Σχέση με παντρεμένη . . . .
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 135
  1. #1

    Σχέση με παντρεμένη . . . .

    Καλησπερα!

    Ο τιτλος λιγο πολυ σας δινει μια μεγαλη ιδεα για το τι προκειται να σας πω...Αλλα ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη.

    Ολα ξεκινησαν 2,5 χρονια πριν, οπου ανεβηκα Αθηνα απο επαρχια που ζουσα, για τις σπουδες μου. Εδω ο μονος γνωστος που ειχα ηταν ενας θειος μου δεκαπεντε χρονια μεγαλυτερος μαζι με τη γυναικα του 10 χρονια μεγαλυτερη μου που μεχρι τοτε δεν ειχαμε καθολου επαφες. Ετσι μεσα απο μια σειρα γεγονοτων που δεν εχει ουσια να τα περιγραψω τωρα, δεθηκα πολυ μαζι της και εκεινη με εμενα..Οσο περναγε ο καιρος δενομασταν ολο και περισσοτερο και τελικα γιναμε κολλητοι φιλοι. Μιλουσαμε 4-5 φορες τη μερα στο τηλεφωνο, βρισκομασταν 2-3 φορες τη βδομαδα και η σχεση μας ηταν πολυ ειλικρινης και βαθεια. Λεγαμε τα παντα ο ενας στον αλλον, ακομα και απο τα πολυ πολυ ερωτικα μας μεχρι για οτιδηποτε.

    Αυτα μεχρι 4 μηνες πριν περιπου. Τοτε εκεινη σε μια συναντηση μας μου αποκαλυψε οτι θελει να με φιλησει...Περιττο να πω πως εκανα καμμια ωρα να συνελθω απο το σοκ. Τις πρωτες μερες παροτι με πιεζε λιγο εγς προσπαθουσα να τη μεταπεισω και τις ελεγα ποσο λαθος ειναι πως υπαρχει περιπτωση να κολλησουμε να το μαθει κανεις και χιλλια δυο αλλα πραγματα. Αλλα τελικα μετα απο μια βδομαδα δεν αντεξα αλλο και το εκανα...

    Ξερω τι θα πειτε ολοι. Το ιδιο που θα ελεγα και εγω. Οτι ειναι αισχρο αυτο που κανουμε, οτι ειναι λαθος, οτι αμα μαθευτει κατι θα γινουμε ολοι χαλια και ειδικα εκεινη που θα χαλασει η ζωη και ο γαμος της. Ολα αυτα τα ξερω...Αλλα αμα δεν περασεις αυτο που περναω εγω δεν μπορεις να καταλαβεις. Απ\'εξω απο το χορο ειναι ευκολο να λεμε οτι αυτο ειναι λαθος η αυτο ειναι σωστο. Το θεμα ειναι οτι οταν το ζεις δεν σκεφτεσαι αν ειναι σωστο η λαθος αυτο που κανεις αλλα απλα οτι θες να το απολαυσεις και να το ζησεις...Αν ηταν απλα σκετο σεξ θα ελεγα κ εγω οτι βαζω ΣΤΟΠ και τελος. Αλλα δεν ειναι ετσι...Τα πραγματα που νιωθω για εκεινη δεν τα εχω ξανανιωσει για κανεναν ανθρωπο στη ζωη μου..

    Μετα απο αυτο και για 2 μηνες ηταν σαν τα ειχαμε κανονικα. 100 μηνυματα τη μερα, συνεχεια τηλεφωνα, συνεχεια δικαιολογιες για να φευγει και να βρισκομαστε μονοι μας, ερωτικα μηνυματα και τα σχετικα. Και ενω στην αρχη και οι δυο μας λεγαμε οτι θα μεινουμε μονο στα φιλια μετα απο λιγο καιρο το ενα εφερε το αλλο και τελικα ολοκληρωσαμε τη σχεση μας. Με τον καιρο καθε φορα που καναμε ερωτα ηταν ακομα και πιο ωραια...Υπηρχε τρελο παθος και καθε φορα που βρισκομασταν αρπαζαμε αμεσως ο ενας τον αλλον και ξαπλωναμε μαζι. Λογω του οτι δε γνωριστηκαμε στο ασχετο αλλα ξεραμε ηδη βαθεια ο ενας τον αλλον, καναμε παρα πολλα πραγματα που για να τα κανεις με καποιον συντροφο σου θα ηθελες χρονια..Παραλληλα αυτο που νιωθαμε δεν ηταν μονο σωματικο. Λεγαμε συνεχεια ο ενας στον αλλον ποσο ερωτευμενοι ειμαστε, ποσο αγαπιομαστε, οτι ο ενας ειναι το αλλο μισου του αλλου...Παντα ηταν δυσκολα μετα οταν αντικριζαμε τον αντρα της αλλα αυτο ηταν τοσο δυνατο που το επισκιαζε..Εμενα μαλιστα ειναι η πρωτη μου φορα που ερωτευτηκα στη ζωη μου και ειμαι τρελαμενος μαζι της...

    Ολα αυτα αλλαξαν πριν 1,5 μηνα. Οπου ξαφνικα κυριολεκτικα απο τη μια μερα στην αλλη, αλλαξε η συμπεριφορα της τελειως απεναντι μου. Αφου αρχισαμε να το συζηταμε αρχισε να μου λεει οτι απο καιρο το παλευει και οτι δεν μπορει να το κανει αλλο αυτο να παλευει αλλο με δυο ζωες, να αγαπαει τοσο πολυ δυο αντρες και να το κανει αυτο. Στην αρχη ειπαμε να το αφησουμε..Αλλα οσο περναγε ο καιρος τοσο χειροτερα γινοτανε η κατασταση. Εκεινη πλεον ειναι καθε μερα και αλλιως απεναντι μου. Τη μια ειναι τελειως αποτομη και αποφευγει τα ερωτικα κομματια και την αλλη καποιες απο τις φορες που βρισκομαστε φιλιομαστε και με το παθος που ειχαμε παλια.. Αλλα αυτο πλεον γινεται μια στις δεκα. Τις υπολοιπες ουτε μιλαμε οπως παλια ουτε μου συμπεριφερεται οσο τρελα οσο τοτε. Και οσο και να προσπαθω μου λεει οτι δε θελει να συνεχισουμε αλλο, αν και παραδεχεται οτι ενα κομματι της με θελει ακομα. Και μου λεει συνεχεια οτι θελει να γινουμε φιλοι οπως ημασταν παλια...

    Εχω φτασει σε απογνωση κοντευω να τρελαθω εχω κανει τα παντα...Εκατομμυρια συζητησεις για αυτο το θεμα, να προσπαθω να την κρατησω, να της εξηγησω ποσο τη θελω ποσο την αγαπαω. Δεν ξερω τι αλλο να κανω για να την κανω να με θελει οπως πριν και να ειμαστε οπως τοτε...Για εγω ακομα νιωθω οπως τοτε δεν εχει αλλαξει τιποτα...Ειμαι τρελος για εκεινη νιωθω πως αμα τη χασω θα τρελαθω θα χασω το λογο να ζω...Δεν μπορω να πω με λογια ποσο εντονο και βαθυ ειναι αυτο που νιωθω. Ποτε στη ζωη μου δεν εχω ριξει την αξιοπρεπεια μου για κανεναν, αλλα εκεινη το εχω κανει πολλες φορες και θα το κανω οσες χρειαστει...Απλα τη θελω κοντα μου.

    Θα ηθελα να μου προσφερετε τη βοηθεια σας..

    Συγγνωμη αν σας κουρασα σας ευχαριστω για το χρονο σας εκ των προτερων!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Γειά σου x-ray. Tης έχεις πει αυτά που μας λες εσύ τώρα; Ότι είναι η ζωή σου; Αν όχι, πες της τα, αν ναι, σταμάτα να της τα λες και φτύστην λίγο. Μήπως πιάσει. Ωστόσο αν είναι αποφασισμένη λίγο δύσκολα τα πράγματα. Αλλά δεν σε πειράζει που αγαπάει και το θείο σου; Εμένα θα με πείραζε. Ίσως θα πρεπε να την αφήσεις για λίγο να δει αν μπορεί μακρυά σου, πάντως δεν αξίζει, παίζει μαζί σου σε διπλό ταμπλό επειδή σε έχει σίγουρο και εσένα και τον άντρα της. :/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ήξερες ότι είναι παντρεμένη από την αρχή και ότι η σχέση σας είχε ημερομηνία λήξης. πρέπει να το δεις πιο ψύχραιμα. δεν θα χαθείς αν την χάσεις (άσε που ποτέ δεν την έιχες ουσιαστικά).
    η σχέση αυτή ήταν όντως λάθος, όχι για τους ηθικούς λόγους που σε βασανίζουν, αλλά γιατί όπως φαίνεται έχεις πληγωθεί και θα πληγωθείς κι άλλο, αν δεν απομακρυνθείς. νομίζω πως η ίδια έχει πάρει τις αποφάσεις της, κοίτα κι εσύ να προστατεύσεις τον εαυτό σου τώρα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Άμα ήθελε θα χώριζε τον άντρα της αλλά σε αυτήν της άρεσε να παίζει. Έπαιξε με τα συναισθήματα ενός μικρού ενήλικα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by lightbluepath
    Άμα ήθελε θα χώριζε τον άντρα της αλλά σε αυτήν της άρεσε να παίζει. Έπαιξε με τα συναισθήματα ενός μικρού ενήλικα.
    δεν ειναι απαραίτητο ότι έπαιξε, δηλαδη ότι τα είχε όλα προσχεδιασμένα. ίσως και αυτή ερωτευτηκε και παρασύρθηκε.

    απλά, ναι, δύσκολο να χωρίσει!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Τα είχε προσχεδιασμένα και φαίνεται από την κατάληξη. Αν ήταν τόσο ερωτευμένη όπως λέει ο x-ray θα τον χώριζε τον άντρα της. Αλλά και αν δεν ήταν πάλι σημαίνει ότι έπαιξε μαζί του.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by x-ray
    Αν ηταν απλα σκετο σεξ θα ελεγα κ εγω οτι βαζω ΣΤΟΠ και τελος. Αλλα δεν ειναι ετσι...Τα πραγματα που νιωθω για εκεινη δεν τα εχω ξανανιωσει για κανεναν ανθρωπο στη ζωη μου..
    Αν αυτο το θεωρεις δικαιολογια , αναρωτιεμαι αμα θα το θεωρεις δικαιολογια το ιδιο οταν αυριο μεθαυριο παντρευτεις και η γυναικα σου σε απαταει και π*διεται με αλλους αντρες. Λες να την συγχωρεσεις με ενα \"μα ειναι ερωτευμενηηηηηη\". ?

    Δε νομιζω.


    Αυτο που εχω να πω ειναι να φυγεις οσο πιο μακρυα μπορεις απο εκει γιατι ετσι και ανακαλυφθεις , πιστεψε με, ο γαμος της που θα χαλασει θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα πρεπει να σε ανησυχει...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Boltseed
    Αν αυτο το θεωρεις δικαιολογια , αναρωτιεμαι αμα θα το θεωρεις δικαιολογια το ιδιο οταν αυριο μεθαυριο παντρευτεις και η γυναικα σου σε απαταει και π*διεται με αλλους αντρες. Λες να την συγχωρεσεις με ενα \"μα ειναι ερωτευμενηηηηηη\". ?

    Δε νομιζω.
    Κοίτα Boltseed, το ιδανικό στη ζωή μας είναι να βρούμε τον ιδανικό και όχι ο γάμος. Ο γάμος αν δεν είναι αυτό, μπορεί να είναι και λάθος. Οπότε ο μεγάλος έρωτας είναι πάνω από το γάμο για μένα. Παρόλο που είμαι κατά της απιστίας, όμως αν τύχαινε κάτι τέτοιο, θα ψήφιζα χωρισμό και ζήσιμο του έρωτα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by lightbluepath
    Τα είχε προσχεδιασμένα και φαίνεται από την κατάληξη. Αν ήταν τόσο ερωτευμένη όπως λέει ο x-ray θα τον χώριζε τον άντρα της. Αλλά και αν δεν ήταν πάλι σημαίνει ότι έπαιξε μαζί του.
    καλά, το ότι δεν χώρισε τον άντρα της δεν λέει κάτι τέτοιο...
    δεν χωρίζουν, όλοι τόσο έυκολα....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by claire

    καλά, το ότι δεν χώρισε τον άντρα της δεν λέει κάτι τέτοιο...
    δεν χωρίζουν, όλοι τόσο έυκολα....
    Πως δεν είναι εύκολο άμα βρεις κάτι καλύτερο; Άσε τα πόσα διαζύγια γίνονται κάθε μέρα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Boltseed


    Αυτο που εχω να πω ειναι να φυγεις οσο πιο μακρυα μπορεις απο εκει γιατι ετσι και ανακαλυφθεις , πιστεψε με, ο γαμος της που θα χαλασει θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα πρεπει να σε ανησυχει...
    αυτό ισχύει!!! το σόι θα γίνει μπάχαλο....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by lightbluepath
    Originally posted by claire

    καλά, το ότι δεν χώρισε τον άντρα της δεν λέει κάτι τέτοιο...
    δεν χωρίζουν, όλοι τόσο έυκολα....
    Πως δεν είναι εύκολο άμα βρεις κάτι καλύτερο; Άσε τα πόσα διαζύγια γίνονται κάθε μέρα..
    και άλλα τόσα δεν γίνονται. άσε που αν δούμε ποσοστά απιστίας και ποσοστά διαζυγίων δεν μας βγαίνει η εξίσωση ;)

    τέσπα, το θέμα εδώ δεν είναι να βγάλουμε κακιά αυτή (αν και ξέρω ότι πολύ το θες :P) αλλά να δώσουμε καμιά συμβουλή στον θεματοθέτη για το τι να κάνει από εδώ και πέρα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by claire
    και άλλα τόσα δεν γίνονται. άσε που αν δούμε ποσοστά απιστίας και ποσοστά διαζυγίων δεν μας βγαίνει η εξίσωση ;)

    τέσπα, το θέμα εδώ δεν είναι να βγάλουμε κακιά αυτή (αν και ξέρω ότι πολύ το θες :P) αλλά να δώσουμε καμιά συμβουλή στον θεματοθέτη για το τι να κάνει από εδώ και πέρα.
    Anyway, εγώ το είπα για να την ξεπεράσει γιατί έχει σημασία αν αξίζει να το προχωρήσει, αλλιώς να κάτσει στα αυγά του. Άλλο το σόι, άμα την θέλει τόσο πολύ, μπορεί να μείνουν μακρυά από το σόι, φαίνεται να αντέχει πιο πολύ αυτό παρά να τη χάσει.

  14. #14
    Originally posted by lightbluepath
    Γειά σου x-ray. Tης έχεις πει αυτά που μας λες εσύ τώρα; Ότι είναι η ζωή σου; Αν όχι, πες της τα, αν ναι, σταμάτα να της τα λες και φτύστην λίγο. Μήπως πιάσει. Ωστόσο αν είναι αποφασισμένη λίγο δύσκολα τα πράγματα. Αλλά δεν σε πειράζει που αγαπάει και το θείο σου; Εμένα θα με πείραζε. Ίσως θα πρεπε να την αφήσεις για λίγο να δει αν μπορεί μακρυά σου, πάντως δεν αξίζει, παίζει μαζί σου σε διπλό ταμπλό επειδή σε έχει σίγουρο και εσένα και τον άντρα της. :/
    Ναι της τα εχω πει εκαντοδες φορες ολα αυτα που σας γραφω...Δεν ειναι οτι παιζει μαζι μου, ποτε δεν επαιζε μαζι μου ουτε με τον αντρα της. Μας αγαπαει και τους δυο γιαυτο τυρρανιεται και εκεινη. Απλα λογικο ειναι οτι δεν μπορει να διαλυσει την οικογενεια της και αναγκαστικα με εμενα θα επρεπε να το τελειωσει αν αποφασιζε οτι δεν μπορουσε αλλο και επρεπε να σταματησει κατι απο τα δυο. Δεν ξερω αν το ειπα και πιο πανω, αλλα εχουνε και παιδια οποτε τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα...Παντως ποτε δεν επαιξε μαζι μου για αυτο ειμαι σιγουρος. Δεν ειπε ας παω με αυτον να περασω την ωρα μου και μετα θα τον παρατησω...

    Οταν λες να την αφησω τι εννοεις? Να μην της μιλαω καθολου? Η να της μιλαω απλα φιλικα? Γιατι εκεινη συνεχεια μού λεει οτι δε θελει να με χασει σαν φιλο...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    xm, ok...ναι, δεν είμαι της άποψης ότι ο έρωτας υπερπηδά όλα τα εμπόδια. δηλαδή οκ, ας κάνω ένα σόι μπάχαλο, για να ζήσω εγώ τον έρωτα μου. θα βρω άλλο έρωτα καλύτερα, λιγότερο επεισοδιακό.

    τα πιο επεισοδιακά, τα κάνει ο παπακαλιάτης σήριαλ!

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •