Η κολλητή μου δε συμπαθεί το σύντροφό μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Η κολλητή μου δε συμπαθεί το σύντροφό μου...

    ...η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ συμπαθώ τον δικό της...
    Με τη μόνη διαφορά όμως πως εγώ δεν της το δείχνω, ενώ εκείνη πετάει συνέχεια σπόντες κ σχόλια...εγώ δε το κάνω γιατι πολύ απλά δε θέλω να τη στενοχωρήσω κ να μαλώσουμε...
    θεωρώ πως είναι προκατειλημμένη λόγω καποιων πραγμάτων που έχει ακούσει για το σύντροφό μου κ το δείχνει συνεχώς..
    κ αυτό συμβαίνει κ για το σύντροφο της άλλης μας κολλητής (εννοώ πως ούτε αυτόν τον συμπαθεί, κ πετάει σχόλια κ γι' αυτόν).

    η δική μου άποψη πάντως είναι πως ότι γνώμη έχεις για τον/την σύντροφο του φίλου σου, την λες στο φίλο σου κ απο κεί κ πέρα δεν ασχολείσαι με αρνητικά σχόλια κ σπόντες...απλά ακούς...
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Τον ποιον έχεις δίπλα σου δεν αφορά τον κολλητό ή την κολλητή σου, αφορά καθαρά εσένα.....

    Ο κολλητος/η σου είναι μαζί σου γιατί αγαπάει εσένα. Αφού σε αγαπάει θα επρεπε να σεβεται τις επιλογές σου.

    Πιαστην με προσοχή καποια στιγμή που θα είστε μόνες και πες της οτι αυτό που κάνει σε ενοχλεί. Αν σε αγαπάει δεν θα παρεξηγηθεί, θα σε ακουσει και θα το διορθώσει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Νομιζω πως πρεπει να της μιλησω για αρκετα θεματα...ειμαι ανθρωπος που δεν αντιδραει σε καποια πραγματα,γτ θελω να αποφευγω καβγαδες κ παρεξηγησεις...κοινως σκεφτομαι μονιμως τι θα σκεφτουν οι αλλοι....ΚΑΚΟ....ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ....
    Every morning we are born again

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Ισως θα ειναι και ενας καλός τρόπος να αποδειχθεί κα ποια ειναι η βαση της φιλία σας.... καθίστε μια μέρα, συζητήστε για το τι απασχολεί την καθεμιά σας. Θέλω να πιστεύω ότι ενας απο τους λογους που το κάνει αυτό ειναι επειδη νιωθει οτι σε χανει.... αλλα και πάλι ειναι πολύ εγωιστικό!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Frei μου, το ιδιο θα μπορουσα να νιωθω κ εγω ομως,γτ η ιδια εχει δηλωσει εμεσσως πλην σαφως, πως κανονιζει το προγραμμα της συμφωνα με το συντροφο της κ οχι συμφωνα με τους φιλους της οι οποιοι ειναι διπλα της για μια ζωη...
    Every morning we are born again

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Αχχχχ μακάρι να ήταν όλοι οπως εμείς αλλά δεν είναι....!

    Τα όριά σου θα τα βάλεις εσύ....

    μην νομίζεις οτι κι εγώ τα καταφέρνω... κι εγω στηρίζομαι στο φιλότιμο του άλλου και πάντα βγαίνω απογοητευμένη.... Τελικά συνειδητοποιώ ότι η ζωή δεν θέλει υποχωρήσεις, θέλει και λίγο θάρρος και θράσος.....! Θα μάθω κι εγω που θα παει!!! Στο ίδιο καζάνι με σένα είμαι και φαντασου ότι εγώ όλες τις σπόντες τις ακούω από την μάνα μου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Μωρε αν τις ακουγα απο τη μανα μου θα της ελεγα κ ενα \"σκασε\" στη τελικη κ θα σωπαινε... (ενταξει δε μιλαω κ τοσο ασχημα,απλα φερνω ενα παραδειγμα)...
    Απλα περιμενα πως θα καταλαβαινε πως αυτο ειναι ασχημο που κανει, γτ κανενας απο εμας δεν καθεται να κρινει τη σχεση της κ να πεταει υπονοουμενα...
    ασχημο...πολυ ασχημο...
    Every morning we are born again

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Δίωξε κολλητή κράτα σύντροφο!

    Ε, μα κολλητή είναι αυτή.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    janet ειμαι στο τσακ ε???
    Every morning we are born again

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by astimatnam
    janet ειμαι στο τσακ ε???
    δεν είναι σωστό να φέρεται έτσι η κολλητή σου

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    121
    πως μου φαινεται οτι σου\'χει παρει το θαρρος ολο η κολλητη και εσυ κανεις μοκο....ε? λαθος κανω?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Μα γιατί συναναστρέφεστε με ανθρώπους που δεν συμπαθείτε? Το θεωρείς αυτό υγειές?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •