Πως να ξεφυγετε απο υποτροπη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Πως να ξεφυγετε απο υποτροπη.

    1) Υπαρχουν τα στανταρ βηματα στην ψυχωση οπως ολος ο κοσμος σε εχθρευεται ή παιζει καποια συνομωσια που πρεπει να αναγνωριζονται....παλια γνωριμα μονοπατια...ο κοσμος δεν αλλαζει απο τη μια στιγμη στην αλλη, αλλα ειναι ο τροπος που βλεπεις εσυ τον κοσμο που αλλαζει.

    2) Στηριχτειτε σε ατομα που ενδιαφερονται , αν ειστε τυχεροι εχετε την οικογενεια σας αλλα αυτοι ειναι "προκατειλημενoi" λογω των συναισθηματικων δεσμων και εσεις προκατειλημενοι απεναντι τους , οποτε καλο ειναι να εχετε καλους φιλους.

    3) Αν οι αλλοι σαν νομιζουν τρελλο τοτε εχετε ενα λιγο πιο σοβαρο προβλημα οπως η ξερολιαση...προσπαθηστε να μην σας αγγιξουν αν και ουσιαστικα αν ειστε εσεις καλα με τον εαυτο σας δεν μπορουν ή μαλλον μπορουν αλλα το ενα και αλλο η υπερδραματοποιηση των παντων που ειναι ενα βημα προς την ψυχωση.

    4) Υπαρχει το φορουμ προσωπικα με βοηθαει να γραφω οτι περναει απο το μυαλο μου ακομα και αν ειναι η χειροτερη αρλουμπα που εχει ειπωθει.

    5)Επικοινωνια και παλι επικοινωνια , αλλα προσεχτε με ποιους θα επικοινωνησετε οταν θα εισαστε σε περιοδο "εντασης".

    6) Αυξηση της φαρμακευτικης αγωγης αλλα οχι χωρις γνωση, αν εχετε καποιο γιατρο να σας παρακολουθει ειναι πολυ καλο...αλλα πολλοι δεν εχουν γιατι ειναι τεραστιο εξοδο για ενα χρονιο προβλημα , οποτε καλο ειναι να τον συμβουλευτειτε σε περιπτωση που υπαρχουν "περιεργα" συμπτωματα πως να αντεπεξελθετε.

    7) Αν ζειτε σε κλειστη κοινωνια που ακομα και στην Αθηνα μπορει να ειναι κλειστη...εμενα προσωπικα με βοηθαει να περνω τα προβληματα μου και να εξαφανιζομαι για ενα διαστημα καπου αλλου...αλλα αυτο ειναι εντελως προσωπικο , μπορεις να το πεις διακοπες ή γεμισμα των μπαταριων οπως το λεει ο περισσοτερο κοσμος:)


    Αυτα τα 7 βηματα σκεφτομαι τωρα...αλλα μπορει να προσθεσω ή να προσθεσετε εσεις περισσοτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by keep_walking
    1) Υπαρχουν τα στανταρ βηματα στην ψυχωση οπως ολος ο κοσμος σε εχθρευεται ή παιζει καποια συνομωσια που πρεπει να αναγνωριζονται....παλια γνωριμα μονοπατια...ο κοσμος δεν αλλαζει απο τη μια στιγμη στην αλλη, αλλα ειναι ο τροπος που βλεπεις εσυ τον κοσμο που αλλαζει.

    2) Στηριχτειτε σε ατομα που ενδιαφερονται , αν ειστε τυχεροι εχετε την οικογενεια σας αλλα αυτοι ειναι \"προκατειλημενoi\" λογω των συναισθηματικων δεσμων και εσεις προκατειλημενοι απεναντι τους , οποτε καλο ειναι να εχετε καλους φιλους.

    3) Αν οι αλλοι σαν νομιζουν τρελλο τοτε εχετε ενα λιγο πιο σοβαρο προβλημα οπως η ξερολιαση...προσπαθηστε να μην σας αγγιξουν αν και ουσιαστικα αν ειστε εσεις καλα με τον εαυτο σας δεν μπορουν ή μαλλον μπορουν αλλα το ενα και αλλο η υπερδραματοποιηση των παντων που ειναι ενα βημα προς την ψυχωση.

    4) Υπαρχει το φορουμ προσωπικα με βοηθαει να γραφω οτι περναει απο το μυαλο μου ακομα και αν ειναι η χειροτερη αρλουμπα που εχει ειπωθει.

    5)Επικοινωνια και παλι επικοινωνια , αλλα προσεχτε με ποιους θα επικοινωνησετε οταν θα εισαστε σε περιοδο \"εντασης\".

    6) Αυξηση της φαρμακευτικης αγωγης αλλα οχι χωρις γνωση, αν εχετε καποιο γιατρο να σας παρακολουθει ειναι πολυ καλο...αλλα πολλοι δεν εχουν γιατι ειναι τεραστιο εξοδο για ενα χρονιο προβλημα , οποτε καλο ειναι να τον συμβουλευτειτε σε περιπτωση που υπαρχουν \"περιεργα\" συμπτωματα πως να αντεπεξελθετε.

    7) Αν ζειτε σε κλειστη κοινωνια που ακομα και στην Αθηνα μπορει να ειναι κλειστη...εμενα προσωπικα με βοηθαει να περνω τα προβληματα μου και να εξαφανιζομαι για ενα διαστημα καπου αλλου...αλλα αυτο ειναι εντελως προσωπικο , μπορεις να το πεις διακοπες ή γεμισμα των μπαταριων οπως το λεει ο περισσοτερο κοσμος:)


    Αυτα τα 7 βηματα σκεφτομαι τωρα...αλλα μπορει να προσθεσω ή να προσθεσετε εσεις περισσοτερα.

    Εύγε! Ωραίος keep :):)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    I am on twilight zone....το παιχνιδι λεγεται protect your mind....δεν εχει σχεση με τον κοσμο ή με μενα ή με κανεναν...θα κανω αυτο που με οδηγει το ενστικτο να κανω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    χαχααχααχαααχχχχχχχχχχχχχ χ....δε βαριεσαι...μια ζωη την εχουμε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ειμαι ευφυεστατος...μορφωμενος...κ αι θα κανω τα ονειρα μου πραξη , ειναι το μονο που χρειαζεται να ξερω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    keep σε αυτη τη χωρα που ειναι μπ.. και οι περισσοτεροι ανθρωποι ειναι καφροι πως να μην τρελαθεις ;
    Τρελαινονται οι ευαισθητοι και οσοι θελουν να προσφερουν και εχουν αρχες.
    Ας παιρνουμε τα φαρμακα μας γιατι και οι νορμαλ δε τη βγαζουν με τετοια κατασταση σε αυτη τη χωρα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Οχι να σου πω πως δουλευουν οι ανθρωποι.
    Οι περισσοτεροι βλεπουν τους εαυτους τους ως καλους και ανωτερους και δεν σκεφτονται και πολλα-πολλα.Δεν μπορεις να τους δειξεις την αληθεια και να μη γελασουν γιατι απλως δεν το χουν:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •