Όταν η θέληση δε γίνεται πράξη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573

    Όταν η θέληση δε γίνεται πράξη...

    Εδώ και μέρες σκέφτομαι τι θα γίνει τελικά με τη ζωή μου, το πως θέλω να είμαι, ποιά θέλω να είμαι.. Νιώθω πως αρκετό καιρό είμαι παρατηρητής της ζωής μου, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε.. Κάθομαι και την παρατηρώ να φεύγει.. Θέλω να την προλάβω μα όταν ξεκινάω να τρέξω σαν να με κρατούν δεμένη αλυσίδες.. Ξέρω δηλαδή τί θέλω να κάνω, ποιά ζωή θέλω να ακολουθήσω. Ξεκινάω να την φτιάξω αλλά νιώθω τόσο αδύναμη.. Όπως όταν ξυπνά κανείς το πρωί, προσπαθεί να σφίξει το χέρι του αλλά δεν έχει δύναμη.. Και έτσι περνούν οι εβδομάδες.. Έχω πολλές φορές την αίσθηση ότι δεν έχω ζωή.. Τι και αν όλα - ή σχεδόν όλα - δείχνουν το αντίθετο.. Πού κρύβεται λοιπόν η όση δύναμη έχω? Με εγκατέλειψε? Μάλλον εγώ την εγκατέλειψα.. Πώς θα βρω τον εαυτό μου? Τα τελευταία βράδια δεν κοιμάμαι καλά, βασικά δεν ξέρω καν αν κοιμάμαι, αν λέγεται αυτό ύπνος.. Τί γίνεται λοιπόν όταν έχεις συνειδητοποιήσει το πρόβλημα, ξέρεις τη λύση αλλά για κάποιον λόγο δεν την ακολουθείς? Είναι αυτοτιμωρία ή απλά ανικανότητα? Δεν ξέρω καν γιατί τα γράφω όλα αυτά, μάλλον πνίγομαι..
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Για μένα το \"πρόβλημα\" συνήθως είναι και μια \"λύση\". Ένας τρόπος που βρίσκω για να αντιμετωπίσω κάτι, για να επιβιώσω μέσα σε στη ζωή μου και τον εαυτό μου, έτσι όπως τα αντιλαμβάνομαι.
    Για μένα δεν είναι αυτοτιμωρία ή ανικανότητα. Είναι ο καλύτερος τρόπος που, αυτή τη στιγμή, έχεις βρει για εξακολουθείς να υπάρχεις.
    Είναι δύσκολο αυτό που περνάς και σε πνίγει. Αλλά ίσως μοιάζει πιο οικείο, ίσως και ασφαλές, να παρατηρείς τη ζωή σου απο τις πιο σκιερές θέσεις του θεάτρου...παρά να ανέβεις σε αυτή τη λουσμένη απο φως σκηνή.
    Κάνω απλά μια υπόθεση, οκ? Δεν ξέρω αν είναι έτσι για σένα.
    Μάκια...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    chr, να τα πάρουμε με τη σειρά. Τι είναι αυτό που θέλεις να ζήσεις και δεν μπορείς και γιατί δεν μπορείς; Ή αυτά;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    κοριτσάκι, γράψε ότι σε πνίγει, μόνο καλό θα κάνει το να τα βγάλεις από μέσα σου.

    περνάς δύσκολη φάση. έχω βρεθεί κι εγω σε δύσκολες φάσεις, σε αδιέξοδα, που δεν έβλεπα φως και πίστευα πως έτσι θα είναι για πάντα. όμως τελικά έιχα άδικο. αφού τα κατάφερα εγώ, σίγουρα θα μπορέσεις κι εσύ, I\'m no better.

    πάντως, μην σκέφτεσαι ότι δεν έχεις ζωή ή ότι χάνεις τη ζωή σου, γιατί πιθανόν αυτό να σε πανικοβάλει και να σε παραλύει χειρότερα. ξέρεις, η σκέψη ότι πρέπει τώρα να αλλάξουν όλα γρήγορα για να μην χαθεί η ζώη σου...

    πρέπει να κάνεις μικρά βηματάκια, μικρές αλλάγες στην καθημερινότητα σου.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Βρε παιδιά, εγώ δεν καταλαβαίνω σε τι αδιέξοδα μπορεί να βρεθεί κάποιος εκτός από το ότι δεν του αρέσει η δουλειά του, κοινώς βαριέται να πηγαίνει και του φέρνει κατάθλιψη ή ότι οι άλλοι είναι κακοί αλλά δεν φαίνεται να πειράζει κανέναν αυτό. Τι άλλο δλδ μπορεί να σου συμβεί; Τι αδιέξοδα λέτε εγώ δεν καταλαβαίνω. Εγώ δεν έχω γκόμενο, πιστεύω θα μείνω μια ζωή μόνη μου, δεν έχω παρέες να βγαίνω εκτός από έναν τώρα που γνώρισα μεγαλύτερό μου να δω τι κουμάσι είναι και αυτός, μάλλον θα μείνω πάντα μόνη μου, αυτό το καταλαβαίνω είναι ένα αδιέξοδο. Εσάς τι σας συμβαίνει και είστε τόσο χάλια; Εκτός από την κατάθλιψη που δεν έχει λόγο και θεραπεύεται με φάρμακα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Φοίβη, ναι ίσως να είναι μία λύση αυτή η παρατήρηση αλλά δεν είναι ζωή. Ανησυχώ ότι θα είμαι για πάντα έτσι στο εξής.. Θέλω να ανέβω στη σκηνή και να παίξω το έργο της δικής μου ζωής, αλλά είναι αυτές οι αναθεματισμένες αλυσίδες.. Αυτή αδυναμία, αυτό το αίσθημα αδειάσματος που νιώθω όταν πάω να πάρω ανάσα.. libpa, πρακτικά θέλω να πάω σε δικό μου σπίτι, να ζήσω τη δική μου ζωή, να έχω αυτούς που θέλω στη ζωή μου και να μπορώ να μην ανέχομαι πράγματα και καταστάσεις που θίγουν την αξιοπρέπειά μου.Συναισθηματικά, να είμαι απλά η \"Χριστίνα\".. Που δεν ξέρω πλέον ποιά είμαι.. Τί καλά έχω, τί κακά.. Ποιός είναι ο εαυτός μου? Γιατί δε μπορώ.. Γιατί για να μπορέσω να φύγω πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα και βασικά να πάρω το πτυχίο μου. Και εγώ κάθομαι και παρατηρώ..
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Originally posted by libpa
    Βρε παιδιά, εγώ δεν καταλαβαίνω σε τι αδιέξοδα μπορεί να βρεθεί κάποιος εκτός από το ότι δεν του αρέσει η δουλειά του, κοινώς βαριέται να πηγαίνει και του φέρνει κατάθλιψη ή ότι οι άλλοι είναι κακοί αλλά δεν φαίνεται να πειράζει κανέναν αυτό. Τι άλλο δλδ μπορεί να σου συμβεί; Τι αδιέξοδα λέτε εγώ δεν καταλαβαίνω. Εγώ δεν έχω γκόμενο, πιστεύω θα μείνω μια ζωή μόνη μου, δεν έχω παρέες να βγαίνω εκτός από έναν τώρα που γνώρισα μεγαλύτερό μου να δω τι κουμάσι είναι και αυτός, μάλλον θα μείνω πάντα μόνη μου, αυτό το καταλαβαίνω είναι ένα αδιέξοδο. Εσάς τι σας συμβαίνει και είστε τόσο χάλια; Εκτός από την κατάθλιψη που δεν έχει λόγο και θεραπεύεται με φάρμακα.
    ... ά ρε Λίμπα... που όσο και να σου \'τα \'χώσω\' - έτσι το είχες αντιληφθεί τότε - , πάλι συμπαθής θα μου είσαι...

    \'... Τι άλλο δλδ μπορεί να σου συμβεί;...\'

    ... έλα μου ντε;... να πάρει φωτιά το σπίτι σου, πιάνεται;... χμμ... να μην έχεις να φας;... να χάσεις το παιδί σου σε νεαρή ηλικία;... να πάθεις καρκίνο και να σε παρατήσουν οι γονείς σου;... να σε απολύσουν απ\' τη δουλειά επειδή ξεσκέπασες τις μαλακίες του προϊσταμένου σου;... μάλλον δε σου κάνουν... οκ, πάμε παρακάτω...

    Φίλη Κρι;... αν το προφέρω σωστά... θα σε πειράξει πολύ αν σου πω ότι ίσως χρειαστεί να πνιγείς εντελώς;... ένα μόνο πράμα θα σου υπέγραφα με πλήρη βεβαιότητα... ότι είναι αυτοτιμωρία και όχι ανικανότητα. Και ότι μόνο όταν υπάρχει πραγματικά θέληση, υπάρχει και το αποτέλεσμά της... το \'όταν υπάρχει θέληση αλλά δεν υπάρχει πράξη\' δεν ισχύει...

    Έντιτ:... φτου ρε Λίμπα, μου διέφυγε αυτό...

    \'... Εκτός από την κατάθλιψη που δεν έχει λόγο και θεραπεύεται με φάρμακα...\'

    Σε γελάσανε βρε!... κάποιοι θεραπεύονται και χωρίς φάρμακα γιατί ποντάρουν στον εαυτό τους και μόνο. Και δεν υπάρχει κατάθλιψη χωρίς λόγο. Εκτός αν αναφέρεσαι στην κατάθλιψη τύπου \'φτιάξτο μόνος σου\'. Αλλά αυτές είναι \'γιαλαντζί\' για νά \'χαμε να λέγαμε...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Alobar, δεν ξέρω εάν ισχύει, πάντως εγώ αυτό νιώθω.. Ίσως δε θέλω να βγω από όλο αυτό.. Δεν ξέρω παιδιά, είμαι χάλια πάλι, αυτό ξέρω.. Μακάρι κάποια στιγμή να είναι η θέληση μου τόσο ισχυρή ώστε να γίνει πράξη.. Και να μην είναι αργά..
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Φυσικά και νιώθεις αυτό που έμαθες να νιώθεις... δε σου είπα το αντίθετο. Το ότι έτσι έμαθες όμως, δε σημαίνει ότι ισχύει. Και φυσικά δε μπορείς να καταλάβεις τί λέω. Μη τρομάζεις, αλλά εμένα μου πήρε χρόνια προτού καταλάβω ότι δεν είμαι αυτό που με έκαναν να πιστέψω πως είμαι. Και ξέρεις κάτι;... επιμένω ότι ισχύει. Να σου πω γιατί;... γιατί δεν υπάρχει άνθρωπος που γεννιέται ανίκανος. Είσαι μέσα σε μια \'fake\' κατάσταση. Καλώς ή κακώς, θα αντιδράσει το συναίσθημά σου όταν το ίδιο θα αποφασίσει. Αυτή είναι η μια οπτική της κατάθλιψης Κρι... το μυαλό σου \'αναγνωρίζει\' τα πάντα, αλλά το συναίσθημα είναι αυτό που θα χρειαστεί να ξεμπλοκάρει για να δώσει το \'οκ\' στο σώμα σου. Μη μασάς, πριν δυο μήνες δε πίστευα ότι δε θα πεθάνω απ\' την αϋπνία και την κόπωση. Σήμερα, νυστάζω κατά τη μιάμιση κι έχω πιάσει και δουλειά, όποια κι αν είναι αυτή. Προς το παρόν, καλά κάνεις και είσαι εδώ. Και ζόριζε τον εαυτό σου για ψιλοπράματα μέχρι εκεί που καταλαβαίνεις ότι αντέχεις. Ποτέ παραπάνω. Όλα έχουν τέλος Κρι. Δεν υπάρχει τίποτα μονιμότερο απ\' το προσωρινό σ\' αυτό τον κόσμο...


  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Alobar

    ... ά ρε Λίμπα... που όσο και να σου \'τα \'χώσω\' - έτσι το είχες αντιληφθεί τότε - , πάλι συμπαθής θα μου είσαι...

    \'... Τι άλλο δλδ μπορεί να σου συμβεί;...\'

    ... έλα μου ντε;... να πάρει φωτιά το σπίτι σου, πιάνεται;... χμμ... να μην έχεις να φας;... να χάσεις το παιδί σου σε νεαρή ηλικία;... να πάθεις καρκίνο και να σε παρατήσουν οι γονείς σου;... να σε απολύσουν απ\' τη δουλειά επειδή ξεσκέπασες τις μαλακίες του προϊσταμένου σου;... μάλλον δε σου κάνουν... οκ, πάμε παρακάτω...

    Φίλη Κρι;... αν το προφέρω σωστά... θα σε πειράξει πολύ αν σου πω ότι ίσως χρειαστεί να πνιγείς εντελώς;... ένα μόνο πράμα θα σου υπέγραφα με πλήρη βεβαιότητα... ότι είναι αυτοτιμωρία και όχι ανικανότητα. Και ότι μόνο όταν υπάρχει πραγματικά θέληση, υπάρχει και το αποτέλεσμά της... το \'όταν υπάρχει θέληση αλλά δεν υπάρχει πράξη\' δεν ισχύει...

    Έντιτ:... φτου ρε Λίμπα, μου διέφυγε αυτό...

    \'... Εκτός από την κατάθλιψη που δεν έχει λόγο και θεραπεύεται με φάρμακα...\'

    Σε γελάσανε βρε!... κάποιοι θεραπεύονται και χωρίς φάρμακα γιατί ποντάρουν στον εαυτό τους και μόνο. Και δεν υπάρχει κατάθλιψη χωρίς λόγο. Εκτός αν αναφέρεσαι στην κατάθλιψη τύπου \'φτιάξτο μόνος σου\'. Αλλά αυτές είναι \'γιαλαντζί\' για νά \'χαμε να λέγαμε...
    Ok, εσύ μιλάς για θάνατο γιατί όλα αυτά που μου είπες έχουν να κάνουν με το θάνατο. Ακόμα και να χάσεις τη δουλειά σου και να μην έχεις να φας μετά έχει να κάνει με το θάνατο. Εκτός από τη φωτιά που είναι σπάνια. Εντάξει σε αυτές τις περιπτώσεις έχεις λόγο να είσαι χάλια απλώς δεν μου ήρθαν στο μυαλό γιατί η chr έλεγε για ανικανότητα να αντιμετωπίσει τη ζωή χωρίς από ότι κατάλαβα να της έχει συμβεί κάτι. Απλά έχει κατάθλιψη.
    Όσο για την κατάθλιψη, δεν είναι θέμα συζήτησης γιατί άκρη δεν θα βρούμε, απλά αν ρωτήσεις γιατρό θα σου πει ότι η κατάθλιψη είναι αρρώστεια του εγκεφάλου και δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος πάντα που θα σου \'ρθει. Έτσι πιστεύω γιατί υπάρχουν πολλοί που τους συμβαίνουν πολλά και δεν παθαίνουν κατάθλιψη. Όσο για τα φάρμακα, δεν ξέρω κανέναν που είχε κλινική κατάθλιψη και τα κατάφερε μόνος του, για το λόγο που σου είπα πιο πάνω, ότι η κατάθλιψη είναι αρρώστεια, δεν είναι μια απλή θλίψη σε μεγάλο βαθμό, απλά μια αρρώστεια τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Φοίβη, ναι ίσως να είναι μία λύση αυτή η παρατήρηση αλλά δεν είναι ζωή. Ανησυχώ ότι θα είμαι για πάντα έτσι στο εξής.. Θέλω να ανέβω στη σκηνή και να παίξω το έργο της δικής μου ζωής, αλλά είναι αυτές οι αναθεματισμένες αλυσίδες.. Αυτή αδυναμία, αυτό το αίσθημα αδειάσματος που νιώθω όταν πάω να πάρω ανάσα.. libpa, πρακτικά θέλω να πάω σε δικό μου σπίτι, να ζήσω τη δική μου ζωή, να έχω αυτούς που θέλω στη ζωή μου και να μπορώ να μην ανέχομαι πράγματα και καταστάσεις που θίγουν την αξιοπρέπειά μου.Συναισθηματικά, να είμαι απλά η \"Χριστίνα\".. Που δεν ξέρω πλέον ποιά είμαι.. Τί καλά έχω, τί κακά.. Ποιός είναι ο εαυτός μου? Γιατί δε μπορώ.. Γιατί για να μπορέσω να φύγω πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα και βασικά να πάρω το πτυχίο μου. Και εγώ κάθομαι και παρατηρώ..
    Αν θες κανε ενα νημα και να λες τα επιτευγματα της ημερας , σημερα εκανα αυτο εκεινο ωστε να ξεφυγεις απο την αδρανεια που σε πνιγει , συνομιλωντας με αλλους ανθρωπους και να παιρνεις δυναμη απο αυτους , γιατι θα θες κατι να γραφεις που και που , κρατα με να σε κρατω .
    Μαλλον ειναι κατι που θα κανω και εγω...γιατι αισθανομαι ακριβως το ιδιο...λες και εμεινα στασιμος και μετεωρος , δεμενος με αλλυσιδες που δεν δυναμαι ακομα να σπασω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by libpa
    Εσάς τι σας συμβαίνει και είστε τόσο χάλια; Εκτός από την κατάθλιψη που δεν έχει λόγο και θεραπεύεται με φάρμακα.
    Mα είναι σύμπτωμα της ασθένειας λίμπα να βλέπει κάποιος αδιέξοδα εκεί που δεν υπάρχουν.Και να νιώθει χάλια χωρίς αντικειμενικό ή προφανή λόγο.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Arsi
    Mα είναι σύμπτωμα της ασθένειας λίμπα να βλέπει κάποιος αδιέξοδα εκεί που δεν υπάρχουν.Και να νιώθει χάλια χωρίς αντικειμενικό ή προφανή λόγο.
    Αυτό λέω Αρσι, έχεις δίκιο. Λέω εκτός από την κατάθλιψη, δλδ εκτός και αν έχει κατάθλιψη, οπότε είναι λογικό να τα βλέπει όλα μαύρα χωρίς λόγο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by libpa
    Originally posted by Arsi
    Mα είναι σύμπτωμα της ασθένειας λίμπα να βλέπει κάποιος αδιέξοδα εκεί που δεν υπάρχουν.Και να νιώθει χάλια χωρίς αντικειμενικό ή προφανή λόγο.
    Αυτό λέω Αρσι, έχεις δίκιο. Λέω εκτός από την κατάθλιψη, δλδ εκτός και αν έχει κατάθλιψη, οπότε είναι λογικό να τα βλέπει όλα μαύρα χωρίς λόγο.
    Ναι λίμπα έχεις δίκιο sorry,τώρα το διάβασα πιο προσεχτικά,αυτό ακριβώς είπες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Λίμπα:

    \'... Ok, εσύ μιλάς για θάνατο γιατί όλα αυτά που μου είπες έχουν να κάνουν με το θάνατο. Ακόμα και να χάσεις τη δουλειά σου και να μην έχεις να φας μετά έχει να κάνει με το θάνατο. Εκτός από τη φωτιά που είναι σπάνια. Εντάξει σε αυτές τις περιπτώσεις έχεις λόγο να είσαι χάλια απλώς δεν μου ήρθαν στο μυαλό γιατί η chr έλεγε για ανικανότητα να αντιμετωπίσει τη ζωή χωρίς από ότι κατάλαβα να της έχει συμβεί κάτι. Απλά έχει κατάθλιψη.
    Όσο για την κατάθλιψη, δεν είναι θέμα συζήτησης γιατί άκρη δεν θα βρούμε, απλά αν ρωτήσεις γιατρό θα σου πει ότι η κατάθλιψη είναι αρρώστεια του εγκεφάλου όπως μου είχε πει εμένα η γιατρός μου για την ψύχωση και δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος πάντα που θα σου \'ρθει. Έτσι πιστεύω γιατί υπάρχουν πολλοί που τους συμβαίνουν πολλά και δεν παθαίνουν κατάθλιψη. Όσο για τα φάρμακα, δεν ξέρω κανέναν που είχε κλινική κατάθλιψη και τα κατάφερε μόνος του, για το λόγο που σου είπα πιο πάνω, ότι η κατάθλιψη είναι αρρώστεια, δεν είναι μια απλή θλίψη σε μεγάλο βαθμό, απλά μια αρρώστεια τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο...\'

    Λίμπα καλημέρα. Όχι δε μιλάω για θάνατο αποκλειστικά, αλλά οι δυσκολίες που μπορεί να συμβούν σε έναν άνθρωπο σε αυτή τη ζωή είναι άπειρες. Η Κρι δεν υπάρχει περίπτωση να δηλώνει \'ανικανότητα\' - που δεν είναι όπως προείπα - χωρίς να υπάρχει κάτι από πίσω. Και αιτιολογία υπάρχει, και αφορμές που πυροδοτούν τέτοιες καταστάσεις. Η κατάθλιψη ρε Λίμπα είναι αποτέλεσμα κάποιων πραγμάτων, δεν γίνεται να υπάρξει αντίδραση, χωρίς να υπάρξει πριν η ανάλογη δράση, πώς να το κάνουμε είναι νόμος.
    Φυσικά και βγαίνει μια χαρά άκρη με συζητήσεις για την κατάθλιψη, αρκεί ο καθένας να μεταφέρει το προσωπικό του βίωμα, μιας και ο καθένας τη βιώνει διαφορετικά. Όσο για την απάντηση που λες ότι σου έδωσε ο γιατρός σου, είσαι σίγουρη ότι σου είπε πως είναι ασθένεια του εγκεφάλου ή υποθέτεις ότι θα σου έδινε τέτοια απάντηση;... η κατάθλιψη είναι διαταραχή του συναισθήματος Λίμπα μου, και δε συγκαταλέγεται στις ψυχώσεις. Αν υπάρχει γιατρός που αγνοεί κάτι τέτοιο, μάλλον να γίνει μπετατζής καλύτερα... :P ... εχμμ, μιλάς αποκλειστικά για κλινική κατάθλιψη, αλλά σε πολλές περιπτώσεις χρειάζονται - ασχέτως του αν το δέχομαι εγώ - φάρμακα για να ξεπεραστούν τα συμπτώματα. Εσύ μπορεί να μη ξέρεις κανέναν αλλά επιμένεις σε κάποια πράματα που μάλλον δε γνωρίζεις. Εγώ ξέρω εμένα πάντως, και σε πληροφορώ ότι δεν αντιμετώπισα με αγωγή ούτε την αϋπνία ΜΟΥ, την εξάντληση, την παντελή έλλειψη διάθεσης, την ανορεξία, δεν άφησα και τίποτα λολ!... να σου τονίσω ότι τα είχα όλα (σε ένα νοικοκυρεμένα :P ) και μάλιστα σε υπερβολικό βαθμό... αυτάααα!...


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •