Τι σκέφτεστε; - Page 864
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 864 of 1532 FirstFirst ... 3647648148548628638648658668749149641364 ... LastLast
Results 12,946 to 12,960 of 22967
  1. #12946
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    on mission
    Posts
    397
    ότι οι μέρες που δεν έχω χρόνο να σκεφτώ είναι οι καλύτερες...ενώ αυτές που υπάρχει τέτοιος χρόνος...είναι για σκότωμα...
    Nothing in life is to be feared, it is only to be understood . . .

  2. #12947
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Ότι φοβάμαι.. Αυτές τις άθλιες στιγμές που νιώθω τόσο αβοηθητη, απελπισμένη, απογοητευμενη, πληγωμένη, χαμένη...ευτυχώς έχω εσένα να με πιανεις απ'το χέρι κ να μου δείχνεις το δρόμο, δε με αφήνεις να χαθω.. Σε ευχαριστω τόσο μα τόσο πολυ που υπαρχεις στη ζωη μου δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσένα.. Σ'αγαπω!!
    (soulmatesNeverDie!!!)

  3. #12948
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    on mission
    Posts
    397
    Quote Originally Posted by N.Princess View Post
    Ότι φοβάμαι.. Αυτές τις άθλιες στιγμές που νιώθω τόσο αβοηθητη, απελπισμένη, απογοητευμενη, πληγωμένη, χαμένη...ευτυχώς έχω εσένα να με πιανεις απ'το χέρι κ να μου δείχνεις το δρόμο, δε με αφήνεις να χαθω.. Σε ευχαριστω τόσο μα τόσο πολυ που υπαρχεις στη ζωη μου δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσένα.. Σ'αγαπω!!
    τι όμορφο και σημαντικό να βρίσκονται τέτοιες ψυχούλες στο διάβα της ζωής μας..
    Nothing in life is to be feared, it is only to be understood . . .

  4. #12949
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by Curie View Post
    τι όμορφο και σημαντικό να βρίσκονται τέτοιες ψυχούλες στο διάβα της ζωής μας..
    Ναι , είναι πραγματικά υπέροχο ..κ είναι απίστευτο το πόσο καλο κάνουν...
    (soulmatesNeverDie!!!)

  5. #12950
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    σκεφτομαι αυτην εδω την ηθοποιο:
    http://4.bp.blogspot.com/-FHjg0OkkvC...djnlo1_500.jpg

  6. #12951
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    ... σκέφτομαι πως όντως είναι πολύ λίγοι οι άνθρωποι που αγαπάω ή που μπορώ να αγαπήσω... ανήκουν σε συγκεκριμένη πάστα μάλλον και λείπουν απ' αυτό τον κόσμο... είναι οι καθόλου κακεντρεχείς, συνήθως πολύ φτωχοί και με δύσκολη ζωή και κυρίως με ανεπτυγμένο χιούμορ... σκέφτομαι επίσης πως αν δεν είχα καταφέρει να βάλω όρια στον εαυτό μου - όχι στο μυαλό μου - θα καθόμουν να απαντήσω σε αυτές τις γραμμές, για να... αποδείξω σε ένα φόρουμ τα... αυταπόδεικτα σε μένα... να μου αποδείξω τη ζωή μου δηλαδή, λολ!...

    "επισης με φυλλαδια δεν συντηρεις τα 10 ζωακια σου...
    πες μας καλυτερα πως στα χωσανε οι δικοι σου...
    τα ματια σου ανοιξε τα εσυ που εισαι μονο ζωοφιλη κ εντελως απανθρωπη.
    τροποποιηση μηνυματος λογω παραβιασης ορων χρησης του φορουμ".

    Ρίσπεκτ και κρίμα που δε πρόλαβα την πράσινη γραμμή...:)... τραγουδάκι κανείς;...

    http://www.youtube.com/watch?v=EhbxI5eVnM4
    "... Επικρίσεις Έρωτος Πιανίζουσες... Σε Βολεμένες Κιθαρίσιες Παραλίες..."

  7. #12952
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Iωαννη μπορεις να σταματησεις να μου κανεις επιθεση? Σου επιτεθηκα εγω καπου?

    Ο Γιωργος Πασχαλιδης ειναι διεθνως αναγνωρισμενος ερευνητης, συμμετειχε με τοση επιτυχια στο 18ο Παγκόσμιο Συνέδριο Νευροεπιστημών & Βιολογικής Ψυχιατρικής "Στρες και Συμπεριφορά" στην Νέα Ορλεάνη της Αμερικής στις 22-24 Ιουνίου, ωστε τον καλεσανε να συμμετασχει και στο 20o Παγκόσμιο Συνέδριο Ψυχιατρικής Γενετικής, στις 14-18 Οκτωβρίου 2012 στο Αμβούργο Γερμανίας, και εχει βραβευτει πολλακις και στο εξωτερικο. Ξερω οτι τα αγνοεις αυτα για αυτο στα γραφω και για σενα και για οποιον διαβαζει.

    Παρε και το ιγκνορ σου τωρα γιατι μου αρεσει η ηρεμια μου και τη διαφυλασσω.
    Λιλιουμ βλεπω καιρο που εχεις στην υπογραφη σου το λινκ του Πασχαλιδη . Μιας που λες ότι αγνουμε αυτά που ειπε και πραττει ο Πασχαλιδης και τι εχει προσφερει , αν μπορεις ξεκινησε ένα διαφορετικο θρεντ ( ετσι ώστε αυτά να μεινουν ) οπου να γραψεις τι σου εχει προσφερει η συναναστροφη μαζι του .
    Σιγουρα δεν τον εχεις γνωρισει μονο από τα βιβλια του αλλά και από κοντα . Αν θες γραψε τι σου εχει προσφερει και που σε βοηθησε αυτος ο ανθρωπος .
    Ενας φιλος μου κολλησε και εγινε πιστος οπαδος του . Παραλληλα σαν γνησιος πιστος ( πλεον ) προσελκυε κι αλλους να τον γνωρισουν και να τον πιστεψουν . Επειδη ηταν πολύ θερμος όταν μας τα ελεγε και μας παρουσιαζε τον Πασχαλιδη λιγο πιο κατω από τον Θεο , πηγα να δω τι παιζει .
    Πηγα τελειως αποστασιοποιημενος και τα εβλεπα ολα χωρις να ειμαι σε καποια πλευρα προκατελειμενος .
    Όπως θα ξερεις ότι ο ανθρωπος αυτος ισχυριζεται ότι εφθασε κοντα στην θεωση , ότι μπορει να βλεπει παρελθον και μελλον μιας και “κεραυνοβοληθηκε" νοητικα καποια στιγμη καπου στον Ολυμπο και ότι εχει μηδενικη προσωπικη διαταραχη ( αυτος και ο θεος ) .

    Δεν θελω να προκαταβαλω τις αποψεις μου και το τι ειδα σε αυτόν τον ανθρωπο και θα περιμενω αν το θελεις να ξεκινησεις καινουργιο νημα .

    Μαλλον θα πω μια εντυπωση που απεκομισα για να ξερεις περιπου τι θα απαντησω . Θα γραψω (καποια στιγμη ) με λεπτομερειες όλα αυτά που ειδα ( σε μια μονο επισκεψη ) .
    Ειδα γυρω μου αρρωστους να περιμενουν να πιαστουν από καπου , να πιστεψουν το οτιδηποτε και ειδα καποιον να τον βλεπουν σαν Θεο . Όμως αυτος ο καποιος που την ειδε Θεος , δυστυχως προκειται για έναν που εχει παθει ψυχωση .
    Δηλαδη ενας που εχει παθει ψυχωση παει να κανει τους αρρωστους καλα .
    Ετσι αυτος που εχει παθει ψυχωση ( κατά την γνωμη μου ) και την ειδε θεος , θελει οπαδους για να μπορεσει να αισθανεται καλα , το ιδιο και οι αρρωστοι ψαχνουν να βρουν να πιστεψουν σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο τον ευατο τους . Εχουν την αναγκη να πιστεψουν σε κατι αλλο ανωτερο απο αυτους και ετσι ποτε δεν γινονται καλα και θα ειναι μια ζωη εξαρτημενοι .

    Φυσικα καποιοι βρισκονται πισω από τον Πασχαλιδη και του λενε τι θα πει καθως και γραφουν τα βιβλια του .

    Το σοκ το μεγαλο που επαθα ( εκτος ολων των αλλων ) ηταν όταν ενας από το κοινο που ηταν καρκινοπαθης και του εμενε μονο ενας μηνας ζωης ειπε τελειως απλα και χωρις ιχνος προσβολης ή ειρωνειας ότι εχει ερθει άλλες 4 φορες και δεν ειδε καποια βελτιωση.
    Το τι ακουσε αυτος ο ανθρωπος από τον Πασχαλιδη μονο και μονο που τον αμφισβητησε δεν περιγραφεται . Ο,τι κανουν δηλαδη και οι ψυχωτικοι όταν καποιος τους αμφισβητει .
    Ο καρκινοπαθης με τον έναν μονο μηνα ζωης εφυγε με το κεφαλι κατεβασμενο και ντροπιασμενος . Ουτε το μεγαλυτερο σκουλικι δεν θα φεροταν ετσι σε καποιον που του απεμενε μονο ενας μηνας ζωης . Κατα τα αλλα μιλαει για αγαπη .
    Όμως ο καρκινοπαθης από ότι εμαθα από τον φιλο μου πηγε και την επομενη μερα και ζητησε συγνωμη για το τεραστιο λαθος του .

    Θα τα γραψω αναλυτικα τι ειδα . Αν δεν ξεκινησεις εσυ καινουργιο θρεντ θα γραψω εγω ( καποια στιγμη ) αλλά θα βαλω άλλο τιτλο .
    Μην το παρεις προσωπικα . Ειχα σκοπο να γραψω σε καποιο φορουμ για αυτά που ειδα και να προφυλαξω κοσμο από ένα άλλο placebo.

    Δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου αλλά επειδη γενικα γραφεις σωστα πραγματα , θεωρω ότι μπορει καποιος να παρασυρθει από την υπογραφη σου και να χασει τον χρονο του ισως και την υγεια του σε άλλο ένα placebo .
    Σιγουρα δεν θα σου αρεσαν αυτά που εγραψα ( και θα γραψω ) . Όμως αυτό το κανω για να προστατεψω μελλοντικους πιστους .
    Για μενα ο Πασχαλιδης είναι αρρωστος και χριζει βοηθειας . Όμως από την στιγμη που ενας αρρωστος παει να θεραπευσει αλλους αρρωστους , είναι απλα επικινδυνος .

  8. #12953
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    σκέφτομαι...αντε βρε νούμερα. πάντως σαλβαδορ αν όντως ήσουν μάρτυρας σε όλο αυτό, καλά κάνεις και το αναφέρεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #12954
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Σκεφτομαι οτι δε θα μου πει κανεις τι να κανω!

  10. #12955
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    σκεφτομαι ποσο με επηρεαζει η ζηλια εκει εξω.

  11. #12956
    ...σκέφτομαι πως κέρδισα ένα στοίχημα που δεν περίμενα με τίποτα...!!!

  12. #12957
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Σκεφτομαι τα δυο πεπονια και τα 5 κιλα πατατες και την τενοντιτιδα που επεστρεψε :/

  13. #12958
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Μήπως καθάρισες 5 κιλά πατάτες και κουβάλησες 2 βαριά πεπόνια
    και επέστρεψε η τενοντίτιδα;

  14. #12959
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Οχι δεν τις καθαρισα, αλλα τα κουβαλησα και τα πεπονια και τις πατατες.. :/

  15. #12960
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Ξεκούρασέ το και θα περάσει. Έτσι είναι η τενοντίτιδα... έρχεται φεύγει, έρχεται φεύγει, έρχεται φεύγει...
    όπως και η χονδροπάθεια επιγονατίδας...
    Και μην κουβαλάς. Τα καρότσια και οι τσάντες με τις ρόδες βολεύουν.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •