Βαρεθηκα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Βαρεθηκα...

    να χτυπαω σε ενα τοιχο...δεν δυναμαι να καταλαβω τους αλλους...ειμαι ανενεργος και βαρεθηκα νε με λυπουνται.

    Εχω απογοητευτει πληρως απο το περιβαλλον μου και ουτε που θελω να προσπαθησω για κατι...εδω.

    Δεν μπορω καν να καταλαβω τα πιο απλα πραγματα...γιατι οι αλλοι μου φερονται περιεργα και παντα οι απαντησεις τους ειναι γελοιες και απαραδεκτες σε εναν αιωνιο κυκλο.

    Μονη λυση η φυγη...οσο το δυνατον πιο γρηγορα.

    Βαρεθηκα , απλως βαρεθηκα και δεν ειναι κατι που εχω αυτοπαγιδευτει αλλα κατι που μου τροφοδοτουνε συνεχεια και ανελεητα.

    Ναι η μονη λυση η φυγη.

    Φανταζει παρανοϊκο φταινε ολοι...οχι δεν φταινε ολοι αλλα η δυναμικη της ομαδος με επηρεαζει και μενα σε τρισμεγιστο βαθμο.

    Οταν σε βλεπουν σαν περιεργο...εισαι περιεργος κατα καποιο τροπο , δεν μπορεις να σπασεις τα δεσμα , δεν μπορεις να βγεις απο το καλουπι , γιατι σε χωνουν βαθια μεσα σε αυτο... αυτο ειναι το καλουπι σου και μεινε εκει.

    Τοσα χρονια παλευω με νυχια και με δοντια να ξεφυγω απο ενα συγκεκριμενο καλουπι και εχω φτυσει απιστευτο αιμα...οχι δεν θελω λυπηση , θελω αγωνα αλλα οχι αγωνα απο το να βγω απο το συγκεκριμενο καλουπι που μου φτιαξαν αλλα αγωνα για κατι συγκεκριμενο...για δουλεια, για σπουδες , για την καθημερινοτητα μου για τις σχεσεις μου για ολα.

    Ελπιζω να μην εχω εμποτιστει σε τεραστιο βαθος...δεν φταιν οι αλλοι για το καλουπι γιατι απλουστατα δεν ειναι κατι που μπορουν να διανοηθουν , αλλα ουσιαστικα ειναι και οι φταιχτες και επρεπε να εχω φυγει απο καιρο.

    Ειμαι σαν σπασμενη κουκλα ασθμαινοντας σε εναν αγωνα ματαιο να κερδισω , χωρις κοινωνικες επαφες οι οποιες μου λενε τα...ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ , πραγματι θα νομιζα οτι ειμαι εξωγηινος αν δεν μιλουσα και με σοβαρα ατομα εδω και το τι παραλογια εχω ακουσει δεν περιγραφεται.

    Πρεπει να κινηθω μονος σε ενα αλλο περιβαλλον και αν καταφερω να βρω τον εαυτο μου να προσπαθησω να χτισω και μια υποτυπωδης κοινωνικη ζωη ισως και κανονικη.


    Ναι τωρα που το σκεφτομαι τις ελαχιστες δοσεις ευτυχιας παντα τις ειχα μακρια απο δω και οχι παντα φυσικα...αλλα μακρια απο δω αρκει να μην μεινω και παντελως μονος γιατι τοτε βαριεμαι απιστευτα.

    Ισως να βλεπω υπερβολικα πραγματα πανω στους αλλους και αυτο ειναι που με σκοτωνει , δεν χρειαζομαι ψυχολογικη υποστηριξη πρεπει να κραξω εσεις χρειαζεστε , δεν χρειαζομαι βοηθεια , δεν χρειαζομαι λυπηση , αλλα αξιοπρεπεια ως ενα ισοτιμο μελος.

    Αλλα οχι ειναι ματαιο...ο τοιχος εδω δεν εσπασε ποτε και ουτε προκειται να σπασει τωρα που μεγαλωσα ηδη.

    Ειναι λιγο μαυρο το μηνυμα αλλα βλεπω και μαυρο ,αλλα βλεπω και ελπιδα στην ακρη της πορειας και αυτο ειναι καλο:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Στην ίδια θέση βρίσκονται αρκετοί από μας και τα ίδια σκέφτονται αρκετοί από μας και τα ίδια έχουν περάσει αρκετοί από μας, αν αυτό σε παρηγορεί στο λέω για να μην νομίζεις ότι είσαι ο πιο άτυχος του πλανήτη.:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Οχι το ξερω οτι την διαφορετικοτητα την πληρωνεις...ακριβα πολλες φορες αν δεν χτισεις ενα κολοσσο δυναμης για να αντεπεξερχεσαι και πολλες φορες ο πονος ειναι αιωνιος.

    Θα προσπαθησω για κατι καλυτερο...αλλα οχι εδω , εδω δεν μπορω , οπονος ειναι απιστευτος οσο και τα χτυπηματα που εχω δεχτει ανευ λογου και αιτιας , οχι τοσο κακιας αλλα λογω μη κατανοησης , αλλα και λογω εμου που δεν μπορεσα ποτε να σπασω τα δεσμα.

    Γιατι εμεινα...γιατι αφησα να με νανουρισουν ενω ηξερα οτι ο δρομος ειναι αλλου , ισως εντελει να μην ειναι και πουθενα , απλουστατα να ειναι ενας αεναος αγωνας αλλα συμφωνα με τις εμπειριες μου και οτι εχω αποκομισει μεχρι τωρα δεν ειναι ετσι τα πραγματα και μπορω να γυρισω τον τροχο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Ok keep,


    από αυτά που λες τελευταία φαίνεται σαν να θες να...φύγεις από εκεί :P:P



    Οκ λοιπόν. Δεν σου αρέσει εκεί οκ? Τι σκέφτεσαι ότι πρέπει αν κάνεις τώρα? Σαν προγραμματιστής τι λύση λες να δώσεις στο bug λολ?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Κι εγώ πολλές φορές βαριέμαι. Παλαιότερα ένιωθα σαν νεκρός από τα φάρμακα, πλέον όχι τόσο. Πέρυσι ήμουν ερωτευμένος για μια περίοδος και αυτό με έκανε να νιώσω ζωντανός. Δεν το έχω ξαναβρεί από τότε και ούτε θρέφω ελπίδες, έχω βάλει ένα χ και απλά αποδέχομαι ότι θα είναι πολύ σπάνιο να βρεθεί ένας άνθρωπος να με ανεχτεί για πολύ καιρό με τις φάσεις μου και τα ανεβοκατεβασματα μου. Είναι γεγονός όμως ότι ο έρωτας ανασταίνει και νεκρούς, για όλους έχει ο θεός, ίσως σου λείπει και σένα κάτι τέτοιο. Δεν είναι όλα τόσα μαύρα. Το άλλο θέμα το οικονομικό είναι επίσης βασικό, βέβαια πλέον με την κατάσταση που βιώνουμε ως κράτος ο περισσότερος κόσμος έχει προβλήματα. Μερικοί γηραιότεροι είναι πιο χαρούμενοι από εμάς τους νεότερους, γιατί δεν υπήρχε τόση ανάλυση τότε, η ευτυχία πάντως δεν χρειάζεται ανάλυση, όταν είμαστε χαρούμενοι με ότι έχουμε, και ας μην έχουμε πολλά είμαστε ευτυχισμένοι, άλλοι τα έχουν όλα και δεν είναι, παιδιά πλουσίων που παίρνουν ναρκωτικά, άνθρωποι που δεν ανέβηκαν μόνοι τους τον δρόμο προς το βουνό. Κόπιασε να προσπαθήσεις στη ζωή και θα νιώσεις καλύτερα. Εμένα πλέον, εδώ και λίγο καιρό, μου κάνει καλό όταν τα πάω καλά με τη δουλειά μου, δεν είμαι ο Mr. απίθανος αλλά προσπαθώ να είμαι ρεαλιστής και να κατανοώ κάποια πράγματα για τον κόσμο των ενηλίκων. Άλλωστε πολλές φορές μεγαλώνουμε και δυσκολευόμαστε να προσαρμοστούμε σε κάποιες καταστάσεις...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χαχα πετραν αυτο το bug του εγκεφαλου ειναι τερατωδες...εχω κανει ενα σωρο reboot και δεν λεει να φυγει λολ , λοιπον στρωνω τον κολο μου μαθαινω μια δουλεια που σκεφτομαι να κανω , στελνω βιογραφικα παντου και οπου κατσει:)

    Το θεμα ειναι να ξεφυγω λιγο απο την μαυριλα και την αποδοχη οτι απλουστατα δεν μπορεσα να αντεπεξερθω οσο και αν προσπαθησα με ολες μου τις δυναμεις:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by keep_walking
    Οχι το ξερω οτι την διαφορετικοτητα την πληρωνεις...ακριβα πολλες φορες αν δεν χτισεις ενα κολοσσο δυναμης για να αντεπεξερχεσαι και πολλες φορες ο πονος ειναι αιωνιος.
    Κάθε προσωποικότητα είναι διαφορετική

    και όλοι πληρώνουμε την διαφορετικότητά μας

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οποιος βαριεται,
    ερχεται στην ισραηλινη πρεσβεια σημερα στις 7.



    Θα του ανεβει η αδρεναλινη 100% και η βαρεμαρα θα φυγει.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by krino
    οποιος βαριεται,
    ερχεται στην ισραηλινη πρεσβεια σημερα στις 7.



    Θα του ανεβει η αδρεναλινη 100% και η βαρεμαρα θα φυγει.
    Εγώ δεν θα έρθω επειδή δεν βαριέμαι

    Στην ισραηλινή πρεσβεία στην Αθήνα εννοείς;

    Κρίνε, η Αθήνα μου πέφτει μακρυά

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by keep_walking
    Χαχα πετραν αυτο το bug του εγκεφαλου ειναι τερατωδες...εχω κανει ενα σωρο reboot και δεν λεει να φυγει λολ , λοιπον στρωνω τον κολο μου μαθαινω μια δουλεια που σκεφτομαι να κανω , στελνω βιογραφικα παντου και οπου κατσει:)

    Το θεμα ειναι να ξεφυγω λιγο απο την μαυριλα και την αποδοχη οτι απλουστατα δεν μπορεσα να αντεπεξερθω οσο και αν προσπαθησα με ολες μου τις δυναμεις:)


    Ρε keep αφού καταλαβαίνεις ότι αυτή η μαυρίλα απορρέει εν μέρη από το bug και όχι από την αντικειμενική κατάσταση. Εσύ ο ίδιος λες ότι πλησιάζουν άτομα και σου μιλάνε (π.χ. μια κοπέλα τις προάλες) εδώ πέρα σε υπερ-συμπαθούν όλοι! Αν βγάλεις τον αληθινό σου εαυτό έξω (αυτόν που βγάζεις εδώ) δεν πρόκειται να ΜΗΝ σε συμπαθήσει ο κόσμος έξω τέλος! Απλά ίσως επειδή και εσύ πας με την σκέψη (ωχ με λένε περίεργο κλπ.) να φοβάσαι κάπως να εκφραστείς και οι άλλοι να αισθάνονται κάπως αμηχανία πράγμα που εσύ να λαμβάνεις ως \"αα να που τα λεγα με θεωρούνε περίεργο\". Σίγουρα μπορεί να υπάρχει κάποια διάκριση από κάποιους (και μάλιστα για οποιοδήποτε διαφορετικό) αλλά αυτούς μπορείς να τους χέσεις!


    Λες ότι θέλεις να πάρεις το πτυχίο να την κάνεις. Δεκτόν και εγώ μαζί σου! Στο μεταξύ τι νομίζεις ότι θα μπορούσες να κάνεις για να βελτιώσεις κάπως την καθημερινότητα σου εκεί πέρα ?(στο μέρος που \"άγαπάς\" τόσο πολύ! λολ)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ειπα βαριεμαι...ειπα βαρεθηκα:)

    Τεσπα αλλα νταλλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by janet
    Originally posted by krino
    οποιος βαριεται,
    ερχεται στην ισραηλινη πρεσβεια σημερα στις 7.



    Θα του ανεβει η αδρεναλινη 100% και η βαρεμαρα θα φυγει.
    Εγώ δεν θα έρθω επειδή δεν βαριέμαι

    Στην ισραηλινή πρεσβεία στην Αθήνα εννοείς;
    καλα δεν ειπα για σενα προσωπικα.
    Ναι στην αθηνα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ρε keep αφού καταλαβαίνεις ότι αυτή η μαυρίλα απορρέει εν μέρη από το bug και όχι από την αντικειμενική κατάσταση. Εσύ ο ίδιος λες ότι πλησιάζουν άτομα και σου μιλάνε (π.χ. μια κοπέλα τις προάλες) εδώ πέρα σε υπερ-συμπαθούν όλοι! Αν βγάλεις τον αληθινό σου εαυτό έξω (αυτόν που βγάζεις εδώ) δεν πρόκειται να ΜΗΝ σε συμπαθήσει ο κόσμος έξω τέλος! Απλά ίσως επειδή και εσύ πας με την σκέψη (ωχ με λένε περίεργο κλπ.) να φοβάσαι κάπως να εκφραστείς και οι άλλοι να αισθάνονται κάπως αμηχανία πράγμα που εσύ να λαμβάνεις ως \"αα να που τα λεγα με θεωρούνε περίεργο\". Σίγουρα μπορεί να υπάρχει κάποια διάκριση από κάποιους (και μάλιστα για οποιοδήποτε διαφορετικό) αλλά αυτούς μπορείς να τους χέσεις!


    Λες ότι θέλεις να πάρεις το πτυχίο να την κάνεις. Δεκτόν και εγώ μαζί σου! Στο μεταξύ τι νομίζεις ότι θα μπορούσες να κάνεις για να βελτιώσεις κάπως την καθημερινότητα σου εκεί πέρα ?(στο μέρος που \"άγαπάς\" τόσο πολύ! λολ)
    Δεν μπορω να κανω τιποτα...εφαγα 1,5 χρονο ψυχωτικο επεισοδιο...τσουπ εφυγα απο την πολη συνειδητοποιησα τι εχω σε μια εβδομαδα...ημουν φοιτητης περασα τα καλυτερα μου χρονια...τσουπ πισω παλι μαυρισα...και οσο παει αυτο χειροτερευει.

    Δεν επιλυω πλεον...το σκαω για να σωσω την ζωη μου....ουτε προκειται να κανω 1000000000000000000000 συνεδριες...για να λυσω το αυτονοητο , πιο οικονομικα μου ερχεται να την κανω απο δω λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by keep_walking
    Χαχα πετραν αυτο το bug του εγκεφαλου ειναι τερατωδες...εχω κανει ενα σωρο reboot και δεν λεει να φυγει λολ , λοιπον στρωνω τον κολο μου μαθαινω μια δουλεια που σκεφτομαι να κανω , στελνω βιογραφικα παντου και οπου κατσει:)

    Το θεμα ειναι να ξεφυγω λιγο απο την μαυριλα και την αποδοχη οτι απλουστατα δεν μπορεσα να αντεπεξερθω οσο και αν προσπαθησα με ολες μου τις δυναμεις:)


    Ρε keep αφού καταλαβαίνεις ότι αυτή η μαυρίλα απορρέει εν μέρη από το bug και όχι από την αντικειμενική κατάσταση. Εσύ ο ίδιος λες ότι πλησιάζουν άτομα και σου μιλάνε (π.χ. μια κοπέλα τις προάλες) εδώ πέρα σε υπερ-συμπαθούν όλοι! Αν βγάλεις τον αληθινό σου εαυτό έξω (αυτόν που βγάζεις εδώ) δεν πρόκειται να ΜΗΝ σε συμπαθήσει ο κόσμος έξω τέλος! Απλά ίσως επειδή και εσύ πας με την σκέψη (ωχ με λένε περίεργο κλπ.) να φοβάσαι κάπως να εκφραστείς και οι άλλοι να αισθάνονται κάπως αμηχανία πράγμα που εσύ να λαμβάνεις ως \"αα να που τα λεγα με θεωρούνε περίεργο\". Σίγουρα μπορεί να υπάρχει κάποια διάκριση από κάποιους (και μάλιστα για οποιοδήποτε διαφορετικό) αλλά αυτούς μπορείς να τους χέσεις!


    Λες ότι θέλεις να πάρεις το πτυχίο να την κάνεις. Δεκτόν και εγώ μαζί σου! Στο μεταξύ τι νομίζεις ότι θα μπορούσες να κάνεις για να βελτιώσεις κάπως την καθημερινότητα σου εκεί πέρα ?(στο μέρος που \"άγαπάς\" τόσο πολύ! λολ)
    συμφωνώ. βάλε τον μακροπρόθεσμο στόχο σου (να φύγεις από εκεί) αλλά μέχρι να γίνει αυτό, πρέπει να βρεις τρόπους να την παλέψεις.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by krino
    οποιος βαριεται,
    ερχεται στην ισραηλινη πρεσβεια σημερα στις 7.



    Θα του ανεβει η αδρεναλινη 100% και η βαρεμαρα θα φυγει.
    Αν είναι να πάτε και από την αμερικάνικη που είναι φιλαράκια....

    Σορρυ, δεν μετέχω σε κινήματα πολιτικών συμφερόντων.Καθ όλη την διάρκεια της καταγεγραμμένης ιστορίας πάντα γινόντουσαν πόλεμοι.. κάπου σε κάποιο μέρος. Τα σενάρια των οικονομικών κρίσεων ήταν ανέκαθεν εφαλτήρια για χειρότερες καταστάσεις...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •