Υποψία...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Υποψία...

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Υποψία...

    Καλημέρα σας κ πάλι..
    Υπάρχει μια σκέψη που με προβληματίζει...χτες σε μια έξοδο που είχα με τον σύντροφό μου, είδα κάτι (μικρό κ ασήμαντο ίσως) που μου δημιούργησε ένας ίχνος υποψίας...
    Κάποια στιγμή επισκέφθηκε την τουαλέτα του μαγαζιού με το κινητό στην τσέπη-πάντα το αφήνει πάνω στο τραπέζι σε περίπτωση που του τηλεφωνήσουν απ' τη δουλειά-κ ομολογώ πως έκανε αρκετή ώρα να επιστρέψει (για κάποιον που πηγαίνει στην τουαλέτα).
    Δεν είναι μόνο αυτό όμως..όσο καθήσαμε στο μαγαζί το κινητο βρισκοταν στην τσεπη,κ όταν κάποια στιγμή επισκέφθηκα εγώ την τουαλέτα κ επέστρεψα, ανακάλυψα πως μόλις με είδε έβαλε γρήγορα-γρήγορα το κιν στη τσέπη..με ύπουλη θα ελεγα γρηγοραδα...όταν κάποια στιγμη το ξαναεβγαλε για να δουμε το ημερολογιο, παρατηρησα πως ειχε ενα μηνυμα το οποιο δε διαβασε καν,το προσπερασε.

    Παιδιαστικα πραγματα,ισως λεγατε καποιοι. Ειναι ομως κατι που μ εβαλε σε σκεψεις γιατι περναμε μια περιοδο αναθερμανσης της σχεσης μας κ η εμπιστοσυνη μου στο προσωπο του δεν ειναι τοσο μεγαλη. μπορεί αυτα να ειναι στο μυαλο μου, η συμπεριφορα του δεν ειναι κρυα,καθε αλλο.καποιες φορες ομως τον νιωθω λιγο απομακρο,καθως δε βρισκομαστε καθημερινα λογω δουλειας του (οπως μου δηλωνει τουλαχιστον).

    Τελικα θα πρεπει να σταματησω να σκεφτομαι ετσι,για να μην επηρεαστω κ εγω αλλα κ η σχεση μας αρνητικα, η μηπως θα πρεπει να το ψαξω κ να μην ειμαι τοσο "αθωα"?
    Κ αν τελικα συμβαινει κατι κακο, πως θα μπορουσα διακριτικα να σιγουρευτω κ να μην τρωω "κουτοχορτο"?
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    ....??
    Every morning we are born again

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Αφού περνάς περίοδο αναθέρμανσης, ρωτάς, μιλάς, το συζητάς και εκφράζεις τις υποψίες σου. Αλλιώς η αναθέρμανση γίνεται ανάψυξη.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τι αναθερμανση ειναι αυτη,
    με υποψιες, με \"υπουλες!!!\" κινησεις κλπ κλπ?

    μαλλον το εκαψες το φαγητο...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    krino τι εννοεις??
    Every morning we are born again

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν την βρισκω παιδιαστικη την ανησυχια, ουτε αθωα τα δειγματα.
    το θεμα ομως ειναι οτι δεν θα βγαλεις ακρη ψαχνοντας....
    καλυτερα να δεις την μεταξυ σας σχεση και τι δεν παει καλα και αν μπορει να διορθωθει η οχι..
    για τις υποψιες σου , μπορεις να συζητησεις βεβαιως, αλλα αμφιβαλω αν θα βγαλεις καποια ακρη. καποιος που θελει να κρυψει τις κινησεις του, δεν το κανει, απλα επειδη δεν τον ρωτησες...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Ζαχαρούπολη
    Posts
    27
    είστε καιρό μαζί; πιστεύω το καλύτερο είναι να του μιλήσεις στα ίσα και να κόψεις αντιδράσεις.
    ένα ζευγάρι πρέπει να τα συζητάει όλα, ρώτησε τον αν είναι ευχαριστημένος απ την σχέση σας...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    vanessoula21, σκεφτηκα να συζητησω γι αυτο το τελευταιο..το πως αισθανεται με τη σχεση μας...αλλα σε τι θα ωφελησει αυτο? μπορει να απαντησει κ να προσποιηθει πως ολα ειναι μια χαρα ενω να κρυβονται διαφορα απο πισω.
    δεν ειμαστε πολυ καιρο μαζι.ημασταν μαζι 3 μηνες,χωρισαμε για ενα μηνα κ τωρα εχει περιπου 2 βδομαδες κ κατι που τα ξαναβρηκαμε.
    Every morning we are born again

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Δεν περιμένω να ρωτήσει \"μήπως με απατάς;\" \"όχι\", \"με ποια μιλάς;\" \"με την Χ\"
    Περιμένω όμως να πει στα ίσα: \"αισθάνομαι ανασφαλής, έχω υποψίες όταν κρύβεις το κινητό σου, ο μόνος που μπορεί να μου διώξει τις αμφιβολίες είσαι εσύ κι όχι κάποιοι έξυπνοι φίλοι μου\" ή αν δεν μπορεί αυτό να πάψει να υποπτεύεται γιατί η υποψία τρέφεται και θεριεύει στη σιωπή και στη συγκάλυψη.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by astimatnam
    krino τι εννοεις??

    εννοω οτι ολες αυτες οι σκεψεις ειναι πολυ ψυχοφθορες,
    και καλα θα κανεις να τις βγαλεις απο μεσα σου.

    Ακομα και να μην τις παραδεχτει ο συντροφος σου (αλλο σεναριο παλι αυτο με τα δικαστηρια...) θα μπει στην πριζα,
    οτι κακως κειμενο υπηρχε να το τερματισει εφοσον θελεινα προστατεψει την σχεση του.

    Στην συνεχεια ισως προστατεψει και εσενα,
    στο βαθμο που μια κινηση την εκλαμβανεις ως υποπτη - υπουλη κλπ κλπ....
    Ξεκαθαρισε τα ολα αυτα με τον συντροφο σου αμεσα και μην ασχολεισαι αν θα κοιταξει να κουκουλωσει καταστασεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    krino συμφωνω μ αυτο που λες κ πολυ ευχαριστως να εξωτερικευσω αυτη μου την υποψια...
    Αλλά -κ πες με χαζη- φοβαμαι μηπως τρομαξει,μηπως πιεστει κτλ κτλ. Επειδη ειχε μια σχεση πριν απο μενα που ζηλευε πολυ η κοπελα,κ δε θελω να παρει κ μενα η μπαλα.
    Γενικως ειμαι ανθρωπος που δε θα ζηλεψω με το παραμικρο,αλλα αν μου μπει υποψια...Δε θελω να με παιρνουν για κοροιδο.
    Every morning we are born again

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Ζαχαρούπολη
    Posts
    27
    Εγώ στους πρώτους μήνες τον πήρα χαμπάρι πάντως και για να μην έχω μαύρα μεσάνυχτα κοίταξα το κινητό του και βρήκα μηνύματα. Με βασάνιζαν και μένα πολλές σκέψεις και επιβεβαιώθηκα -δεν λεω οτι ισχυει και για σενα το ιδιο απλα αναφερω την δικη μ περιπτωση- και που λες μετα απο τοσο καιρο που τα κρατουσα μεσα μου τα ξεφουρνησα...μου λεει γιατι δε μ το ειπες απ την αρχη; του λεω πιστευα οτι θα αλλαξεις κι έκανα υπομονη να δω μεχρι που θα το πας...αλλα τώρα εξαντλήθηκε και τελος χωρίζουμε... μετα με κυνηγουσε επι μια εβδομαδα...τονξαναδεχτηκα πισω γιατι ηξερα οτι αυτα ηταν μονο μηνυματα κι οτι δεν ειχε βρει χρονο να κανει κατι με αλλη, απο τοτε εγινε αλλος ανθρωπος εχει κολλησει κ ετσι δεν εχουμε αλλα προβληματα

    μιληστεεεεεεεε λεμε:)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Να σου πω το σκεφτηκα να κοιταξω το κιν του καποια στιγμη, αλλα δε ξερω δε συμφωνω μ αυτο...Αλλα θα μου πεις πως θα σιγουρευτεις πριν πεταξεις τη σποντα??
    Ισως θα επρεπε να του πω γι αυτο π ειδα χτες (επισημαινω πως δεν ειδα τι εγραφε το μνμ,αφου το προσπερασε) για να μη με περναει κ για κοροιδο.
    Every morning we are born again

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by astimatnam
    krino συμφωνω μ αυτο που λες κ πολυ ευχαριστως να εξωτερικευσω αυτη μου την υποψια...
    Αλλά -κ πες με χαζη- φοβαμαι μηπως τρομαξει,μηπως πιεστει κτλ κτλ. Επειδη ειχε μια σχεση πριν απο μενα που ζηλευε πολυ η κοπελα,κ δε θελω να παρει κ μενα η μπαλα.
    Γενικως ειμαι ανθρωπος που δε θα ζηλεψω με το παραμικρο,αλλα αν μου μπει υποψια...Δε θελω να με παιρνουν για κοροιδο.

    δεν σε λεω χαζη, σε λεω ανασφαλη.

    Το να τρομαξει η να πιεστει,
    εχει να κανει και με τον δικο σου χειρισμο.


    Ειναι αλλο πραγμα να αρχισεις μια επιθεση,
    ελα εδω αχρειε.....
    και το να πεις, εχω αυτες τις ανασφαλειες και εκει πραγματικα να ανοιξεις τον εαυτο σου.

    Αλλο η ζηλεια - αλλο ο προβληματισμος.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by astimatnam


    πριν πεταξεις τη σποντα??

    οσο γραφεις τοσο θα επισημαινω τις λαθος σκεψεις σου.

    Οταν οι σχεσεις λειτουργουν με σποντες,
    εχουν αρχισει να εχουν διαρροες.
    Στην συνεχεια ερχονται τα μισολογα και καπακι τα υποννοουμενα.


    Μιλα καθαρα και ομορφα.
    Μην κρυβεις τιποτα απο οτι σκεφτεσαι,
    και μιλα λογικα αποφευγοντας τις υπερβολες και τις υστεριες.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •