φοβος για aids
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259

    φοβος για aids

    πριν 2 βδφομαδεσ ειχα παει σε εναν οικοα ανοχης μετα την επαφη με προφυλαξη φυσικα επιασα το προφυλακτικο και το πεταξα στο χερι ειχα μια γρατζουνια που ειχαι το πρωι(ειχα παει τα ξημερωματα) και δν ετρεχε αιμα απλα ετσουζε και ειχε βγει το πετσακι (η πληγη ηταν στο χερι στον αντιχειρα) εχω κολλησει οτι εχω aids εχω μιλησειμε πολλουσ γιατρους που μου λενε ειναι καπως δυσκολο τι να κανω εχω τρελαθει εχω 2 βδομαδες τρελο ανχος
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    voitheia plz exo pethanei sto anxos dn boro oute na faw
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Γιατι δεν κανεις το τεστ να σιγουρευτεις και υποφερεις δυο εβδομαδες με αυτο?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    gt thelei nomizo 6 vdomades giua na sto vroun
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω και πολλα πανω στο θεμα...καταλαβαινω την αγωνια σου, ισως ολοι κατα περιοδους εχουμε περασει κατι τετοιο οχι απαραιτητα με το aids αλλα με αλλες ασθενειες και ειναι δυσκολα.

    Εμπιστευσου τους γιατρους και ειναι δυσκολα σε οικο ανοχης νομιζω καποια κοπελλα να εχει aids γιατι κανουν περιοδικες εξετασεις νομιζω , καθως και οι συνθηκες δηλαδη μια γρατζουνια στο χερι παλι πολυ δυσκλο το βλεπω.

    Σκεψου το παραδειγμα να βγεις απο το σπιτι να περπατας στο πεζοδρομιο και καποιος απροσεκτος απο ενα μπαλκονι να του πεσει καποιο αντικειμενο εκεινη τη στιγμη και να σου ερθει στο κεφαλι.

    Οι πιθανοτητες ειναι πολυ λιγες και ανεκτες , προσπαθησε οσο το δυνατον να ηρεμησεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by predator
    gt thelei nomizo 6 vdomades giua na sto vroun

    δεν εχει ισχυει αυτο που λες,
    σε οποιοδηποτε ιατρικο κεντρο και να πας με 20 ευρω σου απαντανε σε 2 μερες.
    Πλεον το τεστ του aids, ειναι το πιο ευκολο και φθηνο που κανουν.


    Τωρα αν θες να το αφηνεις να υπαρχει για να δουλευει μεσα σου, αυτο ειναι μια αλλη συζητηση που μπορεις να την κανεις εδω μεσα.
    Το ιατρικο κομματι ομως νομιζω οτι εληξε ε?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν καταλαβες κρινο νομιζω...εννοει οτι ο ιος χρειαζεται 6 εβδομαδες...χωρις να κανω ερευα στο ιντερνετ απαντω γιατι φανταζομαι θα το χει ψαξει...δεν ξερω κιολας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    θελει 2 μηνες για να βρεθει αν κανεις τωρα δεν εχει νοημα πρεπει να περιμενεις εκτος αν πας στο νοσοκομειο αντρεας συγγρος που ειναι ειδικο και σε κρινουν περιπτωση επικινδυνοι μεσα σε 2 εικοσιτετραςρα νομιζω υπαρχουν φαρμακα που προλαβαινουν τη μη εγκατασταση του ιου αλλα νομιζω οτι δεν χρειαζεται να ανησυχεις γιατι αυτεσ ελεγχονται συχνα, μα κ εσυ τι πας με τετοιες γυναικες που φοβασαι εδω προφυλακτικα σπανε για πλακα..κ οι εξετασεις για αιδσ κρινο ειναι δωρεαν σε δημοσια νοσοκομεια εκτος αν εχεις καποια ιδιωτικη ασφαλεια τα αποτελεσματα βγαινουν σε 4 μερες για ολα αιδσ , υπατιττιδες και συφιλη, εγω εχω κανει σε ιδιωτικο επειδη εχω ασφαλεια σε 4 μερες παλι στην βιοιατρικη στο βγαζουν την επομενη μερα με 50 ευρω περιπου..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το στάδιο αυτό διαρκεί συνήθως 1-2 εβδομάδες. Επίσης, τις πρώτες 23 περίπου μέρες της μολυνσης ο ασθενής δεν αναπτύσσει αντισώματα κατά του ιού, και για αυτό το λόγο η περίοδος αυτή καλείται και \"σιωπηλό παράθυρο\" και είναι η πιο επικίνδυνη περίοδος από την άποψη ότι ο φορέας μπορεί να μολύνει άλλους εν αγνοία του, ακόμα και αν έχει κάνει μια τυπική εξέταση αίματος
    Νατο ειναι 23 ημερες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αν και δεν ξερω τι εννοει με το \"τυπικη\"...βαριεμαι να ψαξω περισσοτερο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Στους 3 μήνες το 95% των ανθρώπων που έχουν μολυνθεί έχουν αναπτύξει ανιχνεύσιμα αντισώματα στον ιό. Στους 6 μήνες το 99,99% των ανθρώπων που έχουν μολυνθεί έχουν αναπτύξει ανιχνεύσιμα αντισώματα στον ιό. Με βάση τα παραπάνω το τεστ αντισωμάτων (ELISA/Western Blot) πρέπει να γίνεται 3 μήνες μετά από την πιθανή έκθεση στον ιό. Σε περίπτωση που αυτό είναι αρνητικό πρέπει να επαναλαμβάνεται στους 6 μήνες. Αν κάνετε τεστ πριν περάσουν 3 μήνες, δεν έχει κανένα νόημα. Αν στο εργαστήριο που θα πάτε κάνουν τεστ 4 ης γενιάς, μπορείτε να μάθετε εάν μολυνθήκατε και μετά από 2 μήνες αντί για 3. Ρωτήστε τι τεστ κάνουν

    Να το και αναλυτικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    eixa paei prin 2 vdomades akrivos
    an paro auta farmaka tha sotho?
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by elirene

    εκτος αν εχεις καποια ιδιωτικη ασφαλεια τα αποτελεσματα βγαινουν σε 4 μερες για ολα αιδσ , υπατιττιδες και συφιλη, εγω εχω κανει σε ιδιωτικο επειδη εχω ασφαλεια σε 4 μερες παλι στην βιοιατρικη στο βγαζουν την επομενη μερα με 50 ευρω περιπου..

    καποια στιγμη ειχα και εγω μια τετοια φαγουρα,
    πηγα γραμμη σε ενα κεντρο και εδωσα αιμα,
    σε 2-3 ημερες ειχα τις απαντησεις, τοτε ειχα δωσει 20 ευρω.

    Για ενα τετοιο θεμα,
    δεν εχει νοημα ουτε να περιμενεις, ουτε να ασχολείσαι αν εχει 20 η 50 ευρω η εξεταση.


    Λοιπον ακου εδω ιστορια και πως μπορεις να τρεχεις και να μην φτανεις.........

    Ειχα γνωρισει πιτσιρικας βεβαια μια τυπισα,
    που με ειχε διαλεξει μεσα απο ενα μεγαλο κυκλο για να πικαρει καποιο ας πουμε κοινο γνωστο μας.....
    Εγω βεβαια δεν το ηξερα.
    Τις επομενες μερες, ανακαλυπτει οτι ειναι εγκυος, φυσικα απο τον προηγουμενο.
    Ολο χαρα η δικια σου, μου λεει αααααααα σορρυ θα γινω μητερα.....
    Αντε λεω δεν βαριεσαι καλα βαφτισια :P

    Ερχεται ο πατηρ το μαθαινει και του ερχεται νταμπλας.....
    Δεν ηθελε με τιποτα το παιδι, αλλα η τυπισα ηταν αποφασισμενη να το κρατησει, μαλλον για λογους εκβιασμου.
    (στο μεσοδιαστημα τον ειχε απατησει με 2-3 αλλους χωρις να το ξερει, αλλα ηταν γνωστο γενικα)


    Οποτε ο τυπος, μεσα στο αγχος του τι να κανει.....
    της αμολαει ενα στορυ.......
    αρχισε να κλαιει, κα να λεει οτι ειναι καταραμενος, και οτι εχει συφιλη και οτι θα ειναι καταραμενο και το παιδι, και μενει καγκελο η γκομενα.....

    Το νεο μαθευτηκε,
    και τοτε αφου αρχισαμε τα βρισιδια, αρχισαμε να τρεχουμε στις.... βιοιατρικες :P
    Κανω τεστ, αρνητικο, λεω ουφφφφφφφ ολα καλα.
    Παμε την τυπισα για εκτρωση (λογω ιππευσης αποκτησα υποχρεωσεις....) και εκτοτε δεν την ξαναειδα.
    Μετα απο λιγα χρονια, απο κουτσομπολιο, μαθαινω οτι το κλαμα, η στεναχωρια και η συφιλη ηταν ολα μια μηχανη που στηθηκε σε.... στιγμες απογνωσης.....


    Τωρα αρπας μια ξυλαρα και τους αρχιζεις μεχρι να λενε ημαρτον και οι δυο τους?


  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by krino
    Originally posted by elirene

    εκτος αν εχεις καποια ιδιωτικη ασφαλεια τα αποτελεσματα βγαινουν σε 4 μερες για ολα αιδσ , υπατιττιδες και συφιλη, εγω εχω κανει σε ιδιωτικο επειδη εχω ασφαλεια σε 4 μερες παλι στην βιοιατρικη στο βγαζουν την επομενη μερα με 50 ευρω περιπου..

    καποια στιγμη ειχα και εγω μια τετοια φαγουρα,
    πηγα γραμμη σε ενα κεντρο και εδωσα αιμα,
    σε 2-3 ημερες ειχα τις απαντησεις, τοτε ειχα δωσει 20 ευρω.

    Για ενα τετοιο θεμα,
    δεν εχει νοημα ουτε να περιμενεις, ουτε να ασχολείσαι αν εχει 20 η 50 ευρω η εξεταση.


    Λοιπον ακου εδω ιστορια και πως μπορεις να τρεχεις και να μην φτανεις.........

    Ειχα γνωρισει πιτσιρικας βεβαια μια τυπισα,
    που με ειχε διαλεξει μεσα απο ενα μεγαλο κυκλο για να πικαρει καποιο ας πουμε κοινο γνωστο μας.....
    Εγω βεβαια δεν το ηξερα.
    Τις επομενες μερες, ανακαλυπτει οτι ειναι εγκυος, φυσικα απο τον προηγουμενο.
    Ολο χαρα η δικια σου, μου λεει αααααααα σορρυ θα γινω μητερα.....
    Αντε λεω δεν βαριεσαι καλα βαφτισια :P

    Ερχεται ο πατηρ το μαθαινει και του ερχεται νταμπλας.....
    Δεν ηθελε με τιποτα το παιδι, αλλα η τυπισα ηταν αποφασισμενη να το κρατησει, μαλλον για λογους εκβιασμου.
    (στο μεσοδιαστημα τον ειχε απατησει με 2-3 αλλους χωρις να το ξερει, αλλα ηταν γνωστο γενικα)


    Οποτε ο τυπος, μεσα στο αγχος του τι να κανει.....
    της αμολαει ενα στορυ.......
    αρχισε να κλαιει, κα να λεει οτι ειναι καταραμενος, και οτι εχει συφιλη και οτι θα ειναι καταραμενο και το παιδι, και μενει καγκελο η γκομενα.....

    Το νεο μαθευτηκε,
    και τοτε αφου αρχισαμε τα βρισιδια, αρχισαμε να τρεχουμε στις.... βιοιατρικες :P
    Κανω τεστ, αρνητικο, λεω ουφφφφφφφ ολα καλα.
    Παμε την τυπισα για εκτρωση (λογω ιππευσης αποκτησα υποχρεωσεις....) και εκτοτε δεν την ξαναειδα.
    Μετα απο λιγα χρονια, απο κουτσομπολιο, μαθαινω οτι το κλαμα, η στεναχωρια και η συφιλη ηταν ολα μια μηχανη που στηθηκε σε.... στιγμες απογνωσης.....


    Τωρα αρπας μια ξυλαρα και τους αρχιζεις μεχρι να λενε ημαρτον και οι δυο τους?


    Εκνευριστικο το γυρω-γυρω ολοι...και τα ψευτικα στορυ ναι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    dld meta apo 2 ebdomades pou exo paeiu uparxei eksatash pou borei na dei an exo kati,kai an nai na kano kati na to prolavo mh fugo mesa se 10 xronia:S dn boro mou exei ginei psuxosh epikoknisa me to sugrou kai mou eipan oti einai sxedon adunato na koliseis etsi alla dn xero exo pathei paniko
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •