Τι σκέφτεστε; - Page 208
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 208 of 1532 FirstFirst ... 1081581982062072082092102182583087081208 ... LastLast
Results 3,106 to 3,120 of 22967
  1. #3106
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Θελω να σκαρωσω μια πλακα σε ενα γνωστο μου που μου εκανε ζημια... το μοναδικο που με κραταει ειναι οτι ειναι ΑΜΕΑ.Αυτο δεν σημαινει βεβαια πως ειναι μεγαλο Αρτιδι.(σκεφτομαι οτι στο προπετασμα των ειδικων αναγκων που εχουν καποια ατομα πατανε πολυ καλα και κλαιγονται και μολις δουν καποιον που τους λυπαται τον χρησιμοποιουν).ΣΚΑΤΑ ΓΑΜΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ?την πανακολα μου
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  2. #3107
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ithaki τι ακριβως σκεφτεσαι να του κανεις?? βασικα τι σου εκανε αυτος ?? :p

    οσο για τα ατομα με ειδικες αναγκες, μερικες φορες ακριβως λογω του προβληματος τους εχουν μια περιεργη συμπεριφορα προς τους αλλους η κανουν πραγματα επειδη θελουν να αισθανονται οπως κ οι αλλοι, αλλα δεν ειναι κακια συνειδητη, δεν κανουν κατι με σκοπο να σε βλαψουν, αυτα τα λεω γενικα απο οσα εχω διαβασει κ εχουμε κανει, ειδικα για παιδακια με αναπηριες κ ειδικες αναγκες λιωνει η καρδια μου οταν τα βλεπω, ειχαμε μια κοπελα στο σχολειο που ηταν σε καροτσακι κ ειχε λιγο περιεργη συμπεριφορα κ καποιες φορες προσπαθουσε να μας την μπει, πχ ελεγε "εγω θα δωσω προφορικα κ θα περασω οπου γουσταρω, εσεις καθιστε να σκοτωνεστε στο διαβασμα", φυσικα λογω του προβληματος της ποτε δεν την πηγα κοντρα ουτε την ειπα ποτε κατι, την δικαιολογουσα απολυτα, επρεπε απο καπου να κρατηθει, κ τι δεν θα δινε για να ειναι στη θεση μας....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3108
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Μου εκλεψε κατι πνευματικα κατοχυρωμενο δικο μου.Ειναι οι κοποι 2 εβδομαδων.Δεν πιστευα οτι θα δοκιμαζε να το κανει.Δεν θα ασχολειθω με αυτον αλλο.Εδω ειναι η κολαση και ο παραδεισος.Οτι κανουμε μας ερχεται πισω.
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  4. #3109
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    132
    Εχει συνδρομο νταουν αυτος ηθακη?Προχθες στην θαλασσα φερανε 2 φορες ατομα ΑΜΕΑ τα οποια φενοταν πολυ καλοψυχα και γλυκες ψυχουλες . το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  5. #3110
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Οχι το συνδρομο Down ειναι τελειως διαφορετικη φαση.Η μια μου αδερφη ασχολειται πανω απο 5 χρονια με 2 κατηγοριες παιδιων, Συνδομο down και αυτιστικων.Μου εχει εξηγησει τι παιζει με αυτες τις περιπτωσεις και ποσο πολυ τα αγαπαει τα παιδια.Δεν ειμαι βεβαια ειδικος. και σιγουρα αυτος δεν εχει συνδρομο down.Ας παμε σε αλλονων τις σκεψεις τωρα :P!
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  6. #3111
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ithaki με υπολογιστες κ προγραμματα εχει σχεση αυτο που σου υπεκλεψε ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #3112
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by ithaki View Post
    Οχι το συνδρομο Down ειναι τελειως διαφορετικη φαση.Η μια μου αδερφη ασχολειται πανω απο 5 χρονια με 2 κατηγοριες παιδιων, Συνδομο down και αυτιστικων.Μου εχει εξηγησει τι παιζει με αυτες τις περιπτωσεις και ποσο πολυ τα αγαπαει τα παιδια.Δεν ειμαι βεβαια ειδικος. και σιγουρα αυτος δεν εχει συνδρομο down.Ας παμε σε αλλονων τις σκεψεις τωρα :P!


    Και τι εχει τοτε αυτος?εγω πολυ γουσταρω αυτους με το σιδρομο νταουν,ειναι μεσα στην καλοσυνη και στο γελιο εντελως ακακα πλασματακια.

  8. #3113
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Λυδια κ περαν αυτου ειναι πολυ πιο εξυπνα κ με δυνατοτητες απ ο,τι ο περισσοτερος κοσμος πιστευει, επειδη λογω επαγγελματος εχω ασχοληθει με τετοια παιδακια κ την ψυχολογια τους κ τα χαρακτηριστικα κ την αιτιοπαθολογια κτλ, ειχαμε παει κ σε ενα ειδικο σχολειο στη θεσσ στα πλαισια μιας εργασιας κ θυμαμαι ακομη ενα παιδακι με συνδρομο νταουν κ το ρωτουσα κατι πολλαπλασιασμους κ τα εβρισκε αμεσως, ειχα παθει την πλακα μου !!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #3114
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Έλεος πια αυτός ο Παπακαλιάτης!!!
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  10. #3115
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Σκεφτομαι οτι παλι πρεπει να κανω κ να πω τα ιδια κ τα ιδια κ τα χω βαρεθει, μου ζαλισαν τα @@..................
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #3116
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ....θα καταλαβει ακριβώς όμως ο κομμωτής μου τί ανταυγειες θέλω?
    κ θα διορθωσει τη βαση?

    ξερω ασχολουμαι με τριχες, αλλα αυτο σκεφτομαι!
    http://www.mazi.org.gr/

  12. #3117
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Σκεφτομαι οτι θελω να κοιμηθω κ δεν μπορω με τιποτα, παλι θα βρικολακιασω κ δεν την παλευω............................
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #3118
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Σκέφτομαι ότι σε λίγους μήνες συμπληρώνω τρία χρόνια ψυχοθεραπείας...
    Σκέφτομαι ότι πλησιάζει η συνεδρία του φετινού απολογισμού και προσπαθώντας να συντάξω μια λίστα, διαπιστώνω ότι τα αρνητικά υπερτερούν κατά πολύ των θετικών...

  14. #3119
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Σκέφτομαι ότι από την αρχή του χρόνου που ήμουν στο νοσοκομείο και τα είδα όλα, μέχρι τώρα, έχω καθαρίσει πολλά μιάσματα από την ζωή μου και μετά από τόσους μήνες, δεν μου έλειψε κανένας μ@λ@κ@ς από αυτούς. Και είμαι άνθρωπος που δένομαι πολύ. Φαντάσου σε τι τέλμα είχα φτάσει…
    Αυτό για να μάθω να βάζω όρια!

  15. #3120
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    σκεφτομαι οτι ζω ενα Ματριξ και πρεπει να βρω καποιον να μου δειξει το δρομο να ξυπνησω. συγκεκριμενα ειναι λες και βρισκομαι σ'αυτη εδω τη σκηνη (ειδικα με το ξυρισμενο το μαλλι ειμαι φτηστος ο Neo):

    http://2.bp.blogspot.com/-pd1KXpG0EM...matrix-pod.jpg

    σαν να ειναι το Ματριξ ολη η Ελλαδα αφου μας προκαλουνε υπνωση και μας κρατανε κατω με τις μαλακιες τους. νιωθω πως αν φυγω στο εξωτερικο θα ξαναβρω τον εαυτο μου και θα ξαναρχισω να ζω φυσιολογικα τη ζωη μου, να ευχαριστιεμαι τα παντα, να ειμαι κοινωνικος, δυναμικος, δραστηριος.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •