Ενταση-μαχαιρια-αγχος-σκεψεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    26
    Originally posted by katerinaki
    συμφωνω μαζι σου ονειροπλασμενε! αλλα ομως πως γινεται οι μισοι ελληνες να την πινουνε ας μην πω απο την αρχαιοτητα αλλα απο την κατοχη (ρεμπετες κλπ) και να ειναι μια χαρα,γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ενα μεγαλο ποσοστο των ελληνων ειναι σχιζοφρενεις (εξ αλλου υπαρχει θεμα αποποινικοποιησης της χρησης κανναβης,τωρα με τον γιωργακη )
    Μαλλον το μυαλο των νεων ειναι πιο ευαλωτο η κανουν χρηση εισαγομενων κανναβιοειδων που ειναι μεταλλαγμενα!
    Παντως κ εγω πιστευω οτι την δουλεια -την τρελα- μου την εκανε η κανναβη περισσοτερο απο την κοκα!
    καταρχας ευχαριστω για το ενδιαφερον.ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ κατι, σεβομαι απολυτα τα παιδια που κατεφυγαν σε ναρκωτικα κ τις δυσκολιες τους αλλα Καλυτερα να ανοιχτει ειδικο ΤΜΗΜΑ στο φορουμ που να αφορα στα ναρκωτικα.
    Προσωπικα εχω εδω κ 4 χρονια θεματα με ενταση κ αγχος, εργαζομαι κ εχω 2 πτυχια απο ασοεε. Συνεπως το αγχος αφορα τους παντες καταρχας.
    Τα ναρκωτικα ομως ετσι κ αλλιως καταστρεφουν κ αλλοιωνουν τον εγκεφαλο οποτε ειναι κατι τελειως διαφορετικο που δεν εχει σχεση με τους ανθρωπους που υποφερουν απο αγχος η φοβιες , πανικους κ ειχαν μια ζωη νορμαλ χωρις εξαρτησεις κ παρακμιακες συμπεριφορες.
    Αρα καλο θα ταν να μην ανακατευουμε ναρκωτικα στο θεμα....

    Πηγα σε ενα γιατρο κ μου γραψε rispredal......
    Ρε παιδια το φαρμακο αυτο δεν ειναι για ψυχωση;
    Εγω δεν εχω τετοιο πραγμα, υπερβολικο αγχος εχω παναθεμα με.
    Ετσι μου ρχεται να τα παρατησω τα κολοφαρμακα τους,
    κανενα δεν θεραπευει ουσιαστικα.....ΑΛΗΤΕΣ
    εχει παρει κανεις rispredal? οχι ομως με διαγνωση ψυχωσης.....

    Μακαρι ρε παιδια να εβρισκα τον τροπο κ να σας ελεγα πως να απαλλαγειτε χωρις χαπια....ξερω τι περνατε......
    Απορω οι ψυχιατροι αν νιωθουν, οσοι δεν εχουν κανει ψυχαναληση κ δεν εχουν περασει απο καταθλιψη η αγχος πανικο σιγουρα ειναι Αλητες που γραφουν κ τα παιρνουν απο τις βιομηχανιες.

    Θελει πονο για να καταλαβεις τον αλλο , να τον νιωσεις στο πετσι σου κ να του δωσεις την πιο ανωδυνη θεράπεια....
    Ετσι ειναι η ψυχιατρικη.....δεν ειναι ποναει δοντι να βρεις το αιτιο.
    Αλλα δυστυχως σε ποτιζουν με τα γαμοχαπα τους κ δεν ψαχνουν να βρουν την αιτια.....που να μπορεσουν ομως τα τουβλα...

    Εμεις εδω μεσα ειναι πιο πιθανο να βρουμε θεραπεια, γιατι πολυ απλα πρεπει να εχεις καει για να αποφυγεις τη φωτια.....

  2. #17
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    58
    Και εγω, σκεψεις ωρες-ωρες που με κανουν να αγχωνομαι. Τοσο, που δεν γουσταρω να κανω τιποτα. Με πιανει μια αγωνια, και μου μπαινουν ιδεες οτι ειμαι καταθλιπτικος, οτι τρελαινομαι, οτι δεν μπορω να προστατεψω τον εαυτο μου.
    Πριν μηνες, ηταν ενα μαρτυριο. Πηγα σε ψυχιατρο, με \"εβαλε\" σε effexor, εφτασα τα 300mg, τωρα 150, και δεν μπορω να πω, ειμαι καλυτερα. Πολυ καλυτερα, ειδικα δε μετα απο την βοηθεια που πηρα απο την ψυχοθεραπεια, και το διαβασμα βιβλιων.
    Ετσι, μπορει 10 η και 20 μερες να ειμαι σε αριστη κατασταση, και μετα για 4-5 μερες, να εχω αγχος....
    Πραγματικα με εχει ταλαιπωρησει αυτη η κατασταση. Ειναι ευκολο να ξερεις οτι \"σκεψεις ειναι, τις ακουω, αλλα δεν τις λαμβανω υπ\'οψιν μου\"...Ομως παλι σε ριχνουν, Για λιγο, αλλα σε ριχνουν. Σπανια το xanax με βοηθαει να ανταπεξελθω. Ομως αν δεν εκλειψει η πηγη του αγχους , δυσκολα γινεσαι καλα.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    26
    Να μην κλεινεσαι να προσπαθεις ειναι μεγαλη κουβεντα κ σοφη.δεν πρεπει να το αφηνεις να σε τρωει.
    Ομως οταν η ενταση ειναι τοσο μεγαλη που θες να τρεχεις να σπας κ δεν ηρεμει το σφιξιμο στους κροταφους; Δεν χρειαζεσαι βοηθεια απο χαπι;
    Ρισπρενταλ παιρνω επειδη τα ηρεμιστικα δεν κανουν τιποτα πια....
    Η πηγη του αγχους κ η ευρεση της ειναι η λυση αλλα τειναι ενα μεγαλο ταξιδι γεματο πονο βασανα κ θυμο κλαμα.οταν ομως φτασεις τοτε η ευτυχια ειναι δεδομενη.
    Τι να πω παιδια μακαρι να βρω λυση να σας βοηθησω κ εσας που ταλαιπωρειστε κ δινεται χρηματα σε ψυχιατρους κ χαπια...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •