με εναν πρωιν μου.. περασανε χρονια και του εστειλα ενα γραμμα.. τελικα δεν το διαβασε ποτε..αλλα και μονο η διαδικασια.. και το οτι αυτα που ηθελα να πω βγηκαν στο χαρτι με γιατρεψαν.. δεν ειχα πια την ιδια ανγκη να τον δω κλπ...ολο ηταν μια ιδεα..

    μετα απο χρονια δεν μασ λυπει ο ανθρωποσ..αλλα η ιδεα.. εικονεσ του παρελθοντοσ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Originally posted by Adzik
    εγω θεωρω πωσ ο καλητεροσ τροποσ για να φυγει απο μεσα σου ειναι να του πεισ ολα οσα εχεισ να του πεισ..οσα νιωθεισ..οσα κρατασ μεσα σου..

    εχουν περασει 5 χρονια εχει ωριμασει και αυτοσ λιγο..επικοινωνισε μαζι του και πεσ πωσ θεσ να του μιλησεισ .. μια ωρα απο την ζωη του θα σου την χαρισει...

    καλητερα βεβαια θα ηταν να του τα πεισ μεσο νετ η μεσο τηλεφωνου..μαιλ..η γραμματοσ.. γιατι δεν θα τον βλεπεισ και δεν θα επιρεαζεσαι ερωτικα... απλωσ θα τα βγαλεισ απο μεσα σου..και θα παψουν να ειναι εκει.. δευτερον.. θα ξερεισ πωσ ξερει...

    εγω ειχα αυτο το προβλημα που λεσ.. μου ειχαν μεινει αποθημενα με εναν πρωιν μου.. περασανε χρονια και του εστειλα ενα γραμμα.. τελικα δεν το διαβασε ποτε..αλλα και μονο η διαδικασια.. και το οτι αυτα που ηθελα να πω βγηκαν στο χαρτι με γιατρεψαν.. δεν ειχα πια την ιδια ανγκη να τον δω κλπ...ολο ηταν μια ιδεα..

    μετα απο χρονια δεν μασ λυπει ο ανθρωποσ..αλλα η ιδεα.. εικονεσ του παρελθοντοσ...
    νομιζω πως συμφωνω απολυτα μαζι σου...
    [B]...μαζι με τον πονο ας χορεψει η χαρα...[/B]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Ανθρωπε με το βαρετο nickname που προκαλει χασμουρητα...


    Πως θα σου φαινοταν η ιδεα να κανεις κατι ολιγον περιεργο αλλα δυνατο ?

    Ειπες οτι βρηκες μια φωτογραφια του ε?


    Λοιπον , here goes..


    -Αν η φωτο αυτη ειναι σε ψηφιακη μορφη στον υπολογιστη σου , τοτε συγκεντρωσε την μαζι με αλλες αυτουνου - αν υπαρχουν βεβαια αλλιως μονο αυτη - σε εναν νεο φακελο στην επιφανεια εργασιας με τιτλο το ονομα του. Κατα προτιμηση βαλε τιτλο \"Chapter : [ονομα του]\" . Αν εχεις οτιδηποτε αλλο βιντεο-msn log δικο του κατι που να στον θυμιζει , πετα το και αυτο μεσα στον φακελο αυτο. Μολις λοιπον τελειωσεις με αυτα, κοιτα τον φακελο αυτον για λιγο, πατα δεξι κλικ και \"διαγραφη\" . Φροντισε να εχεις δυνατα τα ηχεια του υπολογιστη ωστε να ακουσεις τον \"ηχο διαγραφης\" που κανει το recycle bin.
    Μολις το κανεις αυτο, τοτε θα εχεις κλεισει εσυ το ιδιο ατομο το τελευταιο κομματι που ειχε απομεινει -εμποδιο- για να τον ξεχασεις...




    -Αν η φωτο ειναι αληθινη, κανεις τα ιδια με αληθινο φακελο και τον πετας σε ενα ταχυδρομικο κουτι που απέξω γραψε ξερω γω... \"προς χωρα της διαγραφης\". ;D



    .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    ειναι αληθεια πως καθως διαβαζα το μυνημα σου, ειχα τοση αγωνια να δω που θα το πας......αλλα το κορυφαιο ειναι το γραμμα που θα σταλει στην χωρα της διαφυγης.....πολυ μου αρεσε...αλλα πρεπει να συμπληρωσω πως δεν κανει να γραψει στο φακελο την δικια της διευθυνση γιατι αλλιως θα ξαναγυρισει το παρελθον πισω......

    Καλημερα!!!
    [B]...μαζι με τον πονο ας χορεψει η χαρα...[/B]

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Originally posted by pad
    5 χρονια δε βρεθηκε κανεισ να σε φλερταρει; σχεση αλλη δεν εκανεσ;
    εγω λεω να πασ στην ιο διακοπεσ εκει εχει πολλουσ ιταλουσ που ειναι τρελλοι πεφτουλεσ και δε μασανε τη μια τουσ να πιεισ και λιγο να την δεισ πιο ανετη και να σταματησεισ να τυρανιεσαι ακολουθησε τη συμβουλη μου χωρισ πλακα και αν δεν γυρισεισ ανανεωμενη το λιγοτερο ελα να τα πουμε και αμα θεσ το βαζουμε και στοιχημα
    Ναι και αλλες σχεσεις ειχα και καλα εχω περασει. Αλλα το θεμα ειναι οτι οσο προσπαθεις να το ξεχασεις, να το καλυψεις και λες ολα ειναι καλα ...μετα απο καιρο βγαινουν χειροτερα στην επιφανεια..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •