Τι σκέφτεστε; - Page 217
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 217 of 1532 FirstFirst ... 1171672072152162172182192272673177171217 ... LastLast
Results 3,241 to 3,255 of 22967
  1. #3241
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Εννοείς να απαγορεύεις στους άλλους πράγματα που επιτρέπεις στον εαυτό σου και να γίνεσαι ακριβοδίκαιη με μίζερες εμμονές πάνω σε λέξεις.

    Οι οποίες είναι ποιες? Μπορείς να με βοηθήσεις?

    Αυτά είναι αστεία πράγματα για την ηλικία μας.

    Ηλικία μας? Να και τα προσωπικά δεδομένα.

    Αν διαβάσεις ξανά τι γράφεις, θα καταλάβεις πόσο φάσκεις και αντιφάσκεις.

    Δεκτό, αλλά που?

    Δεν ήρθα εγώ να σου γράψω ποστ. Εσύ μου έγραψες ποστ και εγώ σου απάντηση. ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ; ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΤ Ή ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟ ΕΠΟΣ;

    Άντε να το ξαναπώ: όταν γράφεις σε ένα δημόσιο φόρουμ, έχουν ΟΛΟΙ το δικαίωμα να μη τους αρέσει ή να διαφωνούν με αυτό που γράφεις. Αποτέλεσμα? σου λένε τη γνώμη τους.


    Πριν γίνεις μπρόκολο μαρούλι ή ότι άλλο τραβάει η ψυχή σου,έχεις γίνει ήδη κουραστική.

    Σου είπα: λέγεται ιγκνορ και βρίσκεταισ τις ρυθμίσεις σου.

    Και για να καταλάβεις σε τι φάση είμαι και πόσο ήρεμα σου γράφω, μου έχεις γίνει ενοχλητική με τον ίδιο τρόπο που γίνεται ενοχλητικό ένα κουνούπι στην ηρεμία του καλοκαιρινού ύπνου. Αυτό που βαριέσαι να ανάψεις τα φώτα και να το ψάξεις. Που ούτε καν θα ήξερες ότι υπάρχει αν δεν πετούσε στο αυτί σου.

    νομίζω πως σου απάντησα παραπάνω.....

    Κάνε μου μια χάρη... Κράτα αποστάσεις από μένα. Δεν είμαι του χεριού σου. Φίλους έχεις, παίξε μαζί τους.

    Σόρι που θα χαλάσω τον καλοκαιρινό σου ύπνο, αλλά όσο με ενοχλεί κάτι έχω το δικαίωμα να αντιδρώ και να λέω την άποψη μου, άσχετα αν σου αρέσει ή όχι.. Deal with it.
    .................................

  2. #3242
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    μεχρι στιγμής ( επειδή πειναω κιολας ) γεμιστα μου μυρισαν κ ωραιες σαλατουλες....

    ( δν ειναι ειρωνικο. για να μν παρεξηγηθω. )
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #3243
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,691
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    μεχρι στιγμής ( επειδή πειναω κιολας ) γεμιστα μου μυρισαν κ ωραιες σαλατουλες....

    ( δν ειναι ειρωνικο. για να μν παρεξηγηθω. )
    (μακαρονια με κιμα και μπεσαμελ γιαουρτιου)

  4. #3244
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    σωπάτε γυναίκεςςςςς!!!!!
    εγώ είμαι με σαλάτα....:-(
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #3245
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    μια σαλατουλα με σπανακι, κρεμμυδάκι φρεσκο, κουκονάρι, τριμμενη παρμεζανα κ βαλσαμικο....
    αλλα ποιος θα πλυνει το σπανακι??????
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #3246
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,691
    Quote Originally Posted by void View Post
    σωπάτε γυναίκεςςςςς!!!!!
    εγώ είμαι με σαλάτα....:-(
    μια χαρα ειναι η σαλατα

  7. #3247
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,691
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    μια σαλατουλα με σπανακι, κρεμμυδάκι φρεσκο, κουκονάρι, τριμμενη παρμεζανα κ βαλσαμικο....
    αλλα ποιος θα πλυνει το σπανακι??????
    εχει ωραιοτατο μπειμπι σπανακι βιολογικο και πλυμμενο στον βασιλοπουλα. το συνιστω ανεπιφυλακτα

  8. #3248
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχει ωραιοτατο μπειμπι σπανακι βιολογικο και πλυμμενο στον βασιλοπουλα. το συνιστω ανεπιφυλακτα
    εχει σκλαβενιτη διπλα μου.
    ποιος τρεχει μες στη ζεστη σε βασιλοπουλο....
    κανει κ ζεστη!
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #3249
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,691
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    μια σαλατουλα με σπανακι, κρεμμυδάκι φρεσκο, κουκονάρι, τριμμενη παρμεζανα κ βαλσαμικο....
    αλλα ποιος θα πλυνει το σπανακι??????
    θελει και τοματινια τσερι

  10. #3250
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Σόρι που θα χαλάσω τον καλοκαιρινό σου ύπνο, αλλά όσο με ενοχλεί κάτι έχω το δικαίωμα να αντιδρώ και να λέω την άποψη μου, άσχετα αν σου αρέσει ή όχι.. Deal with it.
    Αυτό Ισχύει και για σένα ε; Όχι μόνο για μας. Και ο ΚΕΝΟ μπορεί να λέει τι τον ενοχλεί, κι εγώ και όλοι εδώ μέσα. ΟΚ? Αν μπορείς να το καταλάβεις και να το δεχτείς αυτό, δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα.

    Τα ιγκνορ και οι υπόλοιπες ανοησίες, δεν είναι του γούστου μου. Μπορώ να σε αγνοήσω και χωρίς ιγκνορ. Είπαμε, εσύ ασχολήθηκες μαζί μου και όχι εγώ μαζί σου. Deal with it

  11. #3251
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    Αχ ρε Κενό, τα χεις μπερδέψει, τα χεις παρεξηγήσει τα πράγματα. Απέχει η αλήθεια πάρα πολύ από τις ερμηνείες που κάνεις.
    Πως γίνεται κι η Ρεμ να χει παράπονα για τις προειδοποιήσεις που έλαβε, και συ να χεις παράπονα για τις προειδοποιήσεις που έλαβες και για όλα τελικά να φταίει η διαχείριση. Προσωπική ευθύνη, δεν υπάρχει.... η διαχείριση φταίει που προειδοποίησε.....

    Φταίει η διαχείριση κι όταν παρεμβαίνει, φταίει κι όταν δεν παρεμβαίνει. Φταίει και στην προκειμένη περίπτωση, που έδωσε από μία προειδοποίηση στους εμπλεκόμενους. Και με συνοπτικές διαδικασίες, βγαίνει και το πόρισμα πως μεροληπτεί επειδή γνωρίζει προσωπικά ανθρώπους.
    Να χαρείς, και στο λέω φιλικά, συμμάζεψε τα αυθαίρετα συμπεράσματα για τη διαχείριση γιατί στο λέω ειλικρινά πως, πολύ συνειδητά, έχω αποφύγει να γνωρίσω ανθρώπους από το φόρουμ αυτό. 4-5 ανθρώπους όλο κι όλο έχω γνωρίσει, προ αρκετών χρόνων, λόγω της επαγγελματικής μου ιδιότητας + 2-3 ακόμη που χρειαστηκε να παρέμβω, για θέματα αυτοκτονίας. ΚΑΝΕΝΑΝ άλλον, κανένα ενεργό μέλος του φόρουμ, εδώ και χρόνια.
    Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να σεβαστείς αυτό που γράφω και να μην συνεχίζεις να ανακυκλώνεις κάτι πέρα για πέρα αναληθές.

    Τώρα σχετικά με το θέμα των snuff ταινιών για τις οποίες έγινε ολη η φασαρία, πήρα θέση σε προσωπικό μήνυμα, όταν σε προσωπικό μήνυμα μου ζητήθηκε να το κάνω και είπα πως δεν βρίσκω κάτι μεμπτό, ούτε εγώ, ούτε η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος. Έτσι δεν διέγραψα το θέμα, δεν το κλείδωσα, ούτε αφαίρεσα τις σχετικές αναφορές.
    Μία προειδοποίηση έλαβες κενό, τη μικρότερη δυνατή (των 2 πόντων) για τα μετέπειτα μηνύματα σου όπου έβριζες. Μία προειδοποίηση, αν θυμάμαι σωστά, έλαβε και η Ρεμ κι άλλο ένα μέλος, όχι για αναφορές σε snuff ταινίες, αλλά για τον μετέπειτα καυγά.

    Αυτά. Όλα τα υπόλοιπα που συζητήθηκαν από σένα και άλλους σχετικά με τις παρεμβάσεις μου, τα θεωρώ ατυχείς παρερμηνείες.
    Για πες τοτε Νικο γιατι εγω ελαβα προειδοποιηση χωρις να φταιω? Μηπως θα επρεπε να κοιταξεις καλυτερα ποιος ξεκιναει τον καυγα και δινεις εκει προειδοποιηση και οχι για τα αλλα ατομα που δεν φταινε..?

  12. #3252
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ εβρισες κι εφαγες δικαια προειδοποιηση. ας προσεχες.
    Δεν εβρισα..

  13. #3253
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,691
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Δεν εβρισα..
    η διαχειριση ειχε αντιθετη αποψη.
    κι εγω το ιδιο...

  14. #3254
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Αυτό Ισχύει και για σένα ε; Όχι μόνο για μας.

    πεφτεις στην παγίδα που πήγες να ρίξεις εμένα. Ποιοι είστε εσείς? Οι γουανα μπι επαναστάτες της "κλίκας" που είναι μόνο στο μυαλό όσων ενοχλούνται από τα γραφόμενα τα δικά μου και της ρεμ?

    Και ο ΚΕΝΟ μπορεί να λέει τι τον ενοχλεί, κι εγώ και όλοι εδώ μέσα. ΟΚ?


    Παρέθεσε μου ΕΝΑ ποστ μου που να λέει πως ο ΚΕΝΟ ή ο καθένας δεν έχει το δικαίωμα να ενοχλείται. Πολύ θα ήθελα να το διαβάσω, αν και δεν υπάρχει. Δεν έχεις το δικαίωμα να μου προσάπτεις πράγματα που ΔΕΝ εχω πει και σε προκαλώ να μου κάνεις σχερτική παράθεση αν κάνω λάθος.

    Αν μπορείς να το καταλάβεις και να το δεχτείς αυτό, δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα.


    Χμ...να το πάρω σαν απειλή αυτό? Δηλαδή τι είδους πρόβλημα θα μπορούσα να έχω?

    Τα ιγκνορ και οι υπόλοιπες ανοησίες, δεν είναι του γούστου μου. Μπορώ να σε αγνοήσω και χωρίς ιγκνορ.

    Το ανοησίες στο επιστρέφω και όχι άδικα. Κατά τα άλλα δεν βλέπω να με αγνοείς...ισα-ισα.

    Είπαμε, εσύ ασχολήθηκες μαζί μου και όχι εγώ μαζί σου. Deal with it

    Είπαμε: ασχολούμαι με ότι με ενοχλεί ή θεωρώ άδικο. τώρα, αν απο κάτω το υπογράφεις εσύ ή η θεία μου η χίππισα το ίδιο μου κένει.

    ...................

  15. #3255
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Παρέθεσε μου ΕΝΑ ποστ μου που να λέει πως ο ΚΕΝΟ ή ο καθένας δεν έχει το δικαίωμα να ενοχλείται. Πολύ θα ήθελα να το διαβάσω, αν και δεν υπάρχει. Δεν έχεις το δικαίωμα να μου προσάπτεις πράγματα που ΔΕΝ εχω πει και σε προκαλώ να μου κάνεις σχερτική παράθεση αν κάνω λάθος.
    με αλλα λογια μας λες οτι οντως ειναι δικια σας ευθυνη που ξεκιναν οι καβγαδες, επειδη ενοχληστε με οτι κι αν γραψω. μονο που εγω δεν ενδιαφερομαι τοσο για να κανω κατι παρομοιο και να κατσω να ασχοληθω με οτι γραφεις εσυ ή η αλλη, και να σας κρινω αρνητικα λες και σας ξερω προσωπικα, απλα επειδη διαφωνω (ποσο μαλλον να φτασω να σας απειλω κι ολας γιαυτο). αν ενοχληθω με κατι θα ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΩ, δε θα κατσω να του δωσω αξια! οπως κανω και με τη Remedy και τοσους αλλους χρηστες. η Remedy κι εσυ γιατι δε μπορειτε να αδιαφορητε ? γιατι επρεπε να μπει στο θεμα της Broken_Doll αφου ηταν ασχετη ? γιατι ξεκινησε καβγα και χαλασε το θεμα ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •